POROVNEJ Ceny všech druhů přepravy

út
21. 9.
97 STUDENT AGENCY k.s.
st
22. 9.
67 Flixbus
čt
23. 9.
67 Flixbus

24. 9.
67 Flixbus
so
25. 9.
67 Flixbus
ne
26. 9.
73 Flixbus
po
27. 9.
67 Flixbus
út
28. 9.
78 Flixbus
st
29. 9.
67 Flixbus
čt
30. 9.
73 Flixbus

1. 10.
108 STUDENT AGENCY k.s.
so
2. 10.
73 Flixbus
ne
3. 10.
67 Flixbus
st
6. 10.
67 Flixbus
čt
7. 10.
67 Flixbus

8. 10.
54 Flixbus
so
9. 10.
73 Flixbus
ne
10. 10.
70 Flixbus

Tyto společnosti nám důvěřují. Umožňujeme nákup jízdenek a letenek mnoha společností na jednom místě.

RegioJet
Deutsche Bahn
Leo Express
Italo

Vlakem z Prahy do Plzně – Přehled cesty

Železniční koridor mezi Prahou a Plzní spojuje dvě věhlasné české destinace - hlavní město a západočeskou metropoli. Ta je centrem kultury, ale především sídlem významných univerzit. Nelze se proto divit, že na trase cestují, mimo turistů, i studenti. Přepravu na tomto úseku zajišťují pouze České dráhy, které v pravidelných, hodinových intervalech, vypravují denně až 20 spojů, včetně těch posilových. První souprava opouští nádraží po páté ráno, poslední pak krátce po jedenácté večerní. Cesta vlakem z Prahy do Plzně zabere přibližně hodinu a půl. Za tu dobu cestující překoná vzdálenost 110 kilometrů. Až na výjimky není nutné rezervovat místenku. Především rychlíky jezdí poloprázdné.

Vlakem z Prahy

Jízda vlakem z Prahy začíná na Wilsonově nádraží, strategicky položeného v srdci hlavního města, přímo na lince metra. Z pražských předměstí lze dorazit tramvajemi, z letiště pak přímým autobusem. Směrem na Plzeň vyjíždí především rychlíky vyšší kvality, vlaky Euro City a v odpoledních hodinách i rychlovlak Pendolino. Soupravy obvykle v Plzni nekončí, ale pokračují dále, většinou do Chebu, Norimberku nebo Mnichova.

Aplikaci zdarma!

Příjezd vlakem do Plzně

Cesta vlakem do Plzně končí na městském hlavním nádraží. Podchodem se dá dostat k zastávkám městské hromadné dopravy. Za zmínku stojí trolejbus číslo 13, směřující na centrální autobusové nádraží, dále pak linky 15 a 16, končící u areálu Tech Mania. Železniční stanici obsluhují autobusy a tramvaje - ty však zajíždí na plzeňskou periferii. Po městě se lze pohybovat i v pozdních hodinách, nočními autobusovými spoji. U Hlavního nádraží staví linky N3 a N6.

Plzeň byla vyhlášena evropským městem kultury pro rok 2015. Zároveň to je ale metropole západočeského kraje, též označovaná jako město piva. Mimo legendárního pivovaru Prazdroj se skoro 300letou tradicí, stojí za návštěvu plzeňská dominanta - kostel Sv. Bartoloměje, dále Velká synagoga, budova radnice, dominikánský klášter nebo komplex městského podzemí. Velmi lákavými atrakcemi jsou také plzeňská ZOO s Dino Parkem, přírodopisný areál Tech Mania, případně i Západočeské národopisné muzeum.

Tipy pro cestovatele

Vlaky na trase Praha – Plzeň
Do města Plzeň můžete jet vlakem přesně podle svých představ. Ať hledáte nejrychlejší nebo nejlevnější variantu, nebo máte úplně jiné požadavky, naši experti shromáždili veškeré informace, které potřebujete znát, abyste si na trase Praha – Plzeň mohli vybrat spoj, který vám bude opravdu vyhovovat.
FAQs
Kolik km je to z města Praha do města Plzeň vlakem?
Z města Praha do města Plzeň je kilometrová vzdálenost vlakem asi 83 km. Čím dříve si jízdenku zarezervujete, tím levnější může být.
Jaká je doba jízdy vlakem z města Praha do města Plzeň?
Doba jízdy vlakem z Praha do Plzeň je v průměru 1 hod 23 min. Skutečná dojezdová doba však závisí na více faktorech, například zda se jedná o všední den, víkend nebo svátek. Omio vám rychle najde levné i rychlé spoje a díky aplikaci můžete mít jízdenky na jdenom místě.
Se kterým je nejlepší cesta vlakem z Praha do Plzeň?
Co se týká z Praha do Plzeň, můžete vybírat hned z Czech Railway. Stačí zadat datum, odkud a kam chcete jet a Omio vám najde ty nejlepší varianty.
Když přijedu do Plzeň z Praha vlakem, jsou tam blízko data. Arrival} ještě nějaká místa, která stojí za návštěvu?
Pro spoustu našich zákazníků, kteří cestují vlakem z Praha do Plzeň, není Plzeň tou poslední zastávkou. Některé z destinací poblíž Plzeň, které stojí za návštěvu, jsou Mnichov, Norimberk nebo Karlovy Vary. Podívejte se na Omio na levné vlakový jízdenky do některé z těchto top destinací!
Pokud nemám auto, jak najdu nejlepší cestu vlakem mezi městy Praha a Plzeň?
Jednoduše se podívejte na Omio a porovnejte ty nejlepší cesty vlakem z města Praha do města Plzeň bez auta. Aplikace Omio také ukládá všechny vaše jízdenky na jednom místě, aby vám tak usnadnila vaši nadcházející cestu.
Zastávky

Důležité stanice a letiště pro tuto cestu.

Praha
Plzeň
Praha Hlavni Nadrazi (M)
Vybavení

Vlaky Praha – Plzeň, zajímají vás další možnosti dopravy v těchto lokalitách?

Zde najdete další stránky obsahující informace, které jste pravděpodobně hledali