POROVNEJ Ceny všech druhů přepravy

čt
29. 7.
543 RegioJet a.s.
434 Flixbus
3154 ryanair sun

30. 7.
543 RegioJet a.s.
488 Flixbus
6298 Eurowings
so
31. 7.
434 RegioJet a.s.
503 Flixbus
8201 Austrian Airlines
ne
1. 8.
434 RegioJet a.s.
434 Flixbus
947 ryanair sun
po
2. 8.
434 RegioJet a.s.
447 Flixbus
947 ryanair sun
út
3. 8.
434 RegioJet a.s.
448 Flixbus
5178 Lufthansa Cityline
st
4. 8.
434 RegioJet a.s.
434 Flixbus
1493 ryanair sun
čt
5. 8.
434 RegioJet a.s.
434 Flixbus
4305 Austrian Airlines

6. 8.
434 RegioJet a.s.
488 Flixbus
1635 ryanair sun
so
7. 8.
434 RegioJet a.s.
434 Flixbus
4307 Austrian Airlines
ne
8. 8.
434 RegioJet a.s.
434 Flixbus
947 ryanair sun
po
9. 8.
434 RegioJet a.s.
446 Flixbus
289 ryanair sun
út
10. 8.
434 RegioJet a.s.
434 Flixbus
3659 Lufthansa Cityline
st
11. 8.
434 RegioJet a.s.
434 Flixbus
668 ryanair sun
čt
12. 8.
434 RegioJet a.s.
434 Flixbus
3225 Austrian Airlines

13. 8.
434 RegioJet a.s.
513 STUDENT AGENCY k.s.
1292 ryanair sun
so
14. 8.
434 RegioJet a.s.
448 Flixbus
3224 Austrian Airlines
ne
15. 8.
434 RegioJet a.s.
434 Flixbus
1060 ryanair sun
po
16. 8.
434 RegioJet a.s.
447 Flixbus
289 ryanair sun
út
17. 8.
434 RegioJet a.s.
434 Flixbus
2789 Austrian Airlines

Tyto společnosti nám důvěřují. Umožňujeme nákup jízdenek a letenek mnoha společností na jednom místě.

RegioJet
Deutsche Bahn
Leo Express
Italo
Ubytování

Potřebujete ubytování?

zobrazit na mapě
Nejlepší hotely
Celé domy a byty

Najděte si to nejlepší ubytování s naším partnerem Booking.com

Zobrazit vše

Vlaky Praha – Budapešť

Mezi českou a maďarskou metropolí leží vzdálenost 525 kilometrů. Budapešť si turisté oblíbili zejména díky její unikátní poloze a četným mostům přes Dunaj, které tvoří kouzelné panorama. Jedná se o deváté největší město Evropské unie. Budínský hrad a Andrássyho třída jsou zapsány na seznamu UNESCO. V Praze si návštěvníci nenechají ujít zejména Staroměstské náměstí, radnici s orlojem, Karlův most nebo rozhlednu na Petříně. Obě města jsou známá také díky vynikající kuchyni a rušnému nočnímu životu. Z Prahy do Budapešti je možné dojet přímým vlakovým spojem už za osm a čtvrt půl hodiny.

Kteří železniční dopravci jezdí na trase Praha – Budapešť?

Vlaky Praha – Budapešť posílá na trasu dopravní společnosti České dráhy. Jedná o přímý spoj bez nutnosti přestupu. Vlakový spoj vyráží z Prahy pravidelně krátce před půlnocí, a do cíle dorazí na druhý den před devátou hodinou ráno. Cesta je finančně výhodnější při koupi zpáteční jízdenky, která po vytvoření rezervace platí i na tento noční vlak.

Jak dlouho trvá cesta vlakem na trase Praha – Budapešť?

Vlaky Budapešť – Praha přepraví cestující do cíle osm hodin a 38 minut. Vlak mezi Prahou a Budapeští nezastavuje a cestující nemusí přestupovat.

Kolik spojení vlakem je k dispozici na trase Praha – Budapešť?

České Dráhy posílají na trase Praha – Budapešť jedno přímé pravidelní spojení denně. Celkem je tedy k dispozici sedm přímých vlakových spojů týdně a 28 spojení měsíčně. Všechna spojení jsou přímá, bez přestupu. Spojení s přestupem není na této trase k dispozici.

Ze kterých železničních nádraží odjíždějí a na která nádraží přijíždějí vlaky na trase Praha – Budapešť?

