POROVNEJ Ceny všech druhů přepravy

út
18. 1.
140 STUDENT AGENCY k.s.
st
19. 1.
155 Flixbus
čt
20. 1.
129 Flixbus

21. 1.
129 Flixbus
so
22. 1.
129 Flixbus
ne
23. 1.
129 Flixbus
po
24. 1.
129 Flixbus
út
25. 1.
129 Flixbus
st
26. 1.
129 Flixbus
čt
27. 1.
129 Flixbus

28. 1.
129 Flixbus
so
29. 1.
129 Flixbus
ne
30. 1.
129 Flixbus
po
31. 1.
129 Flixbus
út
1. 2.
129 Flixbus
st
2. 2.
129 Flixbus
čt
3. 2.
129 Flixbus
so
5. 2.
129 Flixbus
ne
6. 2.
129 Flixbus

Tyto společnosti nám důvěřují. Umožňujeme nákup jízdenek a letenek mnoha společností na jednom místě.

RegioJet
Deutsche Bahn
Leo Express
Italo

Rychlý průvodce: vlaky z Prahy do Českého Krumlova

Průměrná cena: 189 Kč
Počet busů denně: ~ 6
Počet přestupů: 1
Průměrná délka: 3:18 hod.
Nejrychlejší cesta: 3:30 hod.
Nejdelší cesta: 4:21 hod.
 


Vlakem z Prahy do Českého Krumlova – Přehled cesty

Železniční trať mezi Prahou a Českým Krumlovem spojuje dvě nejnavštěvovanější města v Tuzemsku. A to hlavní město s jedním z nejkrásnějších středověkých městeček, zapsaného v Seznamu kulturních památek UNESCO. Ačkoliv se trasa těší velikému zájmu, především ze strany individuálních zahraničních turistů, neexistuje zde žádný přímý spoj. Cesta do Českého Krumlova po železnici, tak vždy vede skrz České Budějovice, kam se dojede rychlíkem a odtud je nutno pokračovat zastávkovým vlakem. Výhradním dopravcem jsou České dráhy, které denně vypravují 9 spojů, s přímou návazností na místní lokálku. První souprava vyráží již v půl šesté ráno, poslední o půl osmé večer. Interval činí 2 hodiny, v Budějicích zbývá na přestup obvykle tři čtvrtě hodiny. Dohromady 200 kilometrů dlouhá trasa se tak dá ujet za necelé 4 hodiny. Rychlíky jezdí poloprázdné, není třeba rezervovat místo.

Vlakem z Prahy

Rychlík do Budějovic vyjíždí z pražského hlavního nádraží, které leží v samotném srdci hlavního města. Pod moderní halou jezdí červená linka metra a v blízkosti zastavuje několik tramvají. V Praze je též možné vystoupit na nádraží Vršovice anebo na zrenovovaných stanicích Hostivař a Uhříněves.

Příjezd vlakem do Českého Krumlova

Po přestupu v Českých Budějovicích trvá cesta zastávkovým osobákem do Krumlova asi tři čtvrtě hodiny. Jízda končí na místním nádraží, odkud se dá dostat linkovým autobusem na autobusovou stanici Špičák. Ten se nachází pod mostem, přecházejícím v hlavní turistickou třídu Latrán. Pěší chůzí se dá dostat do centra během 20 minut.

Destinace Český Krumlov

Český Krumlov je jedním z nejkrásnějších a nejnavštěvovanějších městeček a turistických atrakcí v Česku. Hlavním lákadlem je Staré město s dlážděnou třídou Latrán, kde lze nalézt mnoho restaurací a obchůdků. Nejvýraznější dominantou je pak zcela jistě hrad a zámecký komplex, tyčící se nad okolím. Součástí hradního areálu je i rozlehlá zahrada, jejímuž středu vévodí historické divadlo s otáčivým hledištěm, který je ve světě technickým unikátem. Během celého roku je Český Krumlov dějištěm mnoha akcí. Mezi nejznámější patří především slavnosti pánů z Růže.

Tipy pro cestovatele: Vlaky na trase Praha – Český Krumlov

Do města Český Krumlov můžete jet vlakem přesně podle svých představ. Ať hledáte nejrychlejší nebo nejlevnější variantu, nebo máte úplně jiné požadavky, naši experti shromáždili veškeré informace, které potřebujete znát, abyste si na trase Praha – Český Krumlov mohli vybrat spoj, který vám bude opravdu vyhovovat.
FAQs

Jaká je vzdálenost z města Praha do města Český Krumlov vlakem?

Vzdálenost do města Český Krumlov z města Praha vlakem je zhruba 142 km. Pokud chcete stihnout levnou jízdenku, doporučujeme ji zarezervovat co nejdříve.

Který jezdí z Praha do Český Krumlov?

Co se týká z Praha do Český Krumlov, můžete vybírat hned z Czech Railway nebo Leo Express. Stačí zadat datum, odkud a kam chcete jet a Omio vám najde ty nejlepší varianty.

Plánujete cestu z města Praha do města Český Krumlov vlakem? Podívejte se na nejpopulárnější destinace poblíž Český Krumlov, které můžete navštívit.

Mnozí z našich zákazníků, kteří plánují cestu do Český Krumlov vlakem, jezdí také často na místa jako Vídeň, Salzburg nebo Mnichov. Podívejte se na Omio pro ta nejlepší spojení mezi Český Krumlov a těmito destinacemi, které také stojí za návštěvu.

Co když nemám auto a chci jet z města Praha do města Český Krumlov? Můžu jet vlakem?

Nechce Omio, aby se o to postaral za vás. Nepotřebujete auto pro cestu do města Český Krumlov z města Praha. Podívejte se na Omio pro nejlepší dostupná spojení vlakem z města Praha do města Český Krumlov a kupte si levné vlakový jízdenky ještě dnes!
Zastávky

Důležité stanice a letiště pro tuto cestu.

Praha
Český Krumlov
Praha Hlavni Nadrazi (M)
Vybavení

Vlaky Praha – Český Krumlov, zajímají vás další možnosti dopravy v těchto lokalitách?

Zde najdete další stránky obsahující informace, které jste pravděpodobně hledali