POROVNEJ Ceny všech druhů přepravy

st
19. 1.
2837 British Airways
čt
20. 1.
3907 Lufthansa

21. 1.
288 Ryanair
so
22. 1.
2372 British Airways

Tyto společnosti nám důvěřují. Umožňujeme nákup jízdenek a letenek mnoha společností na jednom místě.

Ryanair
Easyjet
Eurowings
Vueling
Ubytování

Potřebujete ubytování?

zobrazit na mapě
Nejlepší hotely
Celé domy a byty

Najděte si to nejlepší ubytování s naším partnerem Booking.com

Zobrazit vše

Lety Praha – Edinburgh

Z Prahy do Edinburghu každý den létá velké množství letů, od časných ranních hodin až pozdě do noci. Na výběr je i přímé spojení od společnosti easyJet nebo Ryanair, se kterými můžeme být v cíli za méně než dvě a půl hodiny. Letadla odlétají z Terminálu 2, který odbavuje lety do zemí Schengenského prostoru.

Které aerolinky provozují leteckou dopravu na trase Praha – Edinburgh?

Nejvýhodnější letenky Praha Edinburgh dlouhodobě nabízejí nízkonákladoví dopravci easyJet nebo Ryanair, kteří zároveň zajišťují pohodlnou cestu bez přestupů. Pokud nevadí přestup, na výběr je například i British Airways, KLM nebo Air France.

Jak dlouho trvá cesta letadlem na trase Praha – Edinburgh?

Přibližně 1300 km dlouhá cesta z Prahy do Edinburghu trvá zhruba hodinu a půl, pokud se rozhodneme pro přímý let. V případě jednoho přestupu trvá cesta většinou okolo pěti hodin. Pro někoho může být výhodné využít delší přestávky na přestup a strávit jeden den v dalším evropském městě.

Kolik spojení je k dispozici na trase Praha – Edinburgh?

Frekvence letů z Prahy do Edinburghu je poměrně vysoká, spoje fungují od šesti ráno do deseti večer. Každou hodinu do Skotska odletí ve všední den v průměru tři stroje, o víkendech dva. Nejlevnější a nejrychlejší dopravci Ryanair a easyJet, kteří nabízí letenky Praha Edinburgh, létají v dopoledních a večerních hodinách, každý provozuje 1 spoj denně.

Ze kterých letišť odlétají a na která letiště přilétají spoje na trase Praha – Edinburgh?

Odlet z letiště: Letadla startují z pražského Letiště Václava Havla, které se nachází přibližně 60 minut od centra města. Nejrychlejším spojem je expresní autobus přímo z Hlavního nádraží v centru Prahy, kterému trvá cesta na letiště jen asi 40 minut. Moderní pražské letiště nabízí Wi-Fi zdarma, dlouhodobé parkování, restaurace, i nákupní duty free zónu.

Přílet na letiště: Letiště Edinburgh Airport se nachází na okraji Edinburghu, necelých 10 km od centra města. Doprava do centra města je zajištěna autobusy a cesta trvá přibližně půl hodiny. Na letišti se nacházejí restaurace i nákupní zóny, letiště nabízí krátkodobé i dlouhodobé parkování.

Tipy pro cestovatele: Lety na trase Praha – Edinburgh

Do města Edinburgh můžete letět přesně podle svých představ. Ať hledáte nejrychlejší nebo nejlevnější variantu, nebo máte úplně jiné požadavky, naši experti shromáždili veškeré informace, které potřebujete znát, abyste si na trase Praha – Edinburgh mohli vybrat spoj, který vám bude opravdu vyhovovat.
FAQs

Jak levně můžu cestovat z města Praha do města Praha letadlem?

Nejlevnější způsob, jak se dostat do města Edinburgh z města Praha je letadlem a může stát již od 288 Kč, obzvláště, pokud budete hledat ceny jízdenek předem. Ušetřete peníze tím, že si koupíte levnou letecký jízdenku z města Praha do města Edinburgh s Omio.

Jaká je cena jízdenky letadlem z města Praha do města Edinburgh?

Nízké ceny jízdenek letadlem z města Praha do města Edinburgh kolem 3 257 Kč vám pomůže vyhledat Omio. Cena se odvíjí od více faktorů, jako je konkrétní datum odjezdu, víkendy, svátky či sezóna.

Jak daleko je města Edinburgh od města Praha, když pojedu letadlem?

Pokud chcete jet letadlem, Edinburgh je od města Praha daleko přibližně 1341 km. Pro co nejlevnější jízdenku doporučujeme její co nejdřívější rezervaci.

Jak dlouho trvá cesta letadlem z města Praha do města Edinburgh?

Cesta letadlem z města Praha do města Edinburgh trvá v průměru 2 hod 20 min. Skutečná doba jízdy však záleží na více faktorech, například zda se chystáte jet ve všední dny, o víkendu či ve státní svátek. Omio vám rychle najde levné i rychlé spoje.

Jaké jsou nejpoužívanější ve městě Edinburgh a ve městě Praha?

Když si naši zákazníci kupují levné jízdenky letecký z Praha do Edinburgh, nejčastěji odlétají z Prague Vaclav Havel Airport v Praha a příletají na Edinburgh Airport v Edinburgh. Vždy je dobré znát v Praha a Edinburgh ještě předtím, než se vydáte na svou cestu letadlem.

Jak se dostanu letadlem z Praha do Edinburgh?

Můžete jet letadlem z Praha na Prague Vaclav Havel Airport, vzdálené 11.2 km od centra města. Když přijedete letadlem do Edinburgh, nejužívanější je Edinburgh Airport, vzdálené 10.5 km od centra města.

Který jezdí z Praha do Edinburgh?

, který jezdí z Praha do Edinburgh, je například Ryanair nebo easyJet.

Jak si mohu koupit jízdenku letadlem z města Praha do města Edinburgh?

Ano. Omio vám pomůže vyhledat jízdenky letadlem z města Praha do města Edinburgh rychle a výhodně. Stačí do našeho formuláře zadat datum a místo odjezdu a příjezdu. Díky aplikaci Omio můžete navíc mít všechny své jízdenky na jednom místě.

Když přijedu do Edinburgh z Praha letadlem, jsou tam blízko data. Arrival} ještě nějaká místa, která stojí za návštěvu?

Naši klienti, kteří ser rozhodli cestovat letadlem do Edinburgh často také jezdí do Londýn, Glasgow nebo Manchester. Omio umí najít ta nejlepší spojení mezi Edinburgh a těmito populárními destinacemi, abyste si mohli naplánovat svou cestu.

Letenky Praha – Edinburgh, zajímají vás další možnosti dopravy v těchto lokalitách?

Zde najdete další stránky obsahující informace, které jste pravděpodobně hledali