Vlak z Praha do Budapešť

Nejlevnější vlaky z místa Praha do místa Budapešť

Zobrazují se časy a ceny pro 02. 2..

Nejlevnější

718

Průměr

718

Nejlepší strategie, jak získat levnou jízdenku či letenku, je rezervovat si cestu s co největším předstihem a zvolit čas mimo špičku.

Nejlevnější
12:45Praha7h13 19:58Budapešť
0 přestupů
718 1Jednosměrná
Nejlevnější
05:45Praha7h13 12:58Budapešť
0 přestupů
718 1Jednosměrná

Jízdní řády vlaků Praha – Budapešť

Zobrazují se vlakové spoje pro zítřejší den (čtvrtek 2. února).
05:45Praha7h13 12:58Budapešť
0 přestupů
12:45Praha7h13 19:58Budapešť
0 přestupů

Toto je poslední vlakový spoj dne.

Přehled všech dat a časů pro tuto trasu najdete

POROVNEJ Ceny všech druhů přepravy

čt
02. 2.

03. 2.
so
04. 2.
ne
05. 2.
po
06. 2.
út
07. 2.
st
08. 2.
čt
09. 2.

10. 2.
so
11. 2.
ne
12. 2.
po
13. 2.
út
14. 2.
st
15. 2.
čt
16. 2.

17. 2.
so
18. 2.
ne
19. 2.
po
20. 2.
út
21. 2.
st
22. 2.

Nejrychlejší vlaky z místa Praha do místa Budapešť

Zobrazují se časy a ceny pro 02. 2..

Nejrychlejší cesta

7 h 13 min

Průměr

7 h 13 min

vlaky/vlaků denně

2

Vzdálenost

444 km

2 z 2 vlaků, které každý den jezdí na trase Praha – Budapešť, jezdí přímo, takže je poměrně snadné najít spoj bez přestupu.

Nejrychlejší
12:45Praha7h13 19:58Budapešť
0 přestupů
718 1Jednosměrná
Nejrychlejší
05:45Praha7h13 12:58Budapešť
0 přestupů
718 1Jednosměrná

Tyto společnosti nám důvěřují. Umožňujeme nákup jízdenek a letenek mnoha společností na jednom místě.

RegioJet
Deutsche Bahn
Leo Express
Italo
Ubytování

Potřebuješ ubytování ve městě Budapešť?

Zobrazit na mapě

Nejlepší hotely

Zobrazit další

Celé domy a byty

Zobrazit další

Najděte si to nejlepší ubytování s naším partnerem Booking.com

Zobrazit vše

Informace: Vlaky Praha – Budapešť

distanceVzdálenost444 km
durationPrůměrná doba cesty vlakem7 hod 13 min
pricePrůměrná cena jízdenky na vlak615 Kč
changesVlak bez přestupuAno
carriersŽelezniční dopravciRegioJet a. S. Czech Railway nebo RegioJet

Na trase Praha – Budapešť v délce 444 km můžete cestovat vlakem a vybrat si můžete jednoho z našich partnerů, jako například RegioJet a. S. Czech Railway nebo RegioJet. Cesta v průměru trvá 7 hod 13 min. K dispozici je přímé spojení vlakem. Zatímco průměrná cena cestování na této trase se pohybuje kolem 615 Kč, nejlevnější jízdenky na vlak je možné koupit již za 401 Kč. Cestující na této trase většinou odjíždějí ze zastávky Prague a cestu končí příjezdem na: Budapest-Déli.

železniční dopravci: Vlaky Praha - Budapešť

Kupte a cestujte vlaky mezi městy Praha a Budapešť za nízké ceny začínající na 401 Kč na Omio. Najdete u nás a odjezdy vlaků od více než 1000 různých dopravců pro vaši trasu, ať už jedete kamkoli.

Student Agency
České dráhy

RegioJet je přední autobusová společnost v České republice. Charakteristicky žluté autobusy RegioJet jezdí po silnicích České republiky od roku 2004. První autobusovou linkou společnosti byla trasa Praha - Brno. Dnes RegioJet nabízí nejen autobusovou ale také železniční dopravu po celé České republice a do mnoha okolních Evropských zemí. Flotila autobusů a vlaků RegioJet je známá nabízeným pohodlím na palubě. Vybrat si můžete z následujících typů jízdného pro vaši příští cestu vlakem mezi městy Praha a Budapešť: Low Cost, Standard, Fun & relax, Relax a Business.

Plánujete cestovat z města Praha do města Budapešť? A co třeba vlakem Student Agency? Omio Vám vyhledá a zobrazí odjezdy vlaků, ceny jízdenek na vlak a informace o velikosti a hmotnosti zavazadel a službách na palubě. S Omio je jednoduché najít ty nejvýhodnější a speciální cenové nabídky pro trasu Praha - Budapešť vlaky Student Agency. Města Praha a Budapešť dělí vzdálenost 444 ` km. Pokud pro hledání levných vlaků použijete aplikaci Omio, můžete také jednoduše zjistit, zda jsou pro cestu na trase z města Praha do města Budapešť k dispozici elektronické jízdenky. Ty vám ušetří čas, protože vás zbaví povinnosti tisknout papírové. Elektronické stačí ukázat na disleji vašeho mobilního telefonu. Až koupíte ty pravé Student Agency na Omio, vaším jediným úkolem bude užít si cestu mezi městy Praha a Budapešť vlakem se společností Student Agency beze stresu a starostí.

