POROVNEJ Ceny všech druhů přepravy


24. 9.
2287 Flixbus
6342 TAP Portugal
so
25. 9.
2959 Flixbus
5400 TAP Portugal
ne
26. 9.
2504 Flixbus
4189 TAP Portugal
po
27. 9.
Hledej ceny
2973 easyJet
út
28. 9.
Hledej ceny
2287 Vueling
st
29. 9.
1856 Flixbus
3866 TAP Portugal
čt
30. 9.
1856 Flixbus
4189 TAP Portugal

1. 10.
2017 Flixbus
1345 Vueling
so
2. 10.
1748 Flixbus
1128 Vueling
ne
3. 10.
2287 Flixbus
870 easyJet
po
4. 10.
Hledej ceny
1033 easyJet
út
5. 10.
Hledej ceny
2234 Iberia
st
6. 10.
Hledej ceny
1413 Vueling
čt
7. 10.
1829 Flixbus
2963 Vueling

8. 10.
2017 Flixbus
1332 easyJet
so
9. 10.
1748 Flixbus
1345 Vueling
ne
10. 10.
2017 Flixbus
1614 Vueling
po
11. 10.
Hledej ceny
1996 easyJet
út
12. 10.
Hledej ceny
5233 KLM
st
13. 10.
Hledej ceny
2775 Lufthansa
čt
14. 10.
1748 Flixbus
3374 Lufthansa

Tyto společnosti nám důvěřují. Umožňujeme nákup jízdenek a letenek mnoha společností na jednom místě.

Ryanair
Easyjet
Eurowings
Vueling
Ubytování

Potřebujete ubytování?

zobrazit na mapě
Nejlepší hotely
Celé domy a byty

Najděte si to nejlepší ubytování s naším partnerem Booking.com

Zobrazit vše

Jak na letenky z Prahy do Barcelony?

Letecké spojení mezi Prahou a Barcelonou je ve své podstatě turistickou trasou, která je nejvytíženější především na jaře a dále pak v letních měsících. Definitivně se jedná o spojení dvou významných destinací, kam si lidé vždy rádi zaletí, užít si svůj volný čas. Každodenně je tak vypravováno několik přímých letů do Barcelony. Některé v dopoledních hodinách, ten poslední pak okolo deváté večer. Let trvá přibližně 2 a půl hodiny, přičemž letoun urazí vzdálenost skoro 2000 kilometrů. Operuje zde nízkonákladová společnost Ryanair, dále České Aerolínie, v kooperaci se Smart Wings a Vueling (španělská obdoba české nízkonákladové společnosti Travel Service).

Letecky z Prahy do Barcelony

Cesta začíná ne mezinárodním Letišti Václava Havla, konkrétně na Terminálu 2, odkud se létá především do zemí Schengenského prostoru. Dá se sem dojet taxíkem, shuttlem z ulice V Celnici nebo autobusem ze stanic metra Nádraží Veleslavín, Nové Butovice nebo Zličín.

Přílet do Barcelony

Let přistává na jediném barcelonském letišti El Prat, které se nachází v těsné blízkosti přístaviště a asi 20 minut jízdy taxíkem od centra, kam se dá též dostat za pomoci letištního shuttle busu a městského autobusu, zastavujícího na důležitých místech ve městě. Nově, od února 2016 bylo letiště El Prat také napojeno na síť místního metra, což se událo díky Světovému kongresu mobility. Linka L9, začínající na letišti směřuje do univerzitní části. Na stanici Europa Fira však stačí přestoupit na číslo L5, která jede do centra.

Destinace Barcelona

Barcelona je katalánskou metropolí a rozlohou také největším turistickým letoviskem ve Španělsku. Se svými, skoro třemi miliony obyvatel se též řadí za Madrid jako druhé nejlidnatější město království. Dominantou Barcelony je mohutná gotická katedrála Sagrada Familia, vystavěna architektem Gaudím v 19. století. Dále stojí za zmínku park Guell s Gaudího muzeem a zajímavostí ve formě kamenných laviček, vyzdobených barevnými keramickými střípky. Gotická čtvrť, středověká loděnice nebo moderní mořské akvárium jsou už jen pomyslnými třešničkami na dortu.

Plánuješ víkend v Barceloně?

