POROVNEJ Ceny všech druhů přepravy

ne
28. 11.
543 Flixbus
10650 TAP Portugal
po
29. 11.
543 Flixbus
9489 TAP Portugal
út
30. 11.
Hledej ceny
9081 TAP Portugal
st
1. 12.
785 Flixbus
8493 Lufthansa
čt
2. 12.
543 Flixbus
7425 Lufthansa Cityline

3. 12.
543 Flixbus
7344 Lufthansa Cityline
so
4. 12.
543 Flixbus
10332 TAP Portugal
ne
5. 12.
Hledej ceny
6060 Lufthansa Cityline
po
6. 12.
543 Flixbus
6195 Lufthansa Cityline
út
7. 12.
652 Flixbus
6167 Lufthansa Cityline
st
8. 12.
652 Flixbus
6028 Lufthansa
čt
9. 12.
543 Flixbus
4083 Lufthansa Cityline

10. 12.
543 Flixbus
4151 Lufthansa Cityline
so
11. 12.
Hledej ceny
3479 Lufthansa Cityline
ne
12. 12.
543 Flixbus
4151 Lufthansa Cityline
po
13. 12.
543 Flixbus
4151 Lufthansa
út
14. 12.
652 Flixbus
4151 Lufthansa Cityline
st
15. 12.
652 Flixbus
4016 Lufthansa
čt
16. 12.
543 Flixbus
2807 Lufthansa Cityline

17. 12.
652 Flixbus
2807 Lufthansa Cityline
so
18. 12.
543 Flixbus
2780 Lufthansa

Tyto společnosti nám důvěřují. Umožňujeme nákup jízdenek a letenek mnoha společností na jednom místě.

RegioJet
Deutsche Bahn
Leo Express
Italo
Ubytování

Potřebujete ubytování?

zobrazit na mapě
Nejlepší hotely
Celé domy a byty

Najděte si to nejlepší ubytování s naším partnerem Booking.com

Zobrazit vše

Vlaky Mnichov – Praha

Každý všední den je na cestu z Mnichova do Prahy vypraveno asi deset vlakových souprav. O víkendu je frekvence spojů o něco nižší. Přesto počet spojů neklesne pod pět. První vlaky odjíždí z vlakového nádraží v Mnichově už před sedmou hodinou ráno. Poslední vlaky jsou vypravovány většinou kolem šesté hodiny večer. Při výběru jízdenky Mnichov – Praha je dobré si dát pozor na počet přestupů. Spousta spojů nevyžaduje přestup. V nabídce jsou ale i spojení s pěti přestupy.

Kteří železniční dopravci jezdí na trase Mnichov – Praha?

Vlaky Mnichov Praha obstarávají dvě dopravní společnosti. První z nich je společnost Alex. Ta zpravidla vypravuje vlaky bez přestupu. Alternativou je státní podnik Deutsche Bahn. Pokud si cestující vyberou Deutsche Bahn, musí počítat na cestě Mnichov – Praha s nejméně jedním přestupem. Většina vlaků během týdne je vypravována společností Alex.

Jak dlouho trvá cesta vlakem na trase Mnichov – Praha?

Doba, jakou cestující strávi na cestě mezi Mnichovem a Prahou, se může v jednotlivých případech velmi lišit. Nejrozumnější volbou je vybrat spoj bez přestupu. V takovém případě vlak do cíle dorazí pět a půl hodiny po odjezdu. Ne vždy na této trati platí, že menší počet přestupů znamená kratší cestu. Například vlak společnosti Alex s jedním přestupem cestu urazí za deset hodin. Společnost Deutsche Bahn nabízí vlak se třemi přestupy, který ovšem do cíle dorazí o dvě hodiny dříve.

Kolik spojení vlakem je k dispozici na trase Mnichov – Praha?

Vlaky Mnichov Praha mají nejčastěji naplánován odjezd ráno a dopoledne. První vlaky vyrážejí dokonce už krátce po půlnoci. Společnost Alex běžně vypravuje pět až osm vlakových souprav každý den. Oproti tomu Deutsche Bahn má menší zastoupení. Jejich vlaky vyrážejí na trasu zhruba čtyřikrát za den. Celkově je tedy každý den na trase Mnichov Praha vypravováno kolem deseti spojů.

Ze kterých železničních nádraží odjíždějí a na která nádraží přijíždějí vlaky na trase Mnichov – Praha?

Odjezd z nádraží:Vlakové nádraží v Mnichově se nachází v západní polovině centra města. Pro dopravu do dalších míst v Mnichově nebo pro přestup na další způsoby dopravy je možné použít metro. V docházkové vzdálenosti od nádraží se nachází hned tři stanice metra. V okolí je také spousta zastávek tramvají. Od nejužšího centra města je nádraží vzdáleno asi dvanáct kilometrů.

