Vlak z Vídeň do Brno

Nejlevnější vlaky z místa Vídeň do místa Brno

Zobrazují se časy a ceny pro 09. 8..

Nejlevnější

181

Průměr

212

Nejlepší strategie, jak získat levnou jízdenku či letenku, je rezervovat si cestu s co největším předstihem a zvolit čas mimo špičku.

Nejlevnější
06:39Wien Südtiroler Platz (Tiefgeschoß Straßenbahn)1h28 08:07Brno, hlavní nádraží
0 přestupů
181 1Jednosměrná
14:39Wien Südtiroler Platz (Tiefgeschoß Straßenbahn)1h28 16:07Brno, hlavní nádraží
0 přestupů
242 1Jednosměrná

Jízdní řády vlaků Vídeň – Brno

Zobrazují se vlakové spoje pro zítřejší den (úterý 9. srpna).
06:39Wien Südtiroler Platz (Tiefgeschoß Straßenbahn)1h28 08:07Brno, hlavní nádraží
0 přestupů
14:39Wien Südtiroler Platz (Tiefgeschoß Straßenbahn)1h28 16:07Brno, hlavní nádraží
0 přestupů

Toto je poslední vlakový spoj dne.

Přehled všech dat a časů pro tuto trasu najdete

POROVNEJ Ceny všech druhů přepravy

út
09. 8.
st
10. 8.
čt
11. 8.

12. 8.
so
13. 8.
ne
14. 8.
po
15. 8.
út
16. 8.
st
17. 8.
čt
18. 8.

19. 8.
so
20. 8.
ne
21. 8.
po
22. 8.
út
23. 8.
st
24. 8.
čt
25. 8.

26. 8.
so
27. 8.
ne
28. 8.
po
29. 8.

Nejrychlejší vlaky z místa Vídeň do místa Brno

Zobrazují se časy a ceny pro 09. 8..

Nejrychlejší cesta

1 h 28 min

Průměr

1 h 28 min

vlaky/vlaků denně

2

Vzdálenost

111 km

2 z 2 vlaků, které každý den jezdí na trase Vídeň – Brno, jezdí přímo, takže je poměrně snadné najít spoj bez přestupu.

Nejrychlejší
14:39Wien Südtiroler Platz (Tiefgeschoß Straßenbahn)1h28 16:07Brno, hlavní nádraží
0 přestupů
242 1Jednosměrná
Nejrychlejší
06:39Wien Südtiroler Platz (Tiefgeschoß Straßenbahn)1h28 08:07Brno, hlavní nádraží
0 přestupů
181 1Jednosměrná

Tyto společnosti nám důvěřují. Umožňujeme nákup jízdenek a letenek mnoha společností na jednom místě.

RegioJet
Deutsche Bahn
Leo Express
Italo

Vlaky Vídeň – Brno

Železniční spojení mezi Vídní a Brnem je velmi frekventované. Do moravské metropole návštěvníky lákají nejen historické památky, ale také často organizované veletrhy či každoroční závod Moto GP. Vzdálenost mezi oběma městy je zhruba 135 km. Nejrychleji se z bodu A do bodu B dostaneme vlakem za hodinu a 26 minut. Vlaky na této trase jezdí v pravidelném intervalu každou hodinu a operují je dvě společnosti.

Kteří železniční dopravci jezdí na trase Vídeň – Brno?

Vlaky Vídeň – Brno operují dva hlavní železniční dopravci. Jedná se o rakouské dráhy OBB a český RegioJet. Oba dopravci nabízí cestujícím pravidelná spojení mezi městy několikrát denně.

Jak dlouho trvá cesta vlakem na trase Vídeň – Brno?

Vlaky Vídeň – Brno jezdí v pravidelných hodinových intervalech. Jedná se o vlaková spojení jak přímá, tak s přestupem. U spojů s přestupem je nutno jednou přestoupit – většinou na nádraží v Břeclavi. Nejrychlejší cesta z Vídně do Brna trvá hodinu 26 minut. V průměru ovšem jízda potrvá přibližně dvě hodiny v závislosti na konkrétním spoji.

Kolik spojení vlakem je k dispozici na trase Vídeň – Brno?

Vlaky na trase jezdí v pravidelných intervalech. Denně je na oblíbené trase Vídeň – Brno odbaveno téměř 20 vlakových spojení, týdně máme tedy možnost využít na lince až 150 spojů do Brna, což se rovná až 600 vlakovým spojům měsíčně. První vlak vyjíždí z hlavního vlakového nádraží ve Vídni po sedmé hodině ranní, posledním vlakem se do Brna dostaneme před půlnocí. Spoje jsou pravidelné, s žádnými nebo jen krátkými zastávkami po cestě.

