POROVNEJ Ceny všech druhů přepravy

út
21. 9.
161 Flixbus
st
22. 9.
161 STUDENT AGENCY k.s.
čt
23. 9.
161 Flixbus

24. 9.
147 Ams_sladek
so
25. 9.
148 Flixbus
ne
26. 9.
147 Ams_sladek
po
27. 9.
156 Flixbus
út
28. 9.
148 Flixbus
st
29. 9.
148 Flixbus
čt
30. 9.
161 STUDENT AGENCY k.s.

1. 10.
147 Ams_sladek
so
2. 10.
148 Flixbus
ne
3. 10.
147 Ams_sladek
po
4. 10.
148 Flixbus
út
5. 10.
161 STUDENT AGENCY k.s.
st
6. 10.
148 Flixbus
čt
7. 10.
148 Flixbus

8. 10.
148 Flixbus
so
9. 10.
161 STUDENT AGENCY k.s.
ne
10. 10.
148 Flixbus
po
11. 10.
157 Flixbus

Tyto společnosti nám důvěřují. Umožňujeme nákup jízdenek a letenek mnoha společností na jednom místě.

RegioJet
Deutsche Bahn
Leo Express
Italo

Rychlý průvodce: vlaky z Prahy do Karlových Varů

Průměrná cena: 323 Kč
Počet busů denně: ~ 8
Počet přestupů: Přímý nebo 1
Průměrná délka: 3:23 hod.
Nejrychlejší cesta: 3:13 hod.
Nejdelší cesta: 3:31 hod.
 


Vlakem z Prahy do Karlových Varů – Přehled cesty

Železniční trasa mezi Prahou a Karlovými Vary spojuje české hlavní město s lázněmi světového věhlasu. Navíc, obě destinace jsou mimořádně oblíbeny turisty z celého světa. Praha pro množství památek a noční život, Karlovy Vary pro svou lázeňskou atmosféru a překrásnou architekturu. Na trati tak panuje čilý dopravní ruch. Obslužnost zajišťují pouze České dráhy, které vypravují 7 přímých rychlíků denně, pokračující pak z Karlových Varů dále, na Klášterec nad Ohří. První vyjíždí po čtvrt na šest ráno, poslední pak před půl šestou odpoledne. Vlak urazí za 3 a půl hodiny 240 kilometrů. Mimo přímých spojů, je možné do Varů do jet i s přestupem v Ústí nad Labem nebo Chomutově. Není nutné rezervovat jízdenku s místenkou - vlaky nejezdí přeplněné.

Vlakem z Prahy

Vlaky vyjíždí z pražského hlavního nádraží, v centru města. Vlaková stanice je dostupná červenou trasou metra, tramvajemi a nočními autobusy. Spoj obvykle zastavuje ještě na nádraží Holešovice, kam se dá dojet též metrem (také červená linka C), tramvajemi a mnoha autobusy.

Příjezd vlakem do Karlových Varů

Cesta končí na Dolním nádraží v Karlových Varech. To se nachází asi 5 minut chůze od Mlýnské kolonády. Před vlakovou stanicí lze rovněž najít autobusový terminál. Z městských linek však zde zastavuje jen číslo 18. Větší počet spojů nabízí nedaleké centrální autobusové parkoviště Tržnice, odkud se dá busem číslo 8 dojet během 10 minut na letiště. Po centru je možné se pohybovat také trolejbusy.

Destinace Karlovy Vary

Karlovy Vary jsou lázeňským městem, světového věhlasu, založeno téměř před 700 lety, králem a císařem Karlem IV. V dnešní době se jedná o atraktivní turistickou destinaci, zejména pro turisty z rusky mluvících zemí. Centrum města tvoří Mlýnská kolonáda s mnoha obchody, za návštěvu pak určitě stojí budova divadla a pravoslavný kostel Sv. Petra a Pavla. Desetitisíce návštěvníků z celého světa, každoročně přiláká Mezinárodní filmový festival, na kterém je možné potkat celou řadu českých a zahraničních celebrit. Karlovy Vary jsou i oblíbenou lokací pro filmaře.

Tipy pro cestovatele

Vlaky na trase Praha – Karlovy Vary
Do města Karlovy Vary můžete jet vlakem přesně podle svých představ. Ať hledáte nejrychlejší nebo nejlevnější variantu, nebo máte úplně jiné požadavky, naši experti shromáždili veškeré informace, které potřebujete znát, abyste si na trase Praha – Karlovy Vary mohli vybrat spoj, který vám bude opravdu vyhovovat.
FAQs
Jaká je vzdálenost z města Praha do města Karlovy Vary vlakem?
Z města Praha do města Karlovy Vary je kilometrová vzdálenost vlakem asi 111 km. Čím dříve si jízdenku zarezervujete, tím levnější může být.
Který jezdí z Praha do Karlovy Vary?
Co se týká z Praha do Karlovy Vary, můžete vybírat hned z Czech Railway. Stačí zadat datum, odkud a kam chcete jet a Omio vám najde ty nejlepší varianty.
Plánujete cestu z města Praha do města Karlovy Vary vlakem? Podívejte se na nejpopulárnější destinace poblíž Karlovy Vary, které můžete navštívit.
Naši klienti, kteří ser rozhodli cestovat vlakem do Karlovy Vary často také jezdí do Berlín, Mnichov nebo Drážďany. Omio umí najít ta nejlepší spojení mezi Karlovy Vary a těmito populárními destinacemi, abyste si mohli naplánovat svou cestu.
Pokud nemám auto, jak najdu nejlepší cestu vlakem mezi městy Praha a Karlovy Vary?
Z města Praha do města Karlovy Vary můžete cestovat bez auta naprosto bez problému. Použijte Omio, porovnejte ta nejlepší spojení vlakem a najděte levné jízdenky z města Praha do města Karlovy Vary. Svou cestu si navíc můžete usnadnit, když si uložíte všechny své jízdenky přímo v aplikaci Omio.
Zastávky

Důležité stanice a letiště pro tuto cestu.

Praha
Karlovy Vary
Praha Hlavni Nadrazi (M)
Vybavení