Kromě Gaudího architektury, dobrého jídla a pití Barcelona nabízí možnost užít si pár dní na městské pláži, na kterou se pohodlně dostanete pěšky, případně metrem ze stanice metra Barceloneta či busem. Pokud se na pláž vydáte, nezapomeňte si dát děco k pití v jednom z mnoha plážových barů. Tzv. chiringuita nabízejí jak různé místní speciality, tak i "notoricky" známé kotejly. My doporučujeme vyzkoušet Carajillo de Baileys con hielo – káva s ledem a baileys, která vás v horku osvěží a zároveň i trochu nakopne. Pro něco dobrého k snědku se můžete vydat na trh La Boqueria, který se nachází v centru města, na hlavní pěší třídě La Rambla.

Aplikace zdarma!

Tipy pro cestovatele

Lety na trase Praha – Barcelona
Do města Barcelona můžete letět přesně podle svých představ. Ať hledáte nejrychlejší nebo nejlevnější variantu, nebo máte úplně jiné požadavky, naši experti shromáždili veškeré informace, které potřebujete znát, abyste si na trase Praha – Barcelona mohli vybrat spoj, který vám bude opravdu vyhovovat.
FAQs
Jak levně můžu cestovat z města Praha do města Praha letadlem?
Letecký jízdenky z města Praha do města Barcelona mohou stát již 2 287 Kč, obzvláště, pokud si je koupíte dopředu. Omio vám umí ušetřit peníze tak, že najde ty nejlevnější možné varianty letecký jízdenky z města Praha do města Barcelona.
Jak dostanu výhodné jízdné letadlem z města Praha do města Barcelona?
Jízdné letadlem z města Praha do města Barcelona může být různé. Pohybuje se kolem 4 178 Kč a odvíjí se od konkrétního data odjezdu, zda se jedná o všední den, víkend či svátek. Omio vám vyhledá jízdenku s výhodným jízdným rychle.
Kolik km je to z města Praha do města Barcelona letadlem?
Z města Praha do města Barcelona je to letadlem kolem 1353 km. Pro co nejlepší a nejlevnější jízdenku doporučujeme včasnou rezervaci. Omio vám pomůže s jejím vyhledáním.
Jak dlouho pojedu letadlem z města Praha do města Barcelona?
Cesta letadlem z města Praha do města Barcelona trvá v průměru 2 hod 40 min. Skutečná doba jízdy však záleží na více faktorech, například zda se chystáte jet ve všední dny, o víkendu či ve státní svátek. Omio vám rychle najde levné i rychlé spoje.
Které bych měl zvážit pro cestu z města {data. Departure} do města Barcelona?

Pro cestu letadlem mezi městy Praha a Barcelona je nejpopulárnější pro cestující z Praha Prague Vaclav Havel Airport. V Barcelona je nejpopulárnější mezi cestovateli Barcelona El Prat Airport.

Jak daleko se náchází od centra města Praha a Barcelona?

Můžete najít Prague Vaclav Havel Airport, kterou Omio cestovatelé ve městě Praha používají nejčastěji, a která se nachází asi 11 km od centra města, a ve městě Barcelona – nejvyužívanější je Barcelona El Prat Airport a nachází se 11 km od centra města.

Se kterým je nejlepší cesta letadlem z Praha do Barcelona?
Jízdní řády z Praha do Barcelona vám Omio vyhledá jako Ryanair, Vueling, csa, Smartwings, Iberia, Lufthansa, Air Europa, Swiss, TAP Portugal nebo Brussels Airlines.
Jak najdu levně spoj Praha – Barcelona přímo?
Pokud chcete jet letadlem z města Praha do města Barcelona přímo, podívejte se na spoje, které poskytují Vueling. Nenajdete-li spoj, který by vám vyhovoval, Omio vám pomůže najít tu nejlepší možnost a kombinaci pro vaši cestu z města Praha do města Barcelona.
Kde najdu levné jízdenky letadlem z města Praha do města Barcelona?
Výhodné jízdenky letadlem z města Praha do města Barcelona můžete snadno najít pomocí našeho formuláře. Stačí zadat datum a místo odjezdu a příjezdu. Díky aplikaci Omio můžete navíc mít všechny své jízdenky na jednom místě.
Když přijedu do Barcelona z Praha letadlem, jsou tam blízko data. Arrival} ještě nějaká místa, která stojí za návštěvu?
Vaše cesta letadlem z Praha to Barcelona nemusí končit v Barcelona. Další populární místa, která stojí za návštěvu, blízko Barcelona zahrnují Madrid, Paříž nebo Valencie. Pokud chcete rozšířit svou cestu, objevte ty nejlepší a nejlevnější způsoby, jak se dostat do Madrid, Paříž nebo Valencie s Omio!

Letenky Praha – Barcelona, zajímají vás další možnosti dopravy v těchto lokalitách?

Zde najdete další stránky obsahující informace, které jste pravděpodobně hledali