POROVNEJ Ceny všech druhů přepravy


24. 9.
226 RegioJet a.s.
188 ArdaTur
so
25. 9.
215 RegioJet a.s.
188 Arda Tur
ne
26. 9.
215 RegioJet a.s.
188 ArdaTur
po
27. 9.
196 RegioJet a.s.
188 STUDENT AGENCY k.s.
út
28. 9.
196 RegioJet a.s.
188 ArdaTur
st
29. 9.
188 RegioJet a.s.
188 ArdaTur
čt
30. 9.
196 RegioJet a.s.
188 ArdaTur

1. 10.
215 RegioJet a.s.
188 ArdaTur
so
2. 10.
196 RegioJet a.s.
188 STUDENT AGENCY k.s.
ne
3. 10.
215 RegioJet a.s.
188 ArdaTur
po
4. 10.
196 RegioJet a.s.
188 STUDENT AGENCY k.s.
út
5. 10.
188 RegioJet a.s.
188 ArdaTur
st
6. 10.
188 RegioJet a.s.
188 ArdaTur
čt
7. 10.
196 RegioJet a.s.
188 ArdaTur

8. 10.
215 RegioJet a.s.
188 ArdaTur
so
9. 10.
196 RegioJet a.s.
167 Flixbus
ne
10. 10.
215 RegioJet a.s.
161 Flixbus
po
11. 10.
196 RegioJet a.s.
188 ArdaTur
út
12. 10.
188 RegioJet a.s.
167 Flixbus
st
13. 10.
188 RegioJet a.s.
188 ArdaTur
čt
14. 10.
196 RegioJet a.s.
188 ArdaTur

Tyto společnosti nám důvěřují. Umožňujeme nákup jízdenek a letenek mnoha společností na jednom místě.

RegioJet
Deutsche Bahn
Leo Express
Italo

Vlaky Brno – Vídeň

Největší město Moravy Brno a rakouské hlavní město Vídeň dělí vzdálenost 135 kilometrů. Tu je přímým vlakovým spojem možné překonat už za necelou hodinu a půl. Během pracovního týdne odjíždí z Brna několik vlaků za hodinu. O víkendu je frekvence na trase o něco nižší. Jedná se většinou o přímé vlakové spoje. K dispozici jsou také dva spoje s jedním přestupem.

Kteří železniční dopravci jezdí na trase Brno – Vídeň?

Jízdenky na vlaky Brno – Vídeň nabízejí dva dopravci – RegioJet a České dráhy. Nabídky obou dopravců se z hlediska doby cestování liší jen nepatrně – České dráhy jsou o necelých 10 minut rychlejší, RegioJet ovšem nabízí možnost nastoupit vedle brněnského hlavního nádraží také na nádraží v Židenicích.

Jak dlouho trvá cesta vlakem na trase Brno – Vídeň?

Nejrychlejší přímé vlaky Brno – Vídeň zvládnou překonat trasu mezi oběma městy už za 1 hodinu a 26 minut. V případě spojů s přestupem je třeba si na cestování do Vídně vyhradit necelé 2 hodiny. Nejdelší spoj pak cestující přepraví do cíle za necelé 4 hodiny.

Kolik spojení vlakem je k dispozici na trase Brno – Vídeň?

Vlaková spojení mezi Brnem a Vídní odjíždějí během pracovního týdne až čtrnáctkrát denně. O víkendu je pak na této trase k dispozici dvanáct spojů. Celkem je tedy na trase k dispozici více než devadesát spojů týdně. První vlak odjíždí z Brna kolem 18:00, o víkendu pak kolem 7:30 ráno. Poslední spoj vyráží o víkendu i během pracovního týdne krátce před 21:30 večer.

Ze kterých železničních nádraží odjíždějí, a na která nádraží přijíždějí vlaky na trase Brno – Vídeň?

Odjezd z nádraží: Vlaky do Vídně odjíždějí většinou z brněnského hlavního nádraží, které se nachází v docházkové vzdálenosti od centra. Pěšky je možné sem dojít za deset minut, tramvajemi číslo 4 a 12 pak přibližně za pět minut. Zastávky tramvají i trolejbusů z letiště jsou umístěny přímo před nádražní budovou. Cestující zde mohou využít směnárnu, bankomaty, úschovnu zavazadel, a mnoho možností občerstvení. V případě cestování se společností RegioJet je možné nastoupit také na nádraží v Židenicích.

