POROVNEJ Ceny všech druhů přepravy

po
18. 10.
535 Deutsche Bahn
269 ArdaTur
út
19. 10.
374 Deutsche Bahn
269 ArdaTur
st
20. 10.
374 Deutsche Bahn
269 Flixbus
čt
21. 10.
374 Deutsche Bahn
269 Flixbus

22. 10.
374 Deutsche Bahn
269 ArdaTur
so
23. 10.
374 Deutsche Bahn
269 Flixbus
ne
24. 10.
401 Deutsche Bahn
269 Eurolines Germany
po
25. 10.
401 Deutsche Bahn
269 Eurolines Germany
út
26. 10.
374 Deutsche Bahn
269 ArdaTur
st
27. 10.
374 Deutsche Bahn
269 ArdaTur
čt
28. 10.
374 Deutsche Bahn
269 Eurolines Germany

29. 10.
Hledej ceny
269 ArdaTur
so
30. 10.
374 Deutsche Bahn
269 ArdaTur
ne
31. 10.
374 Deutsche Bahn
269 Flixbus
po
1. 11.
374 Deutsche Bahn
269 ArdaTur
út
2. 11.
374 Deutsche Bahn
269 ArdaTur
st
3. 11.
374 Deutsche Bahn
269 Eurolines Germany
čt
4. 11.
374 Deutsche Bahn
269 Flixbus

5. 11.
374 Deutsche Bahn
269 ArdaTur
so
6. 11.
374 Deutsche Bahn
269 ArdaTur
ne
7. 11.
Hledej ceny
269 Flixbus

Tyto společnosti nám důvěřují. Umožňujeme nákup jízdenek a letenek mnoha společností na jednom místě.

RegioJet
Deutsche Bahn
Leo Express
Italo

Vlakem z Prahy do Drážďan – Přehled cesty

Železniční trať mezi Prahou a Drážďany spojuje české hlavní město s okouzlující saskou metropolí. Obě dvě lokality jsou dlouhodobě v hledáčku turistů z celého světa a to díky zachovalým architektonickým a kulturním památkám. Národní dopravce České dráhy, ve spolupráci s německými Deutsches Bahn, proto denně zajišťuje 8 vlaků, vyjíždějících v pravidelných, 2hodinových intervalech. První z nich jede už před půl pátou ráno, poslední lze stihnout v půl sedmé večer. Expresy Euro City překonají vzdálenost skoro 200 kilometrů za dvě a půl hodiny. Na každý spoj je nutné pořídit jízdenku s místenkou - soupravy jezdí především v ranní špičce plné. Lístky je možné zakoupit v centru Českých drah nebo na jejich internetových stránkách, on-line.

Vlakem z Prahy

Cesta začíná na pražském Hlavním nádraží, kam se dá dostat metrem, tramvajemi a za poplatek i přímým autobusem z letiště Václava Havla. Vlaky, směřující na Drážďany, tam v drtivé většině případů nekončí - naopak dále pokračují, obvykle do Berlína, Hamburku nebo Rostocku. Přeprava je zajišťována obvykle vagony německých drah, tudíž lze očekávat i mírně větší komfort a vyšší úroveň palubního servisu.

Příjezd vlakem do Drážďan

Vlak zastavuje v horním patře drážďanského hlavního nádraží. To se nachází asi 2 kilometry od centra, kam se dá přejet během pár minut tramvajemi 4, 7, 8, 9 a 11. Doslova přes ulici lze nalézt nákupní zónu Prager Strasse, proslulou zejména obrovskými slevami. Hlavní nádraží nabízí i perfektní spojení s mezinárodním letištěm - místo, často využívané pro odlety na dovolenou. Je dostupné městskou dráhou linky S2, což trvá asi půl hodiny. Alternativou je pak tramvaj číslo 7 do stanice Infeon Nord a odtud autobusem linky 77.

Destinace Drážďany

Drážďany jsou zcela jistě nejpozoruhodnější lokalitou bývalého východního Německa. Ačkoliv se jedná o město, zcela vybombardované během druhé světové války, lze v něm najít mnoho zajímavostí. Mimo znovupostaveného kostela Frauenkirche, stojí za návštěvu galerie Zwinger, budova Opery nebo Albertinum. Drážďany jsou též vyhlášenou lokalitou nákupů. Právě cesta vlakem je pro tuto událost ideální, díky blízkosti nákupní zóny od hlavního nádraží.

