Vlaky Praha Český Krumlov

st 24. 4.
+ Přidat návrat
QR-Code
Oskenujte kód a stáhněte si zdarma naši aplikaci
V naší aplikaci najdete aktuální cestovní informace a můžete si koupit letenky, jízdenky na vlaky a autobusy a lístky na trajekty.
App Store
rate4.9
42K hodnocení
Google Play
rate4.6
136K recenzí

POROVNEJ Ceny všech druhů přepravy

st
24. 4.
čt
25. 4.

26. 4.
so
27. 4.
ne
28. 4.
po
29. 4.
út
30. 4.
st
01. 5.
čt
02. 5.

03. 5.
so
04. 5.
ne
05. 5.
po
06. 5.
út
07. 5.
st
08. 5.
čt
09. 5.

10. 5.
so
11. 5.
ne
12. 5.
po
13. 5.
út
14. 5.

Tyto společnosti nám důvěřují. Umožňujeme nákup jízdenek a letenek mnoha společností na jednom místě.

RegioJet
Deutsche Bahn
Leo Express
Italo

Informace: Vlaky Praha – Český Krumlov

distanceVzdálenost142 km
durationPrůměrná doba cesty vlakem1 hod 40 min
pricePrůměrná cena jízdenky na vlak699 Kč
frequencyPočet spojů vlakem14 denně
changesPřímé vlakyAno, 14 přímých vlakových spojů denně
carriersŽelezniční dopravciČeské dráhy

Na trase Praha – Český Krumlov v délce 142 km můžete cestovat vlakem a vybrat si můžete jednoho z našich partnerů, jako například České dráhy. Cesta v průměru trvá 1 hod 40 min. Počet spojů za den: 14 vlakových spojů. Zatímco průměrná cena cestování na této trase se pohybuje kolem 699 Kč, nejlevnější jízdenky na vlak je možné koupit již za 699 Kč.

Rychlý průvodce: vlaky z Prahy do Českého Krumlova

Průměrná cena: 189 Kč
Počet busů denně: ~ 6
Počet přestupů: 1
Průměrná délka: 3:18 hod.
Nejrychlejší cesta: 3:30 hod.
Nejdelší cesta: 4:21 hod.
 


Vlakem z Prahy do Českého Krumlova – Přehled cesty

Železniční trať mezi Prahou a Českým Krumlovem spojuje dvě nejnavštěvovanější města v Tuzemsku. A to hlavní město s jedním z nejkrásnějších středověkých městeček, zapsaného v Seznamu kulturních památek UNESCO. Ačkoliv se trasa těší velikému zájmu, především ze strany individuálních zahraničních turistů, neexistuje zde žádný přímý spoj. Cesta do Českého Krumlova po železnici, tak vždy vede skrz České Budějovice, kam se dojede rychlíkem a odtud je nutno pokračovat zastávkovým vlakem. Výhradním dopravcem jsou České dráhy, které denně vypravují 9 spojů, s přímou návazností na místní lokálku. První souprava vyráží již v půl šesté ráno, poslední o půl osmé večer. Interval činí 2 hodiny, v Budějicích zbývá na přestup obvykle tři čtvrtě hodiny. Dohromady 200 kilometrů dlouhá trasa se tak dá ujet za necelé 4 hodiny. Rychlíky jezdí poloprázdné, není třeba rezervovat místo.

Vlakem z Prahy

Rychlík do Budějovic vyjíždí z pražského hlavního nádraží, které leží v samotném srdci hlavního města. Pod moderní halou jezdí červená linka metra a v blízkosti zastavuje několik tramvají. V Praze je též možné vystoupit na nádraží Vršovice anebo na zrenovovaných stanicích Hostivař a Uhříněves.

Příjezd vlakem do Českého Krumlova

Po přestupu v Českých Budějovicích trvá cesta zastávkovým osobákem do Krumlova asi tři čtvrtě hodiny. Jízda končí na místním nádraží, odkud se dá dostat linkovým autobusem na autobusovou stanici Špičák. Ten se nachází pod mostem, přecházejícím v hlavní turistickou třídu Latrán. Pěší chůzí se dá dostat do centra během 20 minut.

Destinace Český Krumlov

Český Krumlov je jedním z nejkrásnějších a nejnavštěvovanějších městeček a turistických atrakcí v Česku. Hlavním lákadlem je Staré město s dlážděnou třídou Latrán, kde lze nalézt mnoho restaurací a obchůdků. Nejvýraznější dominantou je pak zcela jistě hrad a zámecký komplex, tyčící se nad okolím. Součástí hradního areálu je i rozlehlá zahrada, jejímuž středu vévodí historické divadlo s otáčivým hledištěm, který je ve světě technickým unikátem. Během celého roku je Český Krumlov dějištěm mnoha akcí. Mezi nejznámější patří především slavnosti pánů z Růže.

Tipy pro cestovatele: Vlaky Praha – Český Krumlov

Tipy pro cestovatele: Cestování vlakem Praha – Český Krumlov. Levné jízdenky, rychlé spoje, jak se dostat nejlevněji vlakem do města Český Krumlov, rezervace, nejbližší nádraží, ať už hledáte jakékoli informace, na Omio je najdete všechny.
FAQs
Levné jízdenka na vlak z Praha do Český Krumlov mohou začínat již od 699 Kč (26 €), pokud si rezervujete v předstihu. Průměrná cena jízdenka na vlak z Praha do Český Krumlov je 699 Kč (26 €); avšak ceny se liší v závislosti na denní době a třídě a bývají dražší v den cestování.
Průměrná doba cesty z Praha do Český Krumlov vlakem je 1 hod 40 min   na 142 km dlouhé route, ale doba cesty se může lišit, pokud cestujete o víkendech a svátcích.
Nejranější vlak z Praha do Český Krumlov odjíždí v 6: 21.
Poslední vlak z Praha do Český Krumlov odjíždí v 23: 46.
14 vlakových spojů krát denně z Praha do Český Krumlov, které vyžadují minimálně jednu změnu s České dráhy. Jízdní řády se mohou lišit o svátcích nebo o víkendech s menším počtem spojení vlaky.
Pro trip z Praha do Český Krumlov můžete jet vlak s České dráhy. Určitě si prohlédněte všechny možné železniční dopravci, kteří nabízejí služby mezi městy Praha a Český Krumlov na Omio, abyste mohli porovnat, jaké vybavení nabízejí.
Ne, nejsou k dispozici noční vlaky, nejnovější vlak pro tuto trasu je 23: 46.
Je užitečné porovnat své možnosti, protože existuje 2 způsoby, jak se dostat mezi městy Praha a Český Krumlov, včetně cesty vlak nebo autobus.

Vlaky Praha – Český Krumlov a informace o možnostech cestování na této trase.

Zde najdete další stránky obsahující informace, které jste pravděpodobně hledali

DomůVlakyVlakem do Český KrumlovVlaky Praha Český Krumlov

S aplikací Omio je plánování cest mnohem jednodušší

Dostaneme tě tam, kam potřebuješ. Od živých aktualizací železničních spojení, po elektronické jízdenky – s naší aplikaci budeš vždy na nejlepší cestě!

ios-badge
android-badge
Hand With Phone
Měna
Jazyk