Letecky z Praha do Lisabon

Nejlevnější lety z místa Praha do místa Lisabon

Zobrazují se časy a ceny pro 26. 6..

Nejlevnější

13835

Průměr

15330

Nejlepší strategie, jak získat levnou jízdenku či letenku, je rezervovat si cestu s co největším předstihem a zvolit čas mimo špičku.

Nejlevnější
19:30Prague Vaclav Havel Airport3h40 22:10Lisbon Portela Airport
0 přestupů
13835 1Jednosměrná
2. Nejlevnější
19:50Prague Vaclav Havel Airport27h40 22:30Lisbon Portela Airport
1 přestup
16826 1Jednosměrná

Letový řád Praha – Lisabon

Zobrazují se lety pro zítřejší den (neděle 26. června).
19:30Prague Vaclav Havel Airport3h40 22:10Lisbon Portela Airport
0 přestupů
19:50Prague Vaclav Havel Airport27h40 22:30Lisbon Portela Airport
1 přestup

Toto je poslední let dne.

Přehled všech dat a časů pro tuto trasu najdete

POROVNEJ Ceny všech druhů přepravy

ne
26. 6.
po
27. 6.
út
28. 6.
st
29. 6.
čt
30. 6.

01. 7.
so
02. 7.
ne
03. 7.
po
04. 7.
út
05. 7.
st
06. 7.
čt
07. 7.

08. 7.
so
09. 7.
ne
10. 7.
po
11. 7.
út
12. 7.
st
13. 7.
čt
14. 7.

15. 7.
so
16. 7.

Nejrychlejší lety z místa Praha do místa Lisabon

Zobrazují se časy a ceny pro 26. 6..

Nejrychlejší cesta

3 h 40 min

Průměr

15 h 40 min

lety/letů denně

2

Vzdálenost

2243 km

1 z 2 letadel, která každý den létají na trase Praha – Lisabon, létá přímo, takže je poměrně snadné najít spoj bez přestupu.

Nejrychlejší
19:30Prague Vaclav Havel Airport3h40 22:10Lisbon Portela Airport
0 přestupů
13835 1Jednosměrná
2. Nejrychlejší
19:50Prague Vaclav Havel Airport27h40 22:30Lisbon Portela Airport
1 přestup
16826 1Jednosměrná

Tyto společnosti nám důvěřují. Umožňujeme nákup jízdenek a letenek mnoha společností na jednom místě.

Ryanair
Easyjet
Eurowings
Vueling
Ubytování

Potřebuješ ubytování ve městě Lisabon?

zobrazit na mapě

Nejlepší hotely

Zobrazit další

Celé domy a byty

Zobrazit další

Najděte si to nejlepší ubytování s naším partnerem Booking.com

Zobrazit vše

Letecky z Prahy do Lisabonu – Přehled cesty

Trasa mezi Prahou a Lisabonem je, zejména od jara do podzimu, velmi vytíženým leteckým koridorem. Spojuje totiž české a portugalské hlavní město, ale především se jedná o jedno z mála propojení mezi přestupním uzly pro cesty z jižní Ameriky do Evropy a dále z Evropy do Ruska a Asie. Zejména v létě se pak přes Lisabon létá na oblíbený ostrov Madeira. Provozovatelem pravidelné linky je národní portugalský dopravce TAP, který každý den, před sedmou večerní, vypravuje jeden let, který vzdálenost skoro 3000 kilometrů překoná za asi 4 hodiny.

Letenky z Prahy

Cestování letadlem začíná na letišti Václava Havla, konkrétně na terminálu 2 (Portugalsko je součást Schengenského prostoru). Dá se sem dojet taxíky, shuttle busem do Masarykova nádraží a městskými autobusy ze stanic metra Nádraží Veleslavín, Nové Butovice a Zličín.

Letecky do Lisabonu

Cesta končí na lisabonském letišti Portela, které se nachází asi 7 kilometrů od centra. Jedná se o hlavní přestupní uzel při letech mezi Evropou a jižní Amerikou. Z terminálu se mimo taxíků dá dostat jedině autobusy, z nichž nejdůležitější je asi číslo 91, jezdící každých 20 minut mezi letištěm a hlavním vlakovým nádražím Cais do Sodre. Místo dále obsluhují linky 5, 8, 22, 44, 45 a 83, provozované dopravcem Carris. V centru Lisabonu jinak fungují tramvaje.

