POROVNEJ Ceny všech druhů přepravy

po
21. 6.
4 STUDENT AGENCY k.s.
út
22. 6.
4 STUDENT AGENCY k.s.
so
26. 6.
3 Flixbus
ne
27. 6.
4 Flixbus
út
29. 6.
4 STUDENT AGENCY k.s.
čt
1. 7.
4 STUDENT AGENCY k.s.

2. 7.
4 Flixbus
so
3. 7.
3 Flixbus
ne
4. 7.
4 STUDENT AGENCY k.s.

Tyto společnosti nám důvěřují. Umožňujeme nákup jízdenek a letenek mnoha společností na jednom místě.

RegioJet
Deutsche Bahn
Leo Express
Italo
Ubytování

Potřebujete ubytování?

Tue, Jun 22
Celková cena za: 1 nights, 1 adults
zobrazit na mapě
Nejlepší hotely
Celé domy a byty

Najděte si to nejlepší ubytování s naším partnerem Booking.com

Zobrazit vše
train

Přehled cesty

Vlakem na trase Praha – Liberec

Místo příjezdu vlaku:Praha
Místo příjezdu vlaku:Liberec
Vzdálenost:88 km

Vlakem z Prahy do Liberce – Přehled cesty

Železniční trať mezi Prahou a Libercem spojuje dvě významná česká města a to jak z hlediska turismu a kultury, tak i obchodu a vzdělání. Ačkoliv poptávka po vlakové dopravě na této trase je relativně vysoká, neexistuje žádné přímé spojení. Způsobů, jak se dostat vlakem do Liberce je celá řada. Nejjednodušší cesta, vždy s jedním přestupem, vede přes Turnov. Přepravu poskytují výhradně České dráhy, které vypravují přibližně 7 spojů, s přímou návazností na rychlíky do Liberce. Vzdálenost asi 140 kilometrů se dá, včetně čekání, zdolat za 2 a půl hodiny. První spojení je zajištěno před půl osmou ráno, poslední v devět večer. Na Liberec je možné cestovat i v noci, a to přes Děčín.

Vlakem z Prahy

Cesta vlakem z Prahy do Liberce začíná na nádraží Vršovice. To se nachází jednu stanici vlakem od Hlavního nádraží, kudy spoje do Turnova též projíždí. Ačkoliv se oficiálně jedná o rychlíky, možná bude překvapením, že dopravu zajišťují motorové soupravy, obvykle používané na zastávkové vlaky. Na nádraží Vršovice se lze dostat autobusem 193 a několika tramvajemi z centra i periferií.

Aplikaci zdarma!

Příjezd vlakem do Liberce

Po dojezdu do Turnova zbývá obvykle jen 10 až 15 minut na přestup. Rychlík končí v Liberci na Hlavním nádraží, které je strategicky položeno v blízkosti centra, naproti autobusovému nádraží. Vlaková stanice je velmi dobře dopravně obsloužena tramvajemi a autobusy. Za zmínku stojí tramvaje 2 a 3, jedoucí do liberecké ZOO, dále pak linka 11, končící v Jablonci nad Nisou. Všechny autobusové linky směřují na centrální terminál liberecké hromadné dopravy - Fügnerova, odkud se lze dál přemístit do dalších částí Liberce. Je nutno dodat, že místní MHD patří mezi nejlépe zorganizovanou síť v České republice.

Destinace Liberec

Ačkoliv Liberec není místem, které by navštěvovalo tisíce zahraničních turistů denně, jedná se o více, než zajímavou lokalitu. Krajské město se nachází na okraji Jizerských hor, pod vrcholem Ještěd, nad nímž se tyčí stejnojmenný vysílač, prohlášený za architektonickou památku. Liberec je dále proslulý svoji ZOO s bílými tygry, vodním parkem Babylon a především svoji velmi specifickou, skoro až německou architekturou, která hlavně v zimních měsících připomíná vyhlášená, alpská lyžařská střediska.

Tipy pro cestovatele

Vlaky na trase Praha – Liberec
Do města Liberec můžete jet vlakem přesně podle svých představ. Ať hledáte nejrychlejší nebo nejlevnější variantu, nebo máte úplně jiné požadavky, naši experti shromáždili veškeré informace, které potřebujete znát, abyste si na trase Praha – Liberec mohli vybrat spoj, který vám bude opravdu vyhovovat.
FAQs
Jaká je vzdálenost do města Liberec z města Praha vlakem?
Pokud chcete jet vlakem, Liberec je od města Praha daleko přibližně 87 km. Pro co nejlevnější jízdenku doporučujeme její co nejdřívější rezervaci.
Plánujete cestu z města Praha do města Liberec vlakem? Podívejte se na nejpopulárnější destinace poblíž Liberec, které můžete navštívit.
Spousta cestovatelů, kteří přijedou do Liberec vlakem také objevují oblíbené destinace poblíž, jako Vratislav, Drážďany nebo Berlín. Pokud chcete objevovat Vratislav, Drážďany nebo Berlín z Liberec, Omio vám najde ta nejlepší možná spojení za příznivou cenu.
Můžu jet z města Praha do města Liberec vlakem místo autem?
Jednoduše se podívejte na Omio a porovnejte ty nejlepší cesty vlakem z města Praha do města Liberec bez auta. Aplikace Omio také ukládá všechny vaše jízdenky na jednom místě, aby vám tak usnadnila vaši nadcházející cestu.
Zastávky

Důležité stanice a letiště pro tuto cestu.

Praha
Liberec
Praha Hlavni Nadrazi (M)
Vybavení

Vlaky Praha – Liberec, zajímají vás další možnosti dopravy v těchto lokalitách?

Zde najdete další stránky obsahující informace, které jste pravděpodobně hledali