POROVNEJ Ceny všech druhů přepravy

st
19. 1.
1553 Flixbus
4168 Air France
čt
20. 1.
1036 Flixbus
4168 Air France

21. 1.
1123 Flixbus
1005 ryanair sun
so
22. 1.
1036 Flixbus
3701 Air France
ne
23. 1.
1122 Flixbus
1754 ryanair sun
po
24. 1.
1033 STUDENT AGENCY k.s.
2976 Air France
út
25. 1.
1551 Flixbus
2628 Vueling
st
26. 1.
1551 Flixbus
3004 Air France
čt
27. 1.
1123 Flixbus
2434 Vueling

28. 1.
1033 STUDENT AGENCY k.s.
670 ryanair sun
so
29. 1.
1036 Flixbus
2510 Air France
ne
30. 1.
1036 Flixbus
469 ryanair sun
po
31. 1.
1113 Flixbus
2743 Air France
út
1. 2.
1422 Flixbus
2512 Air France
st
2. 2.
1548 Flixbus
3370 Lufthansa Cityline
čt
3. 2.
958 Flixbus
1554 csa

4. 2.
1033 STUDENT AGENCY k.s.
Hledej ceny
so
5. 2.
1036 Flixbus
1554 HOP!
ne
6. 2.
1010 Flixbus
774 ryanair sun
po
7. 2.
826 STUDENT AGENCY k.s.
1325 Transavia France

Tyto společnosti nám důvěřují. Umožňujeme nákup jízdenek a letenek mnoha společností na jednom místě.

Ryanair
Easyjet
Eurowings
Vueling
Ubytování

Potřebujete ubytování?

zobrazit na mapě
Nejlepší hotely
Celé domy a byty

Najděte si to nejlepší ubytování s naším partnerem Booking.com

Zobrazit vše

Jak na letenky z Prahy do Paříže?

Praha je perlou České republiky, Paříž, se svou Eifellovou věží symbolem Evropy. Ať již z Prahy do Paříže nebo naopak, proudí každodenně několik tisíc turistů, obchodníků nebo jen studentů. Nicméně se jedná o jednu z nejvytíženějších evropských tras. Na vzdušném koridoru mezi Prahou a Paříží operuje několik leteckých společností. Vrchní pozici drží Air France, v závěsu za ní pak České aerolínie, v kooperaci se Smart Wings, TAROM a v neposlední řadě Easy Jet, což je původně britská nízkonákladová aerolinka.

Dohromady vypravují denně kolem 7 přímých letů, z nichž první startuje v sedm ráno a poslední odlétá před devátou večerní. Letadla překonávají vzdálenost asi 1000 kilometrů, za necelé dvě hodiny. Všechny letecké společnosti, mimo Easy Jetu, nabízí v ceně letenky i základní občerstvení. Stejně jako u všech letenek platí, čím dříve rezervujete, tím nižší cena. Ale toto samozřejmě neplatí vždy, najdou se i vyjímky. Jedním z dalších faktorů ovlivňujících ceny letenek z Prahy do Paříže je také sezónost.

Letecky z Prahy do Paříže

Cesta začíná z Terminálu 2 ruzyňského letiště, které je dostupné třemi denními a několika nočními autobusovými linkami. K odletové hale lze dojet i taxíky nebo shuttle busem z centra.

Cesta končí ve většině případů na letišti Charlese de Gaulla, což je jedno z největších letišť v Evropě. Mezi jednotlivými terminály pendluje letištní shuttle zdarma. Z tohoto vzdušného přístavu se dá do centra Paříže dostat relativně rychle, díky autobusům Air France - linka 2 jezdí k Eiffelově věži,linka 3 na letiště Orly, linka 4 na nádraží Gare du Lyon. Další autobusy operují trasu k Opeře nebo například přímo do Disneylandu. Samozřejmostí je i přímý regionální vlak na nádraží Gare du Nord. Poslední let z Prahy přistává na letišti Orly - zde stojí za zmínku pouze linka autobusu Air France, číslo 1, zastavující pod Eiffelovo věží.

Destinace Paříž

Paříž je jedním z největších evropských velkoměst a také francouzská metropole, která hostí téměř 3 miliony obyvatel. Její největší chloubou je Eiffelova věž, kterou jezdí obdivovat miliony turistů z celého světa, dále galerie Louvre, zámecký komplex Versailles nebo katedála Notre-Dame. Paříž je ale především nákupní destinací, což dokazuje například třída, plná obchodů - Champs Elyseé.

Plánuješ víkend v Paříži?

