POROVNEJ Ceny všech druhů přepravy

so
21. 5.
165 GW Bus
ne
22. 5.
165 GW Bus
po
23. 5.
154 STUDENT AGENCY k.s.
út
24. 5.
143 Flixbus
st
25. 5.
130 Flixbus
čt
26. 5.
130 Flixbus

27. 5.
130 Flixbus
so
28. 5.
154 STUDENT AGENCY k.s.
ne
29. 5.
152 STUDENT AGENCY k.s.
čt
2. 6.
144 Flixbus

3. 6.
130 Flixbus
so
4. 6.
143 Flixbus
po
6. 6.
154 STUDENT AGENCY k.s.
út
7. 6.
144 Flixbus
st
8. 6.
130 Flixbus
čt
9. 6.
154 STUDENT AGENCY k.s.

Tyto společnosti nám důvěřují. Umožňujeme nákup jízdenek a letenek mnoha společností na jednom místě.

RegioJet
Deutsche Bahn
Leo Express
Italo

Rychlý průvodce: vlaky z Prahy do Českých Budějovic

Průměrná cena: 165 Kč
Počet busů denně: ~ 22
Počet přestupů: Přímý nebo 1
Průměrná délka: 3:01 hod.
Nejrychlejší cesta: 2:23 hod.
Nejdelší cesta: 4:43 hod.
 


Vlakem z Prahy do Českých Budějovic – Přehled cesty

Z Prahy do Českých Budějovic se jezdí hlavně na víkend či na dovolenou, opačným směrem do škol, za prací či za zábavou. Přímé vlaky jezdí buď přes Tábor z Hlavního nádraží a cesta rychlíkem trvá v nejkratším případě 2 hodiny a 23 minut, nebo druhou trasou přes Smíchovské nádraží a Příbram a cesta trvá 3 hodiny a 1 minutu. Ale na příbramské trase jezdí jen minimum spojů. Cesta přes Tábor vede nádhernou krajinou a díky postupně budovanému železničnímu koridoru stále zkracuje. Jediným dopravcem na obou trasách jsou České dráhy. Vlaky jsou velmi populárním spojením obou měst, i když si cestující mohou vybrat i spojení autobusové a velmi frekventovaná je i doprava automobilová. Zkuste si najít na cz.omio.com nejrychlejší linku, včetně navazujících spojení, pokud se rozhodnete cestovat i za hranice. Z Prahy můžete kamkoliv a České Budějovice jsou zase vstupní branou pro cesty do Rakouska.

Vlakem z Prahy

Pražské Hlavní nádraží je přestupní stanicí hromadné dopravy (metro, tramvaj, autobus) i vstupní branou pro pěší cestu do centra české metropole. Také Smíchovské nádraží je zároveň i stanicí metra a dopravním uzlem hromadné dopravy se zastávkami tramvají i autobusů. Jihočechů v Praze najdete poměrně hodně, ať už zde bydlí trvale, nebo jen dojíždějí během pracovního týdne, tato trasa je tedy poměrně frekventovaná. Pro mnohé z nich je tak vlak velmi nejčastějším dopravním prostředkem. Ve směru do Prahy vyjíždí z Českých Budějovic první spoj v 5.03 hod. a poslední tři minuty po 20. hodině. Alternativní spojení přes Příbram jezdí jen čtyřikrát denně, první spoj vyjíždí v 5.10 hod.

Příjezd vlakem do Českých Budějovic

Budějovické vlakové nádraží se nachází přímo u zastávek autobusů MHD a také autobusového terminálu, z nějž se lze dostat do okolních měst a vesnic. Terminál je atypicky umístěn nikoli na ulici, ale na střeše budovy moderního nákupního centra. Pěšky lze pohodlně během patnácti minut dojít do historického centra města na náměstí Přemysla Otakara II. První ranní vlak vyjíždí z pražského Hlavního nádraží do Českých Budějovic v 5.34 hod. a poslední ve 20.34 hod. Přes Příbram jeden první vlak v 5.42 hod. a poslední v 15.42 hod. Při cestování vlakem se vyhnete častým dopravním zácpám na trase Praha – jih Čech a do jihočeské metropole se dostanete pohodlně a bez přestupování.

Destinace České Budějovice

České Budějovice jsou správní a kulturní metropolí Jihočeského kraje. Toto město naleznete na soutoku řek Vltavy a Malše v Českobudějovické pánvi. Vznik města je datován rokem 1265. Během 30. let 19. století se staly Budějovice dočasným hlavním městem. Rok 1641, znamenal pro město velkou katastrofu. Lehly tehdy při velkém požáru dvě třetiny města. Nejen díky železnici se na počátku 19. století staly české Budějovice opět důležitým centrem. Městem se můžete pohodně dopravovat autobusy MHD. Jízdenky nakoupíte v předprodejních místech, v automatech, nebo formou sms jízdenky.

Tipy pro cestovatele: Vlaky na trase Praha – České Budějovice

Do města České Budějovice můžete jet vlakem přesně podle svých představ. Ať hledáte nejrychlejší nebo nejlevnější variantu, nebo máte úplně jiné požadavky, naši experti shromáždili veškeré informace, které potřebujete znát, abyste si na trase Praha – České Budějovice mohli vybrat spoj, který vám bude opravdu vyhovovat.
FAQs

Jak daleko je města České Budějovice od města Praha, když pojedu vlakem?

Z města Praha do města České Budějovice je to vlakem kolem 123 km. Pro co nejlepší a nejlevnější jízdenku doporučujeme včasnou rezervaci. Omio vám pomůže s jejím vyhledáním.

Jak dlouho pojedu vlakem z města Praha do města České Budějovice?

Vlakem z Praha do České Budějovice pojedete v průměru 2 hod 32 min. Skutečná dojezdová doba však závisí na více faktorech, například zda se jedná o všední den, svátek nebo víkend. Omio umí najít levné i rychlé spoje. Díky aplikaci Omio budete mít všechny jízdenky na jednom místě.

Který jezdí z Praha do České Budějovice?

Jízdní řády z Praha do České Budějovice vám Omio vyhledá jako Czech Railway.

Když přijedu vlakem z Praha do České Budějovice, kam ještě můžu jít v blízkosti České Budějovice?

Vaše cesta vlakem z Praha to České Budějovice nemusí končit v České Budějovice. Další populární místa, která stojí za návštěvu, blízko České Budějovice zahrnují Vídeň, Český Krumlov nebo Linec. Pokud chcete rozšířit svou cestu, objevte ty nejlepší a nejlevnější způsoby, jak se dostat do Vídeň, Český Krumlov nebo Linec s Omio!

Co když nemám auto a chci jet z města Praha do města České Budějovice? Můžu jet vlakem?

Pokud nemáte auto, není problém cestovat mezi městy Praha a České Budějovice vlakem. Omio umí najít nejlepší spojení vlakem z města Praha do města České Budějovice a porovnat je podle toho, co konkrétně potřebujete. Omio aplikace navíc ukládá všechny vaše jízdenky na jedno místo.
Zastávky

Důležité stanice a letiště pro tuto cestu.

Praha
České Budějovice
Praha Hlavni Nadrazi (M)
Vybavení