POROVNEJ Ceny všech druhů přepravy

st
23. 6.
321 RegioJet a.s.
424 NIKOLO  s.r.o.
čt
24. 6.
321 RegioJet a.s.
323 Flixbus

25. 6.
321 RegioJet a.s.
297 Infobus
so
26. 6.
321 RegioJet a.s.
323 Flixbus
ne
27. 6.
321 RegioJet a.s.
364 STUDENT AGENCY k.s.
po
28. 6.
321 RegioJet a.s.
298 Infobus
út
29. 6.
321 RegioJet a.s.
364 STUDENT AGENCY k.s.
st
30. 6.
321 RegioJet a.s.
298 Infobus
čt
1. 7.
321 RegioJet a.s.
336 Flixbus

2. 7.
321 RegioJet a.s.
297 Infobus
so
3. 7.
321 RegioJet a.s.
375 STUDENT AGENCY k.s.
ne
4. 7.
321 RegioJet a.s.
364 STUDENT AGENCY k.s.
po
5. 7.
321 RegioJet a.s.
298 Infobus
út
6. 7.
321 RegioJet a.s.
335 Flixbus
st
7. 7.
321 RegioJet a.s.
294 Infobus
čt
8. 7.
321 RegioJet a.s.
323 Flixbus

9. 7.
321 RegioJet a.s.
297 Infobus
so
10. 7.
321 RegioJet a.s.
335 Flixbus
ne
11. 7.
321 RegioJet a.s.
367 STUDENT AGENCY k.s.
po
12. 7.
321 RegioJet a.s.
297 Infobus
út
13. 7.
321 RegioJet a.s.
364 STUDENT AGENCY k.s.

Tyto společnosti nám důvěřují. Umožňujeme nákup jízdenek a letenek mnoha společností na jednom místě.

RegioJet
Deutsche Bahn
Leo Express
Italo
Ubytování

Potřebujete ubytování?

Thu, Jun 24
Celková cena za: 1 nights, 1 adults
zobrazit na mapě
Nejlepší hotely
Celé domy a byty

Najděte si to nejlepší ubytování s naším partnerem Booking.com

Zobrazit vše
train

Přehled cesty

Vlakem na trase Praha – Bratislava

Délka cesty vlakem
4 hodin 23 minut
Cena jízdenky na vlak:272
Místo příjezdu vlaku:Praha
Místo příjezdu vlaku:Bratislava
Vzdálenost:291 km
Železniční dopravci:RegioJet a.s.

Rychlý průvodce: vlaky z Prahy do Bratislavy

Průměrná cena – 414 Kč
Počet vlaků denně – cca 10
Počet přestupů – Přímý nebo 1
Průměrná délka – 3:59 hod.
Nejrychlejší cesta – 3:51 hod.
Nejdelší cesta – 5:54 hod.

 

Jak se dostat vlakem z Prahy do Bratislavy?

Železniční trať mezi Prahou a Bratislavou spojuje metropole sousedních zemí, které mají společného mnohem více než jen minulost. Obě lokality jsou sídly vlády, centry kultury, turismu a obchodu. Na trase Praha – Bratislava tak vlaky obvykle jezdí obchodníci, ale i turisté z celého světa, kteří volí Bratislavu jako jednu ze zastávek na cestě po střední Evropě. České dráhy, spolu se slovenskými ZSSK vypravují vlaky z Prahy do Bratislavy každodenně, z toho 7 přímých expresů Euro City. První vlak do Bratislavy vyjíždí před šestou hodinou ranní a poslední okolo osmnácté hodiny, v pravidelných dvouhodinových intervalech. Později lze využít už jen půlnočního vlaku z Prahy do Bratislavy, kde je nutné pořídit jízdenku s místenkou. Je možné tak učinit v prodejním centru na Hlavním nádraží nebo online, na internetových stránkách Českých drah. Jízda vlakem po trase Praha – Bratislava, o délce 395 kilometrů, zabere přesně 4 hodiny.

Jak koupit jízdenku pro cestu vlakem z Prahy do Bratislavy?

Jízdenku pro tuto trasu lze pohodlně koupit přes internet. Můžete ji tak zakoupit s předstihem a ušetřit. Rozdl v ceně může být značný. Nezáleží však poze na tom, v jakém předstihu ji zakoupíte, ale také na tom, který den v týdnu budete cestovat. O víkendech a například také o svátcích jsou většinou jízdenky na vlak Praha – Bratislava rychleji vyprodané a proto také dražší.

Levné jízdenky pro cestu vlakem z Prahy do Bratislavy se vyplatí koupit alespoň s dvoutýdenním předstihem.

Nejlevnější jízdenky do Bratislavy koupíte na dny, kdy cestuje obecně méně lidí, tedy mimo víkend a významné svátky a prázdniny

 

Vlakem z Prahy do Bratislavy

Výchozím bodem pro cestu vlakem z Prahy do Bratislavy je Wilsonovo nádraží, ležící v centru města, v těsné blízkosti Václavského náměstí, odkud lze na stanici dojít během 5 minut. Další možností je jízda metrem (červená trasa C) anebo tramvajemi číslo 5, 9 a 26. Noční dopravu doplňují autobusy číslo 505 a 511.

