POROVNEJ Ceny všech druhů přepravy

út
18. 1.
184 RegioJet a.s.
181 Flixbus
st
19. 1.
184 RegioJet a.s.
181 Flixbus
čt
20. 1.
184 RegioJet a.s.
181 Flixbus

21. 1.
184 RegioJet a.s.
155 Flixbus
so
22. 1.
184 RegioJet a.s.
167 Flixbus
ne
23. 1.
109 RegioJet a.s.
155 Flixbus
po
24. 1.
109 RegioJet a.s.
155 Flixbus
út
25. 1.
184 RegioJet a.s.
148 Flixbus
st
26. 1.
184 RegioJet a.s.
155 Flixbus
čt
27. 1.
184 RegioJet a.s.
155 Flixbus

28. 1.
184 RegioJet a.s.
155 Flixbus
so
29. 1.
184 RegioJet a.s.
155 Flixbus
ne
30. 1.
109 RegioJet a.s.
155 Flixbus
po
31. 1.
109 RegioJet a.s.
155 Flixbus
út
1. 2.
184 RegioJet a.s.
129 Flixbus
st
2. 2.
184 RegioJet a.s.
155 Flixbus
čt
3. 2.
184 RegioJet a.s.
167 Flixbus

4. 2.
184 RegioJet a.s.
166 Flixbus
so
5. 2.
184 RegioJet a.s.
155 Flixbus
ne
6. 2.
109 RegioJet a.s.
129 Flixbus

Tyto společnosti nám důvěřují. Umožňujeme nákup jízdenek a letenek mnoha společností na jednom místě.

RegioJet
Deutsche Bahn
Leo Express
Italo

Vlakem z Prahy do Brna – Přehled cesty

Železniční trasa mezi Prahou a Brnem spojuje hlavní město s moravskou metropolí. Obě destinace představují žádané turistické lokality. Jakožto centra obchodu, průmyslu i kultury, tak zaručují celodenní, čilý dopravní ruch.

České dráhy zajišťují denně, v přibližně hodinových intervalech, až 28 přímých spojů. Jedná se o rychlíky, Euro City a RailJet. Jízda po 255 kilometrů dlouhé trati zabere zhruba tři hodiny, a to v závislosti na typu vlaku. První souprava jede z Prahy před pátou hodinou ranní, poslední o půlnoci. Na expresy RailJet je nutné zakoupit jízdenku s místenkou. Tu lze pořídit na hlavním nádraží nebo online, na webu Českých drah.

Vlakem z Prahy

Díky novému železničnímu koridoru, se stává cesta vlakem z Prahy do Brna rychlejší a plynulejší. Jízda začíná na pražském Hlavním nádraží, jenž se nachází v centru metropole, 5 minut pěšky od Václavského náměstí. Železniční stanice je skvěle dostupná i metrem (červená linka C) a tramvajemi číslo 5, 9 a 26. Zde je ale nutno počítat s pětiminutovou chůzí, skrz rozlehlý park.

Aplikaci zdarma!

Příjezd vlakem do Brna

Cesta vlakem do Brna končí na Hlavním nádraží. To se nachází přímo v centru města, na dohled od místní dominanty - katedrály Sv. Petra a Pavla. Železniční stanice je napojena na systém městské dopravy. Za zmínku stojí přímé autobusové spojení s mezinárodním letištěm Tuřany, linkami 76 a 89, které jezdí celodenně v půlhodinovém intervalu. Terminál u nádražní budovy též obsluhují autobusy číslo 33, 67, 90, 91, 92, 93, 94 a 95, končící obvykle na kraji Brna. Z hlavního nádraží se dále dá dostat tramvajemi číslo 1, 2, 4, 8, 9, 10 a 12, směřujícími na brněnská sídliště.

Brněnská železniční stanice je důležitým železničním uzlem, tudíž i pravidelnou zastávkou mezinárodních expresů, směřujících do Vídně nebo přes Bratislavu do Budapeště.