Destinace Lisabon

Lisabon je portugalská metropole a zároveň nejhistoričtější a nejzápadnější hlavní město v Evropě, které je domovem dohromady skoro milionu obyvatel. Hlavním turistickým lákadlem je především část Belém, které vévodí belémská věž, památník objevitelů, či klášter Sv. Jeronýma. Samotné město pak nabízí mohutný hrad Sv. Jiří, který byl původně maurskou rezidencí a díky poloze na vysokém kopci poskytuje nádherný výhled na celé okolí. Bušícím srdcem je hlavní třída Avenida da Liberdade, která v délce jeden a půl kilometru nabízí mnoho restaurací a obchůdků. Lisabon je též vynikajícím výchozím bodem pro pořádání výletů do okolí.

Tipy pro cestovatele: Lety na trase Praha – Lisabon

Do města Lisabon můžete letět přesně podle svých představ. Ať hledáte nejrychlejší nebo nejlevnější variantu, nebo máte úplně jiné požadavky, naši experti shromáždili veškeré informace, které potřebujete znát, abyste si na trase Praha – Lisabon mohli vybrat spoj, který vám bude opravdu vyhovovat.
FAQs
Nejlevnější způsob, jak se dostat do města Lisabon z města Praha je letadlem a může stát již od 6 762 Kč, obzvláště, pokud budete hledat ceny jízdenek předem. Ušetřete peníze tím, že si koupíte levnou letecký jízdenku z města Praha do města Lisabon s Omio.
Nízké ceny jízdenek letadlem z města Praha do města Lisabon kolem 10 229 Kč vám pomůže vyhledat Omio. Cena se odvíjí od více faktorů, jako je konkrétní datum odjezdu, víkendy, svátky či sezóna.
Pokud chcete jet letadlem, Lisabon je od města Praha daleko přibližně 2243 km. Pro co nejlevnější jízdenku doporučujeme její co nejdřívější rezervaci.
Cesta letadlem z města Praha do města Lisabon trvá v průměru 3 hod 40 min. Skutečná doba jízdy však záleží na více faktorech, například zda se chystáte jet ve všední dny, o víkendu či ve státní svátek. Omio vám rychle najde levné i rychlé spoje.

Když si naši zákazníci kupují levné jízdenky letecký z Praha do Lisabon, nejčastěji odlétají z Prague Vaclav Havel Airport v Praha a příletají na Lisbon Portela Airport v Lisabon. Vždy je dobré znát v Praha a Lisabon ještě předtím, než se vydáte na svou cestu letadlem.

Můžete jet letadlem z Praha na Prague Vaclav Havel Airport, vzdálené 15.3 km od centra města. Když přijedete letadlem do Lisabon, nejužívanější je Lisbon Portela Airport, vzdálené 6.8 km od centra města.

, který jezdí z Praha do Lisabon, je například KLM, Norwegian Air International, Aegean Airlines, Air France, Smartwings, Hahn Air, Lufthansa Cityline, Swiss, Eurowings, csa, Luftfahrtgesellschaft Walter, Iberia, Vueling, British Airways, Transavia Airlines, PGA-Portugalia Airlines, Ryanair, tarom, JOON, jal, Air Dolomiti, Brussels Airlines, Austrian Airlines, Lufthansa, Lot Polish Airlines nebo TAP Portugal.
Pokud chcete jet letadlem z města Praha do města Lisabon přímo, podívejte se na spoje, které poskytují TAP Portugal. Nenajdete-li spoj, který by vám vyhovoval, Omio vám pomůže najít tu nejlepší možnost a kombinaci pro vaši cestu z města Praha do města Lisabon.
Ano. Omio vám zpáteční jízdenku letadlem z města Praha do města Lisabon vyhledá rychle a výhodně. Díky aplikaci Omio můžete navíc mít všechny své jízdenky na jednom místě.
Pro spoustu našich zákazníků, kteří cestují letadlem z Praha do Lisabon, není Lisabon tou poslední zastávkou. Některé z destinací poblíž Lisabon, které stojí za návštěvu, jsou Madrid, Porto nebo Paříž. Podívejte se na Omio na levné letecký jízdenky do některé z těchto top destinací!

Letenky Praha – Lisabon, zajímají vás další možnosti dopravy v těchto lokalitách?

Zde najdete další stránky obsahující informace, které jste pravděpodobně hledali

S aplikací Omio je plánování cest mnohem jednodušší

Dostaneme tě tam, kam potřebuješ. Od živých aktualizací železničních spojení, po elektronické jízdenky – s naší aplikaci budeš vždy na nejlepší cestě!

ios-badge
android-badge
Hand With Phone
Měna
Jazyk