Vlak z Praha do Paříž

Nejlevnější vlaky z místa Praha do místa Paříž

Zobrazují se časy a ceny pro 25. 3..

Nejlevnější

-

Průměr

-

Nejlepší strategie, jak získat levnou jízdenku či letenku, je rezervovat si cestu s co největším předstihem a zvolit čas mimo špičku.

Czech Railways (ČD)
07:43Praha Hlavni Nadrazi13h00 20:43Paris Est
3 přestupy
Hledej ceny

Jízdní řády vlaků Praha – Paříž

Zobrazují se vlakové spoje pro zítřejší den (sobota 25. března).
Czech Railways (ČD)
07:43Praha Hlavni Nadrazi13h00 20:43Paris Est
3 přestupy

Toto je poslední vlakový spoj dne.

Přehled všech dat a časů pro tuto trasu najdete

POROVNEJ Ceny všech druhů přepravy

so
25. 3.
ne
26. 3.
po
27. 3.
út
28. 3.
st
29. 3.
čt
30. 3.

31. 3.
so
01. 4.
ne
02. 4.
po
03. 4.
út
04. 4.
st
05. 4.
čt
06. 4.

07. 4.
so
08. 4.
ne
09. 4.
po
10. 4.
út
11. 4.
st
12. 4.
čt
13. 4.

14. 4.

Nejrychlejší vlaky z místa Praha do místa Paříž

Zobrazují se časy a ceny pro 25. 3..

Nejrychlejší cesta

13 h

Průměr

13 h

vlaky/vlaků denně

1

Vzdálenost

882 km

Najít na trase Praha–Paříž spoj bez alespoň 3 přestupů není snadné.

Czech Railways (ČD)
07:43Praha Hlavni Nadrazi13h00 20:43Paris Est
3 přestupy
Hledej ceny

Tyto společnosti nám důvěřují. Umožňujeme nákup jízdenek a letenek mnoha společností na jednom místě.

RegioJet
Deutsche Bahn
Leo Express
Italo
Ubytování

Potřebuješ ubytování ve městě Paříž?

Zobrazit na mapě

Nejlepší hotely

Zobrazit další

Celé domy a byty

Zobrazit další

Najděte si to nejlepší ubytování s naším partnerem Booking.com

Zobrazit vše

Informace: Vlaky Praha – Paříž

distanceVzdálenost882 km
frequencyPočet spojů vlakem2 denně
changesVlak bez přestupuNe
carriersŽelezniční dopravciDeutsche Bahn with connection, Deutsche Bahn nebo Czech Railways (ČD)

Na trase Praha – Paříž v délce 882 km můžete cestovat vlakem a vybrat si můžete jednoho z našich partnerů, jako například Deutsche Bahn with connection, Deutsche Bahn nebo Czech Railways (ČD). Cesta v průměru trvá 16 hod 52 min. Počet spojů k dispozici: 2 vlakové spoje denně, včetně přímých spojů. Cestující na této trase většinou odjíždějí ze zastávky Prague a cestu končí příjezdem na: Paris Gare de Lyon.

železniční dopravci: Vlaky Praha - Paříž

Hledejte nejlepší možnosti dopravy vlakem mezi městy Praha a Paříž s našimi partnery! Na Omio najdete výhodné nabídky, levné a aktuální odjezdy vlaků.

Deutsche Bahn
České dráhy

Deutsche Bahn (DB) je největším německým poskytovatelem dopravy vlakem. Denně na trať vypraví v průměru asi 40 000 vnitrostátních a mezinárodních linek. Flotila vlaků společnosti Deutsche Bahn zahrnuje vysokorychlostní vlaky ICE (Intercity Express), a dále vlaky IC (Intercity), EC (Eurocity), IRE (Interregio-Express), RE (Regional Express) a RB (Regionalbahn). Vlaky DB se liší komfortem a rychlostí jízdy. Zatímco WC patří do standardního vybavení ve všech vlacích Deutsche Bahn, služby jako palubní restaurace nebo bezplatná Wi-Fi jsou dostupné pouze v určitých typech vlaků a na některých trasách. Deutsche Bahn je známá velkým výběrem tarifů jako například Super Saver, Saver a Flexible, a také různými slevovými kartami, jako je Bahncard 25, 50 a 100, které můžete použít také pro vaši cestu vlakem Praha - Paříž.

