Vlak z Paříž do Londýn

Nejlevnější vlaky z místa Paříž do místa Londýn

Zobrazují se časy a ceny pro 29. 9..

Nejlevnější

6304

Průměr

6304

Nejlepší strategie, jak získat levnou jízdenku či letenku, je rezervovat si cestu s co největším předstihem a zvolit čas mimo špičku.

Nejlevnější
09:13Paříž Gare du Nord2h17 10:30Londýn St Pancras
0 přestupů
6304 1Jednosměrná
Nejlevnější
13:13Paříž Gare du Nord2h17 14:30Londýn St Pancras
0 přestupů
6304 1Jednosměrná

Jízdní řády vlaků Paříž – Londýn

Zobrazují se vlakové spoje pro zítřejší den (čtvrtek 29. září).
09:13Paříž Gare du Nord2h17 10:30Londýn St Pancras
0 přestupů
13:13Paříž Gare du Nord2h17 14:30Londýn St Pancras
0 přestupů

Toto je poslední vlakový spoj dne.

Přehled všech dat a časů pro tuto trasu najdete

POROVNEJ Ceny všech druhů přepravy

čt
29. 9.

30. 9.
so
01. 10.
ne
02. 10.
po
03. 10.
út
04. 10.
st
05. 10.
čt
06. 10.

07. 10.
so
08. 10.
ne
09. 10.
po
10. 10.
út
11. 10.
st
12. 10.
čt
13. 10.

14. 10.
so
15. 10.
ne
16. 10.
po
17. 10.
út
18. 10.
st
19. 10.

Nejrychlejší vlaky z místa Paříž do místa Londýn

Zobrazují se časy a ceny pro 29. 9..

Nejrychlejší cesta

2 h 17 min

Průměr

2 h 17 min

vlaky/vlaků denně

2

Vzdálenost

344 km

2 z 2 vlaků, které každý den jezdí na trase Paříž – Londýn, jezdí přímo, takže je poměrně snadné najít spoj bez přestupu.

Nejrychlejší
09:13Paříž Gare du Nord2h17 10:30Londýn St Pancras
0 přestupů
6304 1Jednosměrná
Nejrychlejší
13:13Paříž Gare du Nord2h17 14:30Londýn St Pancras
0 přestupů
6304 1Jednosměrná

Tyto společnosti nám důvěřují. Umožňujeme nákup jízdenek a letenek mnoha společností na jednom místě.

RegioJet
Deutsche Bahn
Leo Express
Italo
Ubytování

Potřebuješ ubytování ve městě Londýn?

zobrazit na mapě

Nejlepší hotely

Celé domy a byty

Najděte si to nejlepší ubytování s naším partnerem Booking.com

Zobrazit vše

Vlaky Paříž – Londýn

Vlakové spojení z Paříže do Londýna je zajišťováno každý den a jedná se o spojení přímé, provozované společností Eurostar. Cesta vlakem je turisticky zajímavá, protože se při ní používá tunel pod kanálem La Manche mezi kontinentální Evropou a Velkou Británií. Cesta je velmi rychlá, vlaky na ní mimo samotný tunel mohou jezdit rychlostí až 350 km v hodině. Cesta samotným tunelem trvá asi 40 minut a je pro mnoho lidí zajímavým zážitkem.

Kteří železniční dopravci jezdí na trase Paříž – Londýn?

Vlaky Paříž Londýn provozuje v současnosti pouze dopravce Eurostar, který jako jediný vlastní možnost přímé osobní dopravy skrze Eurotunel pod průlivem La Manche. V případě využití jiných dopravců je nezbytné pro přejezd využít vlaky Eurostaru, takže se cesta velmi protáhne i prodraží. Všechny vlaky jsou plně vybaveny klimatizací, občerstvením, službou stewarda a nabízejí první i druhou cestovní třídu. Každý cestující si může vybrat podle svých financí a potřeby.

Jak dlouho trvá cesta vlakem na trase Paříž – Londýn?

Všechna vlaková spojení mezi Paříží a Londýnem jsou nyní přímá. Zhruba 460 kilometrů dlouhou cestu zvládají rychlostní vlaky už za dvě a půl hodiny, čímž mohou konkurovat letecké dopravě, která je delší i dražší. Spoje jsou zajišťovány nejmodernějšími soupravami TGV, které jezdí značnou rychlostí. Nejpomalejší úsek je právě v Eurotunelu a v městských aglomeracích.

Kolik spojení vlakem je k dispozici na trase Paříž – Londýn?

Vlaky Paříž Londýn jezdí ve velkém počtu, okolo patnácti souprav denně. Vlaky jezdí od rána přibližně od sedmi hodin až do večera, zhruba do devíti. Frekvence je jeden vlak za hodinu, v letních měsících je to o něco více, protože spojení využívají turisté, kteří chtějí navštívit Francii nebo Velkou Británii.