  • Průměrná cena cesty: {{ cheapest_price }}

České dráhy jsou hlavním provozovatelem železniční dopravy v České republice. Vlaky Českých drah mají nejhustější síť pokrytí v zemi a dovezou vás také do zahraničí, napříkad do Rakouska, Německa, Polska, na Slovensko, do Maďarska, Dánska, Belgie, Nizozemí a do slovinské Lublaně a Mariboru. Do flotily Českých drah patří tyto vlaky: osobní vlak (Os), spěšný vlak (Sp), rychlík (R) a několik typů expresních vlaků – expres (Ex), InterCity (IC), SuperCity (SC), EuroCity (EC) a EuroNight (EN). České dráhy nabízejí několik typů jízdenek: Flexi, Flexi zvýhodněná jízdenka a Vázaná jízdenka. Vybrat si můžete tu pravou podle toho, jak často cestujete a za jakým účelem. K dispozici je mnoho levných jízdenek na vlaky ČD a slevy pro studenty dojíždějící do školy, pro seniory a další. Dále můžete vybírat mezi první a druhou třídou, nejen pro vaši příští cestu vlakem z města Praha do města Budapešť.

Hledáte nejlepší způsob, jak cestovat vlakem z města Praha do města Budapešť? Omio Vám pomůže najít nejlepší ceny jízdenek na vlak České dráhy. Na stránkách Omio najdete aktuální jízdní řád vlaků České dráhy, a kompletní informace, které byste před cestou Praha to Budapešť vlakem měli znát. Vyberte si na Omio a rezervace online je rychlá a jednoduchá. Pokud budete cestovat vlakem, připravte se na cestu z města Praha do města Budapešť dlouhou 444 km. Pokud hledáte z města Praha do města Budapešť v aplikaci Omio, nezapomeňte si zkontrolovat, zda jsou pro trasu Praha - Budapešť se společností České dráhy k dispozici elektronické. Ty vám ušetří spoustu práce a času, protože je nemusíte ani tisknout, ani je kupovat na místě odjezdu. Jednoduše si je uložíte do mobilu. Ať už sháníte nejlevnější, nejrychlejší nebo třeba první ranní spoj se společností České dráhy, my za vás vyřešíme srovnávání a výběr, a vy si tak můžete cestu Budapešť - Praha užít beze stresu. Cestujte vlakem České dráhy s Omio jednoduše a pohodlně.

Informace o dopravě Praha - Budapešť vlakem se společností České dráhy:

  • Průměrná doba cesty: 7 hod 7 min
  • Průměrná cena cesty: {{ cheapest_price }}
  • České dráhy - počet spojů: 5 za den

Vlaky Praha – Budapešť

Mezi českou a maďarskou metropolí leží vzdálenost 525 kilometrů. Budapešť si turisté oblíbili zejména díky její unikátní poloze a četným mostům přes Dunaj, které tvoří kouzelné panorama. Jedná se o deváté největší město Evropské unie. Budínský hrad a Andrássyho třída jsou zapsány na seznamu UNESCO. V Praze si návštěvníci nenechají ujít zejména Staroměstské náměstí, radnici s orlojem, Karlův most nebo rozhlednu na Petříně. Obě města jsou známá také díky vynikající kuchyni a rušnému nočnímu životu. Z Prahy do Budapešti je možné dojet přímým vlakovým spojem už za osm a čtvrt půl hodiny.

Kteří železniční dopravci jezdí na trase Praha – Budapešť?

Vlaky Praha – Budapešť posílá na trasu dopravní společnosti České dráhy. Jedná o přímý spoj bez nutnosti přestupu. Vlakový spoj vyráží z Prahy pravidelně krátce před půlnocí, a do cíle dorazí na druhý den před devátou hodinou ráno. Cesta je finančně výhodnější při koupi zpáteční jízdenky, která po vytvoření rezervace platí i na tento noční vlak.

Jak dlouho trvá cesta vlakem na trase Praha – Budapešť?

Vlaky Budapešť – Praha přepraví cestující do cíle osm hodin a 38 minut. Vlak mezi Prahou a Budapeští nezastavuje a cestující nemusí přestupovat.

Kolik spojení vlakem je k dispozici na trase Praha – Budapešť?

České Dráhy posílají na trase Praha – Budapešť jedno přímé pravidelní spojení denně. Celkem je tedy k dispozici sedm přímých vlakových spojů týdně a 28 spojení měsíčně. Všechna spojení jsou přímá, bez přestupu. Spojení s přestupem není na této trase k dispozici.

Ze kterých železničních nádraží odjíždějí a na která nádraží přijíždějí vlaky na trase Praha – Budapešť?

