Vlaky Spojené království

po 20. 5.
+ Přidat návrat
QR-Code
Oskenujte kód a stáhněte si zdarma naši aplikaci
V naší aplikaci najdete aktuální cestovní informace a můžete si koupit letenky, jízdenky na vlaky a autobusy a lístky na trajekty.
App Store
rate4.9
42K hodnocení
Google Play
rate4.6
136K recenzí

Tyto společnosti nám důvěřují. Umožňujeme nákup jízdenek a letenek mnoha společností na jednom místě.

RegioJet
Deutsche Bahn
Leo Express
Italo

Cestování vlakem ve Spojeném království

Ještě jste Spojené království nikdy nenavštívili? Pokud opravdu ne, napravte to ve vlastním zájmu co nejdříve a vypravte se do této nádherné ostrovní země s bohatou historií! Vlaková doprava je zde pro cizince velmi dobře srozumitelná a vlakem se zde dostanete i do těch nejmenších obcí. Tento typ dopravy je zde velmi oblíbený zejména pro cestování na delší trasy, nicméně i na lokální úrovni je velmi funkční. Vlaky jezdí často a zastávky bývají přehledně značeny (včetně srozumitelných jízdních řádů). Kromě nádherné přírody, jedinečné architektury a nespočetných památek můžete na svých cestách zavítat například i ke skalnatým pobřežím. S Omio je tohle vše lehce dostupné.

Ve srovnání s ostatními zeměmi v Evropě, železniční doprava ve Spojeném království znárodněná není. Na jejím území působí více železničních společností, které mají na starosti vlaky ve všech zemích Spojeného království. Vy, kdo tedy jedete do Spojeného království s cílem podívat se i někam jinam než do velkých měst, vyrazit na výlet či se jen přesouvat z města do města bez půjčeného auta, můžete využít právě vlakové dopravy.

Na této Omio stránce vám poskytneme veškeré potřebné a užitečné informace o tom, jak procestovat pohodlně Spojené království vlakem a nekazit si dovolenou zbytečným stresem z nákupu jízdenky v cizí zemi v cizím jazyce. Jízdenky si můžete pořídit přímo z domova a díky aplikaci Omio budete mít svůj lístek vždy při sobě. Informace na Omio jsou vždy aktuální a přehledné.

Rezervace vlakové jízdenky do Spojeného království s Omio

Jako u kterékoliv jiné země, jízdenku se vždy vyplatí zakoupit předem. Zde na webových stránkách nebo přes naši Omio mobilní aplikaci zvládnete rezervaci za chvilku a z pohodlí domova. Stačí vyhledat požadovaný spoj, zaplatit online například kartou a jízdenku vám pošleme na e-mail, případně bude přehledně zobrazena v naší aplikaci. To vše samozřejmě v rodném jazyce. Postup je velmi intuitivní a ušetříte si zbytečné nervy při nákupu dražšího jízdného na místě. Pro vášnivé cestovatele může být lákavá také nabídka našich slev nebo možnost využití slevových karet a speciálních nabídek.

Vlakové společnosti ve Spojeném království

Jak již bylo psáno výše, ve Spojeném království je mnoho soukromých vlakových společností, které se zaměřují na různé části této země. I proto je lepší zakoupit si jízdenku na Omio, předejdete tak zbytečným zmatkům na místě.

Mezi vlakové společnosti, které poskytují přesun v rámci Spojeného království a stojí za zmínku patří:

  • Greater Anglia - Abellio Greater Anglia je hlavní železniční společností ve východní části Anglie. Vlaky Abellio jezdí do Essexu, Suffolku, Norfolku, Hertfordshire a Cambridge.
  • Arriva - Arriva Trains Wales jezdí po 5 trasách ve Walesu – mezi Severním Walesem a Střední Anglií, Severním Walesem/Manchesterem a Jižním Walesem, jižním pobřežím Walesu a Swansea a Cardiff a mezi severním pobřežím Walesu, Manchesterem a Crewe.
  • C2C - C2C využijete hlavně, pokud chcete cestovat do oblastí v okolí Londýna. Tyto vlaky jezdí na lince Londýn, Tilbury a Southend Rail line z Fenchurch Street do východního Londýna zhruba osmkrát za hodinu (mimo dopravní špičku).

Jestli jste si nevybrali z výše zmíněných společností, můžete zkusit například Great Western Railway (GWR), která dopravuje především mezi Jihovýchodní Anglií a Jižním Walesem. HullTrains vás doveze z londýnské stanice King´s Cross do Hullu. Do Scarborrough (ale i jinam) se dostanete například společností First TransPennine Express. Pokud chcete procestovat sever Anglie, nabízí se ještě společnost Northern Rail a v případě Skotska ScotRail.

