Nejlevnější vlaky z místa Ostrava do místa Praha

Zobrazují se časy a ceny pro 07. 2..

Nejlevnější

265

Průměr

312

Nejlepší strategie, jak získat levnou jízdenku či letenku, je rezervovat si cestu s co největším předstihem a zvolit čas mimo špičku.

RegioJet a.s.
18:18Ostrava3h39 21:57Praha
0 přestupů
265 1Jednosměrná
RegioJet a.s.
17:48Ostrava3h20 21:08Praha
0 přestupů
265 1Jednosměrná
RegioJet a.s.
15:48Ostrava3h20 19:08Praha
0 přestupů
406 1Jednosměrná

Jízdní řády vlaků Ostrava – Praha

Zobrazují se vlakové spoje pro zítřejší den (úterý 7. února).
RegioJet a.s.
15:48Ostrava3h20 19:08Praha
0 přestupů
RegioJet a.s.
17:48Ostrava3h20 21:08Praha
0 přestupů
RegioJet a.s.
18:18Ostrava3h39 21:57Praha
0 přestupů

Toto je poslední vlakový spoj dne.

Přehled všech dat a časů pro tuto trasu najdete

POROVNEJ Ceny všech druhů přepravy

út
07. 2.
st
08. 2.
čt
09. 2.

10. 2.
so
11. 2.
ne
12. 2.
po
13. 2.
út
14. 2.
st
15. 2.
čt
16. 2.

17. 2.
so
18. 2.
ne
19. 2.
po
20. 2.
út
21. 2.
st
22. 2.
čt
23. 2.

24. 2.
so
25. 2.
ne
26. 2.
po
27. 2.

Nejrychlejší vlaky z místa Ostrava do místa Praha

Zobrazují se časy a ceny pro 07. 2..

Nejrychlejší cesta

3 h 20 min

Průměr

3 h 26 min

vlaky/vlaků denně

3

Vzdálenost

278 km

3 z 3 vlaků, které každý den jezdí na trase Ostrava – Praha, jezdí přímo, takže je poměrně snadné najít spoj bez přestupu.

RegioJet a.s.
17:48Ostrava3h20 21:08Praha
0 přestupů
265 1Jednosměrná
RegioJet a.s.
15:48Ostrava3h20 19:08Praha
0 přestupů
406 1Jednosměrná
RegioJet a.s.
18:18Ostrava3h39 21:57Praha
0 přestupů
265 1Jednosměrná

Tyto společnosti nám důvěřují. Umožňujeme nákup jízdenek a letenek mnoha společností na jednom místě.

RegioJet
Deutsche Bahn
Leo Express
Italo

Informace: Vlaky Ostrava – Praha

distanceVzdálenost277 km
durationPrůměrná doba cesty vlakem3 hod 20 min
pricePrůměrná cena jízdenky na vlak304 Kč
frequencyPočet spojů vlakem24 denně
changesPřímé vlakyAno, 24 přímých vlakových spojů denně
carriersŽelezniční dopravciCzech Railway, RegioJet, Leo Express nebo RegioJet a. S.

Na trase Ostrava – Praha v délce 277 km můžete cestovat vlakem a vybrat si můžete jednoho z našich partnerů, jako například Czech Railway, RegioJet, Leo Express nebo RegioJet a. S. Cesta v průměru trvá 3 hod 20 min. Počet spojů k dispozici: 24 vlakových spojů denně, včetně přímých spojů. Nejlevnější jízdenky na vlak pro tuto cestu je možné koupit za nízkou cenu již od 270 Kč. Průměrná cena za jízdenky na vlak se pohybuje kolem 304 Kč.

železniční dopravci: Vlaky Ostrava - Praha

Vlaky vás dostanou mezi městy Ostrava a Praha za ceny již od 270 Kč. S více než 1000 dopravci, jejichž spoje můžete porovnat na Omio, spolehlivě najdete ty nejvýhodnejší a aktuální jízdní řád vlaků pro vaší cestu.

