POROVNEJ Ceny všech druhů přepravy

po
18. 10.
688 Ryanair
st
20. 10.
757 Ryanair
čt
21. 10.
3188 British Airways
so
23. 10.
2702 KLM
po
25. 10.
1183 Ryanair
út
26. 10.
3940 KLM
st
27. 10.
1352 Ryanair
čt
28. 10.
2674 KLM

29. 10.
1839 Ryanair
so
30. 10.
3538 KLM

Tyto společnosti nám důvěřují. Umožňujeme nákup jízdenek a letenek mnoha společností na jednom místě.

Ryanair
Easyjet
Eurowings
Vueling
Ubytování

Potřebujete ubytování?

zobrazit na mapě
Nejlepší hotely
Celé domy a byty

Najděte si to nejlepší ubytování s naším partnerem Booking.com

Zobrazit vše

Lety Praha – Edinburgh

Z Prahy do Edinburghu každý den létá velké množství letů, od časných ranních hodin až pozdě do noci. Na výběr je i přímé spojení od společnosti easyJet nebo Ryanair, se kterými můžeme být v cíli za méně než dvě a půl hodiny. Letadla odlétají z Terminálu 2, který odbavuje lety do zemí Schengenského prostoru.

Které aerolinky provozují leteckou dopravu na trase Praha – Edinburgh?

Nejvýhodnější letenky Praha Edinburgh dlouhodobě nabízejí nízkonákladoví dopravci easyJet nebo Ryanair, kteří zároveň zajišťují pohodlnou cestu bez přestupů. Pokud nevadí přestup, na výběr je například i British Airways, KLM nebo Air France.

Jak dlouho trvá cesta letadlem na trase Praha – Edinburgh?

Přibližně 1300 km dlouhá cesta z Prahy do Edinburghu trvá zhruba hodinu a půl, pokud se rozhodneme pro přímý let. V případě jednoho přestupu trvá cesta většinou okolo pěti hodin. Pro někoho může být výhodné využít delší přestávky na přestup a strávit jeden den v dalším evropském městě.

Kolik spojení je k dispozici na trase Praha – Edinburgh?

Frekvence letů z Prahy do Edinburghu je poměrně vysoká, spoje fungují od šesti ráno do deseti večer. Každou hodinu do Skotska odletí ve všední den v průměru tři stroje, o víkendech dva. Nejlevnější a nejrychlejší dopravci Ryanair a easyJet, kteří nabízí letenky Praha Edinburgh, létají v dopoledních a večerních hodinách, každý provozuje 1 spoj denně.

Ze kterých letišť odlétají a na která letiště přilétají spoje na trase Praha – Edinburgh?

Odlet z letiště: Letadla startují z pražského Letiště Václava Havla, které se nachází přibližně 60 minut od centra města. Nejrychlejším spojem je expresní autobus přímo z Hlavního nádraží v centru Prahy, kterému trvá cesta na letiště jen asi 40 minut. Moderní pražské letiště nabízí Wi-Fi zdarma, dlouhodobé parkování, restaurace, i nákupní duty free zónu.

Přílet na letiště: Letiště Edinburgh Airport se nachází na okraji Edinburghu, necelých 10 km od centra města. Doprava do centra města je zajištěna autobusy a cesta trvá přibližně půl hodiny. Na letišti se nacházejí restaurace i nákupní zóny, letiště nabízí krátkodobé i dlouhodobé parkování.

Tipy pro cestovatele

Lety na trase Praha – Edinburgh
Do města Edinburgh můžete letět přesně podle svých představ. Ať hledáte nejrychlejší nebo nejlevnější variantu, nebo máte úplně jiné požadavky, naši experti shromáždili veškeré informace, které potřebujete znát, abyste si na trase Praha – Edinburgh mohli vybrat spoj, který vám bude opravdu vyhovovat.
FAQs
Jaká může být nejlevnější letecký jízdenka z města Praha do města Edinburgh?
Letecký jízdenka z města Praha do města Edinburgh může být nejlevnější od 688 Kč, v závislosti na tom, jak dlouho dopředu si ji koupíte. Doporučujeme jízdenky hledat pomocí Omio, abyste se dostali k těm nejlepším nabídkám pro vaše cestu. Jízdenku si zarezervujte so nejdříve.
Jaká je výhodná cena jízdenky letadlem z města Praha do města Edinburgh?
Výhodná cena jízdenky letadlem z města Praha do města Edinburgh se pohybuje kolem 1 834 Kč a závisí na více faktorech, například, zda se jedná o všední den, víkend či svátek, sezonu atd. Omio vám s vyhledání výhodné jízdenky pomůže.
Kolik km je to z města Praha do města Edinburgh letadlem?
Z města Praha do města Edinburgh je to letadlem kolem 1341 km. Pro co nejlepší a nejlevnější jízdenku doporučujeme včasnou rezervaci. Omio vám pomůže s jejím vyhledáním.
Jaká je dojezdová doba letadlem z města Praha do města Edinburgh?
Letadlem z Praha do Edinburgh pojedete v průměru 2 hod 20 min. Skutečná dojezdová doba však závisí na více faktorech, například zda se jedná o všední den, svátek nebo víkend. Omio umí najít levné i rychlé spoje. Díky aplikaci Omio budete mít všechny jízdenky na jednom místě.
Jaké jsou nejpoužívanější ve městě Edinburgh a ve městě Praha?

Při cestě letadlem z města Praha do města Edinburgh je vždy dobré vědět, že většina lidí na této trase volí Praha na Prague Vaclav Havel Airport a většina dorazí do Edinburgh na Edinburgh Airport.

Jak daleko od center měst Praha a Edinburgh jsou hlavní?

Pokud plánujete jet letadlem z Praha, očekávejte vzdálenost 11 km od centra města k nejvíce užívané, Prague Vaclav Havel Airport. Po příjezdu do města Edinburgh letadlem čekejte vzdálenost 10 km od Edinburgh Airport do centra města.

Se kterým je nejlepší cesta letadlem z Praha do Edinburgh?
Co se týká z Praha do Edinburgh, můžete vybírat hned z Ryanair nebo easyJet. Stačí zadat datum, odkud a kam chcete jet a Omio vám najde ty nejlepší varianty.
Mohu si koupit jízdenky letadlem z města Praha do města Edinburgh?
Ano. Omio vám pomůže vyhledat jízdenky letadlem z města Praha do města Edinburgh rychle a výhodně. Stačí do našeho formuláře zadat datum a místo odjezdu a příjezdu. Díky aplikaci Omio můžete navíc mít všechny své jízdenky na jednom místě.
Plánujete cestu z města Praha do města Edinburgh letadlem? Podívejte se na nejpopulárnější destinace poblíž Edinburgh, které můžete navštívit.
Naši klienti, kteří ser rozhodli cestovat letadlem do Edinburgh často také jezdí do Londýn, Glasgow nebo Manchester. Omio umí najít ta nejlepší spojení mezi Edinburgh a těmito populárními destinacemi, abyste si mohli naplánovat svou cestu.

Letenky Praha – Edinburgh, zajímají vás další možnosti dopravy v těchto lokalitách?

Zde najdete další stránky obsahující informace, které jste pravděpodobně hledali