POROVNEJ Ceny všech druhů přepravy

st
19. 1.
360 Deutsche Bahn
259 ArdaTur
čt
20. 1.
360 Deutsche Bahn
259 ArdaTur

21. 1.
360 Deutsche Bahn
259 ArdaTur
so
22. 1.
360 Deutsche Bahn
259 ArdaTur
ne
23. 1.
360 Deutsche Bahn
259 ArdaTur
po
24. 1.
360 Deutsche Bahn
259 ArdaTur
út
25. 1.
360 Deutsche Bahn
259 ArdaTur
st
26. 1.
360 Deutsche Bahn
259 ArdaTur
čt
27. 1.
360 Deutsche Bahn
259 ArdaTur

28. 1.
Hledej ceny
259 Eurolines Germany
so
29. 1.
360 Deutsche Bahn
259 ArdaTur
ne
30. 1.
360 Deutsche Bahn
259 ArdaTur
po
31. 1.
360 Deutsche Bahn
259 ArdaTur
út
1. 2.
360 Deutsche Bahn
259 ArdaTur
st
2. 2.
360 Deutsche Bahn
259 ArdaTur
čt
3. 2.
360 Deutsche Bahn
259 ArdaTur

4. 2.
360 Deutsche Bahn
259 ArdaTur
so
5. 2.
360 Deutsche Bahn
259 ArdaTur
ne
6. 2.
360 Deutsche Bahn
259 ArdaTur
po
7. 2.
360 Deutsche Bahn
259 ArdaTur

Tyto společnosti nám důvěřují. Umožňujeme nákup jízdenek a letenek mnoha společností na jednom místě.

RegioJet
Deutsche Bahn
Leo Express
Italo

Vlakem z Prahy do Drážďan – Přehled cesty

Železniční trať mezi Prahou a Drážďany spojuje české hlavní město s okouzlující saskou metropolí. Obě dvě lokality jsou dlouhodobě v hledáčku turistů z celého světa a to díky zachovalým architektonickým a kulturním památkám. Národní dopravce České dráhy, ve spolupráci s německými Deutsches Bahn, proto denně zajišťuje 8 vlaků, vyjíždějících v pravidelných, 2hodinových intervalech. První z nich jede už před půl pátou ráno, poslední lze stihnout v půl sedmé večer. Expresy Euro City překonají vzdálenost skoro 200 kilometrů za dvě a půl hodiny. Na každý spoj je nutné pořídit jízdenku s místenkou - soupravy jezdí především v ranní špičce plné. Lístky je možné zakoupit v centru Českých drah nebo na jejich internetových stránkách, on-line.

Vlakem z Prahy

Cesta začíná na pražském Hlavním nádraží, kam se dá dostat metrem, tramvajemi a za poplatek i přímým autobusem z letiště Václava Havla. Vlaky, směřující na Drážďany, tam v drtivé většině případů nekončí - naopak dále pokračují, obvykle do Berlína, Hamburku nebo Rostocku. Přeprava je zajišťována obvykle vagony německých drah, tudíž lze očekávat i mírně větší komfort a vyšší úroveň palubního servisu.

Příjezd vlakem do Drážďan

Vlak zastavuje v horním patře drážďanského hlavního nádraží. To se nachází asi 2 kilometry od centra, kam se dá přejet během pár minut tramvajemi 4, 7, 8, 9 a 11. Doslova přes ulici lze nalézt nákupní zónu Prager Strasse, proslulou zejména obrovskými slevami. Hlavní nádraží nabízí i perfektní spojení s mezinárodním letištěm - místo, často využívané pro odlety na dovolenou. Je dostupné městskou dráhou linky S2, což trvá asi půl hodiny. Alternativou je pak tramvaj číslo 7 do stanice Infeon Nord a odtud autobusem linky 77.