Student Agency
České dráhy
Leo Express

RegioJet je přední autobusová společnost v České republice. Charakteristicky žluté autobusy RegioJet jezdí po silnicích České republiky od roku 2004. První autobusovou linkou společnosti byla trasa Praha - Brno. Dnes RegioJet nabízí nejen autobusovou ale také železniční dopravu po celé České republice a do mnoha okolních Evropských zemí. Flotila autobusů a vlaků RegioJet je známá nabízeným pohodlím na palubě. Vybrat si můžete z následujících typů jízdného pro vaši příští cestu vlakem mezi městy Ostrava a Praha: Low Cost, Standard, Fun & relax, Relax a Business.

Student Agency je jednou z nejlepších možností, plánujete-li cestovat z města Ostrava do města Praha. Omio Vám zobrazí a okamžitě porovná odjezdy vlaků pro cestu z města Ostrava do města Praha. Navíc rezervace online je na Omio velmi jednoduchá. Na Omio si můžete ověřit informace týkající se velikosti zavazadel a služeb dostupných na palubě. Zkontrolujte si aktuální vlaky Student Agency a také odjezdy vlaků, ceny jízdenek na vlak a informace o velikosti a hmotnosti zavazadel a službách na palubě a to ideálně před tím, než se vydáte na 277 km dlouhou cestu vlakem Student Agency. Pomocí aplikace Omio také můžete ověřit, zda jsou pro vaši cestu mezi městy Ostrava a Praha se společností Student Agency k dispozici elektronické, se kterými se vyhnete tisknutí a cestování s papírovými jízdenkami. Jediné, co budete potřebovat, je váš mobilní telefon. Nechte Omio, ať za vás vyhledá a informace, které k cestě potřebujete a vy si vychutnejte cestování bez starostí a stresu.

Student Agency vlaky Ostrava to Praha:

  • Průměrná doba cesty: 3 hod 28 min
  • Průměrná cena cesty: {{ cheapest_price }}
  • Student Agency - počet spojů: 6 za den

České dráhy jsou hlavním provozovatelem železniční dopravy v České republice. Vlaky Českých drah mají nejhustější síť pokrytí v zemi a dovezou vás také do zahraničí, napříkad do Rakouska, Německa, Polska, na Slovensko, do Maďarska, Dánska, Belgie, Nizozemí a do slovinské Lublaně a Mariboru. Do flotily Českých drah patří tyto vlaky: osobní vlak (Os), spěšný vlak (Sp), rychlík (R) a několik typů expresních vlaků – expres (Ex), InterCity (IC), SuperCity (SC), EuroCity (EC) a EuroNight (EN). České dráhy nabízejí několik typů jízdenek: Flexi, Flexi zvýhodněná jízdenka a Vázaná jízdenka. Vybrat si můžete tu pravou podle toho, jak často cestujete a za jakým účelem. K dispozici je mnoho levných jízdenek na vlaky ČD a slevy pro studenty dojíždějící do školy, pro seniory a další. Dále můžete vybírat mezi první a druhou třídou, nejen pro vaši příští cestu vlakem mezi městy Ostrava a Praha.

Hledáte nejlepší způsob, jak cestovat vlakem mezi městy Ostrava a Praha? Omio Vám pomůže najít nejlepší ceny jízdenek na vlak České dráhy. Na stránkách Omio najdete aktuální jízdní řád vlaků České dráhy, a kompletní informace, které byste před cestou Ostrava to Praha vlakem měli znát. Vyberte si na Omio a rezervace online je rychlá a jednoduchá. Pokud budete cestovat vlakem, připravte se na cestu z města Ostrava do města Praha dlouhou 277 km. Pokud hledáte mezi městy Ostrava a Praha v aplikaci Omio, nezapomeňte si zkontrolovat, zda jsou pro trasu Ostrava - Praha se společností České dráhy k dispozici elektronické. Ty vám ušetří spoustu práce a času, protože je nemusíte ani tisknout, ani je kupovat na místě odjezdu. Jednoduše si je uložíte do mobilu. Ať už sháníte nejlevnější, nejrychlejší nebo třeba první ranní spoj se společností České dráhy, my za vás vyřešíme srovnávání a výběr, a vy si tak můžete cestu Praha - Ostrava užít beze stresu. Cestujte vlakem České dráhy s Omio jednoduše a pohodlně.

