Jízdní řády vlaků

čt 20. 6.
+ Přidat návrat
QR-Code
Oskenujte kód a stáhněte si zdarma naši aplikaci
V naší aplikaci najdete aktuální cestovní informace a můžete si koupit letenky, jízdenky na vlaky a autobusy a lístky na trajekty.
App Store
rate4.9
42K hodnocení
Google Play
rate4.6
136K recenzí
Oblíbené železniční trasy
Jízdní řády českých vlaků
Jak rezervovat
Další oblíbené trasy

Nejpopulárnější spoje nabízené Českými dráhami, Leo Expressem a RegioJetem

Trasa Délka cesty Cena od
Vlaky Brno – Praha 2:30 177 Kč
Vlaky Praha – Ostrava 3:00 177 Kč
Vlaky Praha – Plzeň 2h40 100 Kč
Vlaky Praha – České Budějovice 2:23 165 Kč
Vlaky Praha – Ústí nad Labem 1:14 151 Kč

Jízdní řády vlaků – České dráhy, Leo Express a RegioJet – novinky a změny

Největší změny v jízdních řádech vlaků každoročně přicházejí na přelomu roku. Přes léto však častou přibydou nové trasy, případně se zvýší počet spojení za den do oblastí, kam lidé vyrážejí častěji v letní sezóně. Jízdní řády vlaků Českých drah jsou samozřejmě nejobsáhlejší, protože ČD nabízejí ze všech provozovatelů železniční dopravy v ČR nejvíce spojení do tuzemských destinací. Díky hustému pokrytí se jízdní řády tohoto dopravce obvykle nemění co do nových tras ale spíše se v závislosti na sezóně zkracují intervaly a posilují se spoje. O prázdninách 2017 dojde k posílení o 5 000 míst. Jízdní řády Leo Express nabízejí každodenní spoje z Prahy například do Pardubic, Olomouce či Ostravy. Nejdál se dostanete do slovenských Košic, se zastávkami v Tatrách – v Popradu či v Liptovském Mikuláši. Jízdní řády vlaků RegioJet mají tu výhodu, že často navazují na autobusové spoje této společnosti. Novinkou v jízdních řádech RegioJet by v létě 2017 měla být 30 minutová frekvence na trase mezi Prahou a Brnem.

Tuto letní sezónu se všem cestovatelům, kteří využijí k dopravě železnici, pokusí zpříjemnit společnost RegioJet a její žluté vlaky. Pokud se například chystáte na výlet vlakem a chcete si s sebou vzít vaše jízdní kolo, nebude to problém ve vlacích RegioJet Low Cost. Vlakem je však možné přepravit pouze tři jízdní kola najednou na jeden vůz. Tuto službu, které je zdarma, je proto dobré rezervovat předem. Chystanou novinkou na konec roku jsou o něco plnější jízdní řády vlaků. Zaplní se na trase mezi Prahou, Brnem, Břeclaví a Vídní. Tato nová trasa do Rakouska je plánovaná na prosinec 2017 či leden 2018. Hledejte ji v jízdním řádu vlaků platném od začátku roku 2018.

Jízdní řády a informace o odjezdech vlaků: Proč se vyplatí rezervace jízdenek s Omio

Jízdní řády vlaků přehledně

Jasné a přehledné informace o odjezdech vlaků a cenách jízdenek na vlaky Českých drah, ostatních českých železničních dopravců ale i všech dalších evropských provozovatelů vlakové dopravy.

Nejlevnější jízdenky

Prostřednictvím Omio jsou k dispozici veškeré jízdenky a tarify Českých drah, lze je také kombinovat se slevovou In-kartou. Nabízíme samozřejmě i levné jízdenky od ostatních dopravců, jako je například Leo Express a RegioJet.

Nejrychlejší vyhledání spojení

Omio třídí výsledky podle nejlevnějších, nejrychlejších a nejoptimálnějších spojení a najde tak pro vás tu správnou nabídku.

Porovnání s ostatními

Vždy porovnáme výsledky se všemi alternativními autobusovými, železničními a leteckými spoji a vy si tak vyberete variantu, která je pro vás nejlepší.

Vlaky po České republice

Jízdní řády a odjezdy vlaků

Rostoucí zájem o cestování a také přibývající množství konkurence motivuje železniční dopravce nabízet kvalitní služby a získat tak více zákazníků. Kromě levných jízdenek na vlak, nabízejí různé speciální akce a tarify, nebo také častější odjezdy vlaků. Jízdní řády vlaků se tak mění a přibývají spojení vlakem na mnoha oblíbených trasách.


 

Vlakem z České republiky do zahraničí

Jízdní řády – vlaky ČD

České dráhy nabízejí spojení do všech větších měst v České republice a také do mnoha menších měst a vesnic. ČD mají u nás dlouholetou tradici – jejich vlaky brázdí českou krajinou více než 175 let.

