POROVNEJ Ceny všech druhů přepravy

út
18. 1.
184 RegioJet a.s.
181 Flixbus
st
19. 1.
184 RegioJet a.s.
181 Flixbus
čt
20. 1.
184 RegioJet a.s.
167 Flixbus

21. 1.
184 RegioJet a.s.
167 Flixbus
so
22. 1.
184 RegioJet a.s.
167 Flixbus
ne
23. 1.
109 RegioJet a.s.
155 Flixbus
po
24. 1.
109 RegioJet a.s.
155 Flixbus
út
25. 1.
184 RegioJet a.s.
167 Flixbus
st
26. 1.
184 RegioJet a.s.
155 Flixbus
čt
27. 1.
184 RegioJet a.s.
155 Flixbus

28. 1.
184 RegioJet a.s.
155 Flixbus
so
29. 1.
184 RegioJet a.s.
155 Flixbus
ne
30. 1.
106 RegioJet a.s.
145 Flixbus
po
31. 1.
106 RegioJet a.s.
155 Flixbus
út
1. 2.
184 RegioJet a.s.
155 Flixbus
st
2. 2.
184 RegioJet a.s.
155 Flixbus
čt
3. 2.
184 RegioJet a.s.
155 Flixbus

4. 2.
184 RegioJet a.s.
181 Flixbus
so
5. 2.
184 RegioJet a.s.
181 Flixbus
ne
6. 2.
106 RegioJet a.s.
129 Flixbus

Tyto společnosti nám důvěřují. Umožňujeme nákup jízdenek a letenek mnoha společností na jednom místě.

RegioJet
Deutsche Bahn
Leo Express
Italo

Vlaky Brno – Praha

Hlavní město České republiky a moravskou metropoli dělí vzdálenost 105 kilometrů. Trasu z Brna do Prahy lze přímým vlakovým spojem urazit již za dvě a půl hodiny.

Kteří železniční dopravci jezdí na trase Brno – Praha?

Vlaky Brno – Praha zajišťují dopravní společnosti Regiojet a České dráhy. Jedná se většinou o přímé spoje, k dispozici jsou také spoje s přestupem v Olomouci, Hranicích na Moravě nebo Ostravě-Svinově.

Jak dlouho trvá cesta vlakem na trase Brno – Praha?

Nejrychlejší vlaky Praha – Brno zdolají tuto trasu za dvě a půl hodiny, maximální doba jízdy je tři hodiny a 18 minut. Spoje s přestupem jsou o další dvě hodiny delší.

Kolik spojení vlakem je k dispozici na trase Brno – Praha?

Denně je na této trase k dispozici 55 spojů, celkem tedy 385 spojů týdně. V nabídce je také jedna noční linka s příjezdem kolem šesté hodiny ranní, poslední vlak odjíždí kolem osmé hodiny večer.

Ze kterých železničních nádraží odjíždějí, a na která nádraží přijíždějí, vlaky na trase Brno – Praha?

Odjezd z nádraží:Vlaky většinou odjíždějí z brněnského Hlavního nádraží, pět minut chůze od centra. Z ostatních částí města sem jezdí tramvaje č. 1, 2, 4, 8, 9 a 12. Nádraží je vybaveno úschovnou zavazadel, bankomaty a možností občerstvení. Některé spoje odjíždějí z Židenic na trase tramvaje č. 3.

Příjezd na nádraží: Vlaky končí jízdu na pražském Hlavním nádraží, pět minut pěšky od centra města, přímo u stanice metra linky C. Cestující zde mohou využít úschovnu zavazadel, bankomaty, směnárny a připojení k Wi-Fi.

Tipy pro cestovatele: Vlaky na trase Brno – Praha

Do města Praha můžete jet vlakem přesně podle svých představ. Ať hledáte nejrychlejší nebo nejlevnější variantu, nebo máte úplně jiné požadavky, naši experti shromáždili veškeré informace, které potřebujete znát, abyste si na trase Brno – Praha mohli vybrat spoj, který vám bude opravdu vyhovovat.
FAQs

Jak levná může být cesta vlakem z města Brno do města Praha?

Nejlevnější možnou vlakový jízdenku z města Brno do města Praha pořídíte od 109 Kč. Tyto nízké ceny však mohou záviset na tom, jak brzy si svou jízdenku zarezervujete. Pokud chcete ušetřit, doporučujeme vám vlakový jízdenku zarezervovat co nejdříve, abyste získali co nejlevnější variantu. Omio vám s tím pomůže.

Jaká je výhodná cena jízdenky vlakem z města Brno do města Praha?

Výhodná cena jízdenky vlakem z města Brno do města Praha se pohybuje kolem 163 Kč a závisí na více faktorech, například, zda se jedná o všední den, víkend či svátek, sezonu atd. Omio vám s vyhledání výhodné jízdenky pomůže.

Jak daleko je města Praha od města Brno, když pojedu vlakem?

Pokud chcete jet vlakem, Praha je od města Brno daleko přibližně 186 km. Pro co nejlevnější jízdenku doporučujeme její co nejdřívější rezervaci.

Jaká je dojezdová doba vlakem z města Brno do města Praha?

Doba jízdy vlakem z Brno do Praha je v průměru 3 hod 5 min. Skutečná dojezdová doba však závisí na více faktorech, například zda se jedná o všední den, víkend nebo svátek. Omio vám rychle najde levné i rychlé spoje a díky aplikaci můžete mít jízdenky na jdenom místě.

Jaké jsou spoje vlaky z Brno do Praha?

Co se týká z Brno do Praha, můžete vybírat hned z RegioJet, Czech Railway nebo RegioJet a. S. Stačí zadat datum, odkud a kam chcete jet a Omio vám najde ty nejlepší varianty.

Mohu koupit zpáteční jízdenku vlakem z města Brno do města Praha?

Levné jízdenky vlakem z města Brno do města Praha snadno vyhledáte v našem formuláři. Díky aplikaci Omio můžete navíc mít všechny své jízdenky na jednom místě.

Když přijedu do Praha z Brno vlakem, jsou tam blízko data. Arrival} ještě nějaká místa, která stojí za návštěvu?

Pro spoustu našich zákazníků, kteří cestují vlakem z Brno do Praha, není Praha tou poslední zastávkou. Některé z destinací poblíž Praha, které stojí za návštěvu, jsou Berlín, Vídeň nebo Budapešť. Podívejte se na Omio na levné vlakový jízdenky do některé z těchto top destinací!

Pokud nemám auto, jak najdu nejlepší cestu vlakem mezi městy Brno a Praha?

Z města Brno do města Praha můžete cestovat bez auta naprosto bez problému. Použijte Omio, porovnejte ta nejlepší spojení vlakem a najděte levné jízdenky z města Brno do města Praha. Svou cestu si navíc můžete usnadnit, když si uložíte všechny své jízdenky přímo v aplikaci Omio.
Zastávky

Důležité stanice a letiště pro tuto cestu.

Praha
Praha Hlavni Nadrazi (M)
Vybavení