POROVNEJ Ceny všech druhů přepravy

po
18. 10.
75 RegioJet a.s.
út
19. 10.
77 Leo Express
st
20. 10.
77 Leo Express
čt
21. 10.
77 Leo Express

22. 10.
91 RegioJet a.s.
so
23. 10.
81 RegioJet a.s.
ne
24. 10.
77 Leo Express
po
25. 10.
81 RegioJet a.s.
út
26. 10.
77 Leo Express
st
27. 10.
91 RegioJet a.s.
čt
28. 10.
91 RegioJet a.s.

29. 10.
89 Leo Express
so
30. 10.
81 RegioJet a.s.
ne
31. 10.
91 RegioJet a.s.
po
1. 11.
75 RegioJet a.s.
út
2. 11.
81 RegioJet a.s.
st
3. 11.
55 Leo Express
čt
4. 11.
55 Leo Express
so
6. 11.
77 Leo Express

Tyto společnosti nám důvěřují. Umožňujeme nákup jízdenek a letenek mnoha společností na jednom místě.

RegioJet
Deutsche Bahn
Leo Express
Italo

Rychlý průvodce: vlaky z Prahy do Kutné Hory

Průměrná cena: 107 Kč
Počet busů denně: ~ 8
Počet přestupů: Přímý
Průměrná délka: 0:49 hod.
Nejrychlejší cesta: 0:49 hod.
Nejdelší cesta: 0:49 hod.
 


Vlakem z Prahy do Kutné Hory – Přehled cesty

Železniční trať z Prahy do Kutné Hory spojuje dvě nejnavštěvovanější a turisty nejvyhledávanější tuzemské destinace. Zatímco Praha je hlavním městem s bohatým kulturním životem a mnoha památkami, Kutná Hora je zase malým městečkem, spíše se sakrálními pamětihodnostmi, jež jsou k tomu pod ochranou organizace UNESCO. Není divu, že o cestování mezi těmito dvěma lokalitami je obrovský zájem, zejména mezi mezinárodními turisty, kteří chtějí cestovat nezávisle na cestovních agenturách. České dráhy denně vypravují přibližně 10 rychlíků, zastavujících v Kutné Hoře. První jede krátce po šesté hodině ranní, poslední v deset hodin večer, a to zhruba ve dvouhodinovém intervalu. Není nutné zakupovat jízdenku s místenkou - jednak se jedná o relativně krátkou vzdálenost (73 kilometrů) a jízdní dobu (cca 45 minut), navíc soupravy nejezdí přeplněné.

Vlakem z Prahy

Cesta začíná na pražském Masarykovo nádraží, kterému se říká též Nádraží Střed. Nachází se v samotném centru Prahy, přesně uprostřed na cestě mezi Hlavním vlakovým a ústředním autobusovým terminálem. Před vestibulem zastavuje mnoho tramvají, směřujících do centra nebo na periferii. Do nedaleké ulice V Celnici zajíždí i letištní autobus s pravidelným půlhodinovým intervalem.

Příjezd vlakem do Kutné Hory

Cesta končí na hlavním nádraží v Kutné Hoře. To se nachází asi 2 kilometry od historického jádra a několik minut jízdy od čtvrti Sedlec, kam se dá dojet místním motoráčkem. Před stanicí též zastavuje autobus číslo 7, jenž je univerzálním spojením všech atraktivních míst ve městě, včetně autobusového nádraží. Celkově je ale nejpraktičtější pohybovat se po Kutné Hoře pěšky.

Destinace Kutná Hora

Kutná Hora je jednou z nejčastěji navštěvovaných a nejznámějších destinací v České republice. Přijíždějícímu návštěvníkovi nabídne pitoreskní centrum, jemuž vévodí chrám sv. Barbory, který je součástí kulturního dědictví UNESCO. Dále pak za návštěvu stojí hornické muzeum i městská část Sedlec, kam statisíce návštěvníků ročně, chodí obdivovat Kostnici - kapli, vyzdobenou dekoracemi, jež byly vyrobeny z lidských ostatků. K vidění lze doporučit i nedaleký kostel Nanebevzetí Panny Marie a zajímavé muzeum tabáku.

