Vlakem do Španělsko | Poznejte Evropu

po 24. 6.
+ Přidat návrat
QR-Code
Oskenujte kód a stáhněte si zdarma naši aplikaci
V naší aplikaci najdete aktuální cestovní informace a můžete si koupit letenky, jízdenky na vlaky a autobusy a lístky na trajekty.
App Store
rate4.9
42K hodnocení
Google Play
rate4.6
136K recenzí

Tyto společnosti nám důvěřují. Umožňujeme nákup jízdenek a letenek mnoha společností na jednom místě.

RegioJet
Deutsche Bahn
Leo Express
Italo
Renfe + Nádraží ve Španělsku
Kam vlakem ve Španělsku
Vlakem ze Španělska do okolí
Vlaky 🇪🇸: Co je dobré vědět

Vlaky ve Španělsku

Španělsko je krásná země a cestování vlakem je zde stále oblíbenějším způsobem dopravy. Jízdenky na vlaky jsou levnější než letenky a doprava mezi velkými městy je rychlý díky vysokorychlostním vlakům. Železniční síť je velice dobře propracovaná a všechny španělské železniční společnosti nabízí každodenní pravidelné linky.

Hlavními poskytovateli vlakových služeb ve Španělsku jsou Renfe a Renfe AVE, nízkonákladové vlaky Ouigo, Iryo a AVLO. Společnost Renfe nabízí vlaky pro regionální venkovské trasy, příměstské trasy a vysokorychlostní dálkové trasy. Mezi nejoblíbenější trasy ve Španělsku patří Madrid - Barcelona, Barcelona - Valencie, Madrid - Sevilla, Sevilla - Córdoba, Alicante - Madrid a Zaragoza - Barcelona. Existuje také několik oblíbených mezinárodních tras, mezi které patří Madrid - Lisabon, Barcelona - Montpellier a Madrid - Paříž. S aplikací Omio najdete jednoduše a rychle všechny nejoblíbenější vlaky pro cestování po Španělsku.

Trasy vlaků ve Španělsku se rozlišují podle vzdálenosti měst na krátké, střední a dlouhé. Krátké, nebo jinak řečeno příměstské vlaky, jezdí uvnitř měst nebo na vzdálenost do 100 km od velkých měst, jako například Barcelona, Madrid nebo Valencie. Vlaky, které jezdí na střední vzdálenost mají regionální význam a spojují jednotlivá města v rámci jednoho regionu. Jsou ze všech železničních spojů nejlevnější, ale zastavují na každé zastávce po trase. Na dlouhých trasách jezdí vlaky AVE, které jsou ze všech nejdražší. Spojují vzdálenější města a v některých místech dosahují rychlosti až 300 km/h.

Veškeré informace o časech odjezdů a příjezdů vlaků, aktuálních slevách a slevových kartách a další zajímavosti o cestování vlaky ve Španělsku najdete zde na naší Omio stránce. Prostřednictvím Omio si lze také pohodlně rezervovat vlakové jízdenky. Omio má taky svou vlastní bezplatnou mobilní aplikaci, díky které budete mít všechny aktuální informace a váš elektronický lístek vždy po ruce.

Typy vlaků a železniční dopravci ve Španělsku


Renfe je španělská národní železniční společnost. Ve Španělsku Renfe provozuje různé typy vlaků. Nejběžnější z nich jsou regionální a meziměstské vlaky. Vlaky Media Distancia spojují regionální destinace s vysokorychlostními vlakovými trasami, zatímco vlaky Cercanias (příměstské vlaky) jezdí v okolí velkých měst, jako jsou například Barcelona a Valencie. Vlaky Renfe obsluhují také mezinárodní trasy do okolních zemí. Vlaky Renfe vás ze Španělska dovezou například do Portugalska a Francie.


Společnost Ouigo nabízí levné jízdenky pro cestování v nízkonákladových vysokorychlostních vlakových linkách. Cílem nově zřízených vlakových linek Ouigo, které vlastní francouzská společnost SNCF, je učinit vysokorychlostní cestování cenově dostupným. Její dvoupatrové vozy nabízejí větší kapacitu a existuje možnost připlatit si za místa XL. Vlaky Ouigo v současné době obsluhují tato španělská města: Madrid, Barcelona, Valencie, Tarragona, Zaragoza, Albacete a Alicante, v budoucnu budou otevřeny další trasy.


