Nizozemsko - cestování vlakem

Tyto společnosti nám důvěřují. Umožňujeme nákup jízdenek a letenek mnoha společností na jednom místě.

RegioJet
Deutsche Bahn
Leo Express
Italo

Cestování vlakem v Nizozemsku

Cestování vlakem v Nizozemsku je velice oblíbeným způsobem dopravy. Vlaky jsou pohodlné a rychlé, proto tedy není divu, že jsou oblíbené u všech věkových kategorií. Nizozemsko je malá a hustě zalidněná země, proto je tu cestování vlakem příjemným zážitkem.

Všichni víme, že Nizozemci, často nesprávně nazývaní Holanďané, využívají ke každodenní dopravě zejména kola. Tam, kde se na kole nedostanou anebo je vzdálenost příliš velká, využívají velice rádi vlaky. Nejde jenom o výlety do okolí nebo přesun mezi městy, ale taky o cestu do práce. Jako turista si cestování vlaky v Holandsku můžete skvěle užít díky husté železniční síti, rychlosti a přesnosti vlaků a taky krásným výhledům na krajinu, které se po cestě nabízí.

Nejvíce využívaná jsou samozřejmě spojení mezi velkými městy. Vlaky v Nizozemsku jezdí ale i do menších měst regionálního významu a do okolních vesnic. Nejoblíbenější jsou tak spojení mezi městy jako Amsterdam, Rotterdam, Haag a samozřejmě pravidelná mezinárodní spojení s Belgií, Francií a Anglií. Jestli chcete cestovat pohodlně, rychle a za dobrou cenu, nesmíte si cestování vlakem v Nizozemsku nechat ujít. S Omio si můžete vaši vlakovou jízdenku jednoduše zarezervovat a spokojeně si užívat cestu.

Rezervace vlakové jízdenky do Nizozemska s Omio

Vlakové jízdenky v Nizozemsku je možné zakoupit na místě přes speciální elektronické automaty, kde je ale možné platit jenom místní (nizozemskou) platební kartou. V případě, že budete chtít platit hotově anebo svojí platební kartou, musíte tak udělat u přepážky. Ta je na stanicích ale jenom jedna, takže se tam tvoří hodně dlouhé řady a navíc vám naúčtují manipulační poplatek.

Tomu všemu se lze vyhnout, když si svou jízdenkou zarezervujete přes Omio. Rezervace vlakové jízdenky do Nizozemska s Omio je velice jednoduchá a rychlá. Stačí si na našem webu nebo v mobilní aplikaci vybrat spoj, jízdenku si zarezervovat, zaplatit kartou online a během několika minut máte váš elektronický lístek po ruce. Podívejte se na nejoblíbenější trasy vlakem a zarezervujte si svou vlakovou jízdenku do Nizozemska s Omio ještě dnes.

Vlakové společnosti v Nizozemsku

Hlavním vlakovým dopravcem v Nizozemsku jsou Nizozemské železniční dráhy - Nederlandse Spoorwegen, zkráceně NS. Jejich vlaky jsou vysoce kvalitní a jezdí na všech železničních tratích v zemi. Samozřejmostí jsou vlaky InterCity a Eurocity, které jezdí na trasách mezi velkými městy, ale taky spojují města menší s okrajovými body Nizozemska. Velice oblíbené jsou také vysokorychlostní vlaky, které na své každodenní cestě přepravují cestující na mezinárodní úrovni.

Při rezervaci přes Omio je možné si vybrat z bohaté nabídky jak místních, tak mezinárodních vlakových jízdenek. Společnost NS v Nizozemsku vám zaručí rychlý přesun mezi městy jako Amsterdam nebo Rotterdam, kde se nachází největší vlakové stanice v zemi. Velice oblíbené jsou ale i trasy mezi městy Breda, Eindhoven nebo Groningen. Jestli toužíte navštívit známá tulipánová pole u města Leiden, vlaky společnosti Nederlandse Spoorwegen vás tam dostanou. Po pobřežní trase můžete využít vlaky spojující města Den Helder, Alkmaar, Haarlem, Den Haag a dojet ze severu země až do Rotterdamu.

Tras vlakové společnosti Nederlandse Spoorwegen je v Nizozemsku spousta, záleží jen na vás. Prostřednictvím naší webové stránky nebo bezplatné mobilní aplikace Omio je možné v seznamu trasu vyhledávat, filtrovat, zarezervovat a zakoupit si vlakovou jízdenku pohodlně online.

Oblíbené mezinárodní trasy vlakem

Nizozemsko má velice dobrou a strategickou pozici. Nachází se na křižovatce mezi důležitými a hodně navštěvovanými zeměmi Evropy. Pokud byste rádi do měst v Nizozemsku přicestovali vlakem nebo se chystáte cestovat z Nizozemska jinam, vaši vlakovou jízdenku si můžete pohodlně rezervovat odkudkoliv s Omio.

Mezinárodní železniční společnost, která zabezpečuje železniční dopravu mezi městy v Nizozemí a zeměmi jako je Belgie nebo Francie je Thalys. Přes Omio jde zakoupit jejich vlakové jízdenky na trasách mezi Paříží, Bruselem, Amsterdamem nebo Rotterdamem. Další oblíbené zastávky jsou ve městech Lille, Maastricht, Antverpy a Roosendaal.

Vlaky ICE pak jezdí na svých pravidelných linkách v obou směrech mezi Nizozemskem a Německem. Jednoduše a rychle tak můžete cestovat z Frankfurtu a Kolína nad Rýnem do měst Arnhem, Utrecht a Amsterdam. Vlaky na této trase jezdí až šestkrát denně. Vlaky z Berlína do Amsterdamu jezdí sedm dní v týdnu přes Hannover, Hengelo a Amersfoort.

Na dálkových trasách je samozřejmou součástí vlakové soupravy také jídelní vůz. Podívejte se na nejoblíbenější mezinárodní trasy z/do měst v Nizozemí na Omio.

Co je dobré vědět po příjezdu do Nizozemska

Země je velice hustě obydlená a cestování vlakem pro vás určitě bude skvělým zážitkem. Časové pásmo je stejné jako u nás v České republice a oficiální měnou je Euro. Největší vlaková nádraží se nachází ve městech Amsterdam a Rotterdam. Po příjezdu doporučujeme vzít si v místním informačním centru mapu, vzhledem k množství spletitých uliček. Ať už budete v jakémkoliv městě v Nizozemsku, určitě si nenechte ujít možnost zapůjčení kol. Všechna velká i menší města jsou na jízdu na kole přizpůsobená a samozřejmostí jsou všudypřítomné navazující dráhy pro cyklisty. Vlakové jízdenky si můžete zakoupit prostřednictvím Omio a pak už si jen váš pobyt v Nizozemí užívat naplno!

S aplikací Omio je plánování cest mnohem jednodušší

Dostaneme tě tam, kam potřebuješ. Od živých aktualizací železničních spojení, po elektronické jízdenky – s naší aplikaci budeš vždy na nejlepší cestě!

ios-badge
android-badge
Hand With Phone
Měna
Jazyk