POROVNEJ Ceny všech druhů přepravy

ne
28. 11.
Hledej ceny
673 Flixbus
6065 Lufthansa Cityline
po
29. 11.
Hledej ceny
673 Flixbus
5174 Lufthansa
út
30. 11.
Hledej ceny
785 Flixbus
5300 Air Dolomiti
st
1. 12.
Hledej ceny
761 Flixbus
4548 Lufthansa Cityline
čt
2. 12.
Hledej ceny
543 Flixbus
4575 Lufthansa Cityline

3. 12.
Hledej ceny
543 Flixbus
4575 Lufthansa
so
4. 12.
Hledej ceny
561 Flixbus
4548 Lufthansa Cityline
ne
5. 12.
Hledej ceny
543 Flixbus
4466 Lufthansa Cityline
po
6. 12.
Hledej ceny
543 Flixbus
4575 Lufthansa Cityline
út
7. 12.
Hledej ceny
623 STUDENT AGENCY k.s.
4575 Lufthansa Cityline
st
8. 12.
Hledej ceny
673 Flixbus
3848 Lufthansa
čt
9. 12.
Hledej ceny
561 Flixbus
3753 Lufthansa Cityline

10. 12.
Hledej ceny
758 STUDENT AGENCY k.s.
3848 Lufthansa Cityline
so
11. 12.
Hledej ceny
Hledej ceny
3821 Lufthansa Cityline
ne
12. 12.
Hledej ceny
Hledej ceny
3821 Lufthansa Cityline
po
13. 12.
Hledej ceny
652 Flixbus
3848 Lufthansa
út
14. 12.
758 Deutsche Bahn
623 STUDENT AGENCY k.s.
3245 Eurowings Europe
st
15. 12.
Hledej ceny
652 Flixbus
3848 Lufthansa Cityline
čt
16. 12.
Hledej ceny
543 Flixbus
3157 Lufthansa Cityline

17. 12.
Hledej ceny
543 Flixbus
3245 Lufthansa Cityline

Tyto společnosti nám důvěřují. Umožňujeme nákup jízdenek a letenek mnoha společností na jednom místě.

RegioJet
Deutsche Bahn
Leo Express
Italo
Ubytování

Potřebujete ubytování?

zobrazit na mapě
Nejlepší hotely
Celé domy a byty

Najděte si to nejlepší ubytování s naším partnerem Booking.com

Zobrazit vše

Cestování vlakem z Prahy do Mnichova

Úsek mezi Prahou a Mnichovem, patří z hlediska hromadné dopravy k těm nejfrekventovanějším v Evropě. Praha je hlavním městem České republiky a prakticky jednou z nejoblíbenějších evropských destinací. Mnichov je zase správním střediskem Bavorska a obchodním centrem celého Německa. Navíc je stále vyhledávanější destinací pro víkendové pobyty a proto jsou, zejména vlaky, obsazené především o víkendech. Ve vagonech tak lze narazit nejen na obchodníky, ale i na turisty, obvykle baťúžkáře.

Přepravu na trase mezi Prahou a Mnichovem stále zajišťují České dráhy, ve spolupráci s Deutsche Bahn. Vlak během 6hodinové cesty urazí téměř 440 kilometrů dlouhou vzdálenost. Denně vyjíždí z Prahy do Mnichova 4 soupravy v přesném 4hodinovém intervalu, přičemž první opouští Prahu krátce po páté ranní a poslední po páté odpoledne. Jelikož jsou všechny vlaky typu Euro City, je nutné předem zakoupit jízdenku s místenkou, a to v prodejním místě Českých drah nebo skrz mobilní aplikaci.

Vlakem z Prahy

Všechny vlaky vyjíždí z Hlavního (Wilsonova) nádraží, obvykle z nástupišť 2 až 4. Je-li hlavní nádraží moc daleko, je možné přistoupit ještě na nádraží Praha - Smíchov. Obě místa jsou obsluhována četnými tramvajovými linkami i metrem.

Destinace Mnichov

Mnichov je druhým největším městem Německa a kulturním, vzdělávacím a ekonomickým centrem Bavorska. Dříve drahá a velmi prominentní lokalita se během několika let proměnila ve velmi oblíbenou destinaci, zejména pro víkendové pobyty. Množství památek, galerií, muzeí a divadel, případně pak bujarý noční život láká ročně miliony turistů z celého světa. Ti přijíždí obdivovat nejen Mariánské náměstí s věhlasným orlojem, či kostel Panny Marie, ale i gigantickou Allianz Arenu s muzeem Bayernu Mnichov, moderní Olympijský park nebo atraktivní muzeum BMW. Mnichov se však těší největší popularitě v poslední čtvrtině roku, kdy je zde každoročně pořádán oblíbený Oktoberfest, v době adventu pak překrásné vánoční trhy.

Užitečné odkazy pro cestování do Německa:
Zajímá vás, jaké jsou možnosti dopravy na trase mezi Prahou a Berlínem?
Chcete vědět, jak se dostat vlakem z Prahy do Drážďan?
Nebo dáváte přednost autobusové dopravě mezi Prahou a Mnichovem?

Vlaky Praha – Mnichov, kdy je nejlepší rezervovat jízdenky?

Zjistěte, kolik můžete ušetřit včasnou rezervací jízdenek

PRŮMĚRNÁ CENA JÍZDENKY NA VLAK
1.992 Kč
1.992 Kč
1.220 Kč
1.084 Kč
1.084 Kč

S jakým časovým předstihem je nejlepší rezervovat jízdenky na vlak do Mnichova?