  • Průměrná cena cesty: {{ cheapest_price }}

České dráhy jsou hlavním provozovatelem železniční dopravy v České republice. Vlaky Českých drah mají nejhustější síť pokrytí v zemi a dovezou vás také do zahraničí, napříkad do Rakouska, Německa, Polska, na Slovensko, do Maďarska, Dánska, Belgie, Nizozemí a do slovinské Lublaně a Mariboru. Do flotily Českých drah patří tyto vlaky: osobní vlak (Os), spěšný vlak (Sp), rychlík (R) a několik typů expresních vlaků – expres (Ex), InterCity (IC), SuperCity (SC), EuroCity (EC) a EuroNight (EN). České dráhy nabízejí několik typů jízdenek: Flexi, Flexi zvýhodněná jízdenka a Vázaná jízdenka. Vybrat si můžete tu pravou podle toho, jak často cestujete a za jakým účelem. K dispozici je mnoho levných jízdenek na vlaky ČD a slevy pro studenty dojíždějící do školy, pro seniory a další. Dále můžete vybírat mezi první a druhou třídou, nejen pro vaši příští cestu vlakem mezi městy Praha a Paříž.

České dráhy vlaky Praha to Paříž:

  • Průměrná doba cesty: 16 hod 52 min
  • Průměrná cena cesty: {{ cheapest_price }}
  • České dráhy - počet spojů: 2 za den

Vlaky Praha – Paříž

Vedle dopravy autobusové a letecké dopravy je možné se z Prahy do Paříže dostat také vlakem. Bohužel na trase již několik let neexistuje přímý spoj. Dojet do cíle se ovšem dá s několika přestupy v Německu. Vzdálenost mezi Prahou a Paříži činí více než 1000 km. Nejrychleji se tam dostaneme kombinací vlaku a autobusu za 12 hodin. Jeden až dva přestupy na trase jsou nutností.

Kteří železniční dopravci jezdí na trase Praha – Paříž?

Přímé vlaky Praha – Paříž nejsou již několik let v provozu, cestující ovšem mohou na trase využít vlaku z Prahy do Mnichova, který provozuje společnost Alex, další možností je přeprava IC busem dopravce Deutsche Bahn. Vlaky z Mnichova operuje francouzský vlakový dopravce TGV.

Jak dlouho trvá cesta vlakem na trase Praha – Paříž?

Vlaky Praha – Paříž s přestupem v Německu, a to bud’v Mannheimu, Mnichově anebo Stuttgartu, nás do Paříže dopraví za zhruba 12 hodin.

Kolik spojení vlakem je k dispozici na trase Praha – Paříž?

Na trase je denně odbaveno až pět linek včetně jednoho nočního spoje. Doporučujeme zvolit trasu vedoucí přes Mnichov. Do Mnichova se můžeme dopravit jak IC busem, tak přímým vlakem. Cesta do Mnichova zabere přibližně pět hodin, čtyři spoje jsou odbavovány v dopoledních hodinách, jeden večerní spoj přijíždí do Mnichova v noci. V Mnichově je možnost přestoupit na navazující ICE nebo TGV vlakové spoje do Paříže.

Ze kterých železničních nádraží odjíždějí a na která nádraží přijíždějí vlaky na trase Praha – Paříž?

