POROVNEJ Ceny všech druhů přepravy

út
21. 9.
Hledej ceny
1058 LUBJANO TRANS s.r.o.
7738 Lufthansa Cityline
st
22. 9.
Hledej ceny
965 Infobus
2982 ryanair sun
čt
23. 9.
Hledej ceny
893 Infobus
4539 Austrian Airlines

24. 9.
1676 Leo Express
969 Infobus
3966 ryanair sun
so
25. 9.
Hledej ceny
965 Infobus
Hledej ceny
ne
26. 9.
1326 Leo Express
969 Infobus
1651 ryanair sun
po
27. 9.
608 Leo Express
958 Infobus
8875 Austrian Airlines
út
28. 9.
Hledej ceny
958 Infobus
4659 Lufthansa Cityline
st
29. 9.
Hledej ceny
958 Infobus
720 ryanair sun
čt
30. 9.
681 Leo Express
956 Infobus
2786 Austrian Airlines

1. 10.
Hledej ceny
969 Infobus
777 ryanair sun
so
2. 10.
562 Leo Express
958 Infobus
Hledej ceny
ne
3. 10.
Hledej ceny
948 Infobus
1100 ryanair sun
po
4. 10.
Hledej ceny
893 Infobus
3888 Austrian Airlines
út
5. 10.
483 Leo Express
958 Infobus
3899 Lufthansa Cityline
st
6. 10.
Hledej ceny
957 Infobus
602 ryanair sun
čt
7. 10.
Hledej ceny
969 Infobus
2785 Austrian Airlines

8. 10.
Hledej ceny
965 Infobus
450 ryanair sun

Tyto společnosti nám důvěřují. Umožňujeme nákup jízdenek a letenek mnoha společností na jednom místě.

RegioJet
Deutsche Bahn
Leo Express
Italo

Vlaky Praha – Užhorod

Užhorod je měst o s více než sto tisíci obyvateli. Leží na Zakarpatské Ukrajině, na hranicích se Slovenskou republikou. Mezi Užhorodem a Prahou, hlavním městem České republiky, leží vzdálenost téměř devět set kilometrů. Tuto vzdálenost lze překonat vlakovým spojením s jedním přestupem, které je dostupné dvakrát denně. Cesta vlakem zabere nejméně kolem jedenácti a půl hodiny. Dále jsou k dispozici také dva spoje do slovenské obce Michalovce, odkud je možné do třicet dva kilometrů vzdáleného Užhorodu pokračovat autem nebo místní dopravou. Jízdní řády o víkendu a během pracovního týdne jsou shodné.

Kteří železniční dopravci jezdí na trase Praha – Užhorod?

Jízdenky na vlaky Praha – Užhorod mají v nabídce dvě dopravní společnosti. Dva spoje s přestupem operuje Leo Express, dva spoje do obce Michalovce na Slovensku provozují České dráhy.

Jak dlouho trvá cesta vlakem na trase Praha – Užhorod?

Vlaky Praha – Užhorod přepraví cestující do cíle už za jedenáct hodin a dvacet šest minut. Průměrná doba cesty se pohybuje kolem dvanácti hodin. Na nejdelší cestování je pak třeba si vyhradit dvanáct hodin a čtyřicet šest minut. Vlaky odjíždějí kolem 14:00 odpoledne, dále zhruba ve 20:00 večer, a k dispozici jsou také dva noční spoje s odjezdem kolem půlnoci. Do Užhorodu vlaky dorazí v brzkých ranních hodinách nebo krátce před polednem.

Kolik spojení vlakem je k dispozici na trase Praha – Užhorod?

Z Prahy do Užhorodu vyrážejí denně dva spoje s přestupem v Košicích. Další dva spoje pak končí jízdu ve slovenské obci Michalovce, která leží asi třicet dva kilometrů od Užhorodu. Tato trasa nezahrnuje přestup, jedná se o přímý spoj. Celkem je tedy možné do Užhorodu cestovat čtyřikrát denně, což odpovídá téměř třiceti spojům týdně.

Ze kterých železničních nádraží odjíždějí, a na která nádraží přijíždějí vlaky na trase Praha – Užhorod?

