POROVNEJ Ceny všech druhů přepravy

so
25. 9.
5552 Iberia
ne
26. 9.
5208 Swiss
po
27. 9.
3588 TAP Portugal
st
29. 9.
3912 TAP Portugal
čt
30. 9.
5442 Lufthansa

1. 10.
4714 Vueling
so
2. 10.
2439 Vueling
ne
3. 10.
3558 TAP Portugal
po
4. 10.
2184 Vueling
út
5. 10.
1704 ryanair sun
st
6. 10.
3930 Lufthansa
čt
7. 10.
2726 TAP Portugal

8. 10.
2940 TAP Portugal
so
9. 10.
2850 Air France
ne
10. 10.
4105 Vueling
po
11. 10.
3497 Air France
út
12. 10.
1538 ryanair sun
st
13. 10.
4841 Vueling
čt
14. 10.
3496 Air France

15. 10.
2652 Vueling

Tyto společnosti nám důvěřují. Umožňujeme nákup jízdenek a letenek mnoha společností na jednom místě.

Ryanair
Easyjet
Eurowings
Vueling
Ubytování

Potřebujete ubytování?

zobrazit na mapě
Nejlepší hotely
Celé domy a byty

Najděte si to nejlepší ubytování s naším partnerem Booking.com

Zobrazit vše

Letecky z Prahy do Lisabonu – Přehled cesty

Trasa mezi Prahou a Lisabonem je, zejména od jara do podzimu, velmi vytíženým leteckým koridorem. Spojuje totiž české a portugalské hlavní město, ale především se jedná o jedno z mála propojení mezi přestupním uzly pro cesty z jižní Ameriky do Evropy a dále z Evropy do Ruska a Asie. Zejména v létě se pak přes Lisabon létá na oblíbený ostrov Madeira. Provozovatelem pravidelné linky je národní portugalský dopravce TAP, který každý den, před sedmou večerní, vypravuje jeden let, který vzdálenost skoro 3000 kilometrů překoná za asi 4 hodiny.

Letenky z Prahy

Cestování letadlem začíná na letišti Václava Havla, konkrétně na terminálu 2 (Portugalsko je součást Schengenského prostoru). Dá se sem dojet taxíky, shuttle busem do Masarykova nádraží a městskými autobusy ze stanic metra Nádraží Veleslavín, Nové Butovice a Zličín.

Letecky do Lisabonu

Cesta končí na lisabonském letišti Portela, které se nachází asi 7 kilometrů od centra. Jedná se o hlavní přestupní uzel při letech mezi Evropou a jižní Amerikou. Z terminálu se mimo taxíků dá dostat jedině autobusy, z nichž nejdůležitější je asi číslo 91, jezdící každých 20 minut mezi letištěm a hlavním vlakovým nádražím Cais do Sodre. Místo dále obsluhují linky 5, 8, 22, 44, 45 a 83, provozované dopravcem Carris. V centru Lisabonu jinak fungují tramvaje.

Destinace Lisabon

Lisabon je portugalská metropole a zároveň nejhistoričtější a nejzápadnější hlavní město v Evropě, které je domovem dohromady skoro milionu obyvatel. Hlavním turistickým lákadlem je především část Belém, které vévodí belémská věž, památník objevitelů, či klášter Sv. Jeronýma. Samotné město pak nabízí mohutný hrad Sv. Jiří, který byl původně maurskou rezidencí a díky poloze na vysokém kopci poskytuje nádherný výhled na celé okolí. Bušícím srdcem je hlavní třída Avenida da Liberdade, která v délce jeden a půl kilometru nabízí mnoho restaurací a obchůdků. Lisabon je též vynikajícím výchozím bodem pro pořádání výletů do okolí.

Tipy pro cestovatele

Lety na trase Praha – Lisabon
Do města Lisabon můžete letět přesně podle svých představ. Ať hledáte nejrychlejší nebo nejlevnější variantu, nebo máte úplně jiné požadavky, naši experti shromáždili veškeré informace, které potřebujete znát, abyste si na trase Praha – Lisabon mohli vybrat spoj, který vám bude opravdu vyhovovat.
FAQs
Jaká může být nejlevnější letecký jízdenka z města Praha do města Lisabon?
Low cost letecký jízdenka z města Praha do města Lisabon je levná, již od 3 588 Kč, ale tato cena závisí na tom, jak brzy tuto nabídku najdete a koupíte. Doporučujeme použít Omio a najít tu nejlevnější letecký jízdenku pro vaši další cestu. Jízdenku si následně kupte tak dlouho dopředu, jak je to jen možné.
Jak dostanu výhodné jízdné letadlem z města Praha do města Lisabon?
Výhodná cena jízdenky letadlem z města Praha do města Lisabon se pohybuje kolem 4 736 Kč a závisí na více faktorech, například, zda se jedná o všední den, víkend či svátek, sezonu atd. Omio vám s vyhledání výhodné jízdenky pomůže.
Jak daleko je města Lisabon od města Praha, když pojedu letadlem?
Z města Praha do města Lisabon je to letadlem kolem 2243 km. Pro co nejlepší a nejlevnější jízdenku doporučujeme včasnou rezervaci. Omio vám pomůže s jejím vyhledáním.
Jaká je doba jízdy letadlem z města Praha do města Lisabon?
Dojezdová doba letadlem z města Praha do města Lisabon je v průměru 3 hod 30 min. Skutečná dojezdová doba však závisí na více faktorech, například zda se jedná o všední den, víkend či státní svátek. Omio vám rychle najde levné i rychlé spoje.
Které jsou na cestě do města Lisabon z města Praha nejpoužívanější?

Pro cestu letadlem mezi městy Praha a Lisabon je nejpopulárnější pro cestující z Praha Prague Vaclav Havel Airport. V Lisabon je nejpopulárnější mezi cestovateli Lisbon Portela Airport.

Kde se nachází blízko centra měst Praha a Lisabon?

Můžete jet letadlem z Praha na Prague Vaclav Havel Airport, vzdálené 11 km od centra města. Když přijedete letadlem do Lisabon, nejužívanější je Lisbon Portela Airport, vzdálené 5 km od centra města.

Který jezdí z Praha do Lisabon?
Co se týká z Praha do Lisabon, můžete vybírat hned z TAP Portugal, csa, Smartwings, Brussels Airlines, Eurowings, Iberia, KLM, Vueling, Air France nebo Ryanair. Stačí zadat datum, odkud a kam chcete jet a Omio vám najde ty nejlepší varianty.
Jak získám výhodné jízdenky letadlem z města Praha do města Lisabon?
Ano. Omio vám zpáteční jízdenku letadlem z města Praha do města Lisabon vyhledá rychle a výhodně. Díky aplikaci Omio můžete navíc mít všechny své jízdenky na jednom místě.
Když přijedu letadlem z Praha do Lisabon, kam ještě můžu jít v blízkosti Lisabon?
Pro spoustu našich zákazníků, kteří cestují letadlem z Praha do Lisabon, není Lisabon tou poslední zastávkou. Některé z destinací poblíž Lisabon, které stojí za návštěvu, jsou Madrid, Porto nebo Paříž. Podívejte se na Omio na levné letecký jízdenky do některé z těchto top destinací!

Letenky Praha – Lisabon, zajímají vás další možnosti dopravy v těchto lokalitách?

Zde najdete další stránky obsahující informace, které jste pravděpodobně hledali