POROVNEJ Ceny všech druhů přepravy

st
23. 6.
Hledej ceny
194 STUDENT AGENCY k.s.
čt
24. 6.
183 RegioJet a.s.
162 Flixbus

25. 6.
205 RegioJet a.s.
167 Flixbus
so
26. 6.
183 RegioJet a.s.
162 Flixbus
ne
27. 6.
183 RegioJet a.s.
162 Flixbus
po
28. 6.
183 RegioJet a.s.
167 Flixbus
út
29. 6.
105 RegioJet a.s.
162 Flixbus
st
30. 6.
183 RegioJet a.s.
194 STUDENT AGENCY k.s.
čt
1. 7.
183 RegioJet a.s.
194 STUDENT AGENCY k.s.

2. 7.
205 RegioJet a.s.
194 STUDENT AGENCY k.s.
so
3. 7.
183 RegioJet a.s.
162 Flixbus
ne
4. 7.
183 RegioJet a.s.
162 Flixbus
po
5. 7.
183 RegioJet a.s.
162 Flixbus
út
6. 7.
108 RegioJet a.s.
162 Flixbus
st
7. 7.
183 RegioJet a.s.
167 Flixbus
čt
8. 7.
183 RegioJet a.s.
194 STUDENT AGENCY k.s.

9. 7.
205 RegioJet a.s.
162 Flixbus
so
10. 7.
183 RegioJet a.s.
135 Flixbus
ne
11. 7.
183 RegioJet a.s.
168 Flixbus
po
12. 7.
183 RegioJet a.s.
162 Flixbus
út
13. 7.
108 RegioJet a.s.
162 Flixbus

Tyto společnosti nám důvěřují. Umožňujeme nákup jízdenek a letenek mnoha společností na jednom místě.

RegioJet
Deutsche Bahn
Leo Express
Italo
Ubytování

Potřebujete ubytování?

Thu, Jun 24
Celková cena za: 1 nights, 1 adults
zobrazit na mapě
Nejlepší hotely
Celé domy a byty

Najděte si to nejlepší ubytování s naším partnerem Booking.com

Zobrazit vše
train

Přehled cesty

Vlakem na trase Praha – Brno

Délka cesty vlakem
3 hodin 57 minut
Cena jízdenky na vlak:178
Místo příjezdu vlaku:Praha
Místo příjezdu vlaku:Brno
Vzdálenost:186 km
Železniční dopravci:RegioJet a.s.

Vlakem z Prahy do Brna – Přehled cesty

Železniční trasa mezi Prahou a Brnem spojuje hlavní město s moravskou metropolí. Obě destinace představují žádané turistické lokality. Jakožto centra obchodu, průmyslu i kultury, tak zaručují celodenní, čilý dopravní ruch.

České dráhy zajišťují denně, v přibližně hodinových intervalech, až 28 přímých spojů. Jedná se o rychlíky, Euro City a RailJet. Jízda po 255 kilometrů dlouhé trati zabere zhruba tři hodiny, a to v závislosti na typu vlaku. První souprava jede z Prahy před pátou hodinou ranní, poslední o půlnoci. Na expresy RailJet je nutné zakoupit jízdenku s místenkou. Tu lze pořídit na hlavním nádraží nebo online, na webu Českých drah.

Vlakem z Prahy

Díky novému železničnímu koridoru, se stává cesta vlakem z Prahy do Brna rychlejší a plynulejší. Jízda začíná na pražském Hlavním nádraží, jenž se nachází v centru metropole, 5 minut pěšky od Václavského náměstí. Železniční stanice je skvěle dostupná i metrem (červená linka C) a tramvajemi číslo 5, 9 a 26. Zde je ale nutno počítat s pětiminutovou chůzí, skrz rozlehlý park.

Aplikaci zdarma!

Příjezd vlakem do Brna

Cesta vlakem do Brna končí na Hlavním nádraží. To se nachází přímo v centru města, na dohled od místní dominanty - katedrály Sv. Petra a Pavla. Železniční stanice je napojena na systém městské dopravy. Za zmínku stojí přímé autobusové spojení s mezinárodním letištěm Tuřany, linkami 76 a 89, které jezdí celodenně v půlhodinovém intervalu. Terminál u nádražní budovy též obsluhují autobusy číslo 33, 67, 90, 91, 92, 93, 94 a 95, končící obvykle na kraji Brna. Z hlavního nádraží se dále dá dostat tramvajemi číslo 1, 2, 4, 8, 9, 10 a 12, směřujícími na brněnská sídliště.