Stejně jako většina ostatních evropských metropolí, také Paříž je plná historických míst a památek, které byste při návštěvě francouzské metropole neměli vynechat, Patří mezi ně například dominanta města – notoricky známá Eiffelova věž, katedrála Notre-Dame. Málokterý z návštěvníku Paříže vynechá návstěvu muzeua Louvre, které je největším muzeum na světě jak do rozlohy, tak co se týká množství uměleckých sbírek.

Aplikaci zdarma!

Tipy pro cestovatele: Lety na trase Praha – Paříž

Do města Paříž můžete letět přesně podle svých představ. Ať hledáte nejrychlejší nebo nejlevnější variantu, nebo máte úplně jiné požadavky, naši experti shromáždili veškeré informace, které potřebujete znát, abyste si na trase Praha – Paříž mohli vybrat spoj, který vám bude opravdu vyhovovat.
FAQs

Jak levně můžu cestovat z města Praha do města Praha letadlem?

Low cost letecký jízdenka z města Praha do města Paříž je levná, již od 1 005 Kč, ale tato cena závisí na tom, jak brzy tuto nabídku najdete a koupíte. Doporučujeme použít Omio a najít tu nejlevnější letecký jízdenku pro vaši další cestu. Jízdenku si následně kupte tak dlouho dopředu, jak je to jen možné.

Jak najdu nízké ceny jízdenek letadlem z města Praha do města Paříž?

Cena jízdenky letadlem z města Praha do města Paříž se pohybuje kolem 3 168 Kč a odvíjí od konkrétního data odjezdu a také od toho, zda se jedná o svátek, víkend, sezonu či mimo-sezonu. Omio vám pomůže najít ty nejvýhodnější jízdenky.

Jaká je vzdálenost z města Praha do města Paříž letadlem?

Vzdálenost do města Paříž z města Praha letadlem je zhruba 882 km. Pokud chcete stihnout levnou jízdenku, doporučujeme ji zarezervovat co nejdříve.

Jaká je dojezdová doba letadlem z města Praha do města Paříž?

Doba jízdy letadlem z Praha do Paříž je v průměru 1 hod 45 min. Skutečná dojezdová doba však závisí na více faktorech, například zda se jedná o všední den, víkend nebo svátek. Omio vám rychle najde levné i rychlé spoje a díky aplikaci můžete mít jízdenky na jdenom místě.

Jaké jsou nejpoužívanější ve městě Paříž a ve městě Praha?

Před samotným plánováním cesty z Praha do Paříž je dobré vědět, že většina cestovatelů při jízdě letadlem z Praha odlétají z Prague Vaclav Havel Airport a dorazí na Paris Charles de Gaulle Airport v Paříž.

Jak se dostanu letadlem z Praha do Paříž?

Pokud plánujete jet letadlem z Praha, očekávejte vzdálenost 11.2 km od centra města k nejvíce užívané, Prague Vaclav Havel Airport. Po příjezdu do města Paříž letadlem čekejte vzdálenost 23.6 km od Paris Charles de Gaulle Airport do centra města.

Který jezdí z Praha do Paříž?

Co se týká z Praha do Paříž, můžete vybírat hned z Air France, Vueling, csa, Ryanair, Transavia France, Transavia Airlines, Smartwings, Eurowings, Iberia, easyJet, JOON nebo KLM. Stačí zadat datum, odkud a kam chcete jet a Omio vám najde ty nejlepší varianty.

Jak najdu levně spoj Praha – Paříž přímo?

Hledáte cestu letadlem z města Praha do města Paříž přímo? Zkuste se podívat na spoje, které má ve svém jízdním řádu Air France. Pokud jste vyhovující cestu letadlem z města Praha do města Paříž přímo nenašli, Omio vám pomůže vyhledat jinou vhodnou alternativu.

Jak získám výhodné jízdenky letadlem z města Praha do města Paříž?

Levné jízdenky letadlem z města Praha do města Paříž snadno vyhledáte v našem formuláři. Díky aplikaci Omio můžete navíc mít všechny své jízdenky na jednom místě.

Plánuji cestu z Praha do Paříž letadlem. Jaké jsou nejoblíbenější destinace poblíž Paříž, které stojí zato navštívit?

Mnozí z našich zákazníků, kteří plánují cestu do Paříž letadlem, jezdí také často na místa jako Londýn, Barcelona nebo Amsterdam. Podívejte se na Omio pro ta nejlepší spojení mezi Paříž a těmito destinacemi, které také stojí za návštěvu.

Letenky Praha – Paříž, zajímají vás další možnosti dopravy v těchto lokalitách?

Zde najdete další stránky obsahující informace, které jste pravděpodobně hledali