Vlakem do Španělsko | Poznejte Evropu

Tyto společnosti nám důvěřují. Umožňujeme nákup jízdenek a letenek mnoha společností na jednom místě.

RegioJet
Deutsche Bahn
Leo Express
Italo

Vlaky ve Španělsku

Španělsko je překrásná země a cestování vlakem je tam každým rokem stále oblíbenějším způsobem dopravy. Vlakové jízdenky jsou levnější než letenka a transport mezi velkými městy je velice rychlý díky vysokorychlostním vlakům. Železniční síť je velice dobře propracovaná a samozřejmostí jsou každodenní pravidelné linky. Vlaky ve Španělsku jsou na vysoké úrovni a jsou známé svou přesností. Nejdominantnější společností mezi dopravci je železniční dopravce Renfe. Jeho velké množství vlaků jezdí na pravidelných linkách mezi velkými městy, ale propojuje taky vzdálenější a menší města v zemi.

Trasy vlaků ve Španělsku se rozlišují podle vzdálenosti měst na krátké, střední a dlouhé. Krátké, nebo jinak řečeno příměstské vlaky, jezdí uvnitř měst nebo na vzdálenost do 100 km od velkých měst, jako například Barcelona, Madrid nebo Valencie. Vlaky, které jezdí na střední vzdálenost mají regionální význam a spojují jednotlivá města v rámci jednoho regionu. Jsou ze všech spojení nejlevnější, ale zastavují na každé zastávce po trase. Na dlouhých trasách jezdí vlaky AVE, které jsou ze všech nejdražší. Spojují vzdálenější města a v některých místech dosahují rychlosti až 300 km/h.

Veškeré informace o časech odjezdů a příjezdů vlaků, aktuálních slevách a slevových kartách a další zajímavosti o cestování vlaky ve Španělsku najdete zde na naší Omio stránce. Prostřednictvím Omio si lze také pohodlně rezervovat vlakové jízdenky. Omio má taky svou vlastní bezplatnou mobilní aplikaci, díky které budete mít všechny aktuální informace a váš elektronický lístek vždy po ruce.

Rezervace vlakové jízdenky do Španělska s Omio

K tomu, abyste si zarezervovali vlakovou jízdenku potřebujete jenom počítač nebo mobilní telefon a internet. Prostřednictvím naší webové stránky nebo bezplatné mobilní aplikace Omio si můžete jednoduše vybrat ze seznamu vlakových spojů a jízdenku si rezervovat. Seznam lze upravit nebo filtrovat podle vašich požadavků. Po výběru vámi zvoleného spoje je samozřejmě možné zaplatit kartou a my vám obratem doručíme váš elektronický lístek. Rezervace vlakové jízdenky do Španělska je tak s Omio rychlá a jednoduchá.

Vlakové společnosti ve Španělsku

Monopolní vlakovou společností ve Španělsku je společnost Renfe. Vznikla v roce 1941 a od té doby spravuje celou železniční síť. Operuje jak na linkách regionálního významu, tak na moderních vysokorychlostních linkách. Společnost Renfe spravuje až 15 000 km železnic ve Španělsku a zároveň má na starosti mezinárodní linky do Francie ve spolupráci s francouzským dopravcem SNCF.

Níže uvedené jsou tři typy vlaků vlakové společnosti Renfe ve Španělsku, které budete na vaší cestě určitě potřebovat.

Vlaky typu AVE jsou nejrychlejší vlaky, kterými se můžete přesouvat mezi velkými městy Španělska, jako je například město Sevilla nebo Madrid. Na palubě je kromě servisu k dispozici také bezplatné WiFi připojení.

Euromed je typ vlaků, který spojuje města v blízkosti Středozemního moře. Na cestě vlakem tohoto typu si nejvíce ze všeho můžete užít dechberoucí výhledy na krásy Španělska. Nejoblíbenější trasou je cesta z Barcelony do Valencie, kde se vám při cestě vlakem otevřou jedinečné pohledy na krásnou přírodu a přímořské pobřeží.

Alvia vlaky jezdí i na trasách, kam se běžné rychlíky jen tak nedostanou. Tradiční trasy pokrývají celoročně a můžete je využít například na trase z Madridu do města Valladolid.

Jakýkoliv typ vlaků si pro vaše pohodlné cestování vyberete, určitě budete maximálně spokojeni. Vlaková společnost ve Španělsku – Renfe, sice může být jenom jedna, ale zato jsou její vlaky a služby na velice vysoké úrovni. Nezapomeňte, že veškeré vlakové jízdenky této společnosti lze jednoduše a rychle rezervovat přes Omio. Vám už tak nezbývá nic jiného, než si cestu touto krásnou zemí užívat.

Oblíbené mezinárodní trasy vlakem

Španělsko, tak jako ostatní země v Evropě, nabízí železniční spojení na mezinárodní úrovni. Vysokorychlostní vlaky jezdí v pravidelných intervalech mezi Portugalskem, Španělskem, Francií, Švýcarskem a Lucemburskem. Samozřejmostí jsou taky noční spoje, kde je možnost vybrat si mezi sedadlovými nebo lůžkovými vozy. Můžete se tak pohodlně a bezpečně přesunout během několika hodin do měst jako Lisabon, Porto nebo romantického města módy, Paříže.

Pokud byste rádi do Španělska přicestovali ze zahraničí nebo se potřebujete naopak ze Španělska dostat do jiné země, Omio je pro vás to pravé místo k rezervaci vaší jízdenky. Na naší stránce Omio nebo v mobilní aplikaci je možné vyhledat i mezinárodní trasy mezi městy ve Španělsku a zarezervovat si tak svou vlakovou jízdenku pohodlně, kdekoliv se právě nacházíte. Věděli jste, že jízdenky do všech měst ve Španělsku u nás můžete nakoupit levně a za využití slev nebo slevové karty? Všechny oblíbené trasy vlakem najdete na Omio!

Co je dobré vědět po příjezdu do Španělska

Krásy přírody, jedinečná kuchyně, temperamentní lidi a skvělá pohostinnost. To je jenom několik málo komplimentů, které bychom mohli Španělsku udělit. Tato země nabízí tisíce možností pro všechny chutě, nálady a věkové kategorie. Úředním jazykem je samozřejmě španělština, ale není problém se zde domluvit anglicky. Místní měna je Euro. Španělsko se nachází ve stejném časovém pásmu jako Česká republika, proto si své hodinky přenastavovat nemusíte. Nečekejte tak už na nic a vyberte si vaši další cestu vlakem do Španělska s Omio!

DomůVlakem do Španělsko | Poznejte Evropu

S aplikací Omio je plánování cest mnohem jednodušší

Dostaneme tě tam, kam potřebuješ. Od živých aktualizací železničních spojení, po elektronické jízdenky – s naší aplikaci budeš vždy na nejlepší cestě!

ios-badge
android-badge
Hand With Phone
Měna
Jazyk