Tipy pro cestovatele

Vlaky na trase Praha – Drážďany
Do města Drážďany můžete jet vlakem přesně podle svých představ. Ať hledáte nejrychlejší nebo nejlevnější variantu, nebo máte úplně jiné požadavky, naši experti shromáždili veškeré informace, které potřebujete znát, abyste si na trase Praha – Drážďany mohli vybrat spoj, který vám bude opravdu vyhovovat.
FAQs
Kolik stojí levná vlakový jízdenka z města Praha do města Drážďany?
Low cost vlakový jízdenka z města Praha do města Drážďany je levná, již od 374 Kč, ale tato cena závisí na tom, jak brzy tuto nabídku najdete a koupíte. Doporučujeme použít Omio a najít tu nejlevnější vlakový jízdenku pro vaši další cestu. Jízdenku si následně kupte tak dlouho dopředu, jak je to jen možné.
Jak dostanu výhodné jízdné vlakem z města Praha do města Drážďany?
Cena jízdenky vlakem z města Praha do města Drážďany se pohybuje kolem 401 Kč a odvíjí od konkrétního data odjezdu a také od toho, zda se jedná o svátek, víkend, sezonu či mimo-sezonu. Omio vám pomůže najít ty nejvýhodnější jízdenky.
Kolik km je to z města Praha do města Drážďany vlakem?
Pokud pojedete vlakem, vzdálenost z města Praha do města Drážďany bude kolem 117 km. Abyste měli co nejpohodlnější cestu a nejlevnější jízdenku, doporučujeme její rezervaci provést co nejdříve.
Jak dlouho trvá cesta vlakem z města Praha do města Drážďany?
Cesta vlakem z města Praha do města Drážďany trvá v průměru 2 hod 13 min. Skutečná doba jízdy však záleží na více faktorech, například zda se chystáte jet ve všední dny, o víkendu či ve státní svátek. Omio vám rychle najde levné i rychlé spoje.
Se kterým je nejlepší cesta vlakem z Praha do Drážďany?
Co se týká z Praha do Drážďany, můžete vybírat hned z Deutsche Bahn. Stačí zadat datum, odkud a kam chcete jet a Omio vám najde ty nejlepší varianty.
Existuje přímé spojení z města Praha do města Drážďany vlakem?
Pokud chcete jet vlakem z města Praha do města Drážďany přímo, podívejte se na spoje, které poskytují Deutsche Bahn. Nenajdete-li spoj, který by vám vyhovoval, Omio vám pomůže najít tu nejlepší možnost a kombinaci pro vaši cestu z města Praha do města Drážďany.
Kde najdu levné jízdenky vlakem z města Praha do města Drážďany?
Ano. Omio vám pomůže vyhledat jízdenky vlakem z města Praha do města Drážďany rychle a výhodně. Stačí do našeho formuláře zadat datum a místo odjezdu a příjezdu. Díky aplikaci Omio můžete navíc mít všechny své jízdenky na jednom místě.
Chci jet vlakem z Praha do Drážďany. Jaká další místa blízko Drážďany stojí za návštěvu?
Spousta cestovatelů, kteří přijedou do Drážďany vlakem také objevují oblíbené destinace poblíž, jako Berlín, Mnichov nebo Vratislav. Pokud chcete objevovat Berlín, Mnichov nebo Vratislav z Drážďany, Omio vám najde ta nejlepší možná spojení za příznivou cenu.
Jak se dostanu z města Praha do města Drážďany, když nemám auto? Můžu jet vlakem?
Cestovat z města Praha do města Drážďany bez auta není problém! Podívejte se na Omio a porovnejte ta nejlepší spojení vlakem. Můžete použít také aplikaci Omio a mít tak všechny své jízdenky na jednom místě pro hladkou a snadnou cestu z města Praha do města Drážďany.
Zastávky

Důležité stanice a letiště pro tuto cestu.

Praha
Drážďany
Praha Hlavni Nadrazi (M)
Vybavení