Tipy pro cestovatele

Vlaky na trase Praha – Kutná Hora
Do města Kutná Hora můžete jet vlakem přesně podle svých představ. Ať hledáte nejrychlejší nebo nejlevnější variantu, nebo máte úplně jiné požadavky, naši experti shromáždili veškeré informace, které potřebujete znát, abyste si na trase Praha – Kutná Hora mohli vybrat spoj, který vám bude opravdu vyhovovat.
FAQs
Jak levně můžu cestovat z města Praha do města Praha vlakem?
Nejlevnější možnou vlakový jízdenku z města Praha do města Kutná Hora pořídíte od 75 Kč. Tyto nízké ceny však mohou záviset na tom, jak brzy si svou jízdenku zarezervujete. Pokud chcete ušetřit, doporučujeme vám vlakový jízdenku zarezervovat co nejdříve, abyste získali co nejlevnější variantu. Omio vám s tím pomůže.
Jak dostanu výhodné jízdné vlakem z města Praha do města Kutná Hora?
Výhodná cena jízdenky vlakem z města Praha do města Kutná Hora se pohybuje kolem 80 Kč a závisí na více faktorech, například, zda se jedná o všední den, víkend či svátek, sezonu atd. Omio vám s vyhledání výhodné jízdenky pomůže.
Jak je to daleko z města Praha do města Kutná Hora vlakem?
Z města Praha do města Kutná Hora je kilometrová vzdálenost vlakem asi 62 km. Čím dříve si jízdenku zarezervujete, tím levnější může být.
Jak dlouho pojedu vlakem z města Praha do města Kutná Hora?
Doba jízdy vlakem z Praha do Kutná Hora je v průměru 37 min. Skutečná dojezdová doba však závisí na více faktorech, například zda se jedná o všední den, víkend nebo svátek. Omio vám rychle najde levné i rychlé spoje a díky aplikaci můžete mít jízdenky na jdenom místě.
Jaké jsou spoje vlaky z Praha do Kutná Hora?
Jízdní řády z Praha do Kutná Hora vám Omio vyhledá jako Czech Railway nebo Leo Express.
Jaká je přímá linka vlakem z města Praha do města Kutná Hora?
Přímý let z města Praha do města Kutná Hora provozuje například RegioJet a. S. Pokud jste žádný přímý let nenašli, nebo vám nevyhovuje, Omio vám pomůže najít jiné možnosti letu z Praha do Kutná Hora.
Mohu si koupit jízdenky vlakem z města Praha do města Kutná Hora?
Výhodné jízdenky vlakem z města Praha do města Kutná Hora můžete snadno najít pomocí našeho formuláře. Stačí zadat datum a místo odjezdu a příjezdu. Díky aplikaci Omio můžete navíc mít všechny své jízdenky na jednom místě.
Když přijedu do Kutná Hora z Praha vlakem, jsou tam blízko data. Arrival} ještě nějaká místa, která stojí za návštěvu?
Naši klienti, kteří ser rozhodli cestovat vlakem do Kutná Hora často také jezdí do Brno, Český Krumlov nebo Kolín. Omio umí najít ta nejlepší spojení mezi Kutná Hora a těmito populárními destinacemi, abyste si mohli naplánovat svou cestu.
Pokud nemám auto, jak najdu nejlepší cestu vlakem mezi městy Praha a Kutná Hora?
Jednoduše se podívejte na Omio a porovnejte ty nejlepší cesty vlakem z města Praha do města Kutná Hora bez auta. Aplikace Omio také ukládá všechny vaše jízdenky na jednom místě, aby vám tak usnadnila vaši nadcházející cestu.
Zastávky

Důležité stanice a letiště pro tuto cestu.

Praha
Kutná Hora
Praha Hlavni Nadrazi (M)
Vybavení