POROVNEJ Ceny všech druhů přepravy

ne
28. 11.
Hledej ceny
1903 Flixbus
1794 Vueling
po
29. 11.
Hledej ceny
1357 STUDENT AGENCY k.s.
1958 Transavia France
út
30. 11.
Hledej ceny
1359 Flixbus
2089 csa
st
1. 12.
Hledej ceny
1087 Flixbus
3340 Air France
čt
2. 12.
Hledej ceny
1087 Flixbus
1958 Transavia France

3. 12.
Hledej ceny
1123 Flixbus
1674 Transavia France
so
4. 12.
Hledej ceny
1087 Flixbus
1817 csa
ne
5. 12.
Hledej ceny
1087 Flixbus
1122 ryanair sun
po
6. 12.
Hledej ceny
1168 Flixbus
1674 Transavia France
út
7. 12.
Hledej ceny
1087 Flixbus
2687 Air France
st
8. 12.
Hledej ceny
1087 Flixbus
3545 KLM
čt
9. 12.
Hledej ceny
1060 Flixbus
2089 csa

10. 12.
Hledej ceny
1357 STUDENT AGENCY k.s.
1505 ryanair sun
so
11. 12.
5894 Deutsche Bahn with connection
1087 Flixbus
1575 csa
ne
12. 12.
Hledej ceny
1087 Flixbus
1123 ryanair sun
po
13. 12.
Hledej ceny
1168 Flixbus
1958 Transavia France
út
14. 12.
Hledej ceny
1087 Flixbus
1817 csa
st
15. 12.
Hledej ceny
1087 Flixbus
1572 csa
čt
16. 12.
Hledej ceny
1291 Flixbus
1248 Transavia France

17. 12.
Hledej ceny
1767 STUDENT AGENCY k.s.
565 ryanair sun

Tyto společnosti nám důvěřují. Umožňujeme nákup jízdenek a letenek mnoha společností na jednom místě.

RegioJet
Deutsche Bahn
Leo Express
Italo
Ubytování

Potřebujete ubytování?

zobrazit na mapě
Nejlepší hotely
Celé domy a byty

Najděte si to nejlepší ubytování s naším partnerem Booking.com

Zobrazit vše

Vlaky Praha – Paříž

Vedle dopravy autobusové a letecké dopravy je možné se z Prahy do Paříže dostat také vlakem. Bohužel na trase již několik let neexistuje přímý spoj. Dojet do cíle se ovšem dá s několika přestupy v Německu. Vzdálenost mezi Prahou a Paříži činí více než 1000 km. Nejrychleji se tam dostaneme kombinací vlaku a autobusu za 12 hodin. Jeden až dva přestupy na trase jsou nutností.

Kteří železniční dopravci jezdí na trase Praha – Paříž?

Přímé vlaky Praha – Paříž nejsou již několik let v provozu, cestující ovšem mohou na trase využít vlaku z Prahy do Mnichova, který provozuje společnost Alex, další možností je přeprava IC busem dopravce Deutsche Bahn. Vlaky z Mnichova operuje francouzský vlakový dopravce TGV.

Jak dlouho trvá cesta vlakem na trase Praha – Paříž?

Vlaky Praha – Paříž s přestupem v Německu, a to bud’v Mannheimu, Mnichově anebo Stuttgartu, nás do Paříže dopraví za zhruba 12 hodin.

Kolik spojení vlakem je k dispozici na trase Praha – Paříž?

Na trase je denně odbaveno až pět linek včetně jednoho nočního spoje. Doporučujeme zvolit trasu vedoucí přes Mnichov. Do Mnichova se můžeme dopravit jak IC busem, tak přímým vlakem. Cesta do Mnichova zabere přibližně pět hodin, čtyři spoje jsou odbavovány v dopoledních hodinách, jeden večerní spoj přijíždí do Mnichova v noci. V Mnichově je možnost přestoupit na navazující ICE nebo TGV vlakové spoje do Paříže.

Ze kterých železničních nádraží odjíždějí a na která nádraží přijíždějí vlaky na trase Praha – Paříž?

