POROVNEJ Ceny všech druhů přepravy

st
19. 1.
308 RegioJet a.s.
360 STUDENT AGENCY k.s.
čt
20. 1.
308 RegioJet a.s.
360 STUDENT AGENCY k.s.

21. 1.
396 RegioJet a.s.
360 STUDENT AGENCY k.s.
so
22. 1.
308 RegioJet a.s.
328 Flixbus
ne
23. 1.
337 RegioJet a.s.
360 STUDENT AGENCY k.s.
po
24. 1.
337 RegioJet a.s.
360 STUDENT AGENCY k.s.
út
25. 1.
308 RegioJet a.s.
360 STUDENT AGENCY k.s.
st
26. 1.
308 RegioJet a.s.
360 STUDENT AGENCY k.s.
čt
27. 1.
308 RegioJet a.s.
360 STUDENT AGENCY k.s.

28. 1.
396 RegioJet a.s.
360 STUDENT AGENCY k.s.
so
29. 1.
308 RegioJet a.s.
360 STUDENT AGENCY k.s.
ne
30. 1.
337 RegioJet a.s.
360 STUDENT AGENCY k.s.
po
31. 1.
337 RegioJet a.s.
360 STUDENT AGENCY k.s.
út
1. 2.
308 RegioJet a.s.
360 STUDENT AGENCY k.s.
st
2. 2.
308 RegioJet a.s.
360 STUDENT AGENCY k.s.
čt
3. 2.
308 RegioJet a.s.
311 Flixbus

4. 2.
396 RegioJet a.s.
360 STUDENT AGENCY k.s.
so
5. 2.
308 RegioJet a.s.
311 Flixbus
ne
6. 2.
337 RegioJet a.s.
360 STUDENT AGENCY k.s.
po
7. 2.
337 RegioJet a.s.
360 STUDENT AGENCY k.s.

Tyto společnosti nám důvěřují. Umožňujeme nákup jízdenek a letenek mnoha společností na jednom místě.

RegioJet
Deutsche Bahn
Leo Express
Italo

Cestování vlakem z Bratislavy do Prahy

Trasa mezi Bratislavou a Prahou spojuje hlavní město Česka a Slovenska. Bratislava je menší město, které více, než památky, nabízí především kulturu a zároveň je častou zastávkou na cestách mezi Maďarskem a Českem nebo Rakouskem. Praha je na druhou stranu historickým klenotem, pod ochranou UNESCO, ale i důležitým ekonomickým, kulturním, vzdělávací a turistickým centrem Čech.

Ve vlacích, spojujících Bratislavu s Prahou lze spatřit turisty z celého světa, obchodníky, ale i rodilé Slováky, mířící do české metropole za prací a živobytím. V současné době operují na trati tři dopravci - Regiojet a České dráhy ve spolupráci se Železniční společností Slovensko. Denně se z Bratislavy vypravuje na deset přímých spojů, přičemž první jede už před šestou ráno a poslední okolo půlnoci. Cesta trvá 4 hodiny a soupravy za tu dobu urazí skoro 400 kilometrů. Vyjma vlaků Regiojetu a expresů Euro City není nutné rezervovat místenky.

Vlakem z Bratislavy

Cesta vlakem z Bratislavy začíná na bratislavském hlavním nádraží, kam se dá dostat z centra pohodlně tramvajemi, trolejbusy a autobusy. Bratislava Hlavná stanice je jedním z nejdůležitějších železničních uzlů na Slovensku.

Destinace Praha

Praha je metropolí České republiky a mnozí ji považují za jedno z nejkrásnějších měst na světě vůbec. Na téměř deset milionů turistů ročně láká na své plně zachovalé historické jádro, jenž je zapsáno na Seznamu světového dědictví UNESCO. Hlavní dominantou je areál Pražského hradu se slavnou Katedrálou Sv. Víta. Pozornosti neunikne ani malebná Malá Strana s nízkými domky a úzkými uličkami, či majestátní Karlův most, klenoucí se přes řeku Vltavu. Většina návštěvníků však směřuje do Starého města, jehož náměstí kraluje stará gotická radnice s orlojem. Za zmínku stojí též Židovské město nebo Tančící dům od kanadského architekta Franka Garryho.Užitečné odkazy pro cestování na Slovensko:

Zajímá vás, jaké jsou možnosti dopravy na trase mezi Prahou a Berlínem?

Chcete vědět, jak se dostat vlakem z Prahy do Drážďan?

Nebo dáváte přednost autobusové dopravě mezi Prahou a Bratislavou?

Vlaky Praha – Bratislava, kdy je nejlepší rezervovat jízdenky?

Zjistěte, kolik můžete ušetřit včasnou rezervací jízdenek

PRŮMĚRNÁ CENA JÍZDENKY NA VLAK
419 Kč
419 Kč
419 Kč
407 Kč
407 Kč

S jakým časovým předstihem je nejlepší rezervovat jízdenky na vlak do Prahy?

