Vlaky Praha Ústí nad Labem

st 17. 4.
+ Přidat návrat
QR-Code
Oskenujte kód a stáhněte si zdarma naši aplikaci
V naší aplikaci najdete aktuální cestovní informace a můžete si koupit letenky, jízdenky na vlaky a autobusy a lístky na trajekty.
App Store
rate4.9
42K hodnocení
Google Play
rate4.6
136K recenzí

POROVNEJ Ceny všech druhů přepravy

st
17. 4.
čt
18. 4.

19. 4.
so
20. 4.
ne
21. 4.
po
22. 4.
út
23. 4.

Tyto společnosti nám důvěřují. Umožňujeme nákup jízdenek a letenek mnoha společností na jednom místě.

RegioJet
Deutsche Bahn
Leo Express
Italo

Informace: Vlaky Praha – Ústí nad Labem

distanceVzdálenost69 km
durationPrůměrná doba cesty vlakem1 hod 11 min
pricePrůměrná cena jízdenky na vlak437 Kč
frequencyPočet spojů vlakem24 denně
changesPřímé vlakyAno, 24 přímých vlakových spojů denně
carriersŽelezniční dopravciČeské dráhy nebo ÖBB | Railjet

Na trase Praha – Ústí nad Labem v délce 69 km můžete cestovat vlakem a vybrat si můžete jednoho z našich partnerů, jako například České dráhy nebo ÖBB | Railjet. Cesta v průměru trvá 1 hod 11 min. Počet spojů za den: 24 vlakových spojů. Zatímco průměrná cena cestování na této trase se pohybuje kolem 437 Kč, nejlevnější jízdenky na vlak je možné koupit již za 430 Kč. Cestující na této trase většinou odjíždějí ze zastávky Praha hlavní nádraží a cestu končí příjezdem na: Ústí nad Labem hlavní nádraží.

Vlakem z Prahy do Ústí nad Labem – Přehled cesty

Ústí nad Labem leží přesně uprostřed železničního koridoru z Prahy do Drážďan. Díky tomu sem jezdí z metropole desítky souprav denně, počínaje osobákem po čtvrté ranní, konče rychlíkem o půl dvanácté v noci . Mimo expresy Euro City a Inter City tudy jezdí i řadové rychlíky, pokračující obvykle na Cheb a Karlovy Vary a dále pak zastávkové vlaky, končící na místním hlavním nádraží. Jízda z Prahy do Ústí nad Labem zabere v průměru hodinu a půl, IC a EC trasu stíhají ujet pod hodinu čistého času. Velkou výhodou železničního spojení je, že hlavní nádraží v Ústí se nachází přímo v centru města.

Vlakem z Prahy

Ústí nad Labem s Prahou propojují přímé vlakové koleje a vlak je tak nejpohodlnějším dopravním prostředkem. Ústí leží na vlakové trase z Prahy do Berlína, takže kromě lokálních vlaků obě města spojují i mezinárodní expresy. Zatímco rychlíkem trvá nejkratší cesta jen hodinu a čtrnáct minut, osobním vlakem trvá cesta až dvojnásobek tohoto času. Výhradním dopravcem, který provozuje vlakovou dopravu mezi oběma městy, jsou České dráhy. Jiní dopravci zatím mezi Prahou a Ústím nad Labem vlaky nejezdí.

Aplikaci zdarma!

Praha jako hlavní město České republiky je přirozeným centrem země a velmi frekventovaným cílem cest obyvatel všech krajských měst, včetně Ústí nad Labem. Je také dopravním uzlem, odkud je možné cestovat do celé Evropy. Mezinárodní vlaky a také vnitrostátní rychlíky jezdí do Ústí nad Labem z pražského Hlavního nádraží, osobní vlaky z nádraží Masarykova. Hlavní i Masarykovo nádraží jsou zároveň přestupními stanicemi pro pražskou MHD (metro, tramvaj, autobus). Z obou se velmi rychle dostanete třeba na Václavské náměstí i pěšky. Směrem z Ústí do Prahy odjíždí osobní vlaky i rychlíky z ústeckého nádraží také velmi často. První rychlík jede z Ústí směrem do Prahy ve 4.41 hod. a poslední ve 22.13.