Ze kterých železničních nádraží odjíždějí a na která nádraží přijíždějí vlaky na trase Paříž – Londýn?

Odjezd z nádraží: Vlaky vyjíždějí z pařížského nádraží, což je vůbec nejvytíženější železniční stanice ve francouzské metropoli a třetí na světě. Nádraží je obdivovanou architektonickou památkou, nicméně po citlivé modernizaci nabízí veškeré vymoženosti jako je podzemní parkoviště, internetové připojení, moderní čekárny s elektrickými zásuvkami, restaurace a obchodní zóny. Přímo z nádraží je přístup na dvě linky metra.

Příjezd na nádraží: Vlaky Eurostaru v současné době přijíždějí pouze na londýnské nádraží St. Pancras International. Nádraží se nachází na trase metra a je velmi vytíženo. Nedávno prošlo právě kvůli vlakům Eurostar rozsáhlou rekonstrukcí, při které byla postavena nová nástupiště. Nádraží nabízí restaurace, obchodní zóny, parkoviště, i přestup na hromadnou dopravu. Cesta do centra zabere asi 15 až 20 minut.

Tipy pro cestovatele: Vlaky na trase Paříž – Londýn

Do města Londýn můžete jet vlakem přesně podle svých představ. Ať hledáte nejrychlejší nebo nejlevnější variantu, nebo máte úplně jiné požadavky, naši experti shromáždili veškeré informace, které potřebujete znát, abyste si na trase Paříž – Londýn mohli vybrat spoj, který vám bude opravdu vyhovovat.
FAQs
Low cost vlakový jízdenka z města Paříž do města Londýn je levná, již od 3 767 Kč, ale tato cena závisí na tom, jak brzy tuto nabídku najdete a koupíte. Doporučujeme použít Omio a najít tu nejlevnější vlakový jízdenku pro vaši další cestu. Jízdenku si následně kupte tak dlouho dopředu, jak je to jen možné.
Cena jízdenky vlakem z města Paříž do města Londýn se pohybuje kolem 5 818 Kč a odvíjí od konkrétního data odjezdu a také od toho, zda se jedná o svátek, víkend, sezonu či mimo-sezonu. Omio vám pomůže najít ty nejvýhodnější jízdenky.
Z města Paříž do města Londýn je to vlakem kolem 343 km. Pro co nejlepší a nejlevnější jízdenku doporučujeme včasnou rezervaci. Omio vám pomůže s jejím vyhledáním.
Cesta vlakem z města Paříž do města Londýn trvá v průměru 2 hod 17 min. Skutečná doba jízdy však záleží na více faktorech, například zda se chystáte jet ve všední dny, o víkendu či ve státní svátek. Omio vám rychle najde levné i rychlé spoje.
Co se týká z Paříž do Londýn, můžete vybírat hned z Eurostar. Stačí zadat datum, odkud a kam chcete jet a Omio vám najde ty nejlepší varianty.
Pokud chcete jet vlakem z města Paříž do města Londýn přímo, podívejte se na spoje, které poskytují Eurostar. Nenajdete-li spoj, který by vám vyhovoval, Omio vám pomůže najít tu nejlepší možnost a kombinaci pro vaši cestu z města Paříž do města Londýn.
Výhodné jízdenky vlakem z města Paříž do města Londýn můžete snadno najít pomocí našeho formuláře. Stačí zadat datum a místo odjezdu a příjezdu. Díky aplikaci Omio můžete navíc mít všechny své jízdenky na jednom místě.
Vaše cesta vlakem z Paříž to Londýn nemusí končit v Londýn. Další populární místa, která stojí za návštěvu, blízko Londýn zahrnují Amsterdam, Brusel nebo Edinburgh. Pokud chcete rozšířit svou cestu, objevte ty nejlepší a nejlevnější způsoby, jak se dostat do Amsterdam, Brusel nebo Edinburgh s Omio!
Jednoduše se podívejte na Omio a porovnejte ty nejlepší cesty vlakem z města Paříž do města Londýn bez auta. Aplikace Omio také ukládá všechny vaše jízdenky na jednom místě, aby vám tak usnadnila vaši nadcházející cestu.
Zastávky

Důležité stanice a letiště pro tuto cestu.

Paříž
Londýn

S aplikací Omio je plánování cest mnohem jednodušší

Dostaneme tě tam, kam potřebuješ. Od živých aktualizací železničních spojení, po elektronické jízdenky – s naší aplikaci budeš vždy na nejlepší cestě!

ios-badge
android-badge
Hand With Phone
Měna
Jazyk