Připravili jsme pro vás přehlednou tabulku s orientačními cenami, abyste si udělali představu o tom, s jakým časovým předstihem je nebo není nutné rezervovat jízdenky na vlaky z Bratislavy do Prahy. Jak jsme již zmínili, ceny jsou orientační a jsou založené na průměrné ceně pro dané časové období. Jako pro všechny jízdenky a letenky platí, že budete-li rezervovat s dostatečným předstihem, máte větši šanci, že si vyberete jízdenku pro datum a čas, který vám vyhovuje a za příznivou cenu. Ceny jízdenek na této trase jsou však poměrně stabilní.

Spojení na trase Bratislava – Praha provozuje společnost České dráhy.

Cesta zabere minimálně 3 hodin a 56 minut.

Aplikaci zdarma!

Jak se dostat na nádraží v Praze

Veřejná doprava ve městě a na vlakové nádraží v Praze

Cesta vlakem do Prahy končí ve stanici Praha Hlavní nádraží (též známé, jako Wilsonovo). Tento železniční terminál se nachází v samém srdci města, v docházkové vzdálenosti od autobusového nádraží Florenc a Václavského náměstí. Hlavním způsobem přepravy z nádraží je metro červené trasy C, dále několik tramvajových linek a v noci i autobusy. Celodenně je však možné využít autobusový letištní expres, odjíždějící v půlhodinových intervalech.

Cesta vlakem do Prahy končí na Hlavním nádraží, které najdete v centru města, v ulici Wilsonova 8.

Odtud se pěšky za méně než 10 minut dostanete na další pražské železniční nádraží, které se jmenuje Masarykovo nádraží. Odtud jezdí vlaky do dalších míst České republiky.

Pěšky se z nádraží snadno dostanete i na nedaleké autobusové nádraží Florenc, které je v těsné blízkosti Masarykova nádraží.

Jede odtud přímá autobusová linka AE (Airport Express) ,na pražské letiště.

Do ostatních částí města vás odtud dovezou linky městské hromadné dopravy.

Například linka metra C.

Tramvaje číslo 2, 5, 6, 7, 8, 9, 14, 15, 26 a noční linky 51, 52, 55 a 58.

Pěšky se z nádraží dostanete na Václavské náměstí.

Tipy pro cestovatele: Vlaky na trase Bratislava – Praha

Do města Praha můžete jet vlakem přesně podle svých představ. Ať hledáte nejrychlejší nebo nejlevnější variantu, nebo máte úplně jiné požadavky, naši experti shromáždili veškeré informace, které potřebujete znát, abyste si na trase Bratislava – Praha mohli vybrat spoj, který vám bude opravdu vyhovovat.
FAQs

Kolik stojí low cost vlakový jízdenka z města Bratislava do města Praha?

Vlakový jízdenky z města Bratislava do města Praha mohou stát již 308 Kč, obzvláště, pokud si je koupíte dopředu. Omio vám umí ušetřit peníze tak, že najde ty nejlevnější možné varianty vlakový jízdenky z města Bratislava do města Praha.

Jaké je jízdné vlakem z města Bratislava do města Praha?

Nízké ceny jízdenek vlakem z města Bratislava do města Praha kolem 329 Kč vám pomůže vyhledat Omio. Cena se odvíjí od více faktorů, jako je konkrétní datum odjezdu, víkendy, svátky či sezóna.

Kolik km je to z města Bratislava do města Praha vlakem?

Pokud chcete jet vlakem, Praha je od města Bratislava daleko přibližně 291 km. Pro co nejlevnější jízdenku doporučujeme její co nejdřívější rezervaci.

Jaká je dojezdová doba vlakem z města Bratislava do města Praha?

Vlakem z Bratislava do Praha pojedete v průměru 4 hod 37 min. Skutečná dojezdová doba však závisí na více faktorech, například zda se jedná o všední den, svátek nebo víkend. Omio umí najít levné i rychlé spoje. Díky aplikaci Omio budete mít všechny jízdenky na jednom místě.

Se kterým je nejlepší cesta vlakem z Bratislava do Praha?

Jízdní řády z Bratislava do Praha vám Omio vyhledá jako Czech Railway, RegioJet nebo RegioJet a. S.

Kde najdu levné jízdenky vlakem z města Bratislava do města Praha?

Ano. Omio vám zpáteční jízdenku vlakem z města Bratislava do města Praha vyhledá rychle a výhodně. Díky aplikaci Omio můžete navíc mít všechny své jízdenky na jednom místě.

Chci jet vlakem z Bratislava do Praha. Jaká další místa blízko Praha stojí za návštěvu?

Naši klienti, kteří ser rozhodli cestovat vlakem do Praha často také jezdí do Berlín, Vídeň nebo Budapešť. Omio umí najít ta nejlepší spojení mezi Praha a těmito populárními destinacemi, abyste si mohli naplánovat svou cestu.

Pokud nemám auto, jak najdu nejlepší cestu vlakem mezi městy Bratislava a Praha?

Nechce Omio, aby se o to postaral za vás. Nepotřebujete auto pro cestu do města Praha z města Bratislava. Podívejte se na Omio pro nejlepší dostupná spojení vlakem z města Bratislava do města Praha a kupte si levné vlakový jízdenky ještě dnes!
Zastávky

Důležité stanice a letiště pro tuto cestu.

Bratislava
Praha
Bratislava hl.st.
Vybavení