POROVNEJ Ceny všech druhů přepravy

st
19. 1.
181 RegioJet a.s.
181 ArdaTur
čt
20. 1.
189 RegioJet a.s.
256 STUDENT AGENCY k.s.

21. 1.
207 RegioJet a.s.
181 ArdaTur
so
22. 1.
189 RegioJet a.s.
207 Flixbus
ne
23. 1.
181 RegioJet a.s.
181 ArdaTur
po
24. 1.
189 RegioJet a.s.
205 STUDENT AGENCY k.s.
út
25. 1.
181 RegioJet a.s.
181 ArdaTur
st
26. 1.
181 RegioJet a.s.
181 ArdaTur
čt
27. 1.
189 RegioJet a.s.
256 STUDENT AGENCY k.s.

28. 1.
205 ÖBB | Railjet
155 Flixbus
so
29. 1.
189 RegioJet a.s.
181 ArdaTur
ne
30. 1.
181 RegioJet a.s.
205 STUDENT AGENCY k.s.
po
31. 1.
189 RegioJet a.s.
205 STUDENT AGENCY k.s.
út
1. 2.
122 RegioJet a.s.
181 ArdaTur
st
2. 2.
181 RegioJet a.s.
181 ArdaTur
čt
3. 2.
189 RegioJet a.s.
181 ArdaTur

4. 2.
205 ÖBB | Railjet
181 ArdaTur
so
5. 2.
189 RegioJet a.s.
155 Flixbus
ne
6. 2.
181 RegioJet a.s.
181 STUDENT AGENCY k.s.
po
7. 2.
189 RegioJet a.s.
181 ArdaTur

Tyto společnosti nám důvěřují. Umožňujeme nákup jízdenek a letenek mnoha společností na jednom místě.

RegioJet
Deutsche Bahn
Leo Express
Italo

Vlaky Brno – Vídeň

Největší město Moravy Brno a rakouské hlavní město Vídeň dělí vzdálenost 135 kilometrů. Tu je přímým vlakovým spojem možné překonat už za necelou hodinu a půl. Během pracovního týdne odjíždí z Brna několik vlaků za hodinu. O víkendu je frekvence na trase o něco nižší. Jedná se většinou o přímé vlakové spoje. K dispozici jsou také dva spoje s jedním přestupem.

Kteří železniční dopravci jezdí na trase Brno – Vídeň?

Jízdenky na vlaky Brno – Vídeň nabízejí dva dopravci – RegioJet a České dráhy. Nabídky obou dopravců se z hlediska doby cestování liší jen nepatrně – České dráhy jsou o necelých 10 minut rychlejší, RegioJet ovšem nabízí možnost nastoupit vedle brněnského hlavního nádraží také na nádraží v Židenicích.

Jak dlouho trvá cesta vlakem na trase Brno – Vídeň?

Nejrychlejší přímé vlaky Brno – Vídeň zvládnou překonat trasu mezi oběma městy už za 1 hodinu a 26 minut. V případě spojů s přestupem je třeba si na cestování do Vídně vyhradit necelé 2 hodiny. Nejdelší spoj pak cestující přepraví do cíle za necelé 4 hodiny.

Kolik spojení vlakem je k dispozici na trase Brno – Vídeň?

Vlaková spojení mezi Brnem a Vídní odjíždějí během pracovního týdne až čtrnáctkrát denně. O víkendu je pak na této trase k dispozici dvanáct spojů. Celkem je tedy na trase k dispozici více než devadesát spojů týdně. První vlak odjíždí z Brna kolem 18:00, o víkendu pak kolem 7:30 ráno. Poslední spoj vyráží o víkendu i během pracovního týdne krátce před 21:30 večer.

Ze kterých železničních nádraží odjíždějí, a na která nádraží přijíždějí vlaky na trase Brno – Vídeň?

Odjezd z nádraží: Vlaky do Vídně odjíždějí většinou z brněnského hlavního nádraží, které se nachází v docházkové vzdálenosti od centra. Pěšky je možné sem dojít za deset minut, tramvajemi číslo 4 a 12 pak přibližně za pět minut. Zastávky tramvají i trolejbusů z letiště jsou umístěny přímo před nádražní budovou. Cestující zde mohou využít směnárnu, bankomaty, úschovnu zavazadel, a mnoho možností občerstvení. V případě cestování se společností RegioJet je možné nastoupit také na nádraží v Židenicích.

