O nás

To je Omio

Od zahájení svého provozu v roce 2013 společnost Omio změnila způsob cestování lidí a umožnila zákazníkům podnikat nezapomenutelné výlety.

Naše průkopnická praktická platforma umožňuje cestujícím z celého světa objevovat Evropu, Spojené státy a Kanadu –⁠ ať už se chtějí bavit v rušné Paříži, nebo si odpočinout v ospalém španělském Motrilu.

Spojujeme více než 1 000 partnerů působících v oblasti železniční, autobusové, letecké a trajektové dopravy, jakož i pronájmu automobilů a letištních transferů, abychom vám pomohli soustředit se na to nejdůležitější – vaši cestu. S námi ušetříte čas i peníze a přitom si cestu dokonale užijete.

Prozkoumejte různé způsoby cestování

Nespočet způsobů, jak objevit nové destinace

Zarezervujte si všechny jízdenky a letenky na jednom místě

Porovnejte si v naší přívětivé aplikaci dostupné možnosti a najděte si tu nejvýhodnější cenu

Spolehlivá podpora

Aktuální informace o cestě, bezpečnostní informace a spolehlivý zákaznický servis přímo v aplikaci

Historie

V roce 2010 se náš zakladatel Naren Shaam vydal na výlet po Evropě s batohem na zádech.

V roce 2010 se náš zakladatel Naren Shaam vydal na výlet po Evropě s batohem na zádech.

I když přesně věděl, kam chce jet, plánování nejlepší trasy a hledání cenově dostupných jízdenek na vlaky a autobusy bylo frustrující a ztenčilo také jeho peněženku.

Shaam pochopil, že k rezervaci jízdenek na různé druhy dopravy je zapotřebí web. Takže opustil práci ve finančním průmyslu v New Yorku, sbalil si kufry a přestěhoval se do Berlína, kde vzkvétala technologická i startupová scéna.

V roce 2013 byl spuštěn web GoEuro.

Proč ta změna? Věříme, že cestování pohání a dodává sílu lidem po celém světě. Nechtěli jsme, aby se naše značka zaměřovala pouze na Evropu.

Změna názvu na Omio nám umožnila transformovat se z místa pro rezervaci letenek na komplexní cestovní centrum, které zákazníkům umožňuje uspokojit touhu po poznávání světa.

V roce 2020 zastavila pandemie covidu-19 svět i cestovní ruch. Náš nezlomný tým však vynaložil maximální úsilí, aby pomohl zákazníkům čelit výzvám této situace.

Přestože se způsob cestování navždy změnil, stále hodláme inovovat a podporovat naše zákazníky, aby mohli svobodně a podle svých vlastních podmínek navštěvovat nová místa – známá i ta překvapující.

Tým Omio

Z malého startupu s pár lidmi se náš tým rozrostl na 300 zaměstnanců ve více než 50 zemích, kteří pracují v kancelářích v Berlíně, Praze, Pekingu, Londýně a New Yorku.

Každý den společně pracujeme na realizaci naší vize poskytovat cestovatelům inspiraci, podporu a nezapomenutelné zážitky. Mezi naše silné stránky patří inovativní technologie, vášeň a rozmanitost. Práce v Omio je sama o sobě cestou –​ tou, která nás posune ke společnému objevování krás světa.

Stručná fakta

Naši zákazníci jsou tak různorodí, jako cílové destinace, které nabízíme

Ačkoli se preference našich klientů liší (Španělé upřednostňují cestování po své vlastní zemi, zatímco Američané se hrnou do Paříže, Amsterdamu a Říma), všichni mají cestovního ducha.

Jako evropský lídr v pozemní dopravě vám pomůžeme s trvale udržitelným výběrem

Každý čtvrtý zákazník společnosti Omio vymění svou letenku za jízdenku na vlak, čímž sníží svou uhlíkovou stopu o více než 50 procent! Sestoupit z výšin na zem se vyplatí.

Elektronická jízdenka znamená bezkontaktní službu

Vše máte ve svých rukou! Omio je váš důvěryhodný společník na cesty a odborník na elektronické jízdenky. Pomůžeme vám dostat se do cíle pomocí rychlých a snadno dostupných bezkontaktních jízdenek, díky nimž se budete v tomto neustále se měnícím světě cítit bezpečněji.

Každý den prodáme průměrně tolik jízdenek, kolik je míst ve více než 300 autobusech a asi 30 vlacích

A to je spousta sedadel!

Pomůžeme vám dokonce dostat se z letiště do centra města

Máte zarezervovaný let? Přidejte si letištní kyvadlovou dopravu –⁠ je to lepší než čekat na taxi!

Naše portfolio

Naše značky jsou Omio, Rome2rio a Busradar. Tři společnosti, tři kontinenty. Pomůžeme vám dostat se tam, kam potřebujete – rychle, levně a bezpečně.

Investoři

Atomico, Battery Ventures, Goldman Sachs Investment Partners, Kleiner Perkins Caufield & Byers, Lakestar, NEA, Silver Lake Kraftwerk, Temasek a Kinnevik –⁠ to jsou naši klíčoví investoři, kteří věří v naši vizi a díky kterým jsme získali více než 400 milionů dolarů.

DomůO nás
Měna
Jazyk