POROVNEJ Ceny všech druhů přepravy

po
21. 6.
675 ÖBB | Euro City (EC)
Hledej ceny
út
22. 6.
675 ÖBB | Euro City (EC)
Hledej ceny
st
23. 6.
675 ÖBB | Euro City (EC)
Hledej ceny
čt
24. 6.
675 ÖBB | Euro City (EC)
488 Flixbus

25. 6.
Hledej ceny
505 Flixbus
so
26. 6.
675 ÖBB | Euro City (EC)
542 Flixbus
ne
27. 6.
675 ÖBB
Hledej ceny
po
28. 6.
675 ÖBB
Hledej ceny
út
29. 6.
675 ÖBB
Hledej ceny
st
30. 6.
675 ÖBB
Hledej ceny
čt
1. 7.
675 ÖBB
488 Flixbus

2. 7.
675 ÖBB
406 Flixbus
so
3. 7.
675 ÖBB | Euro City (EC)
406 Flixbus
ne
4. 7.
675 ÖBB
488 Flixbus
po
5. 7.
675 ÖBB | Euro City (EC)
Hledej ceny
út
6. 7.
675 ÖBB
Hledej ceny
st
7. 7.
675 ÖBB | Euro City (EC)
Hledej ceny
čt
8. 7.
675 ÖBB | Euro City (EC)
1125 Flixbus

9. 7.
675 ÖBB | Euro City (EC)
488 Flixbus
so
10. 7.
675 ÖBB
325 Flixbus
ne
11. 7.
675 ÖBB | Euro City (EC)
427 Flixbus

Tyto společnosti nám důvěřují. Umožňujeme nákup jízdenek a letenek mnoha společností na jednom místě.

RegioJet
Deutsche Bahn
Leo Express
Italo
Ubytování

Potřebujete ubytování?

Tue, Jun 22
Celková cena za: 1 nights, 1 adults
zobrazit na mapě
Nejlepší hotely
Celé domy a byty

Najděte si to nejlepší ubytování s naším partnerem Booking.com

Zobrazit vše
train

Přehled cesty

Vlakem na trase Praha – Salzburg

Délka cesty vlakem
8 hodin 19 minut
Cena jízdenky na vlak:784
Místo příjezdu vlaku:Praha
Místo příjezdu vlaku:Salzburg
Vzdálenost:274 km
Železniční dopravci:ÖBB | Euro City (EC), ÖBB, ÖBB | Regionalzug, Deutsche Bahn

Vlaky Praha – Salzburg

Do jednoho z nejromantičtějších rakouských měst Salzburgu je možné se z Prahy dopravit mimo jiné vlakem. Na trase je nutno jednou přestoupit v Linci. Spoje na sebe ovšem navazují a dostat se tak do Salzburgu je bezproblémové. Vzdálenost 380 km mezi Prahou a Salzburgem je vlakem zvládnutelná za přibližně šest hodin včetně přestupu. Salzburg je jednou z nejatraktivnějších evropských metropolí s výhodnou lokalitou na pomezí Bavorska a Rakouska a ročně ho navštíví statisíce lidí.

Kteří železniční dopravci jezdí na trase Praha – Salzburg?

Přímé vlaky Praha – Salzburg bohužel zatím v provozu nejsou, cestující ovšem mohou na trase cestovat nejprve do Lince s národním dopravcem České dráhy. Z Lince pak máme možnost využít téměř každých 20 minut vlakovou přepravu rakouských drah OBB a Westbahn do cílové stanice.

Jak dlouho trvá cesta vlakem na trase Praha – Salzburg?

Vlaky Praha – Salzburg s jedním pravidelným přestupem v rakouském Linci dopraví cestující do cíle za šest až sedm hodin dle konkrétní kombinace spojů. Jízda z Prahy do Lince zabere v průměru pět hodin, z Lince se pak do Salzburgu dostaneme za pouhou hodinku.

Kolik spojení vlakem je k dispozici na trase Praha – Salzburg?

Na trase Praha Salzburg je denně odbaveno hned několik linek. Jelikož se jedná o nepřímý spoj, musíme na trase přestoupit v Linci. Z Prahy do Lince se denně vlakem dopravíme až třikrát. Spoje z Lince do Salzburgu jsou mnohem frekventovanější. Dopravci Westbahn a OBB na této trase operují vlaky každých 15 až 30 minut. Cesta do cílové destinace trvá přibližně hodinu.