Připravili jsme pro vás přehlednou tabulku s orientačními cenami, abyste si udělali představu o tom, s jakým časovým předstihem je nebo není nutné rezervovat jízdenky na vlaky z Prahy do Mnichova. Jak jsme již zmínili, ceny jsou orientační a jsou založené na průměrné ceně pro dané časové období. Jako pro všechny jízdenky a letenky platí, že budete-li rezervovat s dostatečným předstihem, máte větši šanci, že si vyberete jízdenku pro datum a čas, který vám vyhovuje a za příznivou cenu.

Spojení na trase Praha – Mnichov provozuje společnost České dráhy.

Cesta zabere minimálně 5 hodin a 53 minut (přímý spoj) a může se protáhnout až na 16 hodin, pokud zvolíte některý ze spojů s jedním či více přestupy.

Aplikaci zdarma!

Jak se dostat na nádraží v Mnichově

Veřejná doprava ve městě a na vlakové nádraží v Mnichově

Cesta vlakem do Mnichova končí na hlavním mnichovském nádraží, neboli München Hauptbahnhof, které najdete v ulici Bayerstrasse. Jedná se o evropskou železniční křižovatku a právě odtud se dá díky vysokorychlostním železnicím pokračovat dále do Itálie, Švýcarska nebo Francie. Železniční terminál se nachází v samém srdci města, v docházkové vzdálenosti od Mariánského náměstí a též vedle centrálního autobusového nádraží Häckenbrücke. Dá se odtud dostat přímou autobusovou linkou na letiště (dopravce Autobus Oberbayern), k přepravě po vnitřní části Mnichova pak poslouží linky S-Bahn, číslo 1 až 8, tramvaje číslo 16 až 21 a linky metra U-Bahn, s označením U1 až U8.

Cesta vlakem do Mnichova končí na hlavním mnichovském nádraží, neboli München Hauptbahnhof, které najdete v centru města, v ulici Bayerstrasse.

Z této evropské železniční křižovatky se dá díky vysokorychlostním železnicím dostat také do Itálie, Švýcarska nebo Francie.

Pěšky se z nádraží snadno dostanete i na nedaleké autobusové nádraží Häckenbrücke.

Jede odtud přímá autobusová linka na mnichovské letiště.

Do ostatních částí města vás odtud dovezou linky městské hromadné dopravy.

Například S-Bahn, číslo 1 až 8.

Tramvaje číslo 16 až 21.

Linky metra U-Bahn, s označením U1 až U8.

Tipy pro cestovatele

Vlaky na trase Praha – Mnichov
Do města Mnichov můžete jet vlakem přesně podle svých představ. Ať hledáte nejrychlejší nebo nejlevnější variantu, nebo máte úplně jiné požadavky, naši experti shromáždili veškeré informace, které potřebujete znát, abyste si na trase Praha – Mnichov mohli vybrat spoj, který vám bude opravdu vyhovovat.
FAQs
Jak levně můžu cestovat z města Praha do města Praha vlakem?
Vlakový jízdenky z města Praha do města Mnichov mohou stát již 623 Kč, obzvláště, pokud si je koupíte dopředu. Omio vám umí ušetřit peníze tak, že najde ty nejlevnější možné varianty vlakový jízdenky z města Praha do města Mnichov.
Jaké je jízdné vlakem z města Praha do města Mnichov?
Cena jízdenky vlakem z města Praha do města Mnichov se pohybuje kolem 739 Kč a odvíjí od konkrétního data odjezdu a také od toho, zda se jedná o svátek, víkend, sezonu či mimo-sezonu. Omio vám pomůže najít ty nejvýhodnější jízdenky.
Jaká je vzdálenost z města Praha do města Mnichov vlakem?
Z města Praha do města Mnichov je kilometrová vzdálenost vlakem asi 299 km. Čím dříve si jízdenku zarezervujete, tím levnější může být.
Jaká je doba jízdy vlakem z města Praha do města Mnichov?
Cesta vlakem z města Praha do města Mnichov trvá v průměru 5 hod 35 min. Skutečná doba jízdy však záleží na více faktorech, například zda se chystáte jet ve všední dny, o víkendu či ve státní svátek. Omio vám rychle najde levné i rychlé spoje.
Jaké jsou spoje vlaky z Praha do Mnichov?
, který jezdí z Praha do Mnichov, je například Deutsche Bahn, Leo Express, alex-Länderbahn und Vogtlandbahn-GmbH nebo Deutsche Bahn with connection.
Existuje přímé spojení z města Praha do města Mnichov vlakem?
Přímé spojení z města Praha do města Mnichov vlakem poskytuje Deutsche Bahn. Pokud nenajdete spoj, který vám bude vyhovovat, Omio vám pomůže najít nejlepší kombinaci spojů z města Praha do města Mnichov.
Jak si mohu koupit jízdenku vlakem z města Praha do města Mnichov?
Levné jízdenky vlakem z města Praha do města Mnichov snadno vyhledáte v našem formuláři. Díky aplikaci Omio můžete navíc mít všechny své jízdenky na jednom místě.
Chci jet vlakem z Praha do Mnichov. Jaká další místa blízko Mnichov stojí za návštěvu?
Mnozí z našich zákazníků, kteří plánují cestu do Mnichov vlakem, jezdí také často na místa jako Berlín, Paříž nebo Vídeň. Podívejte se na Omio pro ta nejlepší spojení mezi Mnichov a těmito destinacemi, které také stojí za návštěvu.
Můžu místo cesty autem jet vlakem z města Praha to města Mnichov?
Nechce Omio, aby se o to postaral za vás. Nepotřebujete auto pro cestu do města Mnichov z města Praha. Podívejte se na Omio pro nejlepší dostupná spojení vlakem z města Praha do města Mnichov a kupte si levné vlakový jízdenky ještě dnes!
Zastávky

Důležité stanice a letiště pro tuto cestu.

Praha
Mnichov
Praha Hlavni Nadrazi (M)
Vybavení