Itálie - cestování vlakem

so 13. 7.
+ Přidat návrat
QR-Code
Oskenujte kód a stáhněte si zdarma naši aplikaci
V naší aplikaci najdete aktuální cestovní informace a můžete si koupit letenky, jízdenky na vlaky a autobusy a lístky na trajekty.
App Store
rate4.9
42K hodnocení
Google Play
rate4.6
136K recenzí

Tyto společnosti nám důvěřují. Umožňujeme nákup jízdenek a letenek mnoha společností na jednom místě.

RegioJet
Deutsche Bahn
Leo Express
Italo

Vlaky v Itálii

Hodně lidí sní o návštěvě Itálie kvůli její bohaté historii, proslulé kuchyni a nebo přírodním krásám země. Pokud rádi cestujete a chcete si tuto zemi pořádně užít, neměli byste si nechat ujít možnost cestování vlakem. Díky kvalitním rychlíkům a husté železniční síti je cestování vlakem v Itálii jedním z nejoblíbenějších způsobů dopravy. Nechybí samozřejmě každodenní pravidelné linky do velkých, ale také menších měst ze všech koutů této krásné země.

Vlaky v Itálii jsou nejen rychlé, ale také nabízí pohodlí a skvělý servis na palubě po celou dobu cesty. Podívat se do Říma, Milána nebo Benátek je tak díky Omio jednodušší než kdy předtím. Na této stránce najdete všechny potřebné informace o cestování vlakem v Itálii, a nejen to. U nás lze jízdenky zakoupit také předem z pohodlí domova. Prostřednictvím mobilní aplikace Omio budete mít dokonce svou jízdenku vždy po ruce.

V nabídce jsou samozřejmě všechna hlavní spojení z Říma a ostatních velkých měst Itálie. Při výběru můžete využít jak funkci vyhledávání, tak filtrování seznamu a najít tak tu ideální variantu pro vás. Díky naší živé aktualizaci budete mít vždy přesné informace o časech odjezdů a příjezdů vlaků, cenách lístků, slevách a slevových kartách a další zajímavé informace, které budete na vaší cestě do Itálie potřebovat.

Rezervace vlakové jízdenky do Itálie s Omio

Když už jste se rozhodli cestovat do Itálie, nejlepší je koupit si jízdenku předem. Pro rezervaci vlakové jízdenky s Omio potřebujete jenom počítač nebo mobil a přístup k internetu. Nemusíte nikam chodit, měnit si peníze ani se domluvit italsky. Z nabídky si jednoduše vyberte trasu, která vám vyhovuje nejvíce a náš systém vám zobrazí aktuální časy a ceny jednotlivých vlaků. Omio samozřejmě nabízí bezpečnou platbu kartou, využití slev a možnost uložení elektronického lístku. To vše ve vašem jazyce z pohodlí domova nebo příjemné kavárny. Rezervujte si levné vlakové jízdenky do Itálie s Omio a ušetříte tak čas i peníze.

Vlakové společnosti v Itálii

Železniční doprava je v Itálii spravována dvěma společnostmi. Nejstarší je vlaková společnost Trenitalia a v roce 2011 se k ní přidala vlaková společnost Italo. Trenitalia v dnešní době spravuje většinu železničních tras v celé zemi a Italo pak zabezpečuje rychlý přesun mezi hlavními body Itálie.

Trenitalia je největší vlakovou společností a spojuje 200 měst na různých trasách v Itálii. Provozuje také noční a dálkové vlaky mezi severní a jižní částí země. Nejrychlejší z nich jsou vlaky Frecciarossa, které jezdí rychlostí 300 až 400 km/h. Na druhém a třetím místě jsou rychlíky, které dosahují rychlosti 250 až 320 km/h. Můžete je využít zejména na trasách mezi středně velkými městy a toto jsou jejich čtyři hlavní trasy:

  • Turín - Milán - Bologna – Florencie - Řím - Neapol – Salerno
  • Milán - Reggio Emilia - Bologna - Rimini - Ancona - Pescara - Termoli - Foggia - Bari - Brindisi – Lecce
  • Benátky - Padua - Bologna - Florencie - Řím - Neapol – Salerno
  • Milán - Brescia - Verona - Vincenza - Padua – Benátky

Vlaky novější, již zmíněné vlakové společnosti Italo, jezdí rychlostí 360 km/h a mají čtyři hlavní trasy:

  • Turín - Milán - Reggio Emilia - Bologna - Florencie - Řím - Neapol - Salerno
  • Turín - Milán - Reggio Emilia - Bologna - Rimini - Pesaro - Ancona
  • Benátky - Padua - Bologna - Florencie - Řím - Neapol - Salerno
  • Verona - Bologna - Florencie - Řím - Neapol

Oblíbené mezinárodní trasy vlakem

Thello je italská společnost, která vznikla v roce 2010 zásluhou společnosti Trenitalia. Spojuje dvě z největších měst v Itálii s jižními městy Francie. Jejich mezinárodní vlakové soupravy jsou vysoce kvalitní, moderní a nabízí servis po celou dobu cesty. Ideální kombinaci těchto dvou zemí a pohodlného cestování si proto nesmíte nechat ujít! Jízdenky na tyto vlaky jsou povinné. S Omio si je můžete zakoupit předem a vyhnout se tak čekání.

Pravidelné mezinárodní trasy vlakem jsou jenom dvě a jsou velice oblíbené jak u místních, tak mezi turisty. První spojuje francouzská města Marseille a Nice s italským Milánem. Druhá pak město módy – Paříž, s městem na vodě – Benátky. Návštěva těch nejznámějších měst v Itálii nebo ve Francii tak může být zajímavá, dobrodružná, ale hlavně nezapomenutelná. Pomocí Omio můžete jednoduše, rychle a bezstarostně najít a rezervovat tu, která vám vyhovuje nejvíce.

Co je dobré vědět po příjezdu do Itálie

Itálie se nachází ve stejném časovém pásmu jako Česká republika a její měnou je Euro. Vlakové jízdenky v Itálii je potřeba si koupit a také označit předem. Nikdy necestujte bez lístku! Pokuty jsou mnohem vyšší než cena samotné jízdenky. S Omio si zakoupíte svou jízdenku online a už se o nic nemusíte starat, stačí si jenom užívat. Itálie je rozmanitá a určitě je se na co dívat. Města jako Milán, Verona, Řím, Benátky nebo Neapol jsou proslulá svou historií. Cestování vlakem pro vás tak bude určitě poučným zážitkem. Vlaky v Itálii jezdí dokonce až na samý konec „boty“ na jihu, do města Reggio di Calabria!

DomůItálie - cestování vlakem

S aplikací Omio je plánování cest mnohem jednodušší

Dostaneme tě tam, kam potřebuješ. Od živých aktualizací železničních spojení, po elektronické jízdenky – s naší aplikaci budeš vždy na nejlepší cestě!

ios-badge
android-badge
Hand With Phone
Měna
Jazyk