Oblíbené mezinárodní trasy vlakem

Ze/do Spojeného království se dostanete se společností Eurostar. Cestující se svezou vlakem jezdícím tunelem pod kanálem La Manche. Vlaky společnosti Eurostar odjíždí z Paříže, Lyonu, Lille a Bruselu. Konečnou stanicí je londýnské nádraží sv. Pankráce. Pro ty, kdo nemají rádi cestování letadlem, je cestování vlakem s Omio rozhodně možná a cestovatelsky zajímavá volba!

Společnost Eurostar provozuje od roku 1994 jediné vysokorychlostní vlaky spojující Londýn se zbytkem Evropy. Momentálně Eurostar provozuje více než 100 tras do různých evropských měst, jako například Amsterdam, Berlín a Řím. Nejlepší ceny obvykle naleznete v polovině týdne. Ranní a večerní vlaky bývají obecně dražší, stejně tak prázdninové a víkendové vlaky. Největší šanci pořídit levnou jízdenku máte zhruba 138–190 dní před vaším odjezdem. Obecně platí, že čím dříve, tím lépe.

Co je dobré vědět po příjezdu do Spojeného království

Ve Spojeném království panují jiná pravidla, nejen co se bontonu týče. Nezapomeňte na časový posun – v Londýně je o hodinu méně než v České republice. Matoucím prvkem by také mohla být doprava – jezdí se tady vlevo, nicméně pokud budete cestovat s Omio, budete této abnormality ušetřeni. Nemilé překvapení by vás také mohlo potkat při nabíjení mobilních telefonů a jiných zařízení, britské zásuvky se od těch našich totiž liší. Jsou to tříkolíkové zástrčky, pro použití elektrických přístrojů je tedy nutné opatřit si adaptér. Dobrou zprávou pro vás určitě bude to, že do londýnských muzeí se podíváte většinou zcela zdarma. Všechny stálé expozice jsou pro návštěvníky bezplatné. Pokud jste se rozhodli do této krásné země cestovat za prací, studiem nebo poznáním, s Omio pro vás bude cestování jednodušší a vy si tak Spojené království můžete bezstarostně užít!

Flexibilní zpáteční jízdenka pouze pro zákazníky společnosti Omio

Cestujte letos na jaře po Velké Británii vlaky Virgin Trains a ušetřete na jízdném až 75 %!

Chystáte se na jaře do Velké Británie? Máte štěstí! Cestu vlakem do několika velkých britských měst si nyní můžete rezervovat za zlomek běžné ceny. Společnosti Omio a Virgin Trains spojily síly a připravily pro vás exkluzivní nabídku, díky níž za jízdenku zaplatíte až o 75 % méně! Taková příležitost se neodmítá!

Vyjeďte si do malebného městečka Oxenholme v oblasti Lake District, na představení „Harry Potter a prokleté dítě” do londýnského West Endu, nechte se okouzlit atmosférou skotského Glasgow a Edinburghu anebo si projděte města nesmazatelně zapsaná do dějin hudby, Manchester a Liverpool.

Pro akci platí tyto podmínky:

  • Jízdenky musí být zakoupeny v období od 4. do 31. března.
  • Cesta se musí uskutečnit do tří měsíců od data rezervace.
  • Sleva se vztahuje pouze na zpáteční jízdenky – datum zpáteční cesty ale nemusí být pevně určeno.
  • Sleva se vztahuje pouze na tyto trasy: Londýn–Manchester, Londýn–Edinburgh, Londýn–Glasgow, Londýn–Liverpool, Londýn–Oxenholme.
  • Dostupnost může být v některých termínech v obdobích špičky omezená.
  • Akce platí pouze pro cestující ze zahraničí (nikoli pro britské rezidenty).
virgin-trains
Zpáteční jízdenka Londýn – Manchester
virgin-trains
Zpáteční jízdenka Londýn – Liverpool
virgin-trains
Zpáteční jízdenka Londýn – Oxenholme
virgin-trains
Zpáteční jízdenka Londýn – Glasgow
virgin-trains
Zpáteční jízdenka Londýn – Edinburgh

 

O společnosti Virgin Trains

Společnost Virgin Trains je jedním z hlavních britských železničních dopravců; její domovskou stanicí je londýnské nádraží Euston. Provozuje linky, které propojují Anglii, Wales a Skotsko, a svými elegantními vysokorychlostními vlaky, které spolehlivě poznáte podle bílo-žluto-červené barevné kombinace, vás na nich přepraví v pohodlí a za příznivou cenu.

V Evropě je jistě spousta míst, která stojí za to navštívit. Koho by ale nelákala krása a majestátnost Velké Británie? Pusťte se ještě dnes do plánování své další cesty do Anglie a Skotska se společnostmi Omio a Virgin Trains!

DomůVlaky Spojené království

S aplikací Omio je plánování cest mnohem jednodušší

Dostaneme tě tam, kam potřebuješ. Od živých aktualizací železničních spojení, po elektronické jízdenky – s naší aplikaci budeš vždy na nejlepší cestě!

ios-badge
android-badge
Hand With Phone
Měna
Jazyk