POROVNEJ Ceny všech druhů přepravy

út
18. 1.
182 RegioJet a.s.
257 STUDENT AGENCY k.s.
st
19. 1.
182 RegioJet a.s.
205 STUDENT AGENCY k.s.
čt
20. 1.
189 RegioJet a.s.
257 STUDENT AGENCY k.s.

21. 1.
189 RegioJet a.s.
155 Flixbus
so
22. 1.
189 RegioJet a.s.
155 Flixbus
ne
23. 1.
182 RegioJet a.s.
205 STUDENT AGENCY k.s.
po
24. 1.
182 RegioJet a.s.
182 STUDENT AGENCY k.s.
út
25. 1.
182 RegioJet a.s.
182 STUDENT AGENCY k.s.
st
26. 1.
182 RegioJet a.s.
182 STUDENT AGENCY k.s.
čt
27. 1.
189 RegioJet a.s.
182 STUDENT AGENCY k.s.

28. 1.
189 RegioJet a.s.
167 Flixbus
so
29. 1.
189 RegioJet a.s.
205 STUDENT AGENCY k.s.
ne
30. 1.
182 RegioJet a.s.
155 Flixbus
po
31. 1.
182 RegioJet a.s.
182 STUDENT AGENCY k.s.
út
1. 2.
182 RegioJet a.s.
182 STUDENT AGENCY k.s.
st
2. 2.
182 RegioJet a.s.
182 STUDENT AGENCY k.s.
čt
3. 2.
189 RegioJet a.s.
182 STUDENT AGENCY k.s.

4. 2.
189 RegioJet a.s.
182 Arda Tur
so
5. 2.
189 RegioJet a.s.
182 STUDENT AGENCY k.s.
ne
6. 2.
182 RegioJet a.s.
182 STUDENT AGENCY k.s.

Tyto společnosti nám důvěřují. Umožňujeme nákup jízdenek a letenek mnoha společností na jednom místě.

RegioJet
Deutsche Bahn
Leo Express
Italo

Vlaky Vídeň – Brno

Železniční spojení mezi Vídní a Brnem je velmi frekventované. Do moravské metropole návštěvníky lákají nejen historické památky, ale také často organizované veletrhy či každoroční závod Moto GP. Vzdálenost mezi oběma městy je zhruba 135 km. Nejrychleji se z bodu A do bodu B dostaneme vlakem za hodinu a 26 minut. Vlaky na této trase jezdí v pravidelném intervalu každou hodinu a operují je dvě společnosti.

Kteří železniční dopravci jezdí na trase Vídeň – Brno?

Vlaky Vídeň – Brno operují dva hlavní železniční dopravci. Jedná se o rakouské dráhy OBB a český RegioJet. Oba dopravci nabízí cestujícím pravidelná spojení mezi městy několikrát denně.

Jak dlouho trvá cesta vlakem na trase Vídeň – Brno?

Vlaky Vídeň – Brno jezdí v pravidelných hodinových intervalech. Jedná se o vlaková spojení jak přímá, tak s přestupem. U spojů s přestupem je nutno jednou přestoupit – většinou na nádraží v Břeclavi. Nejrychlejší cesta z Vídně do Brna trvá hodinu 26 minut. V průměru ovšem jízda potrvá přibližně dvě hodiny v závislosti na konkrétním spoji.

Kolik spojení vlakem je k dispozici na trase Vídeň – Brno?

Vlaky na trase jezdí v pravidelných intervalech. Denně je na oblíbené trase Vídeň – Brno odbaveno téměř 20 vlakových spojení, týdně máme tedy možnost využít na lince až 150 spojů do Brna, což se rovná až 600 vlakovým spojům měsíčně. První vlak vyjíždí z hlavního vlakového nádraží ve Vídni po sedmé hodině ranní, posledním vlakem se do Brna dostaneme před půlnocí. Spoje jsou pravidelné, s žádnými nebo jen krátkými zastávkami po cestě.

Ze kterých železničních nádraží odjíždějí a na která nádraží přijíždějí vlaky na trase Vídeň – Brno?

Odjezd z nádraží: Centrální železniční nádraží ve Vídni (Wien Hauptbahnhof) je součástí špičkově vybaveného komplexu BahnhofCity. Zde cestujícím nebude nic chybět. Jsou zde k dispozici obchody, restaurace, fast foody, bankomaty, skříňky, internet zdarma či dokonce modlitebna. Do centra se snadno dopravíme linkou metra U1 za několik málo minut. Pár minut chůze od nádraží se nachází zámeček Belvedere. Využít lze i dopravu tramvají.