Odjezd z nádraží: Hlavní vlakové nádraží v Praze se nachází přímo v centru města, doslova pár minut pěšky od Národního muzea a Václavského náměstí. Pražské hlavní nádraží je důležitým dopravním uzlem a umožňuje přepravu nejen do celé České republiky, ale i v rámci Evropy. Vybavení nádraží a služby cestujícím jsou standardní. Najdeme zde stánky s občerstvením, obchody, banku, supermarket, úschovnu zavazadel, toalety a jiné. V celém areálu nádraží je navíc dostupné Wi-Fi připojení zdarma. Na nádraží je přímo napojena také stanice metra C.

Příjezd na nádraží: Poslední stanicí vlaku je Gare de l'Est neboli Východní nádraží. Jedná se o páté největší nádraží v Paříži, které prošlo rozsáhlou renovací a modernizací. Nádraží odbavuje jak regionální linky, tak mezinárodní expresy do celé Evropy. Na nádraží byla vybudována stejnojmenná stanice metra, v rámci které je možno využít linky 4,5 nebo 7. Cestujícím jsou na nádraží k dispozici skřínky na zavazadla, sprchy, toalety či stánky s občerstvením.

Tipy pro cestovatele

Vlaky na trase Praha – Paříž
Do města Paříž můžete jet vlakem přesně podle svých představ. Ať hledáte nejrychlejší nebo nejlevnější variantu, nebo máte úplně jiné požadavky, naši experti shromáždili veškeré informace, které potřebujete znát, abyste si na trase Praha – Paříž mohli vybrat spoj, který vám bude opravdu vyhovovat.
FAQs
Kolik stojí levná vlakový jízdenka z města Praha do města Paříž?
Low cost vlakový jízdenka z města Praha do města Paříž je levná, již od 5 894 Kč, ale tato cena závisí na tom, jak brzy tuto nabídku najdete a koupíte. Doporučujeme použít Omio a najít tu nejlevnější vlakový jízdenku pro vaši další cestu. Jízdenku si následně kupte tak dlouho dopředu, jak je to jen možné.
Jaké je jízdné vlakem z města Praha do města Paříž?
Cena jízdenky vlakem z města Praha do města Paříž se pohybuje kolem 5 894 Kč a odvíjí od konkrétního data odjezdu a také od toho, zda se jedná o svátek, víkend, sezonu či mimo-sezonu. Omio vám pomůže najít ty nejvýhodnější jízdenky.
Jak je to daleko z města Praha do města Paříž vlakem?
Z města Praha do města Paříž je to vlakem kolem 882 km. Pro co nejlepší a nejlevnější jízdenku doporučujeme včasnou rezervaci. Omio vám pomůže s jejím vyhledáním.
Jaká je doba jízdy vlakem z města Praha do města Paříž?
Doba jízdy vlakem z Praha do Paříž je v průměru 11 hod 31 min. Skutečná dojezdová doba však závisí na více faktorech, například zda se jedná o všední den, víkend nebo svátek. Omio vám rychle najde levné i rychlé spoje a díky aplikaci můžete mít jízdenky na jdenom místě.
Jak si mohu koupit jízdenku vlakem z města Praha do města Paříž?
Levné jízdenky vlakem z města Praha do města Paříž snadno vyhledáte v našem formuláři. Díky aplikaci Omio můžete navíc mít všechny své jízdenky na jednom místě.
Plánuji cestu z Praha do Paříž vlakem. Jaké jsou nejoblíbenější destinace poblíž Paříž, které stojí zato navštívit?
Vaše cesta vlakem z Praha to Paříž nemusí končit v Paříž. Další populární místa, která stojí za návštěvu, blízko Paříž zahrnují Londýn, Barcelona nebo Amsterdam. Pokud chcete rozšířit svou cestu, objevte ty nejlepší a nejlevnější způsoby, jak se dostat do Londýn, Barcelona nebo Amsterdam s Omio!
Pokud nemám auto, jak najdu nejlepší cestu vlakem mezi městy Praha a Paříž?
Cestovat z města Praha do města Paříž bez auta není problém! Podívejte se na Omio a porovnejte ta nejlepší spojení vlakem. Můžete použít také aplikaci Omio a mít tak všechny své jízdenky na jednom místě pro hladkou a snadnou cestu z města Praha do města Paříž.
Zastávky

Důležité stanice a letiště pro tuto cestu.

Praha
Paříž
Praha Hlavni Nadrazi (M)
Vybavení