Rakousko - cestování vlakem

Tyto společnosti nám důvěřují. Umožňujeme nákup jízdenek a letenek mnoha společností na jednom místě.

RegioJet
Deutsche Bahn
Leo Express
Italo

Cestování vlakem v Rakousku

Železniční síť v Rakousku je hustá a navzdory hornatému území jsou města v této zemi velice dobře propojena. Jestli vás lákají moderní města, horská střediska, známé turistické trasy nebo početné památky, cestování vlakem je pro vás tou ideální variantou. Navíc si na vaší cestě vlakem v Rakousku můžete užívat nádherné výhledy na krajinu a rozmanitá území, kterými vlaky projíždí.

Největší železniční dopravce je národní společnost Österreichische Bundesbahnen, zkráceně ÖBB. Její vlaky jezdí téměř na 6 000 km železničních kolejí, jsou velice pohodlné a poměrně rychlé. Rakouská železniční síť je přímo napojená na evropskou a mezinárodní vlaky jezdí do mnoha zemí v celé Evropě. Kvalita vlaků v Rakousku je na vysoké úrovni a často je využívají místní k dopravě do práce nebo taky na výlety mezi městy.

ÖBB přepraví ročně tisíce spokojených cestujících a vy máte možnost si zakoupit vlakové jízdenky na tyto vlaky právě tady na Omio. Prostřednictvím našich webových stránek nebo bezplatné mobilní aplikace je možné vyhledat všechny trasy jednoduše a rychle. Ze seznamu, který lze přehledně filtrovat, si můžete vybrat požadovanou trasu, zarezervovat si ji a obratem vám bude doručená vaše elektronická vlaková jízdenka. U nás na Omio lze platit bezpečně kartou online a zároveň máte k dispozici i různé slevy nebo slevové karty. Města jako Vídeň, Štýrský Hradec nebo Salcburk jsou tak díky rezervaci přes Omio dostupná pro každého.

Rezervace vlakové jízdenky do Rakouska s Omio

Pokud chcete jezdit vlaky v Rakousku, musíte si vaši jízdenku zakoupit předem. U většiny vlaků je také povinná místenka, aby se předešlo jejich přeplnění. Nezáleží na tom, kde se právě teď nacházíte. Vše, co k tomu potřebujete je počítač nebo mobil a připojení k internetu. Na naší webové stránce Omio si jednoduše zvolte požadovanou trasu a pohodlně si jízdenku zarezervujte. Jestli máte radši modernější způsob anebo jste na cestách, můžete využít naší bezplatné mobilní aplikace Omio a zarezervovat si vaši vlakovou jízdenku do Rakouska rovnou z mobilu.

Mobilní aplikace i naše stránky jsou ve vašem jazyce, což vám rezervaci jízdenek o hodně zjednoduší. Elektronickou jízdenku si můžete pak podle potřeby vytisknout anebo ji rovnou použít. Rezervace s Omio tak představuje velice rychlý a jednoduchý způsob rezervace a koupi vaší vlakové jízdenky. V naší nabídce jsou spojení jak mezi velkými městy, tak i do měst menších, stačí si jen vybrat.

Vlakové společnosti v Rakousku

Hlavním vlakovým dopravcem v Rakousku je společnost ÖBB. Byla zřízená v roce 1947 a její vlaky jsou známé svou čistotou a přesností. Téměř 98 % vlaků této společnosti jezdí na čas a ve velice častých intervalech. ÖBB je jednou z nejekologičtějších společností v Rakousku a denně přepraví až 1.3 mil. cestujících.

Rakousko má velice členitý povrch, vlaky této společnosti však jezdí i do těch nejskrytějších zákoutí. Vlaky ÖBB jsou rychlé, ale pokud se vydáte na cestu přes hornatější území, počítejte s tím, že zde jezdí nižší rychlostí. Mezi velkými městy, městy regionálního významu a do vesnic jezdí vlaky průměrnou rychlostí 250 km/h.

Nejvíce využívané trasy jsou mezi velkými městy, jako je Vídeň, Štýrský Hradec, Kremže, Linec, Villach, Salcburk nebo Innsbruck. Cestujete kvůli práci nebo víte, že v Rakousku budete potřebovat taky auto? Na několika trasách jezdí mimo jiné speciální vlaky, na kterých je možné vzít si své auto s sebou. Prostřednictvím Omio lze zarezervovat vlakové jízdenky na všechny trasy, kterými vlaková společnost ÖBB v Rakousku jezdí.

Oblíbené mezinárodní trasy vlakem

Rakousko má velice dobrou strategickou polohu a železniční síť je přímo napojená na sousední státy. Je velice jednoduché a celkem rychlé dostat se vlakem z/do Rakouska. Hlavní spojení mezi Vídní, Štýrským Hradcem, Salcburkem nebo Innsbruckem jezdí denně v pravidelných časových intervalech. Mezi velice oblíbené mezinárodní trasy vlakem patří právě ty, které spojují Česko, Slovensko, Švýcarsko, Německo a Itálii s městy v Rakousku. Vlakem lze cestovat ale taky do Slovinska nebo Maďarska. Z České republiky se cestuje zejména z měst v blízkosti pohraničí jako například České Budějovice nebo Zlín. Podívejte se na oblíbené mezinárodní trasy vlakem z měst v Rakousku.

Oblíbené mezinárodní trasy vlakem z Vídně:

  • Vídeň - Budapešť
  • Vídeň - Mnichov
  • Vídeň - Curych
  • Vídeň - Benátky
  • Vídeň - Bratislava

Oblíbené mezinárodní trasy vlakem ze Salcburku:

  • Salcburk - Řím
  • Salcburk - Mnichov
  • Salcburk - Budapešť
  • Salcburk - Curych

Co je dobré vědět po příjezdu do Rakouska

Rakušané mluví rakouskou němčinou, ale většina obyvatelstva nemá problém mluvit taky anglicky. Jsou ve stejném časovém pásmu jako my a jejich měnou je Euro. Země nabízí nespočet přírodních, kulturních a historických památek. Na to, jaká je to ve srovnání například se sousedním Německem malá země, zde můžete najít moderní a nadčasová města, zelená údolí řek, ale taky velice oblíbená lyžařská střediska. Rakousko je dobře známé díky hradům a zámkům. Jestli se rozhodnete zemí jenom projíždět anebo plánujete několik dní zůstat, cestování vlakem v Rakousku může být skvělým zážitkem. Samozřejmostí ve většině mezinárodních spojů a národních vlaků je bezplatné WiFi připojení a také jídelní vůz.

Oblíbené trasy

S aplikací Omio je plánování cest mnohem jednodušší

Dostaneme tě tam, kam potřebuješ. Od živých aktualizací železničních spojení, po elektronické jízdenky – s naší aplikaci budeš vždy na nejlepší cestě!

ios-badge
android-badge
Hand With Phone
Měna
Jazyk