Vlak z Praha do Varšava

POROVNEJ Ceny všech druhů přepravy

so
21. 5.
ne
22. 5.
po
23. 5.
út
24. 5.
st
25. 5.
čt
26. 5.

27. 5.
so
28. 5.
ne
29. 5.
po
30. 5.
út
31. 5.
st
01. 6.
čt
02. 6.

03. 6.
so
04. 6.
ne
05. 6.
po
06. 6.
út
07. 6.
st
08. 6.
čt
09. 6.

10. 6.

Tyto společnosti nám důvěřují. Umožňujeme nákup jízdenek a letenek mnoha společností na jednom místě.

RegioJet
Deutsche Bahn
Leo Express
Italo
Ubytování

Potřebuješ ubytování ve městě Varšava?

zobrazit na mapě

Nejlepší hotely

Zobrazit další

Celé domy a byty

Zobrazit další

Najděte si to nejlepší ubytování s naším partnerem Booking.com

Zobrazit vše

Vlaky Praha – Varšava

Z Prahy se cestující mohou do polské metropole dostat několikrát denně vlakem. Na trase je k dispozici také jeden noční spoj s příjezdem do Varšavy následující den v brzkých ranních hodinách. Mezi oběma destinacemi jsou každý den zajišťovány celkem tři přímé spoje. Přestup na trase tedy není nutný. Prahu a Varšavu od sebe dělí přibližně 700 km. Tuto vzdálenost nejrychlejší spoj ujede za přibližně osm hodin.

Kteří železniční dopravci jezdí na trase Praha – Varšava?

Přímé IC vlaky Praha – Varšava denně provozují České dráhy. Jedná se o vlakové spoje bez nutnosti přestupu na trase. Vlak ČD svou jízdu končí ve stanici Varšava Centralna.

Jak dlouho trvá cesta vlakem na trase Praha – Varšava?

Vlaky Praha – Varšava jsou přímými spoji, doprava je tak snadná a pohodlná. Nejrychleji se do Varšavy dostaneme za sedm hodin a 59 minut. Noční spoj s příjezdem do Varšavy následující den potrvá o něco déle, maximálně však 10 hodin.

Kolik spojení vlakem je k dispozici na trase Praha – Varšava?

Do Varšavy jsou z Prahy denně odbaveny tři vlakové spoje. Všechna tři spojení operuje dopravce České dráhy. První spoj odjíždí z Prahy ráno, další vlak v odpoledních hodinách a poslední vlakové spojení jede do Varšavy přes noc. Za týden je do Varšavy vysláno přes 20 spojů, což se rovná 80 vlakovým spojením na této trase měsíčně.

Ze kterých železničních nádraží odjíždějí a na která nádraží přijíždějí vlaky na trase Praha – Varšava?

Odjezd z nádraží: Hlavní nádraží v Praze je situováno přibližně pět minut chůze od Václavského náměstí. Praha hlavní nádraží je významným železničním uzlem mezinárodního významu a zajišťuje dopravu do evropských metropolí jako Varšava, Krakov, Berlín nebo Vídeň. Nádraží nabízí standardní služby cestujícím a disponuje fast foody, obchody, bankomaty, supermarketem, kavárnami. Nechybí zde ani úschovna zavazadel, WC a další základní služby. Nádraží je mimo jiné napojeno na systém MHD, podzemní linka metra se nachází přímo pod nádražím.

Příjezd na nádraží: Hlavní vlakové nádraží Varšava Centralna je důležitou evropskou železniční stanicí. Jsou zde odbavovány především mezinárodní linky do celé Evropy. Nádraží je nově propojeno s obchodním komplexem Zlaté terasy. Interiér je moderní a plně vybavený. Budova nádraží nabízí klasicky řadu obchodů, kavárny, restaurace a podobné služby. Připojení k internetu je k dispozici. Před budovou můžeme využít několik tramvajových a autobusových linek.

Tipy pro cestovatele: Vlaky na trase Praha – Varšava

Do města Varšava můžete jet vlakem přesně podle svých představ. Ať hledáte nejrychlejší nebo nejlevnější variantu, nebo máte úplně jiné požadavky, naši experti shromáždili veškeré informace, které potřebujete znát, abyste si na trase Praha – Varšava mohli vybrat spoj, který vám bude opravdu vyhovovat.
FAQs
Z města Praha do města Varšava je kilometrová vzdálenost vlakem asi 517 km. Čím dříve si jízdenku zarezervujete, tím levnější může být.
Doba jízdy vlakem z Praha do Varšava je v průměru 11 hod 12 min. Skutečná dojezdová doba však závisí na více faktorech, například zda se jedná o všední den, víkend nebo svátek. Omio vám rychle najde levné i rychlé spoje a díky aplikaci můžete mít jízdenky na jdenom místě.
, který jezdí z Praha do Varšava, je například Czech Railway, Deutsche Bahn nebo Deutsche Bahn with connection.
Naši klienti, kteří ser rozhodli cestovat vlakem do Varšava často také jezdí do Berlín, Krakov nebo Gdaňsk. Omio umí najít ta nejlepší spojení mezi Varšava a těmito populárními destinacemi, abyste si mohli naplánovat svou cestu.
Nechce Omio, aby se o to postaral za vás. Nepotřebujete auto pro cestu do města Varšava z města Praha. Podívejte se na Omio pro nejlepší dostupná spojení vlakem z města Praha do města Varšava a kupte si levné vlakový jízdenky ještě dnes!
Zastávky

Důležité stanice a letiště pro tuto cestu.

Praha
Varšava

S aplikací Omio je plánování cest mnohem jednodušší

Dostaneme tě tam, kam potřebuješ. Od živých aktualizací železničních spojení, po elektronické jízdenky – s naší aplikaci budeš vždy na nejlepší cestě!

ios-badge
android-badge
Hand With Phone
Měna
Jazyk