Vlaky Praha Liberec

ne 26. 5.
+ Přidat návrat
QR-Code
Oskenujte kód a stáhněte si zdarma naši aplikaci
V naší aplikaci najdete aktuální cestovní informace a můžete si koupit letenky, jízdenky na vlaky a autobusy a lístky na trajekty.
App Store
rate4.9
42K hodnocení
Google Play
rate4.6
136K recenzí

POROVNEJ Ceny všech druhů přepravy

út
28. 5.
st
29. 5.
čt
30. 5.

31. 5.
so
01. 6.
ne
02. 6.
po
03. 6.
čt
06. 6.

07. 6.
so
08. 6.
út
11. 6.
st
12. 6.
so
15. 6.
ne
16. 6.

Tyto společnosti nám důvěřují. Umožňujeme nákup jízdenek a letenek mnoha společností na jednom místě.

RegioJet
Deutsche Bahn
Leo Express
Italo

Informace: Vlaky Praha – Liberec

distanceVzdálenost87 km
durationPrůměrná doba cesty vlakem3 hod 34 min
pricePrůměrná cena jízdenky na vlak1 Kč
frequencyPočet spojů vlakem1 denně
changesVlak bez přestupuNe
carriersŽelezniční dopravciČeské dráhy

Na trase Praha – Liberec v délce 87 km můžete cestovat vlakem a vybrat si můžete jednoho z našich partnerů, jako například České dráhy. Cesta v průměru trvá 3 hod 34 min. Počet spojů za den: 1 vlakový spoj. Nejlevnější jízdenky na vlak pro tuto cestu je možné koupit za nízkou cenu již od 1 Kč. Průměrná cena za jízdenky na vlak se pohybuje kolem 1 Kč. Cestující na této trase většinou odjíždějí ze zastávky Praha hlavní nádraží a cestu končí příjezdem na: Liberec.

Vlakem z Prahy do Liberce – Přehled cesty

Železniční trať mezi Prahou a Libercem spojuje dvě významná česká města a to jak z hlediska turismu a kultury, tak i obchodu a vzdělání. Ačkoliv poptávka po vlakové dopravě na této trase je relativně vysoká, neexistuje žádné přímé spojení. Způsobů, jak se dostat vlakem do Liberce je celá řada. Nejjednodušší cesta, vždy s jedním přestupem, vede přes Turnov. Přepravu poskytují výhradně České dráhy, které vypravují přibližně 7 spojů, s přímou návazností na rychlíky do Liberce. Vzdálenost asi 140 kilometrů se dá, včetně čekání, zdolat za 2 a půl hodiny. První spojení je zajištěno před půl osmou ráno, poslední v devět večer. Na Liberec je možné cestovat i v noci, a to přes Děčín.

Vlakem z Prahy

Cesta vlakem z Prahy do Liberce začíná na nádraží Vršovice. To se nachází jednu stanici vlakem od Hlavního nádraží, kudy spoje do Turnova též projíždí. Ačkoliv se oficiálně jedná o rychlíky, možná bude překvapením, že dopravu zajišťují motorové soupravy, obvykle používané na zastávkové vlaky. Na nádraží Vršovice se lze dostat autobusem 193 a několika tramvajemi z centra i periferií.

Aplikaci zdarma!

Příjezd vlakem do Liberce

Po dojezdu do Turnova zbývá obvykle jen 10 až 15 minut na přestup. Rychlík končí v Liberci na Hlavním nádraží, které je strategicky položeno v blízkosti centra, naproti autobusovému nádraží. Vlaková stanice je velmi dobře dopravně obsloužena tramvajemi a autobusy. Za zmínku stojí tramvaje 2 a 3, jedoucí do liberecké ZOO, dále pak linka 11, končící v Jablonci nad Nisou. Všechny autobusové linky směřují na centrální terminál liberecké hromadné dopravy - Fügnerova, odkud se lze dál přemístit do dalších částí Liberce. Je nutno dodat, že místní MHD patří mezi nejlépe zorganizovanou síť v České republice.

Destinace Liberec

Ačkoliv Liberec není místem, které by navštěvovalo tisíce zahraničních turistů denně, jedná se o více, než zajímavou lokalitu. Krajské město se nachází na okraji Jizerských hor, pod vrcholem Ještěd, nad nímž se tyčí stejnojmenný vysílač, prohlášený za architektonickou památku. Liberec je dále proslulý svoji ZOO s bílými tygry, vodním parkem Babylon a především svoji velmi specifickou, skoro až německou architekturou, která hlavně v zimních měsících připomíná vyhlášená, alpská lyžařská střediska.

Tipy pro cestovatele: Vlaky Praha – Liberec

Tipy pro cestovatele: Cestování vlakem Praha – Liberec. Levné jízdenky, rychlé spoje, jak se dostat nejlevněji vlakem do města Liberec, rezervace, nejbližší nádraží, ať už hledáte jakékoli informace, na Omio je najdete všechny.
FAQs
Levné jízdenka na vlak z Praha do Liberec mohou začínat již od 1 Kč (1 €), pokud si rezervujete v předstihu. Průměrná cena jízdenka na vlak z Praha do Liberec je 1 Kč (1 €); avšak ceny se liší v závislosti na denní době a třídě a bývají dražší v den cestování.
Průměrná doba cesty vlakem z Praha do Liberec je 3 hod 34 min   na 87 km dlouhé journey, s přibližně 1 vlakový spoj spoji denně. Doba cesty se může lišit o víkendech a svátcích.
Nejranější vlak z Praha do Liberec odjíždí v 4: 51.
Poslední vlak z Praha do Liberec odjíždí v 19: 40.
1 vlakový spoj krát denně z Praha do Liberec, které vyžadují minimálně jednu změnu s České dráhy. Jízdní řády se mohou lišit o svátcích nebo o víkendech s menším počtem spojení vlaky.
Když se přepravujete z Praha do Liberec vlak, můžete se spolehnout na České dráhy pro nejlepší způsob, jak se dostat do Liberec. Než si koupíte jízdenku na vlak, můžete zkontrolovat všechny možné železniční dopravci, kteří nabízejí služby Praha - Liberec a porovnat nabízené vybavení.
Ne, nejsou k dispozici noční vlaky, nejnovější vlak pro tuto trasu je 19: 40.

Při odjezdu z Praha máte různé možnosti začít svou železniční nádraží cestu včetně Praha hlavní nádraží, Praha-Holešovice a Praha-Kačerov. Při příjezdu do Liberec můžete ukončit svou route v vlaková nádraží jako Liberec, Liberec-Horní Růžodol a Liberec, Pilínkov nádraží.

Cestující nejčastěji nastupují do vlak z Praha hlavní nádraží, která se nachází asi od centra města, a vystupují z vlak na zastávce Liberec, která je vzdálena asi od centra města.

Nicméně máte možnosti, protože můžete cestovat mezi městy Praha a Liberec 2 různými způsoby: vlak nebo autobus.

Vlaky Praha – Liberec a informace o možnostech cestování na této trase.

Zde najdete další stránky obsahující informace, které jste pravděpodobně hledali

DomůVlakyVlakem do LiberecVlaky Praha Liberec

S aplikací Omio je plánování cest mnohem jednodušší

Dostaneme tě tam, kam potřebuješ. Od živých aktualizací železničních spojení, po elektronické jízdenky – s naší aplikaci budeš vždy na nejlepší cestě!

ios-badge
android-badge
Hand With Phone
Měna
Jazyk