Tyto společnosti nám důvěřují. Umožňujeme nákup jízdenek a letenek mnoha společností na jednom místě.

RegioJet
Deutsche Bahn
Leo Express
Italo

Vlaky ve Francii

Infrastruktura železniční dopravy ve Francii je neuvěřitelně dobře propracovaná a na vysoké úrovni. Není tak divu, že se doprava vlakem stala jednou z nejoblíbenějších u místních ale také turistů, kteří tuto překrásnou zemi každoročně navštěvují. Nejrychlejší dopravu mezi největšími městy Francie zde zabezpečuje známá společnost TGV. Díky jejím vysokorychlostním vlakům, jejichž rychlost může dosáhnout až 300 km/h, je cestování na druhý konec země otázkou jenom několika hodin. Věděli jste, že spojení Paříž – Marseille tak trvá pouhé tři hodiny?

Velice oblíbená jsou samozřejmě také spojení z Paříže do města Lyon, Nice a nebo Lille. Do menších měst a vesnic pak není vůbec problém se dostat díky dopravci TER, který má na starosti regionální meziměstské vlaky ve Francii. Jestli se chystáte cestovat do menšího města a nebo si užít krásy francouzského venkova, můžete využít pravidelné regionální linky.

Mezistátní vlakové linky vysoké kvality jsou k dispozici i pro ty, kteří by rádi přicestovali do Francie ze zahraničí a nebo se naopak chystají cestovat z Francie do jiné země. Všechny důležité informace pro cestu vlakem ve Francii, jak si zakoupit jízdenky, informace o slevách a slevových kartách a zajímavé tipy najdete přímo zde na naší Omio stránce. Prostřednictvím naší stránky nebo mobilní aplikace si také můžete zakoupit jízdenku pohodlně předem a nemusíte tak čekat v řadě na stanici.

Rezervace vlakové jízdenky do Francie s Omio

Zakoupení jízdenky na vlak ve Francii může být složité, zejména pokud nemluvíte francouzsky nebo jiným cizím jazykem. Přes náš Omio rezervační systém a nebo bezplatnou mobilní aplikaci si můžete svou jízdenku zarezervovat pohodlně předem a ve svém jazyce. Informace o časech a místech odjezdů vlaků jsou pravidelně aktualizovány a platba kartou je u nás samozřejmostí. Rezervace vlakových jízdenek do Francie je tak s Omio jednoduchá, rychlá a vy si můžete spokojeně užívat cestování.

Vlakové společnosti ve Francii

Hlavním vlakovým dopravcem ve Francii je společnost SNCF, která řídí také ostatní menší dopravní společnosti jako je TGV, iDTGV, Ouigo a regionální vlakové linky společnosti TER.

TGV: Železničních linek této vlakové společnosti není moc, pokrývají ale několik hlavních tras mezi velkými městy ve Francii. Na trasách Paříž-Lyon, Paříž-Marseille, Paříž-Montpellier, Paříž-Lille a Paříž-Bordeaux strávíte jenom několik málo hodin, a to právě díky vysokorychlostním vlakům, jejichž průměrná rychlost je přibližně 200 km/h. Ušetříte tak spoustu drahocenného času, který raději můžete strávit příjemným užíváním si kulturního a přírodního bohatství, které Francie nabízí.

Intercité: Tak jako u nás, tak i ve Francii najdete vlaky Intercity, které zabezpečují dopravu mezi městy. Tato vlaková společnost má na starosti všechny trasy, kde nejezdí TGV. Jejich vlaky nejsou sice tak rychlé, ale jsou pohodlné a cena jízdného je nižší. Můžete tak ušetřit a zároveň si stejně dobře užít cestování.

TER: Vlaky této společnosti ve Francii jsou pohodlné a rychlé. Díky mnoha meziměstským spojům, které nabízí, můžete pohodlně cestovat z velkých měst na venkov a nebo do menších měst regionálního významu. Návštěva proslulých vináren a nebo levandulových polí je tak díky husté síti dostupná pro každého v jakémkoliv ročním období.

Mezistátní vlakové společnosti ve Francii zabezpečují každodenní spojení jak do Francie, tak i z Francie do jiných států. Dopravce Eurostar spojuje Francii s Anglií přes Eurotunel, společnost Thalys Francii s Belgií a Nizozemskem, společnost Lyria zabezpečuje vlaky z Francie do Švýcarska a dopravce Thello má na starosti vlaková spojení s Itálií.

Oblíbené mezinárodní trasy vlakem

Díky husté železniční síti je transport mezi městy ve Francii velice rychlý. Jeden den můžete obdivovat krásy hlavního města, přímořské oblasti nebo vysokohorská střediska a za několik hodin již můžete být za hranicemi Francie. Mezinárodní vlaky jsou na vysoké úrovni, jsou pohodlné a rychlé. Navíc se na vaší cestě můžete klidně kochat pohledy na krásnou přírodu, malebné domečky okolních vesnic a nebo majestátní historická města.

Pokud byste do Francie přicestovali vlakem ze zahraničí a nebo byste rádi z Francie vyrazili do jiné země, Omio vám nabízí několik možností. Velká města ve Francii jako Paříž, Nice, Lyon nebo Bordeaux mají na své každodenní trase několik mezinárodních vlaků. Dostat se tak můžete rychle a jednoduše do měst jako Londýn, Brusel, Milán nebo Řím. Mezi oblíbená mezinárodní spojení, kterými se můžete naopak do Francie dostat, jsou vlaky z Curychu, Říma, Berlína nebo Amsterdamu. Podívejte se na nejoblíbenější trasy vlakem, které města ve Francii nabízí.

Co je dobré vědět po příjezdu do Francie

Francouzi jsou velice hrdý národ a neradi mluví jinak než francouzsky. Pokud narazíte na někoho, kdo by mohl mluvit anglicky nebo jiným jazykem, je velice uctivé jej alespoň oslovit ve francouzštině. Francouzi si snahy cizinců hodně cení a ačkoli se při nesprávné výslovnosti chvíli pobaví, určitě vám rádi pomůžou nebo poradí. Základní slova, která potřebujete vědět jsou „dobrý den“, „prosím“ a „děkuji“. Ve francouzštině se to řekne „bonžúr“, „silvuple“ a „merci“. S těmito třemi slovy uděláte na domácí dobrý dojem a určitě se tak neztratíte. Navíc si zvládnete jízdenky na vlak zarezervovat i sami, jelikož Omio aplikace je k dispozici také ve vašem jazyce.