POROVNEJ Ceny všech druhů přepravy

út
18. 1.
3259 Vueling
st
19. 1.
2720 Air France
čt
20. 1.
3963 KLM

21. 1.
2584 Vueling
so
22. 1.
4233 TAP Portugal
ne
23. 1.
2051 Vueling
po
24. 1.
2936 TAP Portugal
út
25. 1.
1688 Vueling
st
26. 1.
4053 Lufthansa
čt
27. 1.
2038 Vueling

28. 1.
2155 Vueling
so
29. 1.
1727 Vueling
ne
30. 1.
2558 Vueling
po
31. 1.
2869 TAP Portugal
út
1. 2.
1908 Vueling
st
2. 2.
3236 KLM
čt
3. 2.
2441 Vueling

4. 2.
2558 Vueling
so
5. 2.
2168 Vueling
ne
6. 2.
2793 Air France

Tyto společnosti nám důvěřují. Umožňujeme nákup jízdenek a letenek mnoha společností na jednom místě.

Ryanair
Easyjet
Eurowings
Vueling
Ubytování

Potřebujete ubytování?

zobrazit na mapě
Nejlepší hotely
Celé domy a byty

Najděte si to nejlepší ubytování s naším partnerem Booking.com

Zobrazit vše

Letecky z Prahy do Lisabonu – Přehled cesty

Trasa mezi Prahou a Lisabonem je, zejména od jara do podzimu, velmi vytíženým leteckým koridorem. Spojuje totiž české a portugalské hlavní město, ale především se jedná o jedno z mála propojení mezi přestupním uzly pro cesty z jižní Ameriky do Evropy a dále z Evropy do Ruska a Asie. Zejména v létě se pak přes Lisabon létá na oblíbený ostrov Madeira. Provozovatelem pravidelné linky je národní portugalský dopravce TAP, který každý den, před sedmou večerní, vypravuje jeden let, který vzdálenost skoro 3000 kilometrů překoná za asi 4 hodiny.

Letenky z Prahy

Cestování letadlem začíná na letišti Václava Havla, konkrétně na terminálu 2 (Portugalsko je součást Schengenského prostoru). Dá se sem dojet taxíky, shuttle busem do Masarykova nádraží a městskými autobusy ze stanic metra Nádraží Veleslavín, Nové Butovice a Zličín.

Letecky do Lisabonu

Cesta končí na lisabonském letišti Portela, které se nachází asi 7 kilometrů od centra. Jedná se o hlavní přestupní uzel při letech mezi Evropou a jižní Amerikou. Z terminálu se mimo taxíků dá dostat jedině autobusy, z nichž nejdůležitější je asi číslo 91, jezdící každých 20 minut mezi letištěm a hlavním vlakovým nádražím Cais do Sodre. Místo dále obsluhují linky 5, 8, 22, 44, 45 a 83, provozované dopravcem Carris. V centru Lisabonu jinak fungují tramvaje.

Destinace Lisabon

Lisabon je portugalská metropole a zároveň nejhistoričtější a nejzápadnější hlavní město v Evropě, které je domovem dohromady skoro milionu obyvatel. Hlavním turistickým lákadlem je především část Belém, které vévodí belémská věž, památník objevitelů, či klášter Sv. Jeronýma. Samotné město pak nabízí mohutný hrad Sv. Jiří, který byl původně maurskou rezidencí a díky poloze na vysokém kopci poskytuje nádherný výhled na celé okolí. Bušícím srdcem je hlavní třída Avenida da Liberdade, která v délce jeden a půl kilometru nabízí mnoho restaurací a obchůdků. Lisabon je též vynikajícím výchozím bodem pro pořádání výletů do okolí.

Tipy pro cestovatele: Lety na trase Praha – Lisabon

Do města Lisabon můžete letět přesně podle svých představ. Ať hledáte nejrychlejší nebo nejlevnější variantu, nebo máte úplně jiné požadavky, naši experti shromáždili veškeré informace, které potřebujete znát, abyste si na trase Praha – Lisabon mohli vybrat spoj, který vám bude opravdu vyhovovat.
FAQs

Kolik stojí levná letecký jízdenka z města Praha do města Lisabon?

Letecký jízdenky z města Praha do města Lisabon mohou stát již 2 051 Kč, obzvláště, pokud si je koupíte dopředu. Omio vám umí ušetřit peníze tak, že najde ty nejlevnější možné varianty letecký jízdenky z města Praha do města Lisabon.

Jak dostanu výhodné jízdné letadlem z města Praha do města Lisabon?

Nízké ceny jízdenek letadlem z města Praha do města Lisabon kolem 3 136 Kč vám pomůže vyhledat Omio. Cena se odvíjí od více faktorů, jako je konkrétní datum odjezdu, víkendy, svátky či sezóna.

Jaká je vzdálenost do města Lisabon z města Praha letadlem?

Vzdálenost do města Lisabon z města Praha letadlem je zhruba 2243 km. Pokud chcete stihnout levnou jízdenku, doporučujeme ji zarezervovat co nejdříve.

Jaká je doba jízdy letadlem z města Praha do města Lisabon?

Doba jízdy letadlem z Praha do Lisabon je v průměru 3 hod 30 min. Skutečná dojezdová doba však závisí na více faktorech, například zda se jedná o všední den, víkend nebo svátek. Omio vám rychle najde levné i rychlé spoje a díky aplikaci můžete mít jízdenky na jdenom místě.

Kterou ve městě Praha si mám vybrat pro cestu letadlem z města Praha do města Lisabon? A na kterou ve městě Lisabon mám jet?

Před samotným plánováním cesty z Praha do Lisabon je dobré vědět, že většina cestovatelů při jízdě letadlem z Praha odlétají z Prague Vaclav Havel Airport a dorazí na Lisbon Portela Airport v Lisabon.

Jak se dostanu letadlem z Praha do Lisabon?

Můžete najít Prague Vaclav Havel Airport, kterou Omio cestovatelé ve městě Praha používají nejčastěji, a která se nachází asi 11.2 km od centra města, a ve městě Lisabon – nejvyužívanější je Lisbon Portela Airport a nachází se 6 km od centra města.

Který jezdí z Praha do Lisabon?

, který jezdí z Praha do Lisabon, je například TAP Portugal, csa, Smartwings, Brussels Airlines, Eurowings, Iberia, KLM, Vueling, Air France nebo Ryanair.

Kde najdu levné jízdenky letadlem z města Praha do města Lisabon?

Ano. Omio vám pomůže vyhledat jízdenky letadlem z města Praha do města Lisabon rychle a výhodně. Stačí do našeho formuláře zadat datum a místo odjezdu a příjezdu. Díky aplikaci Omio můžete navíc mít všechny své jízdenky na jednom místě.

Plánuji cestu z Praha do Lisabon letadlem. Jaké jsou nejoblíbenější destinace poblíž Lisabon, které stojí zato navštívit?

Mnozí z našich zákazníků, kteří plánují cestu do Lisabon letadlem, jezdí také často na místa jako Madrid, Porto nebo Paříž. Podívejte se na Omio pro ta nejlepší spojení mezi Lisabon a těmito destinacemi, které také stojí za návštěvu.

Letenky Praha – Lisabon, zajímají vás další možnosti dopravy v těchto lokalitách?

Zde najdete další stránky obsahující informace, které jste pravděpodobně hledali