Příjezd na nádraží:Pražské vlakové nádraží leží nedaleko centra města. Přímo pod nástupišti se nachází stanice metra. Cestující mohou snadno přestoupit na linku B metra a pokračovat na autobusové nádraží. Asi tři minuty chůze od vlakového nádraží se nachází zastávka tramvaje, která doveze cestující do centra města. Z vlakového nádraží také každou půl hodinu odjíždí autobusový express na letiště. V budově vlakového nádraží se nachází několik restaurací, obchod s potravinami nebo třeba infostánek pro turisty.

Tipy pro cestovatele

Vlaky na trase Mnichov – Praha
Do města Praha můžete jet vlakem přesně podle svých představ. Ať hledáte nejrychlejší nebo nejlevnější variantu, nebo máte úplně jiné požadavky, naši experti shromáždili veškeré informace, které potřebujete znát, abyste si na trase Mnichov – Praha mohli vybrat spoj, který vám bude opravdu vyhovovat.
FAQs
Kolik stojí levná vlakový jízdenka z města Mnichov do města Praha?
Nejlevnější způsob, jak se dostat do města Praha z města Mnichov je vlakem a může stát již od 758 Kč, obzvláště, pokud budete hledat ceny jízdenek předem. Ušetřete peníze tím, že si koupíte levnou vlakový jízdenku z města Mnichov do města Praha s Omio.
Jak dostanu výhodné jízdné vlakem z města Mnichov do města Praha?
Nízké ceny jízdenek vlakem z města Mnichov do města Praha kolem 758 Kč vám pomůže vyhledat Omio. Cena se odvíjí od více faktorů, jako je konkrétní datum odjezdu, víkendy, svátky či sezóna.
Jak je to daleko z města Mnichov do města Praha vlakem?
Pokud chcete jet vlakem, Praha je od města Mnichov daleko přibližně 299 km. Pro co nejlevnější jízdenku doporučujeme její co nejdřívější rezervaci.
Jaká je dojezdová doba vlakem z města Mnichov do města Praha?
Cesta vlakem z města Mnichov do města Praha trvá v průměru 5 hod 38 min. Skutečná doba jízdy však záleží na více faktorech, například zda se chystáte jet ve všední dny, o víkendu či ve státní svátek. Omio vám rychle najde levné i rychlé spoje.
Jaké jsou spoje vlaky z Mnichov do Praha?
Co se týká z Mnichov do Praha, můžete vybírat hned z alex-Länderbahn und Vogtlandbahn-GmbH, Deutsche Bahn, Leo Express nebo Deutsche Bahn with connection. Stačí zadat datum, odkud a kam chcete jet a Omio vám najde ty nejlepší varianty.
Existuje cesta vlakem z města Mnichov do města Praha přímo?
Přímé spojení z města Mnichov do města Praha vlakem poskytuje alex-Länderbahn und Vogtlandbahn-GmbH. Pokud nenajdete spoj, který vám bude vyhovovat, Omio vám pomůže najít nejlepší kombinaci spojů z města Mnichov do města Praha.
Mohu koupit zpáteční jízdenku vlakem z města Mnichov do města Praha?
Levné jízdenky vlakem z města Mnichov do města Praha snadno vyhledáte v našem formuláři. Díky aplikaci Omio můžete navíc mít všechny své jízdenky na jednom místě.
Když přijedu vlakem z Mnichov do Praha, kam ještě můžu jít v blízkosti Praha?
Spousta cestovatelů, kteří přijedou do Praha vlakem také objevují oblíbené destinace poblíž, jako Berlín, Vídeň nebo Budapešť. Pokud chcete objevovat Berlín, Vídeň nebo Budapešť z Praha, Omio vám najde ta nejlepší možná spojení za příznivou cenu.
Co když nemám auto a chci jet z města Mnichov do města Praha? Můžu jet vlakem?
Pokud nemáte auto, není problém cestovat mezi městy Mnichov a Praha vlakem. Omio umí najít nejlepší spojení vlakem z města Mnichov do města Praha a porovnat je podle toho, co konkrétně potřebujete. Omio aplikace navíc ukládá všechny vaše jízdenky na jedno místo.
Zastávky

Důležité stanice a letiště pro tuto cestu.

Mnichov
Praha
München Hbf
Vybavení
Občerstvení
WC

Nejčastější dotazy

Kde se železniční stanice nachází a jak se tam nejlépe dostat?
Tato stanice je v pěší vzdálenosti od centra města a je spojena městskou hromadnou dopravou s ostatními částmi města <br>Linky metra U1, U2, U4, U5, U7, U8<br>Autobusové linky 58<br>Tramvajové linky 16, 17, 20, 21, 22
Jak dlouho trvá cesta ze železniční stanice do centra města?
Tato stanice se nachází 5 – 10 minut chůze od centra města.
München Ost
Vybavení