Příjezd na nádraží: Cesta končí na brněnském hlavním vlakovém nádraží. Toto nádraží je důležitým evropským železničním uzlem a nachází se přímo v centru města v blízkosti historických památek. Brněnské nádraží je šikovně napojeno na systém MHD. Jezdí odsud tramvajové i autobusové linky. Mimo jiné odsud pravidelně odjíždí přímý spoj směrem na letiště Tuřany. Hlavní nádraží plní svou funkci, v brzké době se má po letech dočkat renovace interiéru včetně rozšíření služeb pro cestující.

Tipy pro cestovatele: Vlaky na trase Vídeň – Brno

Do města Brno můžete jet vlakem přesně podle svých představ. Ať hledáte nejrychlejší nebo nejlevnější variantu, nebo máte úplně jiné požadavky, naši experti shromáždili veškeré informace, které potřebujete znát, abyste si na trase Vídeň – Brno mohli vybrat spoj, který vám bude opravdu vyhovovat.
FAQs

Jak levná může být cesta vlakem z města Vídeň do města Brno?

Low cost vlakový jízdenka z města Vídeň do města Brno je levná, již od 182 Kč, ale tato cena závisí na tom, jak brzy tuto nabídku najdete a koupíte. Doporučujeme použít Omio a najít tu nejlevnější vlakový jízdenku pro vaši další cestu. Jízdenku si následně kupte tak dlouho dopředu, jak je to jen možné.

Jaké je jízdné vlakem z města Vídeň do města Brno?

Výhodná cena jízdenky vlakem z města Vídeň do města Brno se pohybuje kolem 185 Kč a závisí na více faktorech, například, zda se jedná o všední den, víkend či svátek, sezonu atd. Omio vám s vyhledání výhodné jízdenky pomůže.

Jak daleko je města Brno od města Vídeň, když pojedu vlakem?

Vzdálenost do města Brno z města Vídeň vlakem je zhruba 111 km. Pokud chcete stihnout levnou jízdenku, doporučujeme ji zarezervovat co nejdříve.

Který jezdí z Vídeň do Brno?

, který jezdí z Vídeň do Brno, je například RegioJet, ÖBB | Railjet, RegioJet a. S. ÖBB | Euro City (EC), Leo Express nebo ÖBB.

Dostanu se vlakem z města Vídeň do města Brno přímo?

Přímou linku vlakem z města Vídeň do města Brno nabízí například ÖBB | Railjet nebo RegioJet a. S. Pokud vám žádná jejich linka nevyhovuje, Omio vám pomůže vyhledat jinou, co pokud možno nejvhodnější alternativu. Aplikace Omio navíc uloží všechny vaše jízdenky na jednom místě.

Jak si mohu koupit jízdenku vlakem z města Vídeň do města Brno?

Ano. Omio vám pomůže vyhledat jízdenky vlakem z města Vídeň do města Brno rychle a výhodně. Stačí do našeho formuláře zadat datum a místo odjezdu a příjezdu. Díky aplikaci Omio můžete navíc mít všechny své jízdenky na jednom místě.

Plánujete cestu z města Vídeň do města Brno vlakem? Podívejte se na nejpopulárnější destinace poblíž Brno, které můžete navštívit.

Vaše cesta vlakem z Vídeň to Brno nemusí končit v Brno. Další populární místa, která stojí za návštěvu, blízko Brno zahrnují Praha, Bratislava nebo Krakov. Pokud chcete rozšířit svou cestu, objevte ty nejlepší a nejlevnější způsoby, jak se dostat do Praha, Bratislava nebo Krakov s Omio!

Můžu místo cesty autem jet vlakem z města Vídeň to města Brno?

Cestovat z města Vídeň do města Brno bez auta není problém! Podívejte se na Omio a porovnejte ta nejlepší spojení vlakem. Můžete použít také aplikaci Omio a mít tak všechny své jízdenky na jednom místě pro hladkou a snadnou cestu z města Vídeň do města Brno.
Zastávky

Důležité stanice a letiště pro tuto cestu.

Vídeň
Wien Hauptbahnhof
Vybavení
Wien Hbf
Vybavení
Wien Westbahnhof
Vybavení