Tyto společnosti nám důvěřují. Umožňujeme nákup jízdenek a letenek mnoha společností na jednom místě.

Ryanair
Easyjet
Eurowings
Vueling
Ubytování

Potřebujete ubytování?

Thu, Jun 24
Celková cena za: 1 nights, 1 adults
zobrazit na mapě
Nejlepší hotely
Celé domy a byty

Najděte si to nejlepší ubytování s naším partnerem Booking.com

Zobrazit vše

POROVNEJ Ceny všech druhů přepravy

st
23. 6.
Hledej ceny
7322 Brussels Airlines
čt
24. 6.
2967 Flixbus
3911 Vueling

25. 6.
2792 Flixbus
3820 TAP Portugal
so
26. 6.
3074 Flixbus
4144 TAP Portugal
ne
27. 6.
2800 Flixbus
3630 Vueling
po
28. 6.
Hledej ceny
3630 Vueling
út
29. 6.
Hledej ceny
5620 KLM
st
30. 6.
Hledej ceny
6673 KLM
čt
1. 7.
2518 Flixbus
5372 Vueling

2. 7.
2967 Flixbus
4794 Vueling
so
3. 7.
2427 Flixbus
3820 TAP Portugal
ne
4. 7.
2518 Flixbus
3652 KLM
po
5. 7.
Hledej ceny
3652 KLM
út
6. 7.
Hledej ceny
3329 KLM
st
7. 7.
Hledej ceny
2563 Vueling
čt
8. 7.
2427 Flixbus
1618 Vueling

9. 7.
2967 Flixbus
2191 Vueling
so
10. 7.
2427 Flixbus
4217 TAP Portugal
ne
11. 7.
2562 Flixbus
2563 Vueling
po
12. 7.
Hledej ceny
3652 KLM
út
13. 7.
Hledej ceny
3329 KLM
flight

Přehled cesty

Letecky na trase Praha – Barcelona

Délka letu
6 hodin 36 minut
Cena letenky:2547
Místo odletu:Praha
Místo příletu:Barcelona
Vzdálenost:1354 km
Aerolinky:Eurowings, TAP Portugal, Vueling, KLM

Jak na letenky z Prahy do Barcelony?

Letecké spojení mezi Prahou a Barcelonou je ve své podstatě turistickou trasou, která je nejvytíženější především na jaře a dále pak v letních měsících. Definitivně se jedná o spojení dvou významných destinací, kam si lidé vždy rádi zaletí, užít si svůj volný čas. Každodenně je tak vypravováno několik přímých letů do Barcelony. Některé v dopoledních hodinách, ten poslední pak okolo deváté večer. Let trvá přibližně 2 a půl hodiny, přičemž letoun urazí vzdálenost skoro 2000 kilometrů. Operuje zde nízkonákladová společnost Ryanair, dále České Aerolínie, v kooperaci se Smart Wings a Vueling (španělská obdoba české nízkonákladové společnosti Travel Service).

Letecky z Prahy do Barcelony

Cesta začíná ne mezinárodním Letišti Václava Havla, konkrétně na Terminálu 2, odkud se létá především do zemí Schengenského prostoru. Dá se sem dojet taxíkem, shuttlem z ulice V Celnici nebo autobusem ze stanic metra Nádraží Veleslavín, Nové Butovice nebo Zličín.

Přílet do Barcelony

Let přistává na jediném barcelonském letišti El Prat, které se nachází v těsné blízkosti přístaviště a asi 20 minut jízdy taxíkem od centra, kam se dá též dostat za pomoci letištního shuttle busu a městského autobusu, zastavujícího na důležitých místech ve městě. Nově, od února 2016 bylo letiště El Prat také napojeno na síť místního metra, což se událo díky Světovému kongresu mobility. Linka L9, začínající na letišti směřuje do univerzitní části. Na stanici Europa Fira však stačí přestoupit na číslo L5, která jede do centra.

Destinace Barcelona

Barcelona je katalánskou metropolí a rozlohou také největším turistickým letoviskem ve Španělsku. Se svými, skoro třemi miliony obyvatel se též řadí za Madrid jako druhé nejlidnatější město království. Dominantou Barcelony je mohutná gotická katedrála Sagrada Familia, vystavěna architektem Gaudím v 19. století. Dále stojí za zmínku park Guell s Gaudího muzeem a zajímavostí ve formě kamenných laviček, vyzdobených barevnými keramickými střípky. Gotická čtvrť, středověká loděnice nebo moderní mořské akvárium jsou už jen pomyslnými třešničkami na dortu.

Plánuješ víkend v Barceloně?

