Tyto společnosti nám důvěřují. Umožňujeme nákup jízdenek a letenek mnoha společností na jednom místě.

RegioJet
Deutsche Bahn
Leo Express
Italo
Ubytování

Potřebujete ubytování?

zobrazit na mapě
Nejlepší hotely
Celé domy a byty

Najděte si to nejlepší ubytování s naším partnerem Booking.com

Zobrazit vše

Rychlý průvodce: vlaky z Prahy do Kladno

Průměrná cena: 51 Kč
Počet busů denně: ~ 45
Počet přestupů: Přímý nebo 1
Průměrná délka: 0:45 hod.
Nejrychlejší cesta: 0:31 hod.
Nejdelší cesta: 1:08 hod.
 


Vlakem z Prahy do Kladna – Přehled cesty

Železniční trať mezi Prahou a Kladnem lze považovat za velmi významnou. Nejen, že v budoucnu povede skrz Letiště Václava Havla, ale též je užitečným a velmi vytíženým spojením hlavního města a příměstské oblasti, odkud dojíždí denně tisíce lidí za prácí do Prahy. Jelikož vlaky v tomto případě splňují úlohu městské dopravy, vypravují denně České dráhy až 40 přímých spojů, osobních zastávkových a spěšných vlaků., které vzdálenost 31 kilometrů urazí za zhruba hodinu - záleží na typu. První ranní spoj jede krátce po páté hodině ranní, poslední opouští Prahu po půlnoci. Na této trase není možné rezervovat jízdenku s místenkou.

Vlakem z Prahy

Až na výjimky, vyjíždějí veškeré spoje z pražského Masarykova nádraží, známého také jako Nádraží Střed. Jedná se o skvěle umístěnou železniční stanici, v dosahu Starého i Nového Města, 10 minut pěšky od Václavského náměstí a 5 minut od Hlavního nádraží. Dá se sem dojet žlutou linkou metra, přímým shuttle busem z letiště i mnoha tramvajemi, propojující centrum s periferiemi Prahy. Během průjezdu hlavního města je běžně možné nastoupit v Dejvicích a na Veleslavíně.

Příjezd vlakem do Kladna

Jízda vlaku končí na kladenském hlavním nádraží. To se nachází přibližně 10 minut jízdy místním autobusem do centra. Ideální je využít meziměstské spoje z Unhoště a Berouna, které jedou přímo a končí na autobusovém nádraží, odkud je to pěšky jen několik set metrů. V Kladně lze využívat v rámci městské dopravy, mimo železnice, jen autobusy. Při příjezdu se dá obvykle vystoupit v několika zastávkách, umístěných většinou na okraji městečka.

Destinace Kladno

Kladno je de facto předměstím Prahy a také městem s dlouhou těžební tradicí. V současné době nabízí svým návštěvníkům rozlehlé centrum, v jehož středu se nachází Náměstí Starosty Pavla s kostelem Nanebevzetí Panny Marie. V jeho těsné blízkosti pak leží kladenský zámeček, který je oblíbeným cílem nejen kvůli galerii a rozlehlé zahradě, ale především, medvědáriu. Kladno může být též vhodné místo k zastávce na cestě z nedalekého železničního muzea, Lužná u Rakovníka.

Tipy pro cestovatele

Vlaky na trase Praha – Kladno
Do města Kladno můžete jet vlakem přesně podle svých představ. Ať hledáte nejrychlejší nebo nejlevnější variantu, nebo máte úplně jiné požadavky, naši experti shromáždili veškeré informace, které potřebujete znát, abyste si na trase Praha – Kladno mohli vybrat spoj, který vám bude opravdu vyhovovat.
FAQs
Jaká je vzdálenost do města Kladno z města Praha vlakem?
Pokud pojedete vlakem, vzdálenost z města Praha do města Kladno bude kolem 23 km. Abyste měli co nejpohodlnější cestu a nejlevnější jízdenku, doporučujeme její rezervaci provést co nejdříve.
Jaké jsou spoje vlaky z Praha do Kladno?
Co se týká z Praha do Kladno, můžete vybírat hned z Czech Railway. Stačí zadat datum, odkud a kam chcete jet a Omio vám najde ty nejlepší varianty.
Chci jet vlakem z Praha do Kladno. Jaká další místa blízko Kladno stojí za návštěvu?
Vaše cesta vlakem z Praha to Kladno nemusí končit v Kladno. Další populární místa, která stojí za návštěvu, blízko Kladno zahrnují Brno, Plzeň nebo Karlovy Vary. Pokud chcete rozšířit svou cestu, objevte ty nejlepší a nejlevnější způsoby, jak se dostat do Brno, Plzeň nebo Karlovy Vary s Omio!
Pokud nemám auto, jak najdu nejlepší cestu vlakem mezi městy Praha a Kladno?
Nechce Omio, aby se o to postaral za vás. Nepotřebujete auto pro cestu do města Kladno z města Praha. Podívejte se na Omio pro nejlepší dostupná spojení vlakem z města Praha do města Kladno a kupte si levné vlakový jízdenky ještě dnes!
Zastávky

Důležité stanice a letiště pro tuto cestu.

Praha
Kladno
Praha Hlavni Nadrazi (M)
Vybavení

Vlaky Praha – Kladno, zajímají vás další možnosti dopravy v těchto lokalitách?

Zde najdete další stránky obsahující informace, které jste pravděpodobně hledali