Odjezd z nádraží: Výchozí stanicí je pražské Hlavní nádraží. Jedná se o nedávno zrekonstruovaný moderní terminál, který cestujícím nabízí řadu služeb. K dispozici je zde úschovna zavazadel, obchody, směnárny, možnosti občerstvení a připojení k Wi-Fi. Přímo pod nádražní halou je stanice metra C, odkud je možné dojet do centra během pěti minut (do stanice Muzeum). U Hlavního nádraží také staví několik tramvajových linek.

Příjezd na nádraží: Cílovou stanicí je nádraží Keleti, které se nachází asi 3 kilometry od centra města. Cestujícím je zde k dispozici úschovna zavazadel, informační služby, bankomaty, parkování a možnosti občerstvení. Do centra sem jezdí autobusy číslo 7, 73, 173, 7E. Toto nádraží spojuje s letištěm Ferihegy autobusová linka X9 a vlaky S9 a S45.

Tipy pro cestovatele

Vlaky na trase Praha – Budapešť
Do města Budapešť můžete jet vlakem přesně podle svých představ. Ať hledáte nejrychlejší nebo nejlevnější variantu, nebo máte úplně jiné požadavky, naši experti shromáždili veškeré informace, které potřebujete znát, abyste si na trase Praha – Budapešť mohli vybrat spoj, který vám bude opravdu vyhovovat.
FAQs
Jak levná může být cesta vlakem z města Praha do města Budapešť?
Low cost vlakový jízdenka z města Praha do města Budapešť je levná, již od 434 Kč, ale tato cena závisí na tom, jak brzy tuto nabídku najdete a koupíte. Doporučujeme použít Omio a najít tu nejlevnější vlakový jízdenku pro vaši další cestu. Jízdenku si následně kupte tak dlouho dopředu, jak je to jen možné.
Jaká je cena jízdenky vlakem z města Praha do města Budapešť?
Nízké ceny jízdenek vlakem z města Praha do města Budapešť kolem 480 Kč vám pomůže vyhledat Omio. Cena se odvíjí od více faktorů, jako je konkrétní datum odjezdu, víkendy, svátky či sezóna.
Jak je to daleko z města Praha do města Budapešť vlakem?
Z města Praha do města Budapešť je kilometrová vzdálenost vlakem asi 444 km. Čím dříve si jízdenku zarezervujete, tím levnější může být.
Jaká je doba jízdy vlakem z města Praha do města Budapešť?
Cesta vlakem z města Praha do města Budapešť trvá v průměru 7 hod 17 min. Skutečná doba jízdy však záleží na více faktorech, například zda se chystáte jet ve všední dny, o víkendu či ve státní svátek. Omio vám rychle najde levné i rychlé spoje.
Se kterým je nejlepší cesta vlakem z Praha do Budapešť?
, který jezdí z Praha do Budapešť, je například Czech Railway, RegioJet, Leo Express nebo RegioJet a. S.
Jaká je přímá linka vlakem z města Praha do města Budapešť?
Přímý spoj Praha – Budapešť poskytuje například RegioJet a. S. Pokud nenajdete vyhovující spojení, Omio vám pomůže najít jiný spoj Praha – Budapešť levně. Díky aplikaci Omio si navíc můžete všechny jízdenky uložit na jednom místě.
Kde najdu levné jízdenky vlakem z města Praha do města Budapešť?
Ano. Omio vám pomůže vyhledat jízdenky vlakem z města Praha do města Budapešť rychle a výhodně. Stačí do našeho formuláře zadat datum a místo odjezdu a příjezdu. Díky aplikaci Omio můžete navíc mít všechny své jízdenky na jednom místě.
Chci jet vlakem z Praha do Budapešť. Jaká další místa blízko Budapešť stojí za návštěvu?
Spousta cestovatelů, kteří přijedou do Budapešť vlakem také objevují oblíbené destinace poblíž, jako Vídeň, Bratislava nebo Krakov. Pokud chcete objevovat Vídeň, Bratislava nebo Krakov z Budapešť, Omio vám najde ta nejlepší možná spojení za příznivou cenu.
Můžu místo cesty autem jet vlakem z města Praha to města Budapešť?
Pokud nemáte auto, není problém cestovat mezi městy Praha a Budapešť vlakem. Omio umí najít nejlepší spojení vlakem z města Praha do města Budapešť a porovnat je podle toho, co konkrétně potřebujete. Omio aplikace navíc ukládá všechny vaše jízdenky na jedno místo.
Zastávky

Důležité stanice a letiště pro tuto cestu.

Praha
Budapešť
Praha Hlavni Nadrazi (M)
Vybavení