Vlaky Praha Paříž

st 24. 4.
+ Přidat návrat
QR-Code
Oskenujte kód a stáhněte si zdarma naši aplikaci
V naší aplikaci najdete aktuální cestovní informace a můžete si koupit letenky, jízdenky na vlaky a autobusy a lístky na trajekty.
App Store
rate4.9
42K hodnocení
Google Play
rate4.6
136K recenzí

Nejlevnější vlaky z místa Praha do místa Paříž

Zobrazují se časy a ceny pro 24. 4..

Nejlevnější

Nejlepší strategie, jak získat levnou jízdenku či letenku, je rezervovat si cestu s co největším předstihem a zvolit čas mimo špičku.

Nejlevnější
Deutsche Bahn with connection
08:2312h20
Praha hlavní nádraží
20:43Paris Gare de l'Est
8657 1Jednosměrná
4 přestupy
Nejlevnější
Deutsche Bahn with connection
10:3011h43
Praha hlavní nádraží
22:13Paris Gare de l'Est
8657 1Jednosměrná
4 přestupy
Deutsche Bahn
10:2812h24
Praha hlavní nádraží
22:52Paris Gare de l'Est
9043 1Jednosměrná
3 přestupy

Odjezdy vlaků Praha – Paříž

Zobrazují se vlakové spoje pro zítřejší den středa 24. dubna
Deutsche Bahn with connection
08:2312h20
Praha hlavní nádraží
20:43Paris Gare de l'Est
4 přestupy
Deutsche Bahn
10:2812h24
Praha hlavní nádraží
22:52Paris Gare de l'Est
3 přestupy
Deutsche Bahn with connection
10:3011h43
Praha hlavní nádraží
22:13Paris Gare de l'Est
4 přestupy

Toto je poslední vlakový spoj dne.

Přehled všech časů odjezdů pro tuto trasu najdete zde

POROVNEJ Ceny všech druhů přepravy

st
24. 4.
čt
25. 4.

26. 4.
so
27. 4.
ne
28. 4.
po
29. 4.
út
30. 4.
st
01. 5.
čt
02. 5.

03. 5.
so
04. 5.
ne
05. 5.
po
06. 5.
út
07. 5.
st
08. 5.
čt
09. 5.

10. 5.
so
11. 5.
ne
12. 5.
po
13. 5.
út
14. 5.

Nejrychlejší vlaky z místa Praha do místa Paříž

Zobrazují se časy a ceny pro 24. 4..

Nejrychlejší cesta

11 h 43 min

Průměr

12 h 9 min

vlaky/vlaků denně

3

Vzdálenost

882 km

Najít na trase Praha–Paříž spoj bez alespoň 3 přestupů není snadné.

Nejrychlejší
Deutsche Bahn with connection
10:3011h43
Praha hlavní nádraží
22:13Paris Gare de l'Est
8657 1Jednosměrná
4 přestupy
Deutsche Bahn with connection
08:2312h20
Praha hlavní nádraží
20:43Paris Gare de l'Est
8657 1Jednosměrná
4 přestupy
Deutsche Bahn
10:2812h24
Praha hlavní nádraží
22:52Paris Gare de l'Est
9043 1Jednosměrná
3 přestupy

Tyto společnosti nám důvěřují. Umožňujeme nákup jízdenek a letenek mnoha společností na jednom místě.

RegioJet
Deutsche Bahn
Leo Express
Italo

Informace: Vlaky Praha – Paříž

distanceVzdálenost882 km
durationPrůměrná doba cesty vlakem11 hod 43 min
pricePrůměrná cena jízdenky na vlak6 707 Kč
frequencyPočet spojů vlakem1 denně
changesVlak bez přestupuNe
carriersŽelezniční dopravciDeutsche Bahn, TGV nebo České dráhy

Na trase Praha – Paříž v délce 882 km můžete cestovat vlakem a vybrat si můžete jednoho z našich partnerů, jako například Deutsche Bahn, TGV nebo České dráhy. Cesta v průměru trvá 11 hod 43 min. Počet spojů za den: 1 vlakový spoj. Zatímco průměrná cena cestování na této trase se pohybuje kolem 6 707 Kč, nejlevnější jízdenky na vlak je možné koupit již za 5 943 Kč. Cestující na této trase většinou odjíždějí ze zastávky Praha hlavní nádraží a cestu končí příjezdem na: Paris Gare du Nord.

