Lety ve Spojeném království

Tyto společnosti nám důvěřují. Umožňujeme nákup jízdenek a letenek mnoha společností na jednom místě.

Ryanair
Easyjet
Eurowings
Vueling

Lety ve Spojeném království

Země s tisíciletou historií, ale také země mnoha slavných příběhů, spisovatelů a nejslavnější monarchií světa, která stále silně přetrvává. To vše a mnohem více láká ročně miliony turistů do Spojeného království. Lety ve Spojeném království můžete využít nejen v rámci Anglie, nýbrž celého Spojeného království, kam spadá mimo jiné také Skotsko nebo Wales. V rámci mezinárodních letů na vás za humny čeká také Irsko, Francie, Německo nebo Island a Grónsko, pro nečekaná dobrodružství.

Letenky pro všechny lety ve Spojeném království si můžete jednoduše rezervovat na našem rezervačním portále, který má hned několik možností filtrování, díky kterým se vám bude vyhledávat snáz. Budete tak moci snadno brouzdat mezi oblíbenými trasami, jako jsou například Londýn – Edinburgh, Londýn – Manchester nebo Londýn – Belfast, trasa, která vás zavede do hlavního města Severního Irska. Velká Británie je rozlehlou zemí, ačkoliv nenabízí velká pohoří, za přírodou Skotska ročně vyráží tisíce lidí.

Kromě historických a královských měst se země pyšní také pobřežními a útesovými městy, které jsou častou cílovou destinací mnoha turistů. Zamířit můžete také na více odlehlá místa plná legend, jako jsou Stonehenge nebo Loch Ness, a mnohá další poutní a turistická místa. Lety ve Spojeném království vám poslouží jako skvělý nástroj, díky kterému toho stihnete mnohem více. Letecky se můžete pohybovat po téměř celém Spojeném království, a díky online rezervacím na našem portálu toho i během krátké dovolené můžete vidět opravdu mnoho.

Rezervace letenek do Spojeného království s Omio

Rezervovat lety a letenky do Spojeného království s Omio je velmi jednoduché. Díky rezervačnímu portálu, který je dostupný skrze webové stránky i mobilní telefony, můžete své letenky jednoduše rezervovat online. Při využití mobilních zařízení, se kterými jsou stránky zcela kompatibilní, můžete navíc své letenky ukládat přímo do telefonu. Své rezervace tak díky tomu budete mít stále po ruce. Rezervovat lety a letenky do Spojeného království s Omio můžete navíc také za pomocí filtrů při vyhledávání, stačí si tak zvolit svého oblíbeného dopravce, počet přestupů, ale také cenu nebo čas odletu/příletu. Pohodlné a jednoduché! Celý rezervační systém je dostupný v českém jazyce a obsahuje celou řadu speciálních cenových nabídek.

Dopravní letecké společnosti ve Spojeném království

Ve Spojeném království operuje hned několik významných dopravních společností, které můžete využít pro své cestování. Společnosti pro lety ve Velké Británii se zaměřují na vnitrostátní i mezinárodní cesty a nabízí širokou škálu nejen destinací, ale také výběr mezi charterovými lety a lety aerolinek, mezi kterými můžete najít cenové rozdíly. Pro vnitrostátní lety se nejčastěji setkáte s dopravcem EasyJet, který je nízkonákladovou leteckou společností, se kterou můžete cestovat na mnohá místa Spojeného království, například směrem do Severního Irska, ale také po Walesu, Skotsku nebo Anglii. Tento dopravce patří svými nabídkami mezi levnější a své lety poskytuje i pětkrát až desetkrát denně, v závislosti na sezóně a vytížení linky. Například na trase Londýn - Belfast můžete využít let každé tři hodiny.

Mezi další společnosti pro lety ve Spojeném království patří British Airways, vůbec největší britská letecká společnost, která byla založena počátkem 20. století. Tato společnost pokrývá téměř všechny letecky dostupné destinace Spojeného království. Její časové pokrytí je velmi podobné EasyJet, denně můžete vyhledat až deset spojů pro danou destinaci od British Airways.

Toto nejsou jediné společnosti pro lety ve Spojeném království, například do méně častých destinací nebo destinací umístěných na okolních ostrovech můžete využít menších dopravců jako jsou Ryanair, Stobart Air nebo nízkonákladová letecká společnost Flybe, která se zaměřuje na regionální dopravu. S touto leteckou společností můžete jednoduše cestovat do měst jako jsou Cardiff, Exeter, ostrov Man nebo Newcastle, a mnohé další destinace ve Spojeném království.

Oblíbené mezinárodní trasy letů

Vůbec nejblíže je Spojenému království jeho přímý soused, a tím je Irsko. Města v Irsku a jejich trasy, jako jsou Londýn – Dublin nebo Londýn – Cork, tak patří mezi často vyhledávané lety. Kousek od Velké Británie se však nachází také další země, například města ve Francii nemohou na seznamu oblíbených mezinárodních tras chybět, jde třeba o Londýn – Paříž, Londýn – Marseille nebo Londýn – Bordeaux, kam se můžete z britské metropole dostat za necelé dvě hodiny letu. Neméně oblíbená je také trasa Londýn – Praha, kam můžete z Londýna odletět téměř každé tři hodiny a v Praze přistát po 2 hodinách letu.

Nemohou chybět ani města v Německu, které také není letecky od Velké Británie nijak daleko, mezi oblíbené trasy patří Londýn – Berlín nebo Londýn – Drážďany. Spojené království je jednou ze světově nejnavštěvovanějších zemí, mezinárodní doprava je proto na vysoké úrovni. S námi můžete jednoduše rezervovat také letenky na oblíbené přímé lety Londýn – New York, Londýn – Peking nebo Londýn – Soul.

Přílet do Spojeného království

Po příletu do Spojeného království se setkáte primárně s nápisy v anglickém jazyce, některé oblasti mohou mít také popisky v tamním dialektu, například ve Walesu. Spojené království disponuje kvalitní sítí železniční i autobusové dopravy. Metro najdete například ve městech Londýn, Liverpool nebo Glasgow. Pro delší dovolenou se vám vyplatí pořídit si tzv. Oyster card (či jinou cestovní kartu), která vám umožňuje využívat londýnskou veřejnou dopravu, navíc v některých případech poskytuje slevy na vstupy do památek a muzeí. Většina ministerstev již doporučuje pro cestování do Spojeného království také cestovní pas.

S aplikací Omio je plánování cest mnohem jednodušší

Dostaneme tě tam, kam potřebuješ. Od živých aktualizací železničních spojení, po elektronické jízdenky – s naší aplikaci budeš vždy na nejlepší cestě!

ios-badge
android-badge
Hand With Phone
Měna
Jazyk