Odjezd z nádraží: Hlavní vlakové nádraží v Praze se nachází přímo v centru města, doslova pár minut pěšky od Národního muzea a Václavského náměstí. Pražské hlavní nádraží je důležitým dopravním uzlem a umožňuje přepravu nejen do celé České republiky, ale i v rámci Evropy. Vybavení nádraží a služby cestujícím jsou standardní. Najdeme zde stánky s občerstvením, obchody, banku, supermarket, úschovnu zavazadel, toalety a jiné. V celém areálu nádraží je navíc dostupné Wi-Fi připojení zdarma. Na nádraží je přímo napojena také stanice metra C.

Příjezd na nádraží: Poslední stanicí vlaku je Gare de l'Est neboli Východní nádraží. Jedná se o páté největší nádraží v Paříži, které prošlo rozsáhlou renovací a modernizací. Nádraží odbavuje jak regionální linky, tak mezinárodní expresy do celé Evropy. Na nádraží byla vybudována stejnojmenná stanice metra, v rámci které je možno využít linky 4,5 nebo 7. Cestujícím jsou na nádraží k dispozici skřínky na zavazadla, sprchy, toalety či stánky s občerstvením.

Tipy pro cestovatele: Vlaky na trase Praha – Paříž

Tipy pro cestovatele: Do města Paříž můžete jet vlakem přesně podle svých představ. Ať hledáte nejrychlejší nebo nejlevnější variantu, nebo máte úplně jiné požadavky, naši experti shromáždili veškeré informace, které potřebujete znát, abyste si na trase Praha – Paříž mohli vybrat spoj, který vám bude opravdu vyhovovat.
FAQs
Z města Praha do města Paříž je to vlakem kolem 882 km. Pro co nejlepší a nejlevnější jízdenku doporučujeme včasnou rezervaci. Omio vám pomůže s jejím vyhledáním.
Dojezdová doba vlakem z města Praha do města Paříž je v průměru 16 hod 52 min. Skutečná dojezdová doba však závisí na více faktorech, například zda se jedná o všední den, víkend či státní svátek. Omio vám rychle najde levné i rychlé spoje.

Pokud cestujete Vlakem z města Praha, máte na výběr cestu zahájit na jednom z několika různých železničních nádraží, například Prague a Prague - Kačerov. Po příjezdu do cílové destinace Paříž, váš vlak může jet do jedné z několika železničních nádraží, jako třeba Paris Gare de Lyon, Paris Gare du Nord a Paris Gare de l'Est.

Zákazníci Omio cestující na této trase rezervují vlaky nejčastěji s odjezdem ze stanice Prague   a s příjezdem do stanice Paris Gare de Lyon.

Cestující nejčastěji cestují vlakem z místa Prague, které se nachází přibližně 3.6 km od centra města, a po ukončení cesty vystupují v místě Paris Gare de Lyon, jež je od centra vzdáleno 2.7 km.

Průměrný počet vlaků z města Praha do města Paříž je 2 denně. Jízdní řády vlaků se může lišit podle toho, jedná-li se o cestování vlakem ve všední dny, o víkendu nebo ve svátek.
Poslední vlak z města Praha do města Paříž odjíždí odjíždí v 17: 43. První ranní vlak pak můžete chytit ve městě Praha v 7: 43 a cestovat tak do města Paříž. Všechny odjezdy vlaků pro trasu Praha – Paříž najdete na strákách Omio a můžete si tak snadno vybrat hodinu, která vám nejvíce vyhovuje.
Cestovat z města Praha do města Paříž bez auta není problém! Podívejte se na Omio a porovnejte ta nejlepší spojení vlakem. Můžete použít také aplikaci Omio a mít tak všechny své jízdenky na vlak na jednom místě pro hladkou a snadnou cestu z města Praha do města Paříž.

S aplikací Omio je plánování cest mnohem jednodušší

Dostaneme tě tam, kam potřebuješ. Od živých aktualizací železničních spojení, po elektronické jízdenky – s naší aplikaci budeš vždy na nejlepší cestě!

ios-badge
android-badge
Hand With Phone
Měna
Jazyk