železniční dopravci: Vlaky Praha - Paříž

Vlaky vás dostanou mezi městy Praha a Paříž za ceny již od 6 140 Kč. S více než 1000 dopravci, jejichž spoje můžete porovnat na Omio, spolehlivě najdete ty nejvýhodnejší a aktuální jízdní řád vlaků pro vaší cestu.

Deutsche Bahn (DB) je největším německým poskytovatelem železniční dopravy. Denně uskuteční v průměru asi 40 000 vnitrostátních a mezinárodních jízd vlakem. Flotila vlaků společnosti Deutsche Bahn zahrnuje vysokorychlostní ICE (Intercity Express) a dále vlaky IC (Intercity), EC (Eurocity), IRE (Interregio-Express), RE (Regional Express) a RB (Regionalbahn). Vlaky DB se liší komfortem a rychlostí jízdy. Zatímco WC jsou standardním vybavením ve všech vlacích Deutsche Bahn, služby jako palubní restaurace nebo bezplatná Wi-Fi jsou dostupné pouze v určitých typech vlaků a na některých trasách. Deutsche Bahn je známá svou širokou škálou tarifů jako například Super Saver, Saver a Flexible, a také různými slevovými kartami, jako je Bahncard 25, 50 a 100, které můžete použít také pro vaši cestu vlakem Praha - Paříž.

Vlaky Praha – Paříž

Vedle dopravy autobusové a letecké dopravy je možné se z Prahy do Paříže dostat také vlakem. Bohužel na trase již několik let neexistuje přímý spoj. Dojet do cíle se ovšem dá s několika přestupy v Německu. Vzdálenost mezi Prahou a Paříži činí více než 1000 km. Nejrychleji se tam dostaneme kombinací vlaku a autobusu za 12 hodin. Jeden až dva přestupy na trase jsou nutností.

Kteří železniční dopravci jezdí na trase Praha – Paříž?

Přímé vlaky Praha – Paříž nejsou již několik let v provozu, cestující ovšem mohou na trase využít vlaku z Prahy do Mnichova, který provozuje společnost Alex, další možností je přeprava IC busem dopravce Deutsche Bahn. Vlaky z Mnichova operuje francouzský vlakový dopravce TGV.

Jak dlouho trvá cesta vlakem na trase Praha – Paříž?

Vlaky Praha – Paříž s přestupem v Německu, a to bud’v Mannheimu, Mnichově anebo Stuttgartu, nás do Paříže dopraví za zhruba 12 hodin.

Kolik spojení vlakem je k dispozici na trase Praha – Paříž?

Na trase je denně odbaveno až pět linek včetně jednoho nočního spoje. Doporučujeme zvolit trasu vedoucí přes Mnichov. Do Mnichova se můžeme dopravit jak IC busem, tak přímým vlakem. Cesta do Mnichova zabere přibližně pět hodin, čtyři spoje jsou odbavovány v dopoledních hodinách, jeden večerní spoj přijíždí do Mnichova v noci. V Mnichově je možnost přestoupit na navazující ICE nebo TGV vlakové spoje do Paříže.

Ze kterých železničních nádraží odjíždějí a na která nádraží přijíždějí vlaky na trase Praha – Paříž?