České dráhy vlaky Ostrava to Praha:

  • Průměrná doba cesty: 3 hod 23 min
  • Průměrná cena cesty: {{ cheapest_price }}
  • České dráhy - počet spojů: 7 za den

Leo Express je česká železniční a autobusová společnost. Pro vaši cestu vlakem mezi městy Ostrava a Praha Leo Express nabízí následující typy jízdenek: běžnou třídu Economy, Economy Plus, nadstandardní třídu Business a ve třídě Premium můžete využít polohovatelná křesla, tichý oddíl a prémiové občerstvené zdarma. Pohodlné a moderní autobusy a vlaky Leo Express nabízejí spojení do více než 120 destinací po celé střední Evropě.

Leo Express je jednou z nejlepších možností, plánujete-li cestovat mezi městy Ostrava a Praha. Omio Vám zobrazí a okamžitě porovná odjezdy vlaků pro cestu z města Ostrava do města Praha. Navíc rezervace online je na Omio velmi jednoduchá. Na Omio si můžete ověřit informace týkající se velikosti zavazadel a služeb dostupných na palubě. Zkontrolujte si aktuální vlaky Leo Express a také odjezdy vlaků, ceny jízdenek na vlak a informace o velikosti a hmotnosti zavazadel a službách na palubě a to ideálně před tím, než se vydáte na 277 km dlouhou cestu vlakem Leo Express. Pomocí aplikace Omio také můžete ověřit, zda jsou pro vaši cestu z města Ostrava do města Praha se společností Leo Express k dispozici elektronické, se kterými se vyhnete tisknutí a cestování s papírovými jízdenkami. Jediné, co budete potřebovat, je váš mobilní telefon. Nechte Omio, ať za vás vyhledá a informace, které k cestě potřebujete a vy si vychutnejte cestování bez starostí a stresu.

Vlaky Leo Express na trase Ostrava - Praha:

  • Průměrná doba cesty: 3 hod 34 min
  • Průměrná cena cesty: {{ cheapest_price }}
  • Leo Express - počet spojů: 5 za den

Vlaky Ostrava – Praha

Mezi Ostravou a hlavním městem České republiky leží vzdálenost přibližně 380 kilometrů. Tuto trasu lze přímým vlakovým spojem zdolat už za necelé tři hodiny.

Kteří železniční dopravci jezdí na trase Ostrava – Praha?

Vlaky Praha – Praha posílají na trasu dopravci České dráhy, Regiojet a Leo Express. Jedná se o přímé spoje bez nutnosti přestupu, které z Ostravy odjíždějí několikrát za hodinu.

Jak dlouho trvá cesta vlakem na trase Ostrava – Praha?

Jízdenky na nejrychlejší vlaky Ostrava – Praha nabízí společnost České dráhy – jízda trvá dvě hodiny a 53 minut. Průměrná doba cesty je tři hodiny a tři minuty.

Kolik spojení vlakem je k dispozici na trase Ostrava – Praha?

Denně je na této trase k dispozici 42 pravidelných přímých spojů. Celkem lze tedy vybírat z téměř 300 spojů týdně. Vlaky z Ostravy odjíždějí průměrně dvakrát za hodinu.

Ze kterých železničních nádraží odjíždějí, a na která nádraží přijíždějí vlaky na trase Ostrava – Praha?

Odjezd z nádraží: Vlaky z Ostravy odjíždějí z hlavního nádraží přímo v centru města, a některé spoje staví i ve stanici Svinov. V obou stanicích je možné využít úschovnu zavazadel nebo kol, možnosti občerstvení, bankomaty, směnárny a služby České pošty.