Příjezd vlakem do Bratislavy

Cesta vlakem do Bratislavy končí na hlavním nádraží (Hlavna stanica), v severní části metropole. Vlaková stanice je spojena autobusovou linkou 61 s mezinárodním Štefánikovo letištěm. Do centra se lze během deseti minut dopravit autobusem číslo 93, který staví na Hodžově náměstí - odtud se dá dále pohybovat tramvají nebo pěšky. Mezi železničním, autobusovým a lodním terminálem pendluje každých 10 minut trolejbus číslo 210. Ostatní autobusové linky 32 a 74, spolu s trolejbusy 131, 141 a 201 směřují na bratislavská sídliště. V noci je Hlavna stanica centrální zastávkou všech nočních spojů.

Destinace Bratislava

Bratislava leží na řece Dunaji, jen několik kilometrů od rakouských hranic. Hlavní město Slovenska nabízí mimo kulturního vyžití i řadu historických památek jako je Hrad, Michalská brána nebo katedrála sv. Martina. Z hlediska vlakové dopravy je trasa Praha – Bratislava častou zastávkou na cestě do Budapeště, či přestupní stanicí při cestování do Vídně. Bratislava má s Vídní pravidelné lodní spojení, tudíž ji lze považovat za výchozí bod k výletům do Rakouska.

Plánuješ víkend v Bratislavě?

Stejně jako ve většině ostatních evropských metropolích, i v Bratislavě je mnoho historických památek a zajímavostí, které byste při návštěvě slovenského hlavního města neměli vynechat, Patří mezi ně například dominanta města – Bratislavský hrad, Katedrála sv. Martina nebo Michalská brána. Navštívit můžete některé z muzeí a divadel, a pokud do Bratislavy zavítáte v létě, můžete navštívit některý z hudebních festivalů: Bratislavské hudobné slávnosti, Bratislavské jazzové dny, anebo mezinárodní jazzový festival.


Aplikaci zdarma!

Tipy pro cestovatele

Vlaky na trase Praha – Bratislava
Do města Bratislava můžete jet vlakem přesně podle svých představ. Ať hledáte nejrychlejší nebo nejlevnější variantu, nebo máte úplně jiné požadavky, naši experti shromáždili veškeré informace, které potřebujete znát, abyste si na trase Praha – Bratislava mohli vybrat spoj, který vám bude opravdu vyhovovat.
FAQs
Jaká může být nejlevnější vlakový jízdenka z města Praha do města Bratislava?
Vlakový jízdenky z města Praha do města Bratislava mohou stát již 321 Kč, obzvláště, pokud si je koupíte dopředu. Omio vám umí ušetřit peníze tak, že najde ty nejlevnější možné varianty vlakový jízdenky z města Praha do města Bratislava.
Jak najdu nízké ceny jízdenek vlakem z města Praha do města Bratislava?
Nízké ceny jízdenek vlakem z města Praha do města Bratislava kolem 321 Kč vám pomůže vyhledat Omio. Cena se odvíjí od více faktorů, jako je konkrétní datum odjezdu, víkendy, svátky či sezóna.
Kolik km je to z města Praha do města Bratislava vlakem?
Pokud chcete jet vlakem, Bratislava je od města Praha daleko přibližně 291 km. Pro co nejlevnější jízdenku doporučujeme její co nejdřívější rezervaci.
Jaká je dojezdová doba vlakem z města Praha do města Bratislava?
Doba jízdy vlakem z Praha do Bratislava je v průměru 4 hod 23 min. Skutečná dojezdová doba však závisí na více faktorech, například zda se jedná o všední den, víkend nebo svátek. Omio vám rychle najde levné i rychlé spoje a díky aplikaci můžete mít jízdenky na jdenom místě.
Se kterým je nejlepší cesta vlakem z Praha do Bratislava?
, který jezdí z Praha do Bratislava, je například RegioJet.
Kde najdu levné jízdenky vlakem z města Praha do města Bratislava?
Ano. Omio vám pomůže vyhledat jízdenky vlakem z města Praha do města Bratislava rychle a výhodně. Stačí do našeho formuláře zadat datum a místo odjezdu a příjezdu. Díky aplikaci Omio můžete navíc mít všechny své jízdenky na jednom místě.
Plánujete cestu z města Praha do města Bratislava vlakem? Podívejte se na nejpopulárnější destinace poblíž Bratislava, které můžete navštívit.
Pro spoustu našich zákazníků, kteří cestují vlakem z Praha do Bratislava, není Bratislava tou poslední zastávkou. Některé z destinací poblíž Bratislava, které stojí za návštěvu, jsou. Podívejte se na Omio na levné vlakový jízdenky do některé z těchto top destinací!
Pokud nemám auto, jak najdu nejlepší cestu vlakem mezi městy Praha a Bratislava?
Nechce Omio, aby se o to postaral za vás. Nepotřebujete auto pro cestu do města Bratislava z města Praha. Podívejte se na Omio pro nejlepší dostupná spojení vlakem z města Praha do města Bratislava a kupte si levné vlakový jízdenky ještě dnes!
Zastávky

Důležité stanice a letiště pro tuto cestu.

Praha
Bratislava
Praha Hlavni Nadrazi (M)
Vybavení