Odjezd z nádraží: Hlavní vlakové nádraží v Praze se nachází přímo v centru města, doslova pár minut pěšky od Národního muzea a Václavského náměstí. Pražské hlavní nádraží je důležitým dopravním uzlem a umožňuje přepravu nejen do celé České republiky, ale i v rámci Evropy. Vybavení nádraží a služby cestujícím jsou standardní. Najdeme zde stánky s občerstvením, obchody, banku, supermarket, úschovnu zavazadel, toalety a jiné. V celém areálu nádraží je navíc dostupné Wi-Fi připojení zdarma. Na nádraží je přímo napojena také stanice metra C.

Příjezd na nádraží: Poslední stanicí vlaku je Gare de l'Est neboli Východní nádraží. Jedná se o páté největší nádraží v Paříži, které prošlo rozsáhlou renovací a modernizací. Nádraží odbavuje jak regionální linky, tak mezinárodní expresy do celé Evropy. Na nádraží byla vybudována stejnojmenná stanice metra, v rámci které je možno využít linky 4,5 nebo 7. Cestujícím jsou na nádraží k dispozici skřínky na zavazadla, sprchy, toalety či stánky s občerstvením.

Tipy pro cestovatele: Vlaky Praha – Paříž

Tipy pro cestovatele: Cestování vlakem Praha – Paříž. Levné jízdenky, rychlé spoje, jak se dostat nejlevněji vlakem do města Paříž, rezervace, nejbližší nádraží, ať už hledáte jakékoli informace, na Omio je najdete všechny.
FAQs
Levné jízdenka na vlak z Praha do Paříž mohou začínat již od 5 943 Kč (221 €), pokud si rezervujete v předstihu. Průměrná cena jízdenka na vlak z Praha do Paříž je 6 707 Kč (250 €); avšak ceny se liší v závislosti na denní době a třídě a bývají dražší v den cestování.
Průměrná doba cesty vlakem z Praha do Paříž je 11 hod 43 min   na 882 km dlouhé route, s přibližně 1 vlakový spoj spoji denně. Doba cesty se může lišit o víkendech a svátcích.
Nejranější vlak z Praha do Paříž odjíždí v 7: 28.
Poslední vlak z Praha do Paříž odjíždí v 19: 45.
1 vlakový spoj krát denně z Praha do Paříž, které vyžadují minimálně jednu změnu s Deutsche Bahn, TGV nebo České dráhy. Jízdní řády se mohou lišit o svátcích nebo o víkendech s menším počtem spojení vlaky.
Ano, existuje vysokorychlostní vlak do Paříž. Vezměte rychlý vlak od TGV z Praha do Paříž.
Když se přepravujete z Praha do Paříž vlak, můžete se spolehnout na Deutsche Bahn, TGV nebo České dráhy pro nejlepší způsob, jak se dostat do Paříž. Než si koupíte jízdenku na vlak, můžete zkontrolovat všechny možné železniční dopravci, kteří nabízejí služby mezi městy Praha a Paříž a porovnat nabízené vybavení.
Ne, nejsou k dispozici noční vlaky, nejnovější vlak pro tuto trasu je 19: 45.

Při odjezdu z Praha máte různé možnosti začít svou železniční nádraží cestu včetně Praha hlavní nádraží, Praha-Holešovice a Praha-Kačerov. Při příjezdu do Paříž můžete ukončit svou trip v vlaková nádraží jako Paris Gare du Nord, Paříž Gare de Lyon a Paříž Gare Montparnasse.

Cestující nejčastěji nastupují do vlak z Praha hlavní nádraží, která se nachází asi od centra města, a vystupují z vlak na zastávce Paris Gare du Nord, která je vzdálena asi od centra města.

Nejlevnějším měsícem pro cestování z Praha do Paříž vlakem je listopad.
Je užitečné porovnat své možnosti, protože existuje 3 způsoby, jak se dostat Praha - Paříž, včetně cesty vlak, autobus nebo let.

S aplikací Omio je plánování cest mnohem jednodušší

Dostaneme tě tam, kam potřebuješ. Od živých aktualizací železničních spojení, po elektronické jízdenky – s naší aplikaci budeš vždy na nejlepší cestě!

ios-badge
android-badge
Hand With Phone
Měna
Jazyk