Odjezd z nádraží: Wilsonovo nádraží v Praze je nedávno zrekonstruovaný terminál v těsné blízkosti centra města – Václavské náměstí se nachází pouhých pět minut pěšky. Přímo pod nádražní halou je stanice metra C. Před budovou je stanice autobusů z letiště. Cestující zde mohou využít úschovnu zavazadel, četné možnosti občerstvení, obchody, bankomaty, směnárnu a Wi-Fi připojení zdarma. Další možností je nastoupit na vlak na nádraží v Libni.

Příjezd na nádraží: Vlakové nádraží v Užhorodu je skutečným architektonickým skvostem. Nachází se přímo vedle hlavního autobusového nádraží, a do centra města lze během dvaceti minut dojet autobusem číslo 9, 14 nebo 58. Cestující zde mohou využít čekárnu, uzamykatelné skříňky a toalety.

Tipy pro cestovatele

Vlaky na trase Praha – Užhorod
Do města Užhorod můžete jet vlakem přesně podle svých představ. Ať hledáte nejrychlejší nebo nejlevnější variantu, nebo máte úplně jiné požadavky, naši experti shromáždili veškeré informace, které potřebujete znát, abyste si na trase Praha – Užhorod mohli vybrat spoj, který vám bude opravdu vyhovovat.
FAQs
Kolik stojí low cost vlakový jízdenka z města Praha do města Užhorod?
Vlakový jízdenka z města Praha do města Užhorod může být nejlevnější od 608 Kč, v závislosti na tom, jak dlouho dopředu si ji koupíte. Doporučujeme jízdenky hledat pomocí Omio, abyste se dostali k těm nejlepším nabídkám pro vaše cestu. Jízdenku si zarezervujte so nejdříve.
Jaké je jízdné vlakem z města Praha do města Užhorod?
Výhodná cena jízdenky vlakem z města Praha do města Užhorod se pohybuje kolem 1 010 Kč a závisí na více faktorech, například, zda se jedná o všední den, víkend či svátek, sezonu atd. Omio vám s vyhledání výhodné jízdenky pomůže.
Jaká je vzdálenost do města Užhorod z města Praha vlakem?
Pokud pojedete vlakem, vzdálenost z města Praha do města Užhorod bude kolem 593 km. Abyste měli co nejpohodlnější cestu a nejlevnější jízdenku, doporučujeme její rezervaci provést co nejdříve.
Jak dlouho pojedu vlakem z města Praha do města Užhorod?
Vlakem z Praha do Užhorod pojedete v průměru 11 hod 8 min. Skutečná dojezdová doba však závisí na více faktorech, například zda se jedná o všední den, svátek nebo víkend. Omio umí najít levné i rychlé spoje. Díky aplikaci Omio budete mít všechny jízdenky na jednom místě.
Se kterým je nejlepší cesta vlakem z Praha do Užhorod?
, který jezdí z Praha do Užhorod, je například Leo Express, RegioJet nebo Czech Railway.
Jak získám výhodné jízdenky vlakem z města Praha do města Užhorod?
Ano. Omio vám pomůže vyhledat jízdenky vlakem z města Praha do města Užhorod rychle a výhodně. Stačí do našeho formuláře zadat datum a místo odjezdu a příjezdu. Díky aplikaci Omio můžete navíc mít všechny své jízdenky na jednom místě.
Plánujete cestu z města Praha do města Užhorod vlakem? Podívejte se na nejpopulárnější destinace poblíž Užhorod, které můžete navštívit.
Vaše cesta vlakem z Praha to Užhorod nemusí končit v Užhorod. Další populární místa, která stojí za návštěvu, blízko Užhorod zahrnují Košice, Budapešť nebo Bratislava. Pokud chcete rozšířit svou cestu, objevte ty nejlepší a nejlevnější způsoby, jak se dostat do Košice, Budapešť nebo Bratislava s Omio!
Co když nemám auto a chci jet z města Praha do města Užhorod? Můžu jet vlakem?
Cestovat z města Praha do města Užhorod bez auta není problém! Podívejte se na Omio a porovnejte ta nejlepší spojení vlakem. Můžete použít také aplikaci Omio a mít tak všechny své jízdenky na jednom místě pro hladkou a snadnou cestu z města Praha do města Užhorod.
Zastávky

Důležité stanice a letiště pro tuto cestu.

Praha
Praha Hlavni Nadrazi (M)
Vybavení