Renfe AVE jsou vysokorychlostní vlaky, které se nejčastěji používají na dálkových trasách mezi velkými městy ve Španělsku. Vlaky Renfe AVE jezdí rychlostí až 350 km/h a spojují Madrid se Sevillou, Barcelonou, Valencií, Toledem, Cordobou a Malagou. Vlak AVE společnosti Renfe z Madridu do Barcelony je nejoblíbenější vysokorychlostní vlakovou linkou ve Španělsku.


Společnost Iryo, kterou spoluvlastní italský železniční dopravce Trenitalia a letecká společnost Nostrum, je první soukromou vysokorychlostní vlakovou společností působící ve Španělsku. Její nejmodernější vlak Hitachi-Bombardier ETR 1000 jezdí rychlostí až 360km/h. Vlaky společnosti Iryo v současné době obsluhují města Madrid, Zaragozu, Barcelonu, Valencii, Alicante, Cordobu, Malagu a Sevillu, kde jezdí často a za přijatelné ceny. Jízdenky na vlaky Iryo jsou flexibilní a můžete je libovolněkrát změnit. Na palubu vlaků Iryo si můžete vzít až tři zavazadla zdarma.


AVLO jsou nové nízkonákladové vysokorychlostní vlaky (španělsky Alta Velocidad) patřící do sítě vlaků Renfe. Vlaky AVLO obsluhují řadu destinací po celém Španělsku včetně Madridu, Barcelony, Figueres a Girony. Ceny jízdenek jsou záměrně nízké, začínají na 7 eurech (cca 170 Kč) pro dospělé a 5 eurech (120 Kč) pro mladší 14 let. Vlaky AVLO jezdí rychlostí až 300 km/h a neplatí v nich žádná váhová omezení pro příruční zavazadla.Nejdůležitější železniční nádraží ve Španělsku

MADRID ATOCHA:

 • Adresa: Atocha, 28045 Madrid, Španělsko
 • Služby na nádraží: Wi-Fi zdarma (30 minut), úschovna zavazadel, restaurace, obchody, parkování, bezbariérový přístup
 • Spojení městskou hromadnou dopravou: Linka 1, autobusy Airport Express, regionální autobusy, regionální vlaky, taxi

BARCELONA SANTS:

 • Adresa: Plaça dels Països Catalans, 1, 7, 08014 Barcelona, Španělsko
 • Služby na nádraží: Wi-Fi zdarma (30 minut), úschovna zavazadel, restaurace, obchody, parkování, bezbariérový přístup
 • Spojení městskou hromadnou dopravou: Linka 5, regionální autobusy, taxi

SEVILLA SANTA JUSTA:

 • Adresa: Calle Joaquin Morales y Torres, 41003 Sevilla, Španělsko
 • Služby na nádraží: Wi-Fi zdarma (30 minut), úschovna zavazadel, restaurace, obchody, parkování, bezbariérový přístup
 • Spojení městskou hromadnou dopravou: Linka 1 a 2, regionální autobusy, regionální vlaky, tramvaje a taxi

VALÈNCIA NORD:

 • Adresa: Carrer d'Alacant, 25,46004 València, Španělsko
 • Služby na nádraží: Wi-Fi zdarma (30 minut), úschovna zavazadel, restaurace, obchody, parkování, bezbariérový přístup
 • Spojení městskou hromadnou dopravou: autobusy linka 19, metro linky 3, 5, 9, regionální vlaky, taxi

Oblíbené trasy - Kam vyrazit vlakem ve Španělsku

Vlaky ve Španělsku jsou rychlé a spolehlivé, a proto jsou oblíbeným způsobem dopravy po Španělsku jak pro místní obyvatele, tak pro cestovatele. Z našich údajů jsme sestavili seznam nejoblíbenějších tras, které se jezdí po celé zemi. Většinu tras provozuje společnost Renfe, nicméně některé trasy pro místní obyvatele provozují menší, spíše regionální společnosti.

renfe
Vlaky Madrid - Barcelona
renfe
Vlaky Barcelona - Valencia
renfe
Vlaky Madrid - Seville
renfe
Vlaky Madrid - Toledo
renfe
Vlaky Madrid - Valencia
renfe
Vlaky Valencie - Barcelona
renfe
Vlaky Sevilla - Cordoba
renfe
Vlaky Alicante - Madrid
renfe
Vlaky Zaragoza - Barcelona

 

Rezervace vlakové jízdenky do Španělska s Omio

K tomu, abyste si zarezervovali jízdenku na cestování vlakem ve Španělsku potřebujete jen počítač nebo mobilní telefon a internet. Prostřednictvím webové stránky nebo aplikace Omio si můžete vybrat ze seznamu všech vlakových spojů různých španělských železničních společností a jízdenku si jednoduše rezervovat. Seznam lze upravit nebo filtrovat podle vašich požadavků. Po výběru vámi zvoleného spoje je samozřejmě možné zaplatit kartou a my vám obratem doručíme vaši elektronickou jízdenku. Rezervace jízdenek na vlaky ve Španělsku s Omio je rychlá a jednoduchá.

