Vlaky Praha České Budějovice

po 24. 6.
+ Přidat návrat
QR-Code
Oskenujte kód a stáhněte si zdarma naši aplikaci
V naší aplikaci najdete aktuální cestovní informace a můžete si koupit letenky, jízdenky na vlaky a autobusy a lístky na trajekty.
App Store
rate4.9
42K hodnocení
Google Play
rate4.6
136K recenzí

POROVNEJ Ceny všech druhů přepravy

po
24. 6.
út
25. 6.
st
26. 6.
čt
27. 6.

28. 6.
so
29. 6.
ne
30. 6.
po
01. 7.
út
02. 7.
st
03. 7.
čt
04. 7.

05. 7.
so
06. 7.
ne
07. 7.
po
08. 7.
út
09. 7.
st
10. 7.
čt
11. 7.

12. 7.
so
13. 7.
ne
14. 7.

Tyto společnosti nám důvěřují. Umožňujeme nákup jízdenek a letenek mnoha společností na jednom místě.

RegioJet
Deutsche Bahn
Leo Express
Italo

Informace: Vlaky Praha – České Budějovice

distanceVzdálenost123 km
durationPrůměrná doba cesty vlakem1 hod 40 min
pricePrůměrná cena jízdenky na vlak690 Kč
frequencyPočet spojů vlakem14 denně
changesPřímé vlakyAno, 14 přímých vlakových spojů denně
carriersŽelezniční dopravciČeské dráhy

Na trase Praha – České Budějovice v délce 123 km můžete cestovat vlakem a vybrat si můžete jednoho z našich partnerů, jako například České dráhy. Cesta v průměru trvá 1 hod 40 min. Počet spojů k dispozici: 14 vlakových spojů denně, včetně přímých spojů. Zatímco průměrná cena cestování na této trase se pohybuje kolem 690 Kč, nejlevnější jízdenky na vlak je možné koupit již za 690 Kč. Cestující na této trase většinou odjíždějí ze zastávky Praha hlavní nádraží a cestu končí příjezdem na: České Budějovice severní zastávka.

Rychlý průvodce: vlaky z Prahy do Českých Budějovic

Průměrná cena: 165 Kč
Počet busů denně: ~ 22
Počet přestupů: Přímý nebo 1
Průměrná délka: 3:01 hod.
Nejrychlejší cesta: 2:23 hod.
Nejdelší cesta: 4:43 hod.
 


Vlakem z Prahy do Českých Budějovic – Přehled cesty

Z Prahy do Českých Budějovic se jezdí hlavně na víkend či na dovolenou, opačným směrem do škol, za prací či za zábavou. Přímé vlaky jezdí buď přes Tábor z Hlavního nádraží a cesta rychlíkem trvá v nejkratším případě 2 hodiny a 23 minut, nebo druhou trasou přes Smíchovské nádraží a Příbram a cesta trvá 3 hodiny a 1 minutu. Ale na příbramské trase jezdí jen minimum spojů. Cesta přes Tábor vede nádhernou krajinou a díky postupně budovanému železničnímu koridoru stále zkracuje. Jediným dopravcem na obou trasách jsou České dráhy. Vlaky jsou velmi populárním spojením obou měst, i když si cestující mohou vybrat i spojení autobusové a velmi frekventovaná je i doprava automobilová. Zkuste si najít na cz.omio.com nejrychlejší linku, včetně navazujících spojení, pokud se rozhodnete cestovat i za hranice. Z Prahy můžete kamkoliv a České Budějovice jsou zase vstupní branou pro cesty do Rakouska.

Vlakem z Prahy

Pražské Hlavní nádraží je přestupní stanicí hromadné dopravy (metro, tramvaj, autobus) i vstupní branou pro pěší cestu do centra české metropole. Také Smíchovské nádraží je zároveň i stanicí metra a dopravním uzlem hromadné dopravy se zastávkami tramvají i autobusů. Jihočechů v Praze najdete poměrně hodně, ať už zde bydlí trvale, nebo jen dojíždějí během pracovního týdne, tato trasa je tedy poměrně frekventovaná. Pro mnohé z nich je tak vlak velmi nejčastějším dopravním prostředkem. Ve směru do Prahy vyjíždí z Českých Budějovic první spoj v 5.03 hod. a poslední tři minuty po 20. hodině. Alternativní spojení přes Příbram jezdí jen čtyřikrát denně, první spoj vyjíždí v 5.10 hod.

