Vlakem do Švýcarsko | Poznejte Evropu

ne 19. 5.
+ Přidat návrat
QR-Code
Oskenujte kód a stáhněte si zdarma naši aplikaci
V naší aplikaci najdete aktuální cestovní informace a můžete si koupit letenky, jízdenky na vlaky a autobusy a lístky na trajekty.
App Store
rate4.9
42K hodnocení
Google Play
rate4.6
136K recenzí

Tyto společnosti nám důvěřují. Umožňujeme nákup jízdenek a letenek mnoha společností na jednom místě.

RegioJet
Deutsche Bahn
Leo Express
Italo

Cestování vlakem ve Švýcarsku

Co se vám vybaví, když se řekne Švýcarsko? Možná je to čokoláda, hodinky, krásná příroda anebo taky kvalitní vlaky. Tato země nabízí mnoho možností k poznávání a objevování. Není tak divu, že tuto překrásnou zemi a její města navštíví ročně miliony lidí z celého světa. Švýcarsko není jenom země s vysokou ekonomickou úrovní, je taky zemí nespočetných dechberoucích míst, nedotčené přírody, zasněžených hor a moderních měst.

Železniční dopravní síť je ve Švýcarsku na velice vysoké úrovni a tratě jsou přímo propojené s ostatními zeměmi Evropy. Doprava je zde velice dobře propracovaná a cestování vlakem je neopakovatelným zážitkem. Vlaky ve Švýcarsku jezdí přesně a v pravidelných intervalech každou půl hodinu nebo hodinu, v závislosti od místa. Tisíce kilometrů železničních tratí spojují ta největší města s odlehlými kraji Švýcarska. Vlakovou dopravu můžete k cestování využít na každodenních linkách mezi městy, venkovem anebo místy s přírodním nebo historickým významem.

Prostřednictvím Omio lze zakoupit všechny vlakové jízdenky, které budete na vaší cestě po Švýcarsku potřebovat. K dispozici jsou samozřejmě i různé slevy, slevové karty anebo taky Swiss pass, což je jízdenka, kterou lze využít na všechny druhy dopravy ve Švýcarsku, včetně vlaků. Swiss pass platí všude a je možné jej zakoupit jak na jeden den, tak i na delší, vámi zvolené období.

Rezervace vlakové jízdenky do Švýcarska s Omio

Na naší webové stránce najdete veškeré možnosti rezervace vlakových jízdenek, a to jak na vnitrostátní, tak mezinárodní spoje ve Švýcarsku. Rezervace s Omio je velice rychlá a jednoduchá. Vše, co potřebujete je připojení k internetu, počítač anebo mobilní telefon. Seznam lze pomocí filtrů upravit a zobrazit tak jenom spoje, které vyhovují vašim požadavkům. Bezpečná platba kartou je samozřejmostí, takže není potřeba si k zakoupení vlakové jízdenky peníze měnit. Pro ty z vás, kteří jste momentálně na cestách anebo jednoduše raději používáte mobilní telefon, máme k dispozici bezplatnou mobilní aplikaci Omio. Prostřednictvím této chytré aplikace budete mít svou elektronickou vlakovou jízdenku vždy po ruce. Rezervujte si vlakové jízdenky do Švýcarska s Omio, ušetřete čas i peníze a užívejte si více cestování.

Vlakové společnosti ve Švýcarsku

Mezi nejdůležitější železniční tratě patří ty, které spojují východní se západní části země. Sem bezpodmínečně patří spojení mezi městy jako Ženeva, Lausanne, Bern a Curych. Další důležité železnice spojují horské přechody Gotthard a Lötschberg-Simplon. Co se týče vnitrostátní železniční dopravy, nejdůležitější je spojení mezi městy Curych, Bern a Basilej a samozřejmě železniční uzel Olten, který spojuje všechny světové strany ve Švýcarsku.

Národní železniční dráhy spravuje především společnost Švýcarské spolkové dráhy, nebo zkráceně SBB. Ty vznikly v roce 1901 a od té doby mají na starosti vlakové linky většiny vnitrostátních, ale i mezinárodních spojení. Zabezpečují vlaky na všech důležitých tratích mezi velkými městy Švýcarska a taky městy regionálního významu.

Často využívané jsou také soukromé železnice, takzvané Privatbahn, což v překladu znamená soukromá dráha. Podívejte se na seznam a hlavní body několika nejoblíbenějších soukromých společností ve Švýcarsku.

  • Rhätische Bahn nebo česky nazývaná Rhétská dráha, má na starosti úzkorozchodné dráhy v Graubundenu.
  • Matterhorn-Gotthard-Bahn spravuje úzkorozchodné tratě, napojeny na Rhétskou dráhu na cestě ze Zermattu do Andermattu.
  • Montreux-Berner Oberland-Bahn má na starosti úzkorozchodné tratě spojující Ženevské jezero a oblast Berner Oberland.
  • Schweizerische Südostbahn provozuje normálně rozchodnou železnici na trati mezi Bodamským jezerem, Toggenburgem a oblastí Schwyz.
  • BLS AG je provozovatelem železnice S-Bahn v Bernu a některých tratí v Lucernu a Emmentalu.

Oblíbené mezinárodní trasy vlakem

Švýcarsko se nachází v srdci Evropy a jeho hustá železniční síť je efektivně propojená se sousedními státy. Je tak velice jednoduché cestovat do zemí jako je Itálie, Francie, Německo nebo Rakousko. Při cestě vlakem ze zahraničí máte taky možnost užít si nádherné výhledy na divokou přírodu, švýcarské vesničky, kaňony a pobřeží jezer a řek. Na každodenních linkách jezdí vysokorychlostní vlaky, které jsou kvalitní a známé svou přesností po celém světě.

Největší Švýcarské vlakové stanice, které mají mezinárodní význam jsou ve městech Curych, Bern a Ženeva. Vlaky jezdí i horskými přechody například ze Sv. Mořice do Zermattu. Mezi oblíbené mezinárodní trasy vlakem patří spojení z Paříže, Mnichova, Milána, Benátek a Vídně. Podívejte se na seznam měst ve Švýcarsku, kam se můžete s Omio dostat.

Co je dobré vědět po příjezdu do Švýcarska

Zasněžené vrcholky Alp, zelená údolí, husté lesy a jezera lákají turisty z celého světa. Nejčastěji využívané jsou vlaky na trase mezi městy Berlín, Curych a Basilej. Další velice oblíbené typy vlaků jsou “Glacier Express” a “Bernina Express”, které jezdí přes pohoří švýcarských Alp ze Sv. Mořice do Zermattu. Cesta trvá přibližně osm hodin a vlaky projíždí přes 291 mostů a 91 tunelů až do výšky 2000 metrů nad mořem.

Švýcarsko je ve stejném časovém pásmu jako Česká republika a místní měnou je Švýcarský frank. Prostřednictvím Omio lze ale platit kartou, takže k rezervaci vlakového lístku hotovost nebudete potřebovat. Naše stránky a mobilní aplikace jsou ve vašem jazyce. Stačí si jízdenku pohodlně zarezervovat přes Omio a můžete si spokojeně užívat cestování.

DomůVlakem do Švýcarsko | Poznejte Evropu

S aplikací Omio je plánování cest mnohem jednodušší

Dostaneme tě tam, kam potřebuješ. Od živých aktualizací železničních spojení, po elektronické jízdenky – s naší aplikaci budeš vždy na nejlepší cestě!

ios-badge
android-badge
Hand With Phone
Měna
Jazyk