Ze kterých železničních nádraží odjíždějí a na která nádraží přijíždějí vlaky na trase Praha – Salzburg?

Odjezd z nádraží: Hlavní železniční nádraží v Praze je pět minut od centra města. Hlavní nádraží je důležitou evropskou dopravní křižovatkou. Nádraží prošlo před lety modernizací. Je zde velké množství restaurací, obchodů, bankomatů a směnáren. Základní služby jako úschovna zavazadel, informace a toalety jsou samozřejmostí. V celé budově funguje bezplatné Wi-Fi připojení. Zároveň zde můžeme využít linku metra C.

Příjezd na nádraží: Hlavní nádraží v Salzburgu je jedním z nejvýznamnějších železničních uzlů v západním Rakousku. Díky své poloze mezi Vídní a Mnichovem je snadno dostupné. Toto nádraží je pravděpodobně jedním z nejkrásnějších vůbec. Čistota a vybavení nádraží v Salzburgu jsou na vysoké úrovni. Uvnitř budovy nádraží se nachází supermarket, pekárny, kavárny a další možnosti občerstvení. K dispozici je zde Wi-Fi připojení zdarma. Do historického centra Salzburgu se z nádraží dostaneme snadno pěšky a zabere nám to zhruba 15 minut.

Tipy pro cestovatele

Vlaky na trase Praha – Salzburg
Do města Salzburg můžete jet vlakem přesně podle svých představ. Ať hledáte nejrychlejší nebo nejlevnější variantu, nebo máte úplně jiné požadavky, naši experti shromáždili veškeré informace, které potřebujete znát, abyste si na trase Praha – Salzburg mohli vybrat spoj, který vám bude opravdu vyhovovat.
FAQs
Kolik stojí low cost vlakový jízdenka z města Praha do města Salzburg?
Low cost vlakový jízdenka z města Praha do města Salzburg je levná, již od 675 Kč, ale tato cena závisí na tom, jak brzy tuto nabídku najdete a koupíte. Doporučujeme použít Omio a najít tu nejlevnější vlakový jízdenku pro vaši další cestu. Jízdenku si následně kupte tak dlouho dopředu, jak je to jen možné.
Jaká je výhodná cena jízdenky vlakem z města Praha do města Salzburg?
Výhodná cena jízdenky vlakem z města Praha do města Salzburg se pohybuje kolem 675 Kč a závisí na více faktorech, například, zda se jedná o všední den, víkend či svátek, sezonu atd. Omio vám s vyhledání výhodné jízdenky pomůže.
Jaká je vzdálenost do města Salzburg z města Praha vlakem?
Pokud pojedete vlakem, vzdálenost z města Praha do města Salzburg bude kolem 273 km. Abyste měli co nejpohodlnější cestu a nejlevnější jízdenku, doporučujeme její rezervaci provést co nejdříve.
Jak dlouho trvá cesta vlakem z města Praha do města Salzburg?
Cesta vlakem z města Praha do města Salzburg trvá v průměru 5 hod 50 min. Skutečná doba jízdy však záleží na více faktorech, například zda se chystáte jet ve všední dny, o víkendu či ve státní svátek. Omio vám rychle najde levné i rychlé spoje.
Mohu koupit zpáteční jízdenku vlakem z města Praha do města Salzburg?
Ano. Omio vám zpáteční jízdenku vlakem z města Praha do města Salzburg vyhledá rychle a výhodně. Díky aplikaci Omio můžete navíc mít všechny své jízdenky na jednom místě.
Když přijedu vlakem z Praha do Salzburg, kam ještě můžu jít v blízkosti Salzburg?
Mnozí z našich zákazníků, kteří plánují cestu do Salzburg vlakem, jezdí také často na místa jako Vídeň, Mnichov nebo Budapešť. Podívejte se na Omio pro ta nejlepší spojení mezi Salzburg a těmito destinacemi, které také stojí za návštěvu.
Co když nemám auto a chci jet z města Praha do města Salzburg? Můžu jet vlakem?
Nechce Omio, aby se o to postaral za vás. Nepotřebujete auto pro cestu do města Salzburg z města Praha. Podívejte se na Omio pro nejlepší dostupná spojení vlakem z města Praha do města Salzburg a kupte si levné vlakový jízdenky ještě dnes!
Zastávky

Důležité stanice a letiště pro tuto cestu.

Praha
Praha Hlavni Nadrazi (M)
Vybavení