Lety v Polsku

Tyto společnosti nám důvěřují. Umožňujeme nákup jízdenek a letenek mnoha společností na jednom místě.

Ryanair
Easyjet
Eurowings
Vueling

Lety v Polsku

Polsko, svou rozlohou jedna z největších evropských zemí, je v poslední době stále oblíbenější destinací. Také proto nyní můžete využít lety do Polska mnohem častěji, ale také v rámci lepších cenových nabídek. Polsko je zemí, která toho na své obdivuhodné rozloze dokáže nabídnout opravdu mnoho. Mnohá polská města byla v poválečném období zcela obnovena a z jejich trosek jsou dnes živá evropská města plná historie a kultury, jež tu na vás čeká. Lety do Polska můžete využít až desetkrát denně, podle místa odletu.

Lety do Polska si můžete jednoduše pořídit skrze portál a aplikaci Omio, které jsou dostupné zcela zdarma pro všechny operační systémy. Zejména v aplikaci najdete velké množství šikovných funkcí, díky kterým bude vaše cestování ještě jednodušší. Systém umožňuje filtrování letenek podle cílového letiště, leteckého dopravce, ale také ceny nebo přestupů. Rezervační systém je jednoduchý a jeho rozhraní je dostupné mimo jiné také v českém jazyce. Aplikaci doporučujeme zejména pro uložení letenek do Polska přímo v telefonu.

Velkou výhodou Polska je jeho dobré letecké propojení. Díky tomu si můžete během dovolené užít i některá místa v Polsku, nacházející se na jeho opačné straně. Ať už se chystáte vyrazit do měst jako jsou Varšava nebo Krakov (propojená leteckou trasou) nebo máte namířeno k moři na sever země, kde se nachází také pohádkové historické a dřívější významné pruské město Gdaňsk, vše je možné. Vychutnat si můžete také různorodou přírodu, například horské masivy, které spadají pod Tatry nebo Karpaty.

Rezervace letenek v Polsku s Omio

Jak zmiňujeme výše, rezervovat lety a letenky do Polska s Omio je jednoduché. Omio rezervační systém má přehledné uživatelské rozhraní a je dostupný jak využitím internetového prohlížeče, tak v rámci bezplatné aplikace pro systémy Android a iOS. K dispozici je ke stažení v obchodě s aplikacemi. Oproti webové verzi vám aplikace umožňuje mít zakoupené rezervace vždy po ruce, na letenky a jízdenky tak nemůžete již nikdy zapomenout. Systém navíc disponuje výhodnými cenovými nabídkami a rezervovat letenky do Polska s Omio se vám proto vyplatí. Celý systém je dostupný v mnoha světových jazycích včetně českého, anglického, španělského a mnoha dalších.

Letecké dopravní společnosti v Polsku

Svou rozlohou patří Polsko mezi největší státy Evropy, také proto může cestování z jednoho města do druhého zabrat poměrně dost času, tedy pokud cestujete vlaky a autobusy. Využít však můžete hned několika leteckých společností pro lety v Polsku, které poskytují cenově výhodné a hlavně rychlé cestování napříč celým Polskem. Letecké společnosti v Polsku pokrývají regionální lety na denní bázi a díky různorodosti si můžete vybrat jak mezi nízkonákladovým dopravcem, tak mezinárodními aerolinkami.

Mezi nejčastější letecké společnosti v Polsku patří například Polskie Linie Lotnicze, které jsou mezinárodně známé pod svojí zkratkou LOT. Tento polský národní dopravce pokrývá všechny regionální trasy v Polsku. Například na trase Varšava - Krakov můžete využít až 10 spojů denně. Tento dopravce létá také na trase z Krakova do města Gdaňsk, které je častým přestupním bodem pro některé regionální i mezinárodní spoje. Ačkoliv patří LOT mezi národní letecké dopravce, disponuje velmi přívětivými cenami.

Mezi další společnosti pro lety v Polsku patří také mnohé mezinárodní aerolinky, například německá Lufthansa nebo Air France, které doplňují nabídku letů společnosti LOT. Díky tomu se mezi polskými regiony můžete jednoduše a rychle dopravovat až patnáctkrát denně. Dostupné jsou například trasy Krakov - Varšava, Varšava - Gdaňsk, Varšava - Vratislav. Veškeré lety vás dopraví do jednotlivých měst do 2 hodin, zatímco pozemní doprava zabere až 10 hodin.

Oblíbené mezinárodní trasy letů

Polsko je díky své blízkosti východní Evropě unikátním startovacím bodem pro mnohé daleké mezinárodní trasy, které patří zároveň mezi ty nejoblíbenější. Ideálním výchozím bodem je Polsko například pro cestování do nedalekého asijského regionu. Například města v Rusku jsou jednoduše dostupná díky trasám Varšava - Moskva, Varšava - Petrohrad nebo Varšava - Soči, s přestupem v Bělorusku. Neméně oblíbené jsou také další asijské destinace, například Varšava - Tokio (přímý let vás dostane do japonské metropole za 11 hodin), ale také vietnamská metropole Hanoj, a mnohé další.

Mezi oblíbené mezinárodní trasy patří také evropské destinace, jako jsou například města v Německu. Mezi oblíbené a často vyhledávané mezinárodní trasy patří Varšava - Berlín, Varšava - Frankfurt nad Mohanem nebo Varšava - Kolín nad Rýnem. Do všech těchto německých měst se můžete letecky dostat do dvou hodin, pokud si rezervujete přímý let. Dalšími turisticky oblíbenými mezinárodními trasami jsou Varšava - Praha (1 hodina a 30 minut letu) nebo Varšava - Paříž, kde přistanete po necelých 3 hodinách letu.

Přílet do Polska

Zejména Varšava disponuje mezinárodním letištěm, které má své nápisy v polském a anglickém jazyce. Většina polských měst disponuje tramvajovou a autobusovou hromadnou dopravou. Pro lepší orientaci můžete vyhledat autobusovou zastávku (przystanek autobusowy) nebo tramvajovou zastávku (przystanek tramwajowy). V Polsku využijete tamní měnu, polský zlotý, kterou doporučujeme vyměnit před cestou, ne všude se totiž přijímají platební karty. Ačkoliv mnoho podniků přijímá euro, vyplatí se využívat právě místní měnu.

S aplikací Omio je plánování cest mnohem jednodušší

Dostaneme tě tam, kam potřebuješ. Od živých aktualizací železničních spojení, po elektronické jízdenky – s naší aplikaci budeš vždy na nejlepší cestě!

ios-badge
android-badge
Hand With Phone
Měna
Jazyk