POROVNEJ Ceny všech druhů přepravy

st
23. 6.
167 Flixbus
čt
24. 6.
173 STUDENT AGENCY k.s.

25. 6.
173 STUDENT AGENCY k.s.
so
26. 6.
151 Flixbus
ne
27. 6.
148 Flixbus
po
28. 6.
155 Flixbus
út
29. 6.
155 Flixbus
st
30. 6.
148 Flixbus
čt
1. 7.
148 Flixbus

2. 7.
148 Flixbus
so
3. 7.
148 Flixbus
ne
4. 7.
148 Flixbus
po
5. 7.
156 Flixbus
út
6. 7.
148 Flixbus
st
7. 7.
148 Flixbus
čt
8. 7.
153 Flixbus
so
10. 7.
162 STUDENT AGENCY k.s.
ne
11. 7.
148 Flixbus
po
12. 7.
162 STUDENT AGENCY k.s.

Tyto společnosti nám důvěřují. Umožňujeme nákup jízdenek a letenek mnoha společností na jednom místě.

RegioJet
Deutsche Bahn
Leo Express
Italo
Ubytování

Potřebujete ubytování?

Thu, Jun 24
Celková cena za: 1 nights, 1 adults
zobrazit na mapě
Nejlepší hotely
Celé domy a byty

Najděte si to nejlepší ubytování s naším partnerem Booking.com

Zobrazit vše
train

Přehled cesty

Vlakem na trase Praha – Karlovy Vary

Místo příjezdu vlaku:Praha
Místo příjezdu vlaku:Karlovy Vary
Vzdálenost:112 km

Rychlý průvodce: vlaky z Prahy do Karlových Varů

Průměrná cena: 323 Kč
Počet busů denně: ~ 8
Počet přestupů: Přímý nebo 1
Průměrná délka: 3:23 hod.
Nejrychlejší cesta: 3:13 hod.
Nejdelší cesta: 3:31 hod.
 


Vlakem z Prahy do Karlových Varů – Přehled cesty

Železniční trasa mezi Prahou a Karlovými Vary spojuje české hlavní město s lázněmi světového věhlasu. Navíc, obě destinace jsou mimořádně oblíbeny turisty z celého světa. Praha pro množství památek a noční život, Karlovy Vary pro svou lázeňskou atmosféru a překrásnou architekturu. Na trati tak panuje čilý dopravní ruch. Obslužnost zajišťují pouze České dráhy, které vypravují 7 přímých rychlíků denně, pokračující pak z Karlových Varů dále, na Klášterec nad Ohří. První vyjíždí po čtvrt na šest ráno, poslední pak před půl šestou odpoledne. Vlak urazí za 3 a půl hodiny 240 kilometrů. Mimo přímých spojů, je možné do Varů do jet i s přestupem v Ústí nad Labem nebo Chomutově. Není nutné rezervovat jízdenku s místenkou - vlaky nejezdí přeplněné.

Vlakem z Prahy

Vlaky vyjíždí z pražského hlavního nádraží, v centru města. Vlaková stanice je dostupná červenou trasou metra, tramvajemi a nočními autobusy. Spoj obvykle zastavuje ještě na nádraží Holešovice, kam se dá dojet též metrem (také červená linka C), tramvajemi a mnoha autobusy.

Příjezd vlakem do Karlových Varů

Cesta končí na Dolním nádraží v Karlových Varech. To se nachází asi 5 minut chůze od Mlýnské kolonády. Před vlakovou stanicí lze rovněž najít autobusový terminál. Z městských linek však zde zastavuje jen číslo 18. Větší počet spojů nabízí nedaleké centrální autobusové parkoviště Tržnice, odkud se dá busem číslo 8 dojet během 10 minut na letiště. Po centru je možné se pohybovat také trolejbusy.

Destinace Karlovy Vary

Karlovy Vary jsou lázeňským městem, světového věhlasu, založeno téměř před 700 lety, králem a císařem Karlem IV. V dnešní době se jedná o atraktivní turistickou destinaci, zejména pro turisty z rusky mluvících zemí. Centrum města tvoří Mlýnská kolonáda s mnoha obchody, za návštěvu pak určitě stojí budova divadla a pravoslavný kostel Sv. Petra a Pavla. Desetitisíce návštěvníků z celého světa, každoročně přiláká Mezinárodní filmový festival, na kterém je možné potkat celou řadu českých a zahraničních celebrit. Karlovy Vary jsou i oblíbenou lokací pro filmaře.

Tipy pro cestovatele

Vlaky na trase Praha – Karlovy Vary
Do města Karlovy Vary můžete jet vlakem přesně podle svých představ. Ať hledáte nejrychlejší nebo nejlevnější variantu, nebo máte úplně jiné požadavky, naši experti shromáždili veškeré informace, které potřebujete znát, abyste si na trase Praha – Karlovy Vary mohli vybrat spoj, který vám bude opravdu vyhovovat.
FAQs
Jaká je vzdálenost z města Praha do města Karlovy Vary vlakem?
Vzdálenost do města Karlovy Vary z města Praha vlakem je zhruba 111 km. Pokud chcete stihnout levnou jízdenku, doporučujeme ji zarezervovat co nejdříve.
Plánuji cestu z Praha do Karlovy Vary vlakem. Jaké jsou nejoblíbenější destinace poblíž Karlovy Vary, které stojí zato navštívit?
Naši klienti, kteří ser rozhodli cestovat vlakem do Karlovy Vary často také jezdí do Berlín, Mnichov nebo Drážďany. Omio umí najít ta nejlepší spojení mezi Karlovy Vary a těmito populárními destinacemi, abyste si mohli naplánovat svou cestu.
Můžu jet z města Praha do města Karlovy Vary vlakem místo autem?
Jednoduše se podívejte na Omio a porovnejte ty nejlepší cesty vlakem z města Praha do města Karlovy Vary bez auta. Aplikace Omio také ukládá všechny vaše jízdenky na jednom místě, aby vám tak usnadnila vaši nadcházející cestu.
Zastávky

Důležité stanice a letiště pro tuto cestu.

Praha
Karlovy Vary
Praha Hlavni Nadrazi (M)
Vybavení