Příjezd na nádraží: Cílovou stanicí je centrální vlakové nádraží ve Vídni – Wien Hauptbahnhof. Toto moderní nádraží je součástí špičkově vybaveného nákupního komplexu BahnhofCity. Nachází se zde fast food řetězce, bankomaty, uzamykatelné skříňky, bezplatné připojení k Wi-Fi, a samozřejmě nespočet obchodů. Do centra je možné dojet během pár minut linkou metra U1.

Tipy pro cestovatele

Vlaky na trase Brno – Vídeň
Do města Vídeň můžete jet vlakem přesně podle svých představ. Ať hledáte nejrychlejší nebo nejlevnější variantu, nebo máte úplně jiné požadavky, naši experti shromáždili veškeré informace, které potřebujete znát, abyste si na trase Brno – Vídeň mohli vybrat spoj, který vám bude opravdu vyhovovat.
FAQs
Jak levná může být cesta vlakem z města Brno do města Vídeň?
Low cost vlakový jízdenka z města Brno do města Vídeň je levná, již od 188 Kč, ale tato cena závisí na tom, jak brzy tuto nabídku najdete a koupíte. Doporučujeme použít Omio a najít tu nejlevnější vlakový jízdenku pro vaši další cestu. Jízdenku si následně kupte tak dlouho dopředu, jak je to jen možné.
Jaká je cena jízdenky vlakem z města Brno do města Vídeň?
Výhodná cena jízdenky vlakem z města Brno do města Vídeň se pohybuje kolem 205 Kč a závisí na více faktorech, například, zda se jedná o všední den, víkend či svátek, sezonu atd. Omio vám s vyhledání výhodné jízdenky pomůže.
Jak je to daleko z města Brno do města Vídeň vlakem?
Pokud pojedete vlakem, vzdálenost z města Brno do města Vídeň bude kolem 111 km. Abyste měli co nejpohodlnější cestu a nejlevnější jízdenku, doporučujeme její rezervaci provést co nejdříve.
Jaká je dojezdová doba vlakem z města Brno do města Vídeň?
Doba jízdy vlakem z Brno do Vídeň je v průměru 1 hod 33 min. Skutečná dojezdová doba však závisí na více faktorech, například zda se jedná o všední den, víkend nebo svátek. Omio vám rychle najde levné i rychlé spoje a díky aplikaci můžete mít jízdenky na jdenom místě.
Se kterým je nejlepší cesta vlakem z Brno do Vídeň?
, který jezdí z Brno do Vídeň, je například Czech Railway, RegioJet, RegioJet a. S. Leo Express nebo ÖBB | Railjet.
Dostanu se vlakem z města Brno do města Vídeň přímo?
Hledáte cestu vlakem z města Brno do města Vídeň přímo? Zkuste se podívat na spoje, které má ve svém jízdním řádu RegioJet a. S. Pokud jste vyhovující cestu vlakem z města Brno do města Vídeň přímo nenašli, Omio vám pomůže vyhledat jinou vhodnou alternativu.
Jak si mohu koupit jízdenku vlakem z města Brno do města Vídeň?
Ano. Omio vám pomůže vyhledat jízdenky vlakem z města Brno do města Vídeň rychle a výhodně. Stačí do našeho formuláře zadat datum a místo odjezdu a příjezdu. Díky aplikaci Omio můžete navíc mít všechny své jízdenky na jednom místě.
Když přijedu do Vídeň z Brno vlakem, jsou tam blízko data. Arrival} ještě nějaká místa, která stojí za návštěvu?
Vaše cesta vlakem z Brno to Vídeň nemusí končit v Vídeň. Další populární místa, která stojí za návštěvu, blízko Vídeň zahrnují Praha, Budapešť nebo Mnichov. Pokud chcete rozšířit svou cestu, objevte ty nejlepší a nejlevnější způsoby, jak se dostat do Praha, Budapešť nebo Mnichov s Omio!
Jak se dostanu z města Brno do města Vídeň, když nemám auto? Můžu jet vlakem?
Nechce Omio, aby se o to postaral za vás. Nepotřebujete auto pro cestu do města Vídeň z města Brno. Podívejte se na Omio pro nejlepší dostupná spojení vlakem z města Brno do města Vídeň a kupte si levné vlakový jízdenky ještě dnes!
Zastávky

Důležité stanice a letiště pro tuto cestu.

Vídeň
Wien Hbf
Vybavení
Wien Westbahnhof
Vybavení