Tyto společnosti nám důvěřují. Umožňujeme nákup jízdenek a letenek mnoha společností na jednom místě.

RegioJet
Deutsche Bahn
Leo Express
Italo

Vlaky z Karlových Varů do Ústí nad Labem – Přehled cesty

Železniční trať mezi Karlovými Vary a Ústím nad Labem představuje jediné přímé spojení pro obyvatele, žijících v pohraničí a v podhůří Krušných hor. Trasa vede ze světoznámého lázeňského letoviska do srdce severních Čech, a to skrz menší vesničky, větší městečka, či rozsáhlá průmyslová města. Poptávka je tak samozřejmě velmi vysoká a proto České dráhy denně vypravují 10 spojů, z nichž první jede už před pátou ranní a poslední okolo půl deváté večerní. Soupravy jezdí v přibližně dvouhodinovém intervalu. Trasu, dlouhou 130 kilometrů urazí za dvě a půl hodiny. Jelikož se vesměs jedná o zastávkové osobáky, rychlíky a spěšné vlaky, není možné zakoupit jízdenku s místenkou. To koneckonců ani není potřeba, protože vagony jezdí obvykle poloprázdné.

Vlakem z Karlových Varů

Vlak začíná na karlovarském hlavním nádraží. To se nachází, spolu s hlavním autobusovým terminálem asi kilometr od lázeňské kolonády, odkud je železniční stanice dostupná několikaminutovou pěší chůzí. Z Tržnice sem zajíždí bus MHD. Obecně je však nejlepší dostat se jakýmkoliv městským autobusem, právě na parkoviště Tržnice a odtud asi 5 minut pěšky.

Příjezd vlakem do Ústí nad Labem

Cesta končí na ústeckém nádraží, které se nachází pouze několik metrů od nákupního střediska Fórum. Před staniční budovou je možné využít četných autobusových linek. Za zmínku stojí autobusy 17 a 27, s nimiž se dá dojet pod hrad Střekov. Stačí jen dojet do zastávky Ovčácká Stezka a odtud 20 minut do prudkého kopce. V Ústí nad Labem se nabízí i cestování trolejbusy - ty však obsluhují především okrajová sídliště.

Destinace Ústí nad Labem

Ústí nad Labem je krajským městem a zároveň obvyklou zastávkou na cestě do / z Německa. Ačkoliv je to místo relativně rozlehlé, nabízí pouze malé centrum, které pomyslně tvoří nákupní středisko Fórum a okolní ulice. Za zmínku stojí dva kostely - Nanebevzetí Panny Marie a Chrám Sv. Vojtěcha. V kopcích nad městem se tyčí majestátní hrad Střekov, v jeho blízkosti pak leží zámek Větruše, kam lze z Fóra dojet lanovkou. Z obou lokací je překrásný výhled do polabské krajiny, až na německé území.

Tipy pro cestovatele

Vlaky na trase Karlovy Vary – Ústí nad Labem
Do města Ústí nad Labem můžete jet vlakem přesně podle svých představ. Ať hledáte nejrychlejší nebo nejlevnější variantu, nebo máte úplně jiné požadavky, naši experti shromáždili veškeré informace, které potřebujete znát, abyste si na trase Karlovy Vary – Ústí nad Labem mohli vybrat spoj, který vám bude opravdu vyhovovat.
FAQs
Kolik km je to z města Karlovy Vary do města Ústí nad Labem vlakem?
Vzdálenost do města Ústí nad Labem z města Karlovy Vary vlakem je zhruba 94 km. Pokud chcete stihnout levnou jízdenku, doporučujeme ji zarezervovat co nejdříve.
Jaké jsou spoje vlaky z Karlovy Vary do Ústí nad Labem?
Jízdní řády z Karlovy Vary do Ústí nad Labem vám Omio vyhledá jako Czech Railway.
Plánujete cestu z města Karlovy Vary do města Ústí nad Labem vlakem? Podívejte se na nejpopulárnější destinace poblíž Ústí nad Labem, které můžete navštívit.
Spousta cestovatelů, kteří přijedou do Ústí nad Labem vlakem také objevují oblíbené destinace poblíž, jako Praha, Berlín nebo Drážďany. Pokud chcete objevovat Praha, Berlín nebo Drážďany z Ústí nad Labem, Omio vám najde ta nejlepší možná spojení za příznivou cenu.
Můžu místo cesty autem jet vlakem z města Karlovy Vary to města Ústí nad Labem?
Z města Karlovy Vary do města Ústí nad Labem můžete cestovat bez auta naprosto bez problému. Použijte Omio, porovnejte ta nejlepší spojení vlakem a najděte levné jízdenky z města Karlovy Vary do města Ústí nad Labem. Svou cestu si navíc můžete usnadnit, když si uložíte všechny své jízdenky přímo v aplikaci Omio.
Zastávky

Důležité stanice a letiště pro tuto cestu.

Karlovy Vary
Ústí nad Labem
Doubi u Karlovych Varu
Vybavení
Karlovy Vary
Vybavení
Karlovy Vary dolni n.
Vybavení
Karlovy Vary-Brezova
Vybavení
Karlovy Vary-Dvory
Vybavení
Stara Role
Vybavení

Vlaky Karlovy Vary – Ústí nad Labem, zajímají vás další možnosti dopravy v těchto lokalitách?

Zde najdete další stránky obsahující informace, které jste pravděpodobně hledali