POROVNEJ Ceny všech druhů přepravy

út
22. 6.
Hledej ceny
8985 Lufthansa Cityline
st
23. 6.
Hledej ceny
1138 ryanair sun
čt
24. 6.
Hledej ceny
7295 Lufthansa

25. 6.
Hledej ceny
9520 Austrian Airlines
so
26. 6.
1065 LUBJANO TRANS s.r.o.
3246 Lufthansa Cityline
po
28. 6.
1065 LUBJANO TRANS s.r.o.
9515 Austrian Airlines
út
29. 6.
Hledej ceny
7288 Lufthansa
st
30. 6.
Hledej ceny
1901 ryanair sun
čt
1. 7.
Hledej ceny
6447 Lufthansa

2. 7.
Hledej ceny
10244 Austrian Airlines
so
3. 7.
Hledej ceny
4584 Lufthansa
ne
4. 7.
1351 Regabus
1074 ryanair sun
po
5. 7.
Hledej ceny
9490 Austrian Airlines
út
6. 7.
Hledej ceny
6287 Lufthansa Cityline
st
7. 7.
Hledej ceny
646 ryanair sun
čt
8. 7.
Hledej ceny
6283 Lufthansa Cityline

9. 7.
Hledej ceny
9490 Austrian Airlines
so
10. 7.
1378 Regabus
3164 Lufthansa Cityline

Tyto společnosti nám důvěřují. Umožňujeme nákup jízdenek a letenek mnoha společností na jednom místě.

RegioJet
Deutsche Bahn
Leo Express
Italo
Ubytování

Potřebujete ubytování?

Tue, Jun 22
Celková cena za: 1 nights, 1 adults
zobrazit na mapě
Nejlepší hotely
Celé domy a byty

Najděte si to nejlepší ubytování s naším partnerem Booking.com

Zobrazit vše
train

Přehled cesty

Vlakem na trase Praha – Užhorod

Místo příjezdu vlaku:Praha
Místo příjezdu vlaku:Užhorod
Vzdálenost:593 km

Vlaky Praha – Užhorod

Užhorod je měst o s více než sto tisíci obyvateli. Leží na Zakarpatské Ukrajině, na hranicích se Slovenskou republikou. Mezi Užhorodem a Prahou, hlavním městem České republiky, leží vzdálenost téměř devět set kilometrů. Tuto vzdálenost lze překonat vlakovým spojením s jedním přestupem, které je dostupné dvakrát denně. Cesta vlakem zabere nejméně kolem jedenácti a půl hodiny. Dále jsou k dispozici také dva spoje do slovenské obce Michalovce, odkud je možné do třicet dva kilometrů vzdáleného Užhorodu pokračovat autem nebo místní dopravou. Jízdní řády o víkendu a během pracovního týdne jsou shodné.

Kteří železniční dopravci jezdí na trase Praha – Užhorod?

Jízdenky na vlaky Praha – Užhorod mají v nabídce dvě dopravní společnosti. Dva spoje s přestupem operuje Leo Express, dva spoje do obce Michalovce na Slovensku provozují České dráhy.

Jak dlouho trvá cesta vlakem na trase Praha – Užhorod?

Vlaky Praha – Užhorod přepraví cestující do cíle už za jedenáct hodin a dvacet šest minut. Průměrná doba cesty se pohybuje kolem dvanácti hodin. Na nejdelší cestování je pak třeba si vyhradit dvanáct hodin a čtyřicet šest minut. Vlaky odjíždějí kolem 14:00 odpoledne, dále zhruba ve 20:00 večer, a k dispozici jsou také dva noční spoje s odjezdem kolem půlnoci. Do Užhorodu vlaky dorazí v brzkých ranních hodinách nebo krátce před polednem.

Kolik spojení vlakem je k dispozici na trase Praha – Užhorod?

Z Prahy do Užhorodu vyrážejí denně dva spoje s přestupem v Košicích. Další dva spoje pak končí jízdu ve slovenské obci Michalovce, která leží asi třicet dva kilometrů od Užhorodu. Tato trasa nezahrnuje přestup, jedná se o přímý spoj. Celkem je tedy možné do Užhorodu cestovat čtyřikrát denně, což odpovídá téměř třiceti spojům týdně.

Ze kterých železničních nádraží odjíždějí, a na která nádraží přijíždějí vlaky na trase Praha – Užhorod?

Odjezd z nádraží: Wilsonovo nádraží v Praze je nedávno zrekonstruovaný terminál v těsné blízkosti centra města – Václavské náměstí se nachází pouhých pět minut pěšky. Přímo pod nádražní halou je stanice metra C. Před budovou je stanice autobusů z letiště. Cestující zde mohou využít úschovnu zavazadel, četné možnosti občerstvení, obchody, bankomaty, směnárnu a Wi-Fi připojení zdarma. Další možností je nastoupit na vlak na nádraží v Libni.

Příjezd na nádraží: Vlakové nádraží v Užhorodu je skutečným architektonickým skvostem. Nachází se přímo vedle hlavního autobusového nádraží, a do centra města lze během dvaceti minut dojet autobusem číslo 9, 14 nebo 58. Cestující zde mohou využít čekárnu, uzamykatelné skříňky a toalety.

Tipy pro cestovatele

Vlaky na trase Praha – Užhorod
Do města Užhorod můžete jet vlakem přesně podle svých představ. Ať hledáte nejrychlejší nebo nejlevnější variantu, nebo máte úplně jiné požadavky, naši experti shromáždili veškeré informace, které potřebujete znát, abyste si na trase Praha – Užhorod mohli vybrat spoj, který vám bude opravdu vyhovovat.
FAQs
Jaká je vzdálenost z města Praha do města Užhorod vlakem?
Z města Praha do města Užhorod je kilometrová vzdálenost vlakem asi 593 km. Čím dříve si jízdenku zarezervujete, tím levnější může být.
Když přijedu vlakem z Praha do Užhorod, kam ještě můžu jít v blízkosti Užhorod?
Naši klienti, kteří ser rozhodli cestovat vlakem do Užhorod často také jezdí do Košice, Budapešť nebo Bratislava. Omio umí najít ta nejlepší spojení mezi Užhorod a těmito populárními destinacemi, abyste si mohli naplánovat svou cestu.
Můžu jet z města Praha do města Užhorod vlakem místo autem?
Nechce Omio, aby se o to postaral za vás. Nepotřebujete auto pro cestu do města Užhorod z města Praha. Podívejte se na Omio pro nejlepší dostupná spojení vlakem z města Praha do města Užhorod a kupte si levné vlakový jízdenky ještě dnes!
Zastávky

Důležité stanice a letiště pro tuto cestu.

Praha
Praha Hlavni Nadrazi (M)
Vybavení