Ze kterých železničních nádraží odjíždějí a na která nádraží přijíždějí vlaky na trase Vídeň – Brno?

Odjezd z nádraží: Centrální železniční nádraží ve Vídni (Wien Hauptbahnhof) je součástí špičkově vybaveného komplexu BahnhofCity. Zde cestujícím nebude nic chybět. Jsou zde k dispozici obchody, restaurace, fast foody, bankomaty, skříňky, internet zdarma či dokonce modlitebna. Do centra se snadno dopravíme linkou metra U1 za několik málo minut. Pár minut chůze od nádraží se nachází zámeček Belvedere. Využít lze i dopravu tramvají.

Příjezd na nádraží: Cesta končí na brněnském hlavním vlakovém nádraží. Toto nádraží je důležitým evropským železničním uzlem a nachází se přímo v centru města v blízkosti historických památek. Brněnské nádraží je šikovně napojeno na systém MHD. Jezdí odsud tramvajové i autobusové linky. Mimo jiné odsud pravidelně odjíždí přímý spoj směrem na letiště Tuřany. Hlavní nádraží plní svou funkci, v brzké době se má po letech dočkat renovace interiéru včetně rozšíření služeb pro cestující.

Tipy pro cestovatele: Vlaky na trase Vídeň – Brno

Do města Brno můžete jet vlakem přesně podle svých představ. Ať hledáte nejrychlejší nebo nejlevnější variantu, nebo máte úplně jiné požadavky, naši experti shromáždili veškeré informace, které potřebujete znát, abyste si na trase Vídeň – Brno mohli vybrat spoj, který vám bude opravdu vyhovovat.
FAQs
Low cost vlakový jízdenka z města Vídeň do města Brno je levná, již od 153 Kč, ale tato cena závisí na tom, jak brzy tuto nabídku najdete a koupíte. Doporučujeme použít Omio a najít tu nejlevnější vlakový jízdenku pro vaši další cestu. Jízdenku si následně kupte tak dlouho dopředu, jak je to jen možné.
Výhodná cena jízdenky vlakem z města Vídeň do města Brno se pohybuje kolem 195 Kč a závisí na více faktorech, například, zda se jedná o všední den, víkend či svátek, sezonu atd. Omio vám s vyhledání výhodné jízdenky pomůže.
Z města Vídeň do města Brno je to vlakem kolem 111 km. Pro co nejlepší a nejlevnější jízdenku doporučujeme včasnou rezervaci. Omio vám pomůže s jejím vyhledáním.
Vlakem z Vídeň do Brno pojedete v průměru 1 hod 28 min. Skutečná dojezdová doba však závisí na více faktorech, například zda se jedná o všední den, svátek nebo víkend. Omio umí najít levné i rychlé spoje. Díky aplikaci Omio budete mít všechny jízdenky na jednom místě.
Jízdní řády z Vídeň do Brno vám Omio vyhledá jako ÖBB, RegioJet, RegioJet a. S. ÖBB | REX, ÖBB | Regionalzug, ÖBB | Euro City (EC) nebo ÖBB | Railjet.
Přímý let z města Vídeň do města Brno provozuje například RegioJet a. S. Pokud jste žádný přímý let nenašli, nebo vám nevyhovuje, Omio vám pomůže najít jiné možnosti letu z Vídeň do Brno.
Levné jízdenky vlakem z města Vídeň do města Brno snadno vyhledáte v našem formuláři. Díky aplikaci Omio můžete navíc mít všechny své jízdenky na jednom místě.
Spousta cestovatelů, kteří přijedou do Brno vlakem také objevují oblíbené destinace poblíž, jako Praha, Bratislava nebo Krakov. Pokud chcete objevovat Praha, Bratislava nebo Krakov z Brno, Omio vám najde ta nejlepší možná spojení za příznivou cenu.
Cestovat z města Vídeň do města Brno bez auta není problém! Podívejte se na Omio a porovnejte ta nejlepší spojení vlakem. Můžete použít také aplikaci Omio a mít tak všechny své jízdenky na jednom místě pro hladkou a snadnou cestu z města Vídeň do města Brno.
Zastávky

Důležité stanice a letiště pro tuto cestu.

Vídeň

S aplikací Omio je plánování cest mnohem jednodušší

Dostaneme tě tam, kam potřebuješ. Od živých aktualizací železničních spojení, po elektronické jízdenky – s naší aplikaci budeš vždy na nejlepší cestě!

ios-badge
android-badge
Hand With Phone
Měna
Jazyk