O nás

Kdo jsme

Naše mise v Omio je jasná: umožnit vám pomocí naší průkopnické platformy vyhledat nejrychlejší, nejlevnější nebo nejoptimálnější cestu vlakem, autobusem či letecky, do jednoho z tisícovky měst, městeček a vesnic po celé Evropě. Vy díky tomu ušetříte jak peníze, tak i čas!

Cestujte jednoduše

Odstranili jsme všechny překážky na cestě, a vy tak můžete plánovat a cestovat bez zbytečného stresu.

Všechny možnosti na jednom místě

Jediným vyhledáním zobrazíte všechny vlaky, autobusy a lety, a vyberete si to, co nejlépe vyhovuje vašim požadavkům. Najděte způsob dopravy a cenu, která vám nejlépe sedí.

Napříč celou Evropou

Začněte a skončete svou cestu v kterémkoli z tisícovky měst, městeček a vesnic po celém kontinentu. Volba je jen na vás.

Historie

V roce 2010 se náš zakladatel Naren Shaam vydal s batohem na zádech na dlouhou cestu napříč Evropou.

Měl přesnou představu o tom, která místa by chtěl navštívit, ale plánování nejlepší trasy, hledání nejlevnějších autobusových spojů a správných vlaků ho frustrovalo, a také ho to stálo mnohem víc peněz, než původně čekal. Uvědomil si, že na trhu chybí multimodální nástroj pro cestování. Rozhodl se proto skončit svojí práci ve finančnictví v New Yorku, odstěhovat se do Berlína a v prostředí rostoucí startapové a IT scény takovou službu vybudovat.

A tak se v roce 2013 zrodila společnost Omio.

Dnes Omio působí v 15 zemích Evropy, a další přibývají. 27 miliónů uživatelů z více než 120 zemí světa se každý měsíc spojí s více než 800 dopravními partnery aby se dostali do jedné ze 100 000 různých destinací.

Tým

Dnes náš tým tvoří více než 300 milovníků cestování z více než 45 zemí, a naší společnou vizí je vytvořit jedinečný nástroj, který dostane cestovatele jednoduše na kterékoli místo v Evropě. Tady je pár názorů od členů našeho týmu:

Vedení

Naren Shaam

CEO a zakladatel společnosti

Narodil se v Bangalore, v Indii, na Harvardově univerzitě získal titul MBA a později pracoval v automobilovém průmyslu a ve finančnictví v New Yorku. V roce 2012 se rozhodnul přestěhovat do Berlína, kde založil společnost Omio (dříve GoEuro). K tomu ho inspirovala zkušenost z cesty Evropou, kde s batohem na zádech zjistil, že systém osobní přepravy na starém kontinentu potřebuje jednotný systém pro rezervaci dopravy.

Edgar Berger

CBO

Dlouholetý investor v oblasti IT, Edgar v minulosti působil jako předseda a CEO v Sony Music International, kde měl na starosti obchod a jeho růst ve 45 zemích.

Malte Cherdron

COO

Malte je součástí Omio od roku 2013. Předtím působil jako ředitel ve společnosti MoviePilot, a také řídil strategii v StudiVZ.

Filippo Bonsanti

VP Marketing

Filippo pracuje v marketingu téměř 20 let. Než začal pracovat pro Omio, působil jako marketingový ředitel ve společnosti Ebay pro oblast EMEA.

Alexandra Oakley

VP People

Zkušenosti z oblasti HR Alex načerpala při práci ve společnostech jako jsou Skype, Blinkbox a Photobox.

Dave Price

VP Product

Ke Omio se přidal s více než 17letou zkušeností v product managementu. Dave pomáhal s vývojem produktu ve společnostech jako je BBC a Spotify.

Tomáš Vocetka

VP Engineering

Tomáš je bývalý generální ředitel Skype a partner v Microsoftu. Má více než 25 let zkušeností v IT firmách a startupech, včetně Hewlett-Packard.

Stručná fakta

V roce 2017 nás kontaktovalo více než 500 zákazníků s otázkami ohledně cestování s domácími mazlíčky.

Mnoho našich partnerů má benevoletní pravidla, co se týká cestování se zvířaty. Není to fajn, vyrazit na cestu či dovolenou s vašim drahým Punťou, Mícou nebo Azorem?

Cestování s námi je rychlé a snadné především díky elektronickým jízdenkám.

Nabízíme možnost cestovat bez papírových jízdenek do 20 zemí Evropy, po stovkách různých tras. Mimochodem, skoro všechny naše jízdenky prodané v Itálii jsou elektronické!

V průměru prodáme každý den takové množství jízdenek, které by stačilo k naplnění více než 300 autobusů a 30 vlaků.

A to je hodně obsazených sedadel.

Naši zákaznící jsou z celého světa a mají rozdílné zvyky a požadavky.

Španělé se nejraději drží své vlastní země. Trasa z Madridu do Barcelony je jejich nejoblíbenější. Oproti tomu američané milují Paříž, Amsterdam a Řím. Naši zákaznící z Číny mají slabost pro Itálii, speciálně pro trasu mezi Římem a Florencií.

Z letiště až do centra města? Žádný problém, my tě tam dostaneme!

Stačí po dokončení rezervace letenky zvolit přepravu z letiště. Už žádné předražené taxíky!

Investoři

Částkou dosahující téměř 300 milionů dolarů Omio podpořilo několik klíčových investorů: Atomico, Battery Ventures, Goldman Sachs Investment Partners, Kleiner Perkins Caufield & Byers, Lakestar, NEA, Silver Lake Kraftwerk, Kinnevik, Temasek a Hillhouse Capital.

Zdroje dat

Obrovské množství dat, které Omio používá, je sestaveno z několika různých zdrojů, včetně GeoNames, OpenFlights, OpenStreetMap, RSP (Atoc) a TheMoneyConverter.com.

Používáme také data GetLite2, vytvořená společností MaxMind, která jsou k dispozici na www.maxmind.com.