Příjezd na nádraží:Pražské Hlavní nádraží se nachází v těsné blízkosti centra u stanice metra linky C. Jedná se o nadstandardně vybavený terminál, kde jsou cestujícím k dispozici nákupní možnosti, směnárny, bankomaty, úschovny zavazadel a kol a další.

Tipy pro cestovatele: Vlaky na trase Ostrava – Praha

Tipy pro cestovatele: Do města Praha můžete jet vlakem přesně podle svých představ. Ať hledáte nejrychlejší nebo nejlevnější variantu, nebo máte úplně jiné požadavky, naši experti shromáždili veškeré informace, které potřebujete znát, abyste si na trase Ostrava – Praha mohli vybrat spoj, který vám bude opravdu vyhovovat.
FAQs
Low cost jízdenky na vlak z města Ostrava do města Praha jsou levné, a to již od 270 Kč, ale tato cena závisí na tom, jak brzy tuto nabídku najdete a s jakým předstihem jízdenky na vlak koupíte. Doporučujeme použít Omio a najít tu nejlevnější cestu vlakem porovnáním cen různých železničních dopravců. Jízdenky na vlak si následně kupte tak dlouho dopředu, jak je to jen možné.
Levné jízdenky na vlak z města Ostrava do města Praha kolem 304 Kč vám pomůže vyhledat Omio. Cena se odvíjí od více faktorů, jako je konkrétní datum odjezdu, víkendy, svátky či sezóna.
Z města Ostrava do města Praha je vzdálenost vlakem asi 277 km. Čím dříve si jízdenku zarezervujete, tím levnější většinou bývá.
Vlakem na trase Ostrava - Praha pojedete v průměru 3 hod 20 min. Skutečná dojezdová doba však závisí na více faktorech, například zda se jedná o všední den, svátek nebo víkend. Omio umí najít levné i rychlé spoje. Díky aplikaci Omio budete mít všechny jízdenky na jednom místě.
Jízdní řády železničních dopravců, jako jsou například Czech Railway, RegioJet, Leo Express nebo RegioJet a. S. Pro cestování mezi městy Ostrava a Praha najdete na Omio.
Hledáte cestu vlakem z města Ostrava do města Praha přímo? Zkuste se podívat na spoje, které má ve svém jízdním řádu RegioJet a. S. Pokud jste vyhovující cestu vlakem z města Ostrava do města Praha přímo nenašli, Omio vám pomůže vyhledat jinou vhodnou alternativu.
Počet spojů, které jsou průměrně k dispozici: 24 vlakových spojů denně z města Ostrava do města Praha. Je možné, že odjezdy vlaků se budou lišit podle todo, zda cestujete vlakem ve všední dny, o víkendu nebo třeba o prázdninách.
První ranní vlak pro tuto trasu odjíždí z města Ostrava v 17: 48. Poslední vlak dne odjíždí do města Praha v 17: 48 z města Ostrava. Na Omio najdete aktuální odjezdy vlaků mezi městy Ostrava a Praha, a můžete zde také rezervovat jízdenky na vlak pro den a hodinu, které vám nejvíce vyhovují.
Levné jízdenky na vlak z města Ostrava do města Praha snadno vyhledáte na stránkách Omio. Díky aplikaci Omio můžete navíc mít všechny své jízdenky na vlak na jednom místě. Cestování vlakem je díky tomu snadné a beze stresu.
Z města Ostrava do města Praha můžete cestovat bez auta naprosto bez problému. Použijte Omio, porovnejte ta nejlepší spojení vlakem a najděte levné jízdenky na vlak z města Ostrava do města Praha. Svou cestu si navíc můžete usnadnit, když si uložíte všechny své jízdenky na vlak přímo v aplikaci Omio.
DomůVlakyVlakem do PrahaVlak z Ostrava do Praha

S aplikací Omio je plánování cest mnohem jednodušší

Dostaneme tě tam, kam potřebuješ. Od živých aktualizací železničních spojení, po elektronické jízdenky – s naší aplikaci budeš vždy na nejlepší cestě!

ios-badge
android-badge
Hand With Phone
Měna
Jazyk