Vlak z Brno do Olomouc

Nejlevnější vlaky z místa Brno do místa Olomouc

Zobrazují se časy a ceny pro 26. 5..

Nejlevnější

230

Průměr

233

Nejlepší strategie, jak získat levnou jízdenku či letenku, je rezervovat si cestu s co největším předstihem a zvolit čas mimo špičku.

RegioJet a.s.
14:02Brno3h14 17:16Olomouc
0 přestupů
230 1Jednosměrná
RegioJet a.s.
13:02Brno3h14 16:16Olomouc
0 přestupů
230 1Jednosměrná
RegioJet a.s.
15:02Brno3h14 18:16Olomouc
0 přestupů
240 1Jednosměrná

Jízdní řády vlaků Brno – Olomouc

Zobrazují se vlakové spoje pro zítřejší den (čtvrtek 26. května).
RegioJet a.s.
13:02Brno3h14 16:16Olomouc
0 přestupů
RegioJet a.s.
14:02Brno3h14 17:16Olomouc
0 přestupů
RegioJet a.s.
15:02Brno3h14 18:16Olomouc
0 přestupů

Toto je poslední vlakový spoj dne.

Přehled všech dat a časů pro tuto trasu najdete

POROVNEJ Ceny všech druhů přepravy

čt
26. 5.

27. 5.
so
28. 5.
ne
29. 5.
po
30. 5.
út
31. 5.
st
01. 6.

Nejrychlejší vlaky z místa Brno do místa Olomouc

Zobrazují se časy a ceny pro 26. 5..

Nejrychlejší cesta

3 h 14 min

Průměr

3 h 14 min

vlaky/vlaků denně

3

Vzdálenost

64 km

3 z 3 vlaků, které každý den jezdí na trase Brno – Olomouc, jezdí přímo, takže je poměrně snadné najít spoj bez přestupu.

RegioJet a.s.
14:02Brno3h14 17:16Olomouc
0 přestupů
230 1Jednosměrná
RegioJet a.s.
13:02Brno3h14 16:16Olomouc
0 přestupů
230 1Jednosměrná
RegioJet a.s.
15:02Brno3h14 18:16Olomouc
0 přestupů
240 1Jednosměrná

Tyto společnosti nám důvěřují. Umožňujeme nákup jízdenek a letenek mnoha společností na jednom místě.

RegioJet
Deutsche Bahn
Leo Express
Italo

Rychlý průvodce: vlaky z Brna do Olomouce

Průměrná cena: 100 Kč
Počet busů denně: ~ 34
Počet přestupů: Přímý nebo 1
Průměrná délka: 1:55 hod.
Nejrychlejší cesta: 1:23 hod.
Nejdelší cesta: 2:23 hod.
 


Vlakem z Brna do Olomouce – Přehled cesty

Železniční trať mezi Brnem a Olomoucí představuje spojení hlavního města Moravy s jedním z nejkrásnějších historických měst na českém území. Ačkoliv na této trase cestují zejména místní cestující, panuje mezi oběma destinacemi velmi čilý dopravní ruch. O ten se starají České Dráhy, které každý den vypravují až 15 přímých spojů, zahrnující rychlíky a expresy Euro City. První souprava vyjíždí o půl šesté ráno, poslední pak po půl osmé večerní. Celkově cesta zabere hodinu a půl, spěšné vlaky, zastavující v Břeclavi, jedou o hodinu déle. Mimo Euro City není nutné rezervovat místenku ve vagonu.

Vlakem z Brna

Cesta začíná na hlavním nádraží v Brně. Jedná se o významný dopravní uzel ve městě. Kříží se tu většina tramvajových a autobusových linek, které mimo okrajových oblastí, směřují například na blízký autobusový terminál nebo na mezinárodní letiště v Tuřanech. Železniční stanice je umístěna v blízkosti centra a tak je lehce dosažitelná i pěšky.

