Vlak z Plzeň do Praha

POROVNEJ Ceny všech druhů přepravy

so
21. 5.
ne
22. 5.
po
23. 5.
út
24. 5.
st
25. 5.
čt
26. 5.

27. 5.
so
28. 5.
ne
29. 5.
po
30. 5.
út
31. 5.
st
01. 6.
čt
02. 6.

03. 6.
so
04. 6.
ne
05. 6.
po
06. 6.
út
07. 6.
st
08. 6.
čt
09. 6.

10. 6.

Tyto společnosti nám důvěřují. Umožňujeme nákup jízdenek a letenek mnoha společností na jednom místě.

RegioJet
Deutsche Bahn
Leo Express
Italo

Vlaky Plzeň – Praha

Moravskou Plzeň a hlavní město České republiky dělí vzdálenost 92 kilometrů. Na trase z Plzně do Prahy je možné se přepravit přímým vlakem už za 90 minut.

Kteří železniční dopravci jezdí na trase Plzeň – Praha?

Vlaky Plzeň – Praha operují dopravci Regiojet, Leo Express a České dráhy. Jedná se většinou o přímé spoje bez nutnosti přestupu, k dispozici jsou i spoje s přestupem v Brně.

Jak dlouho trvá cesta vlakem na trase Plzeň – Praha?

Nejrychlejší vlaky Praha – Plzeň zdolají tuto trasu za 90 minut, maximální trvání jízdy přímým spojem je dvou hodin. Spoje s přestupem v Protivíně nebo Českých Budějovicích se protáhnou až o dvě hodiny.

Kolik spojení vlakem je k dispozici na trase Plzeň – Praha?

Na této trase je k dispozici 43 spojů denně, celkem tedy více než 300 spojů týdně. První vlaky odjíždějí už po čtvrté hodině ráno, poslední pak po deváté hodině večer.

Ze kterých železničních nádraží odjíždějí, a na která nádraží přijíždějí, vlaky na trase Plzeň – Praha?

Odjezd z nádraží: Vlaky odjíždějí z plzeňského hlavního nádraží, které se nachází asi 10 minut jízdy od centra. Zastávka tramvaje č. 1 a 2 je za podchodem naproti nádražní budově. Cestující zde mohou využít úschovnu zavazadel, bankomaty a směnárnu.

Příjezd na nádraží: Cílovou stanicí je Hlavní nádraží se nachází v těsné blízkosti centra. Jedná se o nadstandardně vybavený terminál, kde jsou cestujícím k dispozici nákupní možnosti, směnárny, bankomaty, úschovny zavazadel a kol a další. Stanice metra C je přímo pod nádražní halou. Některé spoje končí jízdu ve stanici Praha-Libeň.

Tipy pro cestovatele: Vlaky na trase Plzeň – Praha

Do města Praha můžete jet vlakem přesně podle svých představ. Ať hledáte nejrychlejší nebo nejlevnější variantu, nebo máte úplně jiné požadavky, naši experti shromáždili veškeré informace, které potřebujete znát, abyste si na trase Plzeň – Praha mohli vybrat spoj, který vám bude opravdu vyhovovat.
FAQs
Vzdálenost do města Praha z města Plzeň vlakem je zhruba 83 km. Pokud chcete stihnout levnou jízdenku, doporučujeme ji zarezervovat co nejdříve.
Cesta vlakem z města Plzeň do města Praha trvá v průměru 1 hod 39 min. Skutečná doba jízdy však záleží na více faktorech, například zda se chystáte jet ve všední dny, o víkendu či ve státní svátek. Omio vám rychle najde levné i rychlé spoje.
Jízdní řády z Plzeň do Praha vám Omio vyhledá jako Czech Railway.
Spousta cestovatelů, kteří přijedou do Praha vlakem také objevují oblíbené destinace poblíž, jako Berlín, Vídeň nebo Budapešť. Pokud chcete objevovat Berlín, Vídeň nebo Budapešť z Praha, Omio vám najde ta nejlepší možná spojení za příznivou cenu.
Jednoduše se podívejte na Omio a porovnejte ty nejlepší cesty vlakem z města Plzeň do města Praha bez auta. Aplikace Omio také ukládá všechny vaše jízdenky na jednom místě, aby vám tak usnadnila vaši nadcházející cestu.
Zastávky

Důležité stanice a letiště pro tuto cestu.

Plzeň
Praha

Vlaky Plzeň – Praha, zajímají vás další možnosti dopravy v těchto lokalitách?

Zde najdete další stránky obsahující informace, které jste pravděpodobně hledali

S aplikací Omio je plánování cest mnohem jednodušší

Dostaneme tě tam, kam potřebuješ. Od živých aktualizací železničních spojení, po elektronické jízdenky – s naší aplikaci budeš vždy na nejlepší cestě!

ios-badge
android-badge
Hand With Phone
Měna
Jazyk