Odjezd z nádraží: Výchozí stanicí je pražské Hlavní nádraží. Jedná se o nedávno zrekonstruovaný moderní terminál, který cestujícím nabízí řadu služeb. K dispozici je zde úschovna zavazadel, obchody, směnárny, možnosti občerstvení a připojení k Wi-Fi. Přímo pod nádražní halou je stanice metra C, odkud je možné dojet do centra během pěti minut (do stanice Muzeum). U Hlavního nádraží také staví několik tramvajových linek.

Příjezd na nádraží: Cílovou stanicí je nádraží Keleti, které se nachází asi 3 kilometry od centra města. Cestujícím je zde k dispozici úschovna zavazadel, informační služby, bankomaty, parkování a možnosti občerstvení. Do centra sem jezdí autobusy číslo 7, 73, 173, 7E. Toto nádraží spojuje s letištěm Ferihegy autobusová linka X9 a vlaky S9 a S45.

Tipy pro cestovatele: Vlaky na trase Praha – Budapešť

Tipy pro cestovatele: Do města Budapešť můžete jet vlakem přesně podle svých představ. Ať hledáte nejrychlejší nebo nejlevnější variantu, nebo máte úplně jiné požadavky, naši experti shromáždili veškeré informace, které potřebujete znát, abyste si na trase Praha – Budapešť mohli vybrat spoj, který vám bude opravdu vyhovovat.
FAQs
Nejnižší ceny jízdenek na vlak z města Praha do města Budapešť pořídíte od 401 Kč. Tyto nízké ceny však mohou záviset na tom, jak brzy si své jízdenky na vlak zarezervujete. Pokud chcete ušetřit, doporučujeme vám zarezervovat jízdenky na vlak co nejdříve, abyste získali co nejlevnější variantu. Omio vám s tím pomůže.
Cena, kterou zaplatíte za jízdenky na vlak z města Praha do města Budapešť může být různá. Pohybuje se kolem 615 Kč a odvíjí se od konkrétního data odjezdu, zda se jedná o všední den, víkend či svátek. Omio vám vyhledá jízdenky na vlak s výhodným jízdným rychle a jednoduše.
Z města Praha do města Budapešť je to vlakem kolem 444 km. Pro co nejlepší a nejlevnější jízdenku doporučujeme včasnou rezervaci. Omio vám pomůže s jejím vyhledáním.
Cesta vlakem z města Praha do města Budapešť trvá v průměru 7 hod 13 min. Skutečná doba jízdy však záleží na více faktorech, například zda se chystáte jet ve všední dny, o víkendu či ve státní svátek. Omio vám rychle najde levné i rychlé spoje.

Při odjezdu z města Praha máte na vybranou z několika železničních nádraží, na kterých můžete cestu zahájit, napřiklad: Prague a Prague - Kačerov. Po příjezdu do Budapešť, můžete cestu ukončit v jednom z železničních nádraží, jako například: Budapest-Déli, Budapest Keleti a Budapest-Kelenföld.

Zákazníci Omio rezervují vlaky pro tuto trasu nejčastěji ze stanice Prague   do stanice Budapest-Déli  

Nejpopulárnější vlakové nádraží pro tuto trasu je Prague, a nalézá se přibližně 3.6 km od centra města Praha. Nejpopulárnější železniční nádraží příjezdu do cíle ve městě Budapešť je Budapest-Déli. Najdete jej 3.6 km od centra.

Železniční dopravci jezdící z Praha do Budapešť, jsou například: RegioJet a. S. Czech Railway nebo RegioJet.
Přímé spojení z města Praha do města Budapešť vlakem poskytuje RegioJet a. S. Pokud nenajdete spoj, který vám bude vyhovovat, Omio vám pomůže najít nejlepší kombinaci spojů z města Praha do města Budapešť.
Z města Praha do destinace Budapešť odjíždí první vlak v 11: 45. Poslední vlak mezi městy Praha – Budapešť odjíždí v 11: 45. Na stránkách Omio najdete aktuální informace a odjezdy vlaků pro trasu Praha – Budapešť a vy si tak můžete zarezervovat jízdenky na vlak, které vám nejvíce vyhovují.
Ano. Omio vám pomůže vyhledat jízdenku na vlak z města Praha do města Budapešť rychle a výhodně. Stačí do vyhledávače zadat datum a místo odjezdu a příjezdu. Díky aplikaci Omio můžete navíc mít všechny své jízdenky na vlak na jednom místě.
Jednoduše vyhledejte na Omio požadovanou cestu a porovnejte ty nejlepší jízdenky na vlak z města Praha do města Budapešť bez auta. Aplikace Omio také ukládá všechny vaše jízdenky na vlak na jednom místě, aby vám tak usnadnila vaši nadcházející cestu.

S aplikací Omio je plánování cest mnohem jednodušší

Dostaneme tě tam, kam potřebuješ. Od živých aktualizací železničních spojení, po elektronické jízdenky – s naší aplikaci budeš vždy na nejlepší cestě!

ios-badge
android-badge
Hand With Phone
Měna
Jazyk