Příjezd vlakem do Českých Budějovic

Budějovické vlakové nádraží se nachází přímo u zastávek autobusů MHD a také autobusového terminálu, z nějž se lze dostat do okolních měst a vesnic. Terminál je atypicky umístěn nikoli na ulici, ale na střeše budovy moderního nákupního centra. Pěšky lze pohodlně během patnácti minut dojít do historického centra města na náměstí Přemysla Otakara II. První ranní vlak vyjíždí z pražského Hlavního nádraží do Českých Budějovic v 5.34 hod. a poslední ve 20.34 hod. Přes Příbram jeden první vlak v 5.42 hod. a poslední v 15.42 hod. Při cestování vlakem se vyhnete častým dopravním zácpám na trase Praha – jih Čech a do jihočeské metropole se dostanete pohodlně a bez přestupování.

Destinace České Budějovice

České Budějovice jsou správní a kulturní metropolí Jihočeského kraje. Toto město naleznete na soutoku řek Vltavy a Malše v Českobudějovické pánvi. Vznik města je datován rokem 1265. Během 30. let 19. století se staly Budějovice dočasným hlavním městem. Rok 1641, znamenal pro město velkou katastrofu. Lehly tehdy při velkém požáru dvě třetiny města. Nejen díky železnici se na počátku 19. století staly české Budějovice opět důležitým centrem. Městem se můžete pohodně dopravovat autobusy MHD. Jízdenky nakoupíte v předprodejních místech, v automatech, nebo formou sms jízdenky.

Tipy pro cestovatele: Vlaky Praha – České Budějovice

Tipy pro cestovatele: Cestování vlakem Praha – České Budějovice. Levné jízdenky, rychlé spoje, jak se dostat nejlevněji vlakem do města České Budějovice, rezervace, nejbližší nádraží, ať už hledáte jakékoli informace, na Omio je najdete všechny.
FAQs
Levné jízdenka na vlak z Praha do České Budějovice mohou začínat již od 690 Kč (26 €), pokud si rezervujete v předstihu. Průměrná cena jízdenka na vlak z Praha do České Budějovice je 690 Kč (26 €); avšak ceny se liší v závislosti na denní době a třídě a bývají dražší v den cestování.
Průměrná doba cesty vlakem z Praha do České Budějovice je 1 hod 40 min   na 123 km dlouhé trip, s přibližně 14 vlakových spojů spoji denně. Doba cesty se může lišit o víkendech a svátcích.
První vlak z Praha do České Budějovice odjíždí v 6: 21.
Poslední vlak z Praha do České Budějovice odjíždí v 23: 46.
Ano, je možné cestovat z Praha do České Budějovice bez nutnosti přestupu s České dráhy. 14 přímých vlakových spojů krát denně z Praha do České Budějovice. O víkendech nebo o svátcích může být k dispozici méně přímých spojů.
Když se přepravujete z Praha do České Budějovice vlak, můžete se spolehnout na České dráhy pro nejlepší způsob, jak se dostat do České Budějovice. Než si koupíte jízdenku na vlak, můžete zkontrolovat všechny možné železniční dopravci, kteří nabízejí služby Praha - České Budějovice a porovnat nabízené vybavení.
Ne, nejsou k dispozici noční vlaky, nejnovější vlak pro tuto trasu je 23: 46.

Při odjezdu z Praha máte různé možnosti začít svou vlakové nádraží cestu včetně Praha hlavní nádraží, Praha-Holešovice a Praha-Kačerov. Při příjezdu do České Budějovice můžete ukončit svou journey v železniční nádraží jako České Budějovice severní zastávka, Ceske Budejovice a České Budějovice jižní zastávka.

Cestující nejčastěji nastupují do vlak z Praha hlavní nádraží, která se nachází asi od centra města, a vystupují z vlak na zastávce České Budějovice severní zastávka, která je vzdálena asi od centra města.

Výlet do České Budějovice z Praha stojí za to díky krátké cestě, která zabere 1 hod 40 min tam i zpět. Zkontrolujte si nejlepší způsob cestování pomocí aplikace Omio  
Nicméně máte možnosti, protože můžete cestovat Praha - České Budějovice 2 různými způsoby: vlak nebo autobus.
DomůVlakyVlakem do České BudějoviceVlaky Praha České Budějovice

S aplikací Omio je plánování cest mnohem jednodušší

Dostaneme tě tam, kam potřebuješ. Od živých aktualizací železničních spojení, po elektronické jízdenky – s naší aplikaci budeš vždy na nejlepší cestě!

ios-badge
android-badge
Hand With Phone
Měna
Jazyk