POROVNEJ Ceny všech druhů přepravy

st
19. 1.
163 STUDENT AGENCY k.s.
čt
20. 1.
167 Flixbus

21. 1.
146 Ams_sladek
so
22. 1.
142 Flixbus
ne
23. 1.
142 Flixbus
po
24. 1.
142 Flixbus
út
25. 1.
142 Flixbus
st
26. 1.
142 Flixbus
čt
27. 1.
142 Flixbus

28. 1.
142 Flixbus
so
29. 1.
155 Flixbus
ne
30. 1.
142 Flixbus
po
31. 1.
142 Flixbus
út
1. 2.
156 Flixbus
st
2. 2.
142 Flixbus

4. 2.
142 Flixbus
so
5. 2.
142 Flixbus
ne
6. 2.
142 Flixbus
po
7. 2.
142 Flixbus

Tyto společnosti nám důvěřují. Umožňujeme nákup jízdenek a letenek mnoha společností na jednom místě.

RegioJet
Deutsche Bahn
Leo Express
Italo

Rychlý průvodce: vlaky z Prahy do Karlových Varů

Průměrná cena: 323 Kč
Počet busů denně: ~ 8
Počet přestupů: Přímý nebo 1
Průměrná délka: 3:23 hod.
Nejrychlejší cesta: 3:13 hod.
Nejdelší cesta: 3:31 hod.
 


Vlakem z Prahy do Karlových Varů – Přehled cesty

Železniční trasa mezi Prahou a Karlovými Vary spojuje české hlavní město s lázněmi světového věhlasu. Navíc, obě destinace jsou mimořádně oblíbeny turisty z celého světa. Praha pro množství památek a noční život, Karlovy Vary pro svou lázeňskou atmosféru a překrásnou architekturu. Na trati tak panuje čilý dopravní ruch. Obslužnost zajišťují pouze České dráhy, které vypravují 7 přímých rychlíků denně, pokračující pak z Karlových Varů dále, na Klášterec nad Ohří. První vyjíždí po čtvrt na šest ráno, poslední pak před půl šestou odpoledne. Vlak urazí za 3 a půl hodiny 240 kilometrů. Mimo přímých spojů, je možné do Varů do jet i s přestupem v Ústí nad Labem nebo Chomutově. Není nutné rezervovat jízdenku s místenkou - vlaky nejezdí přeplněné.

Vlakem z Prahy

Vlaky vyjíždí z pražského hlavního nádraží, v centru města. Vlaková stanice je dostupná červenou trasou metra, tramvajemi a nočními autobusy. Spoj obvykle zastavuje ještě na nádraží Holešovice, kam se dá dojet též metrem (také červená linka C), tramvajemi a mnoha autobusy.

Příjezd vlakem do Karlových Varů

Cesta končí na Dolním nádraží v Karlových Varech. To se nachází asi 5 minut chůze od Mlýnské kolonády. Před vlakovou stanicí lze rovněž najít autobusový terminál. Z městských linek však zde zastavuje jen číslo 18. Větší počet spojů nabízí nedaleké centrální autobusové parkoviště Tržnice, odkud se dá busem číslo 8 dojet během 10 minut na letiště. Po centru je možné se pohybovat také trolejbusy.

Destinace Karlovy Vary

Karlovy Vary jsou lázeňským městem, světového věhlasu, založeno téměř před 700 lety, králem a císařem Karlem IV. V dnešní době se jedná o atraktivní turistickou destinaci, zejména pro turisty z rusky mluvících zemí. Centrum města tvoří Mlýnská kolonáda s mnoha obchody, za návštěvu pak určitě stojí budova divadla a pravoslavný kostel Sv. Petra a Pavla. Desetitisíce návštěvníků z celého světa, každoročně přiláká Mezinárodní filmový festival, na kterém je možné potkat celou řadu českých a zahraničních celebrit. Karlovy Vary jsou i oblíbenou lokací pro filmaře.

Tipy pro cestovatele: Vlaky na trase Praha – Karlovy Vary

Do města Karlovy Vary můžete jet vlakem přesně podle svých představ. Ať hledáte nejrychlejší nebo nejlevnější variantu, nebo máte úplně jiné požadavky, naši experti shromáždili veškeré informace, které potřebujete znát, abyste si na trase Praha – Karlovy Vary mohli vybrat spoj, který vám bude opravdu vyhovovat.
FAQs

Jaká je vzdálenost z města Praha do města Karlovy Vary vlakem?

Z města Praha do města Karlovy Vary je to vlakem kolem 111 km. Pro co nejlepší a nejlevnější jízdenku doporučujeme včasnou rezervaci. Omio vám pomůže s jejím vyhledáním.

Se kterým je nejlepší cesta vlakem z Praha do Karlovy Vary?

Co se týká z Praha do Karlovy Vary, můžete vybírat hned z Czech Railway. Stačí zadat datum, odkud a kam chcete jet a Omio vám najde ty nejlepší varianty.

Chci jet vlakem z Praha do Karlovy Vary. Jaká další místa blízko Karlovy Vary stojí za návštěvu?

Pro spoustu našich zákazníků, kteří cestují vlakem z Praha do Karlovy Vary, není Karlovy Vary tou poslední zastávkou. Některé z destinací poblíž Karlovy Vary, které stojí za návštěvu, jsou Berlín, Mnichov nebo Drážďany. Podívejte se na Omio na levné vlakový jízdenky do některé z těchto top destinací!

Jak se dostanu z města Praha do města Karlovy Vary, když nemám auto? Můžu jet vlakem?

Nechce Omio, aby se o to postaral za vás. Nepotřebujete auto pro cestu do města Karlovy Vary z města Praha. Podívejte se na Omio pro nejlepší dostupná spojení vlakem z města Praha do města Karlovy Vary a kupte si levné vlakový jízdenky ještě dnes!
Zastávky

Důležité stanice a letiště pro tuto cestu.

Praha
Karlovy Vary
Praha Hlavni Nadrazi (M)
Vybavení