Oblíbené vlaky ze Španělska do okolních zemí

Více informací o vlacích ve Španělsku a ostatních evropských zemích


Vlakové společnosti ve Španělsku

Monopolní vlakovou společností ve Španělsku je společnost Renfe. Vznikla v roce 1941 a od té doby spravuje celou železniční síť. Operuje jak na linkách regionálního významu, tak na moderních vysokorychlostních linkách. Společnost Renfe spravuje až 15 000 km železnic ve Španělsku a zároveň má na starosti mezinárodní linky do Francie ve spolupráci s francouzským dopravcem SNCF.

Níže uvedené jsou tři typy vlaků vlakové společnosti Renfe ve Španělsku, které budete na vaší cestě určitě potřebovat.

Vlaky typu AVE jsou nejrychlejší vlaky, kterými se můžete přesouvat mezi velkými městy Španělska, jako je například město Sevilla nebo Madrid. Na palubě je kromě servisu k dispozici také bezplatné WiFi připojení.

Euromed je typ vlaků, který spojuje města v blízkosti Středozemního moře. Na cestě vlakem tohoto typu si nejvíce ze všeho můžete užít dechberoucí výhledy na krásy Španělska. Nejoblíbenější trasou je cesta z Barcelony do Valencie, kde se vám při cestě vlakem otevřou jedinečné pohledy na krásnou přírodu a přímořské pobřeží.

Alvia vlaky jezdí i na trasách, kam se běžné rychlíky jen tak nedostanou. Tradiční trasy pokrývají celoročně a můžete je využít například na trase z Madridu do města Valladolid.

Jakýkoliv typ vlaků si pro vaše pohodlné cestování vyberete, určitě budete maximálně spokojeni. Vlaková společnost ve Španělsku – Renfe, sice může být jenom jedna, ale zato jsou její vlaky a služby na velice vysoké úrovni. Nezapomeňte, že veškeré vlakové jízdenky této společnosti lze jednoduše a rychle rezervovat přes Omio. Vám už tak nezbývá nic jiného, než si cestu touto krásnou zemí užívat.

Oblíbené mezinárodní trasy vlakem

Španělsko, tak jako ostatní země v Evropě, nabízí železniční spojení na mezinárodní úrovni. Vysokorychlostní vlaky jezdí v pravidelných intervalech mezi Portugalskem, Španělskem, Francií, Švýcarskem a Lucemburskem. Samozřejmostí jsou taky noční spoje, kde je možnost vybrat si mezi sedadlovými nebo lůžkovými vozy. Můžete se tak pohodlně a bezpečně přesunout během několika hodin do měst jako Lisabon, Porto nebo romantického města módy, Paříže.

Pokud byste rádi do Španělska přicestovali ze zahraničí nebo se potřebujete naopak ze Španělska dostat do jiné země, Omio je pro vás to pravé místo k rezervaci vaší jízdenky. Na naší stránce Omio nebo v mobilní aplikaci je možné vyhledat i mezinárodní trasy mezi městy ve Španělsku a zarezervovat si tak svou vlakovou jízdenku pohodlně, kdekoliv se právě nacházíte. Věděli jste, že jízdenky do všech měst ve Španělsku u nás můžete nakoupit levně a za využití slev nebo slevové karty? Všechny oblíbené trasy vlakem najdete na Omio!

Co je dobré vědět po příjezdu do Španělska

Krásy přírody, jedinečná kuchyně, temperamentní lidi a skvělá pohostinnost. To je jenom několik málo komplimentů, které bychom mohli Španělsku udělit. Tato země nabízí tisíce možností pro všechny chutě, nálady a věkové kategorie. Úředním jazykem je samozřejmě španělština, ale není problém se zde domluvit anglicky. Místní měna je Euro. Španělsko se nachází ve stejném časovém pásmu jako Česká republika, proto si své hodinky přenastavovat nemusíte. Nečekejte tak už na nic a vyberte si vaši další cestu vlakem do Španělska s Omio!

DomůVlakem do Španělsko | Poznejte Evropu

S aplikací Omio je plánování cest mnohem jednodušší

Dostaneme tě tam, kam potřebuješ. Od živých aktualizací železničních spojení, po elektronické jízdenky – s naší aplikaci budeš vždy na nejlepší cestě!

ios-badge
android-badge
Hand With Phone
Měna
Jazyk