Příjezd vlakem do Olomouce

Vlaky obvykle končí na olomouckém hlavním nádraží, které se nachází v tovární čtvrti. Před staniční budovou se nachází autobusová točna a zastávky tramvají, či trolejbusů. Do nedalekého centra směřují tramvaje 2, 3, 4 a 6. Během 10 minut dojedou před kostel Sv. Mořice, odkud je to několik kroků na Horní náměstí. V areálu hlavního nádraží stojí za zmínku muzeum Českých drah, jenž je umístěno hned vedle depa kolejových vozidel.

Destinace Olomouc

Olomouc je jednou z nejnavštěvovanějších lokalit v České republice a zároveň pravděpodobně nejzachovalejším historickým městem na Moravě. Centrum, které se velikostí rovná Praze, nabízí úzké uličky a mnoho architektonických památek. Z nich lze jmenovat například kostel Sv. Mořice, Horní náměstí, na němž se nachází budova radnice s Orlojem, Sloup Nejsvětější Trojice a mnoho dalšího. Olomouc též proslula jako významný pořadatel zahrádkářských a filmových festivalů, tanečních a pivních slavností a především jako domov mimořádně aromatických olomouckých syrečků.

Tipy pro cestovatele: Vlaky na trase Brno – Olomouc

Do města Olomouc můžete jet vlakem přesně podle svých představ. Ať hledáte nejrychlejší nebo nejlevnější variantu, nebo máte úplně jiné požadavky, naši experti shromáždili veškeré informace, které potřebujete znát, abyste si na trase Brno – Olomouc mohli vybrat spoj, který vám bude opravdu vyhovovat.
FAQs
Nejlevnější způsob, jak se dostat do města Olomouc z města Brno je vlakem a může stát již od 193 Kč, obzvláště, pokud budete hledat ceny jízdenek předem. Ušetřete peníze tím, že si koupíte levnou vlakový jízdenku z města Brno do města Olomouc s Omio.
Cena jízdenky vlakem z města Brno do města Olomouc se pohybuje kolem 209 Kč a odvíjí od konkrétního data odjezdu a také od toho, zda se jedná o svátek, víkend, sezonu či mimo-sezonu. Omio vám pomůže najít ty nejvýhodnější jízdenky.
Z města Brno do města Olomouc je to vlakem kolem 64 km. Pro co nejlepší a nejlevnější jízdenku doporučujeme včasnou rezervaci. Omio vám pomůže s jejím vyhledáním.
Cesta vlakem z města Brno do města Olomouc trvá v průměru 3 hod 14 min. Skutečná doba jízdy však záleží na více faktorech, například zda se chystáte jet ve všední dny, o víkendu či ve státní svátek. Omio vám rychle najde levné i rychlé spoje.
Co se týká z Brno do Olomouc, můžete vybírat hned z RegioJet a. S. Nebo Czech Railway. Stačí zadat datum, odkud a kam chcete jet a Omio vám najde ty nejlepší varianty.
Levné jízdenky vlakem z města Brno do města Olomouc snadno vyhledáte v našem formuláři. Díky aplikaci Omio můžete navíc mít všechny své jízdenky na jednom místě.
Pro spoustu našich zákazníků, kteří cestují vlakem z Brno do Olomouc, není Olomouc tou poslední zastávkou. Některé z destinací poblíž Olomouc, které stojí za návštěvu, jsou Praha, Vídeň nebo Krakov. Podívejte se na Omio na levné vlakový jízdenky do některé z těchto top destinací!
Nechce Omio, aby se o to postaral za vás. Nepotřebujete auto pro cestu do města Olomouc z města Brno. Podívejte se na Omio pro nejlepší dostupná spojení vlakem z města Brno do města Olomouc a kupte si levné vlakový jízdenky ještě dnes!
Zastávky

Důležité stanice a letiště pro tuto cestu.

Olomouc

Vlaky Brno – Olomouc, zajímají vás další možnosti dopravy v těchto lokalitách?

Zde najdete další stránky obsahující informace, které jste pravděpodobně hledali

S aplikací Omio je plánování cest mnohem jednodušší

Dostaneme tě tam, kam potřebuješ. Od živých aktualizací železničních spojení, po elektronické jízdenky – s naší aplikaci budeš vždy na nejlepší cestě!

ios-badge
android-badge
Hand With Phone
Měna
Jazyk