Destinace Brno

Brno představuje sídlo mnoha samosprávních a vzdělávacích institucí. Zároveň je ale atraktivní turistickou destinací, která láká třeba majestátním hradem Špilberk, katedrálou Sv. Petra a Pavla, kapucínskou hrobkou, vilou Tugenhadt a několika dalšími zajímavostmi. Turisté z celého světa se však sjíždějí do Brna především v době pořádání veletrhů, či Moto GP na Masarykově okruhu.

Tipy pro cestovatele: Vlaky na trase Praha – Brno

Do města Brno můžete jet vlakem přesně podle svých představ. Ať hledáte nejrychlejší nebo nejlevnější variantu, nebo máte úplně jiné požadavky, naši experti shromáždili veškeré informace, které potřebujete znát, abyste si na trase Praha – Brno mohli vybrat spoj, který vám bude opravdu vyhovovat.
FAQs

Jaká může být nejlevnější vlakový jízdenka z města Praha do města Brno?

Nejlevnější možnou vlakový jízdenku z města Praha do města Brno pořídíte od 109 Kč. Tyto nízké ceny však mohou záviset na tom, jak brzy si svou jízdenku zarezervujete. Pokud chcete ušetřit, doporučujeme vám vlakový jízdenku zarezervovat co nejdříve, abyste získali co nejlevnější variantu. Omio vám s tím pomůže.

Jaká je cena jízdenky vlakem z města Praha do města Brno?

Výhodné jízdné vlakem z města Praha do města Brno vám pomůže vyhledat Omio. Cena jízdného se pohybuje kolem 163 Kč a závisí na konkrétním datu odjezdu a také na tom, zda se jedná o pracovní den nebo víkend či svátek.

Jaká je vzdálenost do města Brno z města Praha vlakem?

Pokud pojedete vlakem, vzdálenost z města Praha do města Brno bude kolem 186 km. Abyste měli co nejpohodlnější cestu a nejlevnější jízdenku, doporučujeme její rezervaci provést co nejdříve.

Jak dlouho trvá cesta vlakem z města Praha do města Brno?

Doba jízdy vlakem z Praha do Brno je v průměru 3 hod 8 min. Skutečná dojezdová doba však závisí na více faktorech, například zda se jedná o všední den, víkend nebo svátek. Omio vám rychle najde levné i rychlé spoje a díky aplikaci můžete mít jízdenky na jdenom místě.

Se kterým je nejlepší cesta vlakem z Praha do Brno?

Co se týká z Praha do Brno, můžete vybírat hned z RegioJet, Czech Railway, RegioJet a. S. Nebo Leo Express. Stačí zadat datum, odkud a kam chcete jet a Omio vám najde ty nejlepší varianty.

Jak najdu levně spoj Praha – Brno přímo?

Přímé spojení z města Praha do města Brno vlakem poskytuje RegioJet a. S. Pokud nenajdete spoj, který vám bude vyhovovat, Omio vám pomůže najít nejlepší kombinaci spojů z města Praha do města Brno.

Mohu koupit zpáteční jízdenku vlakem z města Praha do města Brno?

Ano. Omio vám zpáteční jízdenku vlakem z města Praha do města Brno vyhledá rychle a výhodně. Díky aplikaci Omio můžete navíc mít všechny své jízdenky na jednom místě.

Když přijedu vlakem z Praha do Brno, kam ještě můžu jít v blízkosti Brno?

Naši klienti, kteří ser rozhodli cestovat vlakem do Brno často také jezdí do Vídeň, Bratislava nebo Krakov. Omio umí najít ta nejlepší spojení mezi Brno a těmito populárními destinacemi, abyste si mohli naplánovat svou cestu.

Pokud nemám auto, jak najdu nejlepší cestu vlakem mezi městy Praha a Brno?

Z města Praha do města Brno můžete cestovat bez auta naprosto bez problému. Použijte Omio, porovnejte ta nejlepší spojení vlakem a najděte levné jízdenky z města Praha do města Brno. Svou cestu si navíc můžete usnadnit, když si uložíte všechny své jízdenky přímo v aplikaci Omio.
Zastávky

Důležité stanice a letiště pro tuto cestu.

Praha
Praha Hlavni Nadrazi (M)
Vybavení