Příjezd na nádraží: Cílovou stanicí je centrální vlakové nádraží ve Vídni – Wien Hauptbahnhof. Toto moderní nádraží je součástí špičkově vybaveného nákupního komplexu BahnhofCity. Nachází se zde fast food řetězce, bankomaty, uzamykatelné skříňky, bezplatné připojení k Wi-Fi, a samozřejmě nespočet obchodů. Do centra je možné dojet během pár minut linkou metra U1.

Tipy pro cestovatele: Vlaky na trase Brno – Vídeň

Do města Vídeň můžete jet vlakem přesně podle svých představ. Ať hledáte nejrychlejší nebo nejlevnější variantu, nebo máte úplně jiné požadavky, naši experti shromáždili veškeré informace, které potřebujete znát, abyste si na trase Brno – Vídeň mohli vybrat spoj, který vám bude opravdu vyhovovat.
FAQs

Jak levná může být cesta vlakem z města Brno do města Vídeň?

Nejlevnější způsob, jak se dostat do města Vídeň z města Brno je vlakem a může stát již od 181 Kč, obzvláště, pokud budete hledat ceny jízdenek předem. Ušetřete peníze tím, že si koupíte levnou vlakový jízdenku z města Brno do města Vídeň s Omio.

Jaká je výhodná cena jízdenky vlakem z města Brno do města Vídeň?

Nízké ceny jízdenek vlakem z města Brno do města Vídeň kolem 192 Kč vám pomůže vyhledat Omio. Cena se odvíjí od více faktorů, jako je konkrétní datum odjezdu, víkendy, svátky či sezóna.

Jaká je vzdálenost z města Brno do města Vídeň vlakem?

Vzdálenost do města Vídeň z města Brno vlakem je zhruba 111 km. Pokud chcete stihnout levnou jízdenku, doporučujeme ji zarezervovat co nejdříve.

Jak dlouho trvá cesta vlakem z města Brno do města Vídeň?

Dojezdová doba vlakem z města Brno do města Vídeň je v průměru 1 hod 33 min. Skutečná dojezdová doba však závisí na více faktorech, například zda se jedná o všední den, víkend či státní svátek. Omio vám rychle najde levné i rychlé spoje.

Který jezdí z Brno do Vídeň?

Co se týká z Brno do Vídeň, můžete vybírat hned z Czech Railway, RegioJet, RegioJet a. S. Leo Express nebo ÖBB | Railjet. Stačí zadat datum, odkud a kam chcete jet a Omio vám najde ty nejlepší varianty.

Jaká je přímá linka vlakem z města Brno do města Vídeň?

Přímý let z města Brno do města Vídeň provozuje například ÖBB | Railjet nebo RegioJet a. S. Pokud jste žádný přímý let nenašli, nebo vám nevyhovuje, Omio vám pomůže najít jiné možnosti letu z Brno do Vídeň.

Mohu koupit zpáteční jízdenku vlakem z města Brno do města Vídeň?

Ano. Omio vám pomůže vyhledat jízdenky vlakem z města Brno do města Vídeň rychle a výhodně. Stačí do našeho formuláře zadat datum a místo odjezdu a příjezdu. Díky aplikaci Omio můžete navíc mít všechny své jízdenky na jednom místě.

Plánujete cestu z města Brno do města Vídeň vlakem? Podívejte se na nejpopulárnější destinace poblíž Vídeň, které můžete navštívit.

Vaše cesta vlakem z Brno to Vídeň nemusí končit v Vídeň. Další populární místa, která stojí za návštěvu, blízko Vídeň zahrnují Praha, Budapešť nebo Mnichov. Pokud chcete rozšířit svou cestu, objevte ty nejlepší a nejlevnější způsoby, jak se dostat do Praha, Budapešť nebo Mnichov s Omio!

Můžu jet z města Brno do města Vídeň vlakem místo autem?

Nechce Omio, aby se o to postaral za vás. Nepotřebujete auto pro cestu do města Vídeň z města Brno. Podívejte se na Omio pro nejlepší dostupná spojení vlakem z města Brno do města Vídeň a kupte si levné vlakový jízdenky ještě dnes!
Zastávky

Důležité stanice a letiště pro tuto cestu.

Vídeň
Wien Hauptbahnhof
Vybavení
Wien Hbf
Vybavení
Wien Westbahnhof
Vybavení