Kromě Gaudího architektury, dobrého jídla a pití Barcelona nabízí možnost užít si pár dní na městské pláži, na kterou se pohodlně dostanete pěšky, případně metrem ze stanice metra Barceloneta či busem. Pokud se na pláž vydáte, nezapomeňte si dát děco k pití v jednom z mnoha plážových barů. Tzv. chiringuita nabízejí jak různé místní speciality, tak i "notoricky" známé kotejly. My doporučujeme vyzkoušet Carajillo de Baileys con hielo – káva s ledem a baileys, která vás v horku osvěží a zároveň i trochu nakopne. Pro něco dobrého k snědku se můžete vydat na trh La Boqueria, který se nachází v centru města, na hlavní pěší třídě La Rambla.

Aplikace zdarma!

Tipy pro cestovatele

Lety na trase Praha – Barcelona
Do města Barcelona můžete letět přesně podle svých představ. Ať hledáte nejrychlejší nebo nejlevnější variantu, nebo máte úplně jiné požadavky, naši experti shromáždili veškeré informace, které potřebujete znát, abyste si na trase Praha – Barcelona mohli vybrat spoj, který vám bude opravdu vyhovovat.
FAQs
Jak levná může být cesta letadlem z města Praha do města Barcelona?
Letecký jízdenka z města Praha do města Barcelona může být nejlevnější od 3 630 Kč, v závislosti na tom, jak dlouho dopředu si ji koupíte. Doporučujeme jízdenky hledat pomocí Omio, abyste se dostali k těm nejlepším nabídkám pro vaše cestu. Jízdenku si zarezervujte so nejdříve.
Jaká je cena jízdenky letadlem z města Praha do města Barcelona?
Výhodná cena jízdenky letadlem z města Praha do města Barcelona se pohybuje kolem 4 582 Kč a závisí na více faktorech, například, zda se jedná o všední den, víkend či svátek, sezonu atd. Omio vám s vyhledání výhodné jízdenky pomůže.
Jak daleko je města Barcelona od města Praha, když pojedu letadlem?
Pokud chcete jet letadlem, Barcelona je od města Praha daleko přibližně 1353 km. Pro co nejlevnější jízdenku doporučujeme její co nejdřívější rezervaci.
Jaká je dojezdová doba letadlem z města Praha do města Barcelona?
Letadlem z Praha do Barcelona pojedete v průměru 2 hod 25 min. Skutečná dojezdová doba však závisí na více faktorech, například zda se jedná o všední den, svátek nebo víkend. Omio umí najít levné i rychlé spoje. Díky aplikaci Omio budete mít všechny jízdenky na jednom místě.
Které jsou na cestě do města Barcelona z města Praha nejpoužívanější?

Když si naši zákazníci kupují levné jízdenky letecký z Praha do Barcelona, nejčastěji odlétají z Prague Vaclav Havel Airport v Praha a příletají na Barcelona El Prat Airport v Barcelona. Vždy je dobré znát v Praha a Barcelona ještě předtím, než se vydáte na svou cestu letadlem.

Jak se dostanu letadlem z Praha do Barcelona?

Pokud plánujete jet letadlem z Praha, očekávejte vzdálenost 0 km od centra města k nejvíce užívané, Prague Vaclav Havel Airport. Po příjezdu do města Barcelona letadlem čekejte vzdálenost 0 km od Barcelona El Prat Airport do centra města.

Se kterým je nejlepší cesta letadlem z Praha do Barcelona?
, který jezdí z Praha do Barcelona, je například Ryanair, Vueling, csa, Smartwings, Iberia, Lufthansa, Air Europa, Swiss, TAP Portugal nebo Brussels Airlines.
Mohu si koupit jízdenky letadlem z města Praha do města Barcelona?
Omio vám pomůže najít a koupit jízdenku letadlem z města Praha do města Barcelona rychle a výhodně. Díky aplikaci Omio můžete navíc mít všechny své jízdenky na jednom místě. Vaše cesta tak bude tak hladká, jak jen to jde.
Plánuji cestu z Praha do Barcelona letadlem. Jaké jsou nejoblíbenější destinace poblíž Barcelona, které stojí zato navštívit?
Naši klienti, kteří ser rozhodli cestovat letadlem do Barcelona často také jezdí do Madrid, Paříž nebo Valencie. Omio umí najít ta nejlepší spojení mezi Barcelona a těmito populárními destinacemi, abyste si mohli naplánovat svou cestu.

Letenky Praha – Barcelona, zajímají vás další možnosti dopravy v těchto lokalitách?

Zde najdete další stránky obsahující informace, které jste pravděpodobně hledali