Brněnská železniční stanice je důležitým železničním uzlem, tudíž i pravidelnou zastávkou mezinárodních expresů, směřujících do Vídně nebo přes Bratislavu do Budapeště.

Destinace Brno

Brno představuje sídlo mnoha samosprávních a vzdělávacích institucí. Zároveň je ale atraktivní turistickou destinací, která láká třeba majestátním hradem Špilberk, katedrálou Sv. Petra a Pavla, kapucínskou hrobkou, vilou Tugenhadt a několika dalšími zajímavostmi. Turisté z celého světa se však sjíždějí do Brna především v době pořádání veletrhů, či Moto GP na Masarykově okruhu.

Tipy pro cestovatele

Vlaky na trase Praha – Brno
Do města Brno můžete jet vlakem přesně podle svých představ. Ať hledáte nejrychlejší nebo nejlevnější variantu, nebo máte úplně jiné požadavky, naši experti shromáždili veškeré informace, které potřebujete znát, abyste si na trase Praha – Brno mohli vybrat spoj, který vám bude opravdu vyhovovat.
FAQs
Kolik stojí levná vlakový jízdenka z města Praha do města Brno?
Vlakový jízdenky z města Praha do města Brno mohou stát již 105 Kč, obzvláště, pokud si je koupíte dopředu. Omio vám umí ušetřit peníze tak, že najde ty nejlevnější možné varianty vlakový jízdenky z města Praha do města Brno.
Jak dostanu výhodné jízdné vlakem z města Praha do města Brno?
Výhodné jízdné vlakem z města Praha do města Brno vám pomůže vyhledat Omio. Cena jízdného se pohybuje kolem 178 Kč a závisí na konkrétním datu odjezdu a také na tom, zda se jedná o pracovní den nebo víkend či svátek.
Kolik km je to z města Praha do města Brno vlakem?
Vzdálenost do města Brno z města Praha vlakem je zhruba 186 km. Pokud chcete stihnout levnou jízdenku, doporučujeme ji zarezervovat co nejdříve.
Jak dlouho pojedu vlakem z města Praha do města Brno?
Doba jízdy vlakem z Praha do Brno je v průměru 2 hod 57 min. Skutečná dojezdová doba však závisí na více faktorech, například zda se jedná o všední den, víkend nebo svátek. Omio vám rychle najde levné i rychlé spoje a díky aplikaci můžete mít jízdenky na jdenom místě.
Jaké jsou spoje vlaky z Praha do Brno?
Co se týká z Praha do Brno, můžete vybírat hned z RegioJet. Stačí zadat datum, odkud a kam chcete jet a Omio vám najde ty nejlepší varianty.
Jak získám výhodné jízdenky vlakem z města Praha do města Brno?
Výhodné jízdenky vlakem z města Praha do města Brno můžete snadno najít pomocí našeho formuláře. Stačí zadat datum a místo odjezdu a příjezdu. Díky aplikaci Omio můžete navíc mít všechny své jízdenky na jednom místě.
Chci jet vlakem z Praha do Brno. Jaká další místa blízko Brno stojí za návštěvu?
Mnozí z našich zákazníků, kteří plánují cestu do Brno vlakem, jezdí také často na místa jako Vídeň, Bratislava nebo Krakov. Podívejte se na Omio pro ta nejlepší spojení mezi Brno a těmito destinacemi, které také stojí za návštěvu.
Co když nemám auto a chci jet z města Praha do města Brno? Můžu jet vlakem?
Cestovat z města Praha do města Brno bez auta není problém! Podívejte se na Omio a porovnejte ta nejlepší spojení vlakem. Můžete použít také aplikaci Omio a mít tak všechny své jízdenky na jednom místě pro hladkou a snadnou cestu z města Praha do města Brno.
Zastávky

Důležité stanice a letiště pro tuto cestu.

Praha
Praha Hlavni Nadrazi (M)
Vybavení