Pro osobní dopravu rozdělují ČD své vlaky do několika kategorií: osobní vlaky, spěšné vlaky, rychlíky a expresní vlaky. Tyto expresní vlaky se dále rozlišují na vlaky expres (Ex), Intercity (IC, mezi něž patří i vlaky s obchodním označením SC, SuperCity), EuroCity (EC) a EuroNight (EN). Nejrychlejšími vlaky Českých drah jsou italské soupravy Pendolino. Vlaky Českých drah cestujícím nabízejí hned několik způsobů sezení, například místa ve velkoprostorovém uspořádání nebo v menších oddílech pro 6 nebo 8 cestujících. Můžete si vybrat mezi komfortní 1. třídou a ekonomičtější 2. třídou. Liší se jednak nabízeným pohodlím, velikostí sedadel, větším prostorem pro nohy a také poskytovanými nadstandardními službami, mezi než patří například občerstvení a denní tisk zdarma.

 

Jak rezervovat jízdenky na vlaky českých dopravců


Rezervace: Online nebo přímo na nádraží (u přepážky nebo v automatu).

Výměna a storno jízdenek: Nevyužíté jízdenky je možné vyměnit u pokladní přepážky. Podrobnější informace najdete zde

Informace: Podrobnější informace na tel. čísle> +420 840 112 113 nebo pomocí Online kontaktního formuláře. Velmi rádi vám také pomůžeme na naší zákaznické lince, pokud jste jízdenky rezervovali s Omio


Rezervace: Online nebo přímo na nádraží (u přepážky nebo v automatu).

Výměna a storno jízdenek: Stornovat můžeš všechny jízdenky, kromě: Promo jízdenek, zpátečních jízdenek po odjetí první jízdy, jednotlivých jízdenek v tarifech Parta a Rodina.

Informace: Můžete se obracet na zákaznickou linku pomocí emailu: [email protected] nebo telefonicky na lince: 800 222 226. Provozní doba je od 6:00 do 21:00.


Rezervace: Jízdenky je možné rezervovat online, pomocí mobilní aplikace (aplikaci Omio si můžete stáhnout zdarma), pomocí sms nebo osobně na některém z prodejních míst.

Výměna a storno jízdenek: Podmínky pro storno jízdenek jsou podobné jako pro jejich rezervaci. Můžete tak učinit přes internet, pomocí mobilní aplikace nebo sms zprávou.

Informace: Informace získáte na telefonním čísle +420 542 424 242 nebo na emailu: [email protected]

Proč cestovat vlakem?

Železniční infrastruktura se rok od roku zlepšuje. Na českých kolejích přibývá konkurence. Soupravy na tratích se postupně modernizují. Dochází také k harmonizaci právních předpisů s těmi, které platí v Evropské unii, a to i díky vstupu soukromých dopravců na trh. To vše má pozitivní vliv na zlepšení kvality služeb poskytovaných v českých vlacích. Klíčovou otázkou samozřejmě je jak zvýšit bezpečnost cestujících a zároveň udržet nízké ceny jízdenek na železnici. Železniční doprava je v České republice oblíbená jak na delších trasách, třeba do zahraničí, tak i na trasách krátkých, například pro ty, kteří volí vlak pro každodenní dojíždění do školy či zaměstnání.

Nejen v Česku ale i v ostatních částech Evropy se toho v posledních letech hodně změnilo. Vysokorychlostní železniční doprava je, hlavně v západní Evropě, stále běžnější. S urychlováním železniční přepravy dochází také k růstu její popularity a stává se v posledních letech módní. Na mnoha evropských trasách nabízí nejrychlejší alternativu přepravy vlak. Například mezi Paříží a Bruselem nebo mezi Londýnem a Paříží. V porovnání s leteckou přepravou zde odpadá čas nutný pro dopravu z centra města na letiště, doba nutná na odbavení a bezpečnostní kontrly a čekání na letišti. Cestování vlakem je také ideální způsob, jak spojit příjemné s užitečným, tedy pohodlí na cestách s možností pracovat během jízdy v železničním voze. Mnoho vlaků nabízí připojení k internetu zdarma.

Aplikaci zdarma!

 

Jak se tvoří jízdní řády

Jedná se dlouhodobý proces, který trvá až jeden rok a podílí se na něm více subjektů . Při tvorbě jízdních řádů se nejprve upřednostňují vlaky vyšších kategorií, na které následně navazují vlaky nižších kategorií, přičemž se upřednostňují vlaky mezinárodní, jejichž provoz je řízen mezinárodní dohodou.

Jízdní řády Českých drah s přesnými časy odjezdů vlaků je k dispozici online na stránkách ČD a také na nádražích po celé zemi. Jízdní řády vlaků je možné zdarma stáhnout a používat je i v režimu offline, pokud zrovna nemáte připojení k internetu. Jízdní řády jsou přizpůsobené potřebám cestujících. V úvahu berou letový provoz v období dovolených nebo během prázdnin. Železniční jízdní řád a odjezdy vlaků se mění většinou jednou za rok a změny vstupují v platnost ve druhé polovině prosince. Pokud ke změnám dochází i mimo tento časový úsek, České dráhy o tom informují na svých stránkách. Existuje však mnoho tras, na kterých odjezdy vlaků fungují beze změn několik let.

Další oblíbené železniční trasy v ČR

 

DomůJízdní řády vlaků
Měna
Jazyk