Destinace Drážďany

Drážďany jsou zcela jistě nejpozoruhodnější lokalitou bývalého východního Německa. Ačkoliv se jedná o město, zcela vybombardované během druhé světové války, lze v něm najít mnoho zajímavostí. Mimo znovupostaveného kostela Frauenkirche, stojí za návštěvu galerie Zwinger, budova Opery nebo Albertinum. Drážďany jsou též vyhlášenou lokalitou nákupů. Právě cesta vlakem je pro tuto událost ideální, díky blízkosti nákupní zóny od hlavního nádraží.

Tipy pro cestovatele: Vlaky na trase Praha – Drážďany

Do města Drážďany můžete jet vlakem přesně podle svých představ. Ať hledáte nejrychlejší nebo nejlevnější variantu, nebo máte úplně jiné požadavky, naši experti shromáždili veškeré informace, které potřebujete znát, abyste si na trase Praha – Drážďany mohli vybrat spoj, který vám bude opravdu vyhovovat.
FAQs

Kolik stojí low cost vlakový jízdenka z města Praha do města Drážďany?

Nejlevnější způsob, jak se dostat do města Drážďany z města Praha je vlakem a může stát již od 360 Kč, obzvláště, pokud budete hledat ceny jízdenek předem. Ušetřete peníze tím, že si koupíte levnou vlakový jízdenku z města Praha do města Drážďany s Omio.

Jak dostanu výhodné jízdné vlakem z města Praha do města Drážďany?

Nízké ceny jízdenek vlakem z města Praha do města Drážďany kolem 393 Kč vám pomůže vyhledat Omio. Cena se odvíjí od více faktorů, jako je konkrétní datum odjezdu, víkendy, svátky či sezóna.

Kolik km je to z města Praha do města Drážďany vlakem?

Z města Praha do města Drážďany je to vlakem kolem 117 km. Pro co nejlepší a nejlevnější jízdenku doporučujeme včasnou rezervaci. Omio vám pomůže s jejím vyhledáním.

Jaká je dojezdová doba vlakem z města Praha do města Drážďany?

Cesta vlakem z města Praha do města Drážďany trvá v průměru 2 hod 26 min. Skutečná doba jízdy však záleží na více faktorech, například zda se chystáte jet ve všední dny, o víkendu či ve státní svátek. Omio vám rychle najde levné i rychlé spoje.

Jaké jsou spoje vlaky z Praha do Drážďany?

, který jezdí z Praha do Drážďany, je například Deutsche Bahn.

Existuje cesta vlakem z města Praha do města Drážďany přímo?

Pokud chcete jet vlakem z města Praha do města Drážďany přímo, podívejte se na spoje, které poskytují Deutsche Bahn. Nenajdete-li spoj, který by vám vyhovoval, Omio vám pomůže najít tu nejlepší možnost a kombinaci pro vaši cestu z města Praha do města Drážďany.

Jak si mohu koupit jízdenku vlakem z města Praha do města Drážďany?

Levné jízdenky vlakem z města Praha do města Drážďany snadno vyhledáte v našem formuláři. Díky aplikaci Omio můžete navíc mít všechny své jízdenky na jednom místě.

Když přijedu vlakem z Praha do Drážďany, kam ještě můžu jít v blízkosti Drážďany?

Vaše cesta vlakem z Praha to Drážďany nemusí končit v Drážďany. Další populární místa, která stojí za návštěvu, blízko Drážďany zahrnují Berlín, Mnichov nebo Vratislav. Pokud chcete rozšířit svou cestu, objevte ty nejlepší a nejlevnější způsoby, jak se dostat do Berlín, Mnichov nebo Vratislav s Omio!

Pokud nemám auto, jak najdu nejlepší cestu vlakem mezi městy Praha a Drážďany?

Jednoduše se podívejte na Omio a porovnejte ty nejlepší cesty vlakem z města Praha do města Drážďany bez auta. Aplikace Omio také ukládá všechny vaše jízdenky na jednom místě, aby vám tak usnadnila vaši nadcházející cestu.
Zastávky

Důležité stanice a letiště pro tuto cestu.

Praha
Drážďany
Praha Hlavni Nadrazi (M)
Vybavení