Příjezd vlakem do Ústí nad Labem

Ústí nad Labem je sedmým největším městem v České republice a přirozeným centrem nejen Ústeckého kraje, ale celé průmyslové oblasti na severozápadě Čech. Pro obyvatele Ústecka. Stále více lidí schopno denně dojíždět do Prahy za prací a vlak jim v tom pomáhá – mohou se dospat, číst, pracovat na notebooku či tabletu, nebo jen tak pozorovat okolní krajinu. Také z Hlavního ústeckého nádraží, kam jezdí vlakové spoje z Prahy i do Prahy, se velmi dobře dopravíte kamkoli do města tramvají či městským autobusem. První rychlík vyjíždí z Prahy do Ústí ve 4.08 hod. a pak jezdí celý den zhruba v hodinových intervalech, poslední rychlík z Prahy vyjíždí ve 23.31 hod.

Tipy pro cestovatele: Vlaky Praha – Ústí nad Labem

Tipy pro cestovatele: Cestování vlakem Praha – Ústí nad Labem. Levné jízdenky, rychlé spoje, jak se dostat nejlevněji vlakem do města Ústí nad Labem, rezervace, nejbližší nádraží, ať už hledáte jakékoli informace, na Omio je najdete všechny.
FAQs
Levné jízdenka na vlak z Praha do Ústí nad Labem mohou začínat již od 430 Kč (16 €), pokud si rezervujete v předstihu. Průměrná cena jízdenka na vlak z Praha do Ústí nad Labem je 437 Kč (16 €); avšak ceny se liší v závislosti na denní době a třídě a bývají dražší v den cestování.
Průměrná doba cesty z Praha do Ústí nad Labem vlakem je 1 hod 11 min   na 69 km dlouhé trip, ale doba cesty se může lišit, pokud cestujete o víkendech a svátcích.
Nejranější vlak z Praha do Ústí nad Labem odjíždí v 5: 16.
Poslední vlak z Praha do Ústí nad Labem odjíždí v 23: 30.
24 vlakových spojů krát denně z Praha do Ústí nad Labem, které vyžadují minimálně jednu změnu s České dráhy nebo ÖBB | Railjet. Jízdní řády se mohou lišit o svátcích nebo o víkendech s menším počtem spojení vlaky.
Ano, existuje vysokorychlostní vlak do Ústí nad Labem. Vezměte rychlý vlak od ÖBB | Railjet z Praha do Ústí nad Labem.
Když se přepravujete z Praha do Ústí nad Labem vlak, můžete se spolehnout na České dráhy nebo ÖBB | Railjet pro nejlepší způsob, jak se dostat do Ústí nad Labem. Než si koupíte jízdenku na vlak, můžete zkontrolovat všechny možné železniční dopravci, kteří nabízejí služby Praha - Ústí nad Labem a porovnat nabízené vybavení.
Ne, nejsou k dispozici noční vlaky, nejnovější vlak pro tuto trasu je 23: 30.

Při odjezdu z Praha máte různé možnosti začít svou železniční nádraží cestu včetně Praha hlavní nádraží, Praha-Holešovice a Praha-Kačerov. Při příjezdu do Ústí nad Labem můžete ukončit svou trip v vlaková nádraží jako Ústí nad Labem hlavní nádraží, Ústí nad Labem západ a Ústí nad Labem-Střekov.

Cestující nejčastěji nastupují do vlak z Praha hlavní nádraží, která se nachází asi od centra města, a vystupují z vlak na zastávce Ústí nad Labem hlavní nádraží, která je vzdálena asi od centra města.

Nicméně máte možnosti, protože můžete cestovat Praha - Ústí nad Labem 2 různými způsoby: vlak nebo autobus.
DomůVlakyVlakem do Ústí nad LabemVlaky Praha Ústí nad Labem

S aplikací Omio je plánování cest mnohem jednodušší

Dostaneme tě tam, kam potřebuješ. Od živých aktualizací železničních spojení, po elektronické jízdenky – s naší aplikaci budeš vždy na nejlepší cestě!

ios-badge
android-badge
Hand With Phone
Měna
Jazyk