Německo - cestování vlakem

po 24. 6.
+ Přidat návrat
QR-Code
Oskenujte kód a stáhněte si zdarma naši aplikaci
V naší aplikaci najdete aktuální cestovní informace a můžete si koupit letenky, jízdenky na vlaky a autobusy a lístky na trajekty.
App Store
rate4.9
42K hodnocení
Google Play
rate4.6
136K recenzí

Tyto společnosti nám důvěřují. Umožňujeme nákup jízdenek a letenek mnoha společností na jednom místě.

RegioJet
Deutsche Bahn
Leo Express
Italo

Vlaky v Německu

Jedním z nejoblíbenějších způsobů dopravy v Německu jsou právě vlaky. Vysoká úroveň infrastruktury železniční sítě si rychle našla oblibu u lidí všech věkových kategorií. Místní obyvatelé často využívají pohodlí vlaků k dopravě do práce, na výlety do okolí nebo ke každodennímu přesunu v rámci města. Přítomnost několika železničních stanic v jednom městě jenom dokazuje jejich oblíbenost.

Pro turisty je cestování vlaky v Německu velice výhodný, zajímavý a také poměrně levný způsob dopravy. Pokud chcete na své cestě po Německu také něco vidět, jízda vlakem je pro vás to pravé! Železniční síť v Německu je velice hustá a není problém dostat se jednoduše a rychle do jakékoliv části země. Samozřejmé jsou každodenní spoje mezi největšími městy a regionální spoje, které zase zaručují dopravu mezi velkými městy a městy regionálního významu.

Na této Omio stránce najdete veškeré informace, které budete pro cestování vlaky v Německu potřebovat. Informace tady a také v naší bezplatné mobilní aplikaci jsou živě aktualizovány. Prostřednictvím Omio si můžete ze seznamu vybrat vlakový spoj dle libosti, zarezervovat si vlakovou jízdenku a nadále si užívat svůj volný čas. Jelikož vlaky v Německu bývají často rychle vyprodané a taky přeplněné, díky Omio budete mít svou jízdenku zakoupenou vždy včas.

Rezervace vlakové jízdenky do Německa s Omio

Pro mezinárodní a také místní vlaky v Německu je potřebné si jízdenku zakoupit předem. S Omio mobilní aplikací nebo přes naše webové stránky je rezervace velice rychlá a jednoduchá. Stačí vyhledat spoj, který potřebujete, zarezervovat si jízdenku, zaplatit kartou a je to! Získáte tak obratem elektronickou jízdenku, kterou lze hned použít nebo si ji doma v případě potřeby vytisknout. To vše ve vašem jazyce, aniž byste museli někam chodit. Nenechte si ujít ani speciální nabídky, slevy a možnost využití slevových karet. Omio nabízí to vše a ještě víc. Rezervujte si vlakové jízdenky do Německa s Omio a všechny aktuální informace a zajímavé tipy k cestování vlakem budete mít vždy po ruce.

Vlakové společnosti v Německu

Největší a nejvýznamnější vlakovou společností v Německu je Deutsche Bahn, jejíž jméno se dá volně přeložit jako Německá železnice. Je to největší železniční dopravce v Evropě, který ročně přepraví přibližně 2 miliardy cestujících. Toto úctyhodné číslo nemluví jenom o kvalitě tohoto dopravce, ale také o celkové oblibě cestujících cestovat v Německu vlakem.

Nejoblíbenější a nejvyužívanější jsou samozřejmě trasy mezi velkými městy jako například Berlín, Mnichov, Hamburg, Kolín nad Rýnem a Frankfurt. O vánočních svátcích, kdy hodně lidí navštěvuje zahraniční vánoční trhy, je jedním z nejnavštěvovanějších míst město Drážďany.

Všechna velká města jsou propojena rychlíky InterCity Express a samozřejmě taky standardními vlaky InterCity. Ty propojují zejména velká města s městy regionálního významu. Velice oblíbené jsou ale i panoramatické trasy neboli trasy s krásnou vyhlídkou. Díky těmto expresním vlakům budete mít z cesty neopakovatelný zážitek. Nejoblíbenější panoramatické trasy, kterými vlakové společnosti v Německu projíždí jsou Schwarzwald, tedy Černý les nebo údolí horního Rýna spolkové země Porýní-Falc a Hesensko.

Jestli vás lákají krásy přírody, hrady a zámky, vesnická údolí nebo architektura moderních měst, Omio vám nabízí možnost jednoduché rezervace vlakových jízdenek pro všechny. Určitě si nenechte ujít možnost kvalitních služeb a servisu na vysoké úrovni využitím jakékoliv vlakové společnosti v Německu.

Oblíbené mezinárodní trasy vlakem

Stejně tak jako v jiných evropských zemích, i v Německu můžete využít vlaky, které jezdí po mezinárodních trasách. V seznamu linek najdete určitě velká města v Německu, ale i města menší, která mají svůj velký význam zejména u hranic. Každodenní pravidelné linky lze využít při vnitrostátním, ale i mezinárodním přesunu. Jestli vám více vyhovuje cestování v noci, v nabídce jsou také linky nočních vlaků s lůžkovými vozy. S Omio si můžete pohodlně zarezervovat svou jízdenku za skvělou cenu online a spokojeně si svou cestu užít.

Podívejte se na nejoblíbenější spojení, kterými vás Omio může dostat z Prahy do měst v Německu.

  • Praha - Berlín
  • Praha - Mnichov
  • Praha - Frankfurt

Nejoblíbenější mezinárodní trasy vlakem jsou samozřejmě ze sousedních zemí a jejich velkých měst. Zde je seznam nejoblíbenějších mezinárodních tras vlakem, které spojují města v Německu se zahraničím.

  • Amsterdam - Berlín
  • Kodaň - Berlín
  • Paříž - Frankfurt
  • Brusel - Frankfurt
  • Vídeň – Mnichov
  • Curych – Mnichov

Co je dobré vědět po příjezdu do Německa

Němci mají v Evropě pověst pořádkumilovného národa a je to znát. O čistotu a upravenost se patřičně starají jak ve velkých městech, tak i na venkově a v přírodě. Když už do Německa cestujete, nesmíte si nechat ujít návštěvu hlavního města Berlína. Hlavně v dnešní době zde téměř každým dnem přibývají překrásné nástěnné malby místních pouličních umělců, tzv. graffiti. Město tak ožívá barvami. Kromě toho jsou tu k vidění početné památky a muzea. Další zajímavé místo je Erfurt, přezdívaný malé Benátky nebo například ozubená dráha na Zugspitze. Omio vám pomůže se tam dostat jednoduše vlakem! Jediné co potřebujete vědět je to, že Německo je zemí, kterou stojí za to vidět.

DomůNěmecko - cestování vlakem

S aplikací Omio je plánování cest mnohem jednodušší

Dostaneme tě tam, kam potřebuješ. Od živých aktualizací železničních spojení, po elektronické jízdenky – s naší aplikaci budeš vždy na nejlepší cestě!

ios-badge
android-badge
Hand With Phone
Měna
Jazyk