POROVNEJ Ceny všech druhů přepravy

ne
28. 11.
87 STUDENT AGENCY k.s.
st
1. 12.
87 STUDENT AGENCY k.s.

3. 12.
87 STUDENT AGENCY k.s.

Tyto společnosti nám důvěřují. Umožňujeme nákup jízdenek a letenek mnoha společností na jednom místě.

RegioJet
Deutsche Bahn
Leo Express
Italo

Vlakem z Prahy do Ústí nad Labem – Přehled cesty

Ústí nad Labem leží přesně uprostřed železničního koridoru z Prahy do Drážďan. Díky tomu sem jezdí z metropole desítky souprav denně, počínaje osobákem po čtvrté ranní, konče rychlíkem o půl dvanácté v noci . Mimo expresy Euro City a Inter City tudy jezdí i řadové rychlíky, pokračující obvykle na Cheb a Karlovy Vary a dále pak zastávkové vlaky, končící na místním hlavním nádraží. Jízda z Prahy do Ústí nad Labem zabere v průměru hodinu a půl, IC a EC trasu stíhají ujet pod hodinu čistého času. Velkou výhodou železničního spojení je, že hlavní nádraží v Ústí se nachází přímo v centru města.

Vlakem z Prahy

Ústí nad Labem s Prahou propojují přímé vlakové koleje a vlak je tak nejpohodlnějším dopravním prostředkem. Ústí leží na vlakové trase z Prahy do Berlína, takže kromě lokálních vlaků obě města spojují i mezinárodní expresy. Zatímco rychlíkem trvá nejkratší cesta jen hodinu a čtrnáct minut, osobním vlakem trvá cesta až dvojnásobek tohoto času. Výhradním dopravcem, který provozuje vlakovou dopravu mezi oběma městy, jsou České dráhy. Jiní dopravci zatím mezi Prahou a Ústím nad Labem vlaky nejezdí.

Aplikaci zdarma!

Praha jako hlavní město České republiky je přirozeným centrem země a velmi frekventovaným cílem cest obyvatel všech krajských měst, včetně Ústí nad Labem. Je také dopravním uzlem, odkud je možné cestovat do celé Evropy. Mezinárodní vlaky a také vnitrostátní rychlíky jezdí do Ústí nad Labem z pražského Hlavního nádraží, osobní vlaky z nádraží Masarykova. Hlavní i Masarykovo nádraží jsou zároveň přestupními stanicemi pro pražskou MHD (metro, tramvaj, autobus). Z obou se velmi rychle dostanete třeba na Václavské náměstí i pěšky. Směrem z Ústí do Prahy odjíždí osobní vlaky i rychlíky z ústeckého nádraží také velmi často. První rychlík jede z Ústí směrem do Prahy ve 4.41 hod. a poslední ve 22.13.

Příjezd vlakem do Ústí nad Labem

Ústí nad Labem je sedmým největším městem v České republice a přirozeným centrem nejen Ústeckého kraje, ale celé průmyslové oblasti na severozápadě Čech. Pro obyvatele Ústecka. Stále více lidí schopno denně dojíždět do Prahy za prací a vlak jim v tom pomáhá – mohou se dospat, číst, pracovat na notebooku či tabletu, nebo jen tak pozorovat okolní krajinu. Také z Hlavního ústeckého nádraží, kam jezdí vlakové spoje z Prahy i do Prahy, se velmi dobře dopravíte kamkoli do města tramvají či městským autobusem. První rychlík vyjíždí z Prahy do Ústí ve 4.08 hod. a pak jezdí celý den zhruba v hodinových intervalech, poslední rychlík z Prahy vyjíždí ve 23.31 hod.

Tipy pro cestovatele

Vlaky na trase Praha – Ústí nad Labem
Do města Ústí nad Labem můžete jet vlakem přesně podle svých představ. Ať hledáte nejrychlejší nebo nejlevnější variantu, nebo máte úplně jiné požadavky, naši experti shromáždili veškeré informace, které potřebujete znát, abyste si na trase Praha – Ústí nad Labem mohli vybrat spoj, který vám bude opravdu vyhovovat.
FAQs
Jak daleko je města Ústí nad Labem od města Praha, když pojedu vlakem?
Pokud chcete jet vlakem, Ústí nad Labem je od města Praha daleko přibližně 69 km. Pro co nejlevnější jízdenku doporučujeme její co nejdřívější rezervaci.
Jak dlouho pojedu vlakem z města Praha do města Ústí nad Labem?
Dojezdová doba vlakem z města Praha do města Ústí nad Labem je v průměru 1 hod 27 min. Skutečná dojezdová doba však závisí na více faktorech, například zda se jedná o všední den, víkend či státní svátek. Omio vám rychle najde levné i rychlé spoje.
Který jezdí z Praha do Ústí nad Labem?
Co se týká z Praha do Ústí nad Labem, můžete vybírat hned z Czech Railway. Stačí zadat datum, odkud a kam chcete jet a Omio vám najde ty nejlepší varianty.
Plánujete cestu z města Praha do města Ústí nad Labem vlakem? Podívejte se na nejpopulárnější destinace poblíž Ústí nad Labem, které můžete navštívit.
Spousta cestovatelů, kteří přijedou do Ústí nad Labem vlakem také objevují oblíbené destinace poblíž, jako Berlín, Drážďany nebo Karlovy Vary. Pokud chcete objevovat Berlín, Drážďany nebo Karlovy Vary z Ústí nad Labem, Omio vám najde ta nejlepší možná spojení za příznivou cenu.
Jak se dostanu z města Praha do města Ústí nad Labem, když nemám auto? Můžu jet vlakem?
Jednoduše se podívejte na Omio a porovnejte ty nejlepší cesty vlakem z města Praha do města Ústí nad Labem bez auta. Aplikace Omio také ukládá všechny vaše jízdenky na jednom místě, aby vám tak usnadnila vaši nadcházející cestu.
Zastávky

Důležité stanice a letiště pro tuto cestu.

Praha
Ústí nad Labem
Praha Hlavni Nadrazi (M)
Vybavení