Levné letenky do: Paříž

so 21. 9.
Jednoduše
Vyber si nejlevnější a nejrychlejší trasu od jednoho z 800 oficiálních partnerů
Vyber si způsob cestování
Užij si cestování vlakem, busem či letecky po celé Evropě
Kdykoli, kdekoli
Víme, že rezervací jízdenky cesta nekončí, a proto jsme tu pro tebe od jejího začátku do konce

Tyto společnosti nám důvěřují.
Umožňujeme nákup jízdenek a letenek mnoha společností na jednom místě.

Ryanair
Easyjet
Eurowings
Vueling

Letecky z Prahy do Paříže

Praha je perlou České republiky, Paříž, se svou Eifellovou věží symbolem Evropy. Ať již z Prahy do Paříže nebo naopak, mezi oběma městy proudí každodenně několik tisíc turistů, obchodníků a studentů. Jedná se o jednu z nejvytíženějších evropských tras. Na vzdušném koridoru mezi Prahou a Paříží operuje několik leteckých společností. Vrchní pozici drží Air France, v závěsu za ní pak České aerolínie, v kooperaci se Smart Wings, TAROM a v neposlední řadě Easy Jet, což je původně britská nízkonákladová aerolinka. Dohromady vypravují denně 7 přímých letů, z nichž první startuje v sedm ráno a poslední odlétá před devátou večerní. Letadla překonávají vzdálenost přibližně 1000 kilometrů za necelé dvě hodiny. Všechny letecké společnosti, mimo Easy Jetu, nabízí v ceně letenky i základní občerstvení.

Letecky z Prahy

Cesta začíná z Terminálu 2 ruzyňského letiště, které je dostupné třemi denními a několika nočními autobusovými linkami. Například pravidelná autobusová linka číslo 119, která dříve vyjížděla z konečné metra linky A Dejvická. Po nedávném prodloužení této linky metra se stanice odjezdu busu 119 přesunula na Nádraží Veleslavín. K odletové hale lze dojet i taxíky nebo shuttle busem z centra.

Letecky do Paříže

Cesta končí ve většině případů na letišti Charlese de Gaulla, což je jedno z největších letišť v Evropě. Mezi jednotlivými terminály pendluje letištní shuttle zdarma. Z tohoto vzdušného přístavu se dá do centra Paříže dostat relativně rychle, díky autobusům Air France - linka 2 jezdí k Eiffelově věži, linka 3 na letiště Orly, linka 4 na nádraží Gare du Lyon. Další autobusy operují trasu k Opeře nebo například přímo do Disneylandu. Samozřejmostí je i přímý regionální vlak na nádraží Gare du Nord. Poslední let z Prahy přistává na letišti Orly - zajímavou možností dopravy do centra města je linka autobusu Air France číslo 1, zastavující přímo pod Eiffelovou věží.

Aplikaci zdarma!

Destinace Paříž

Paříž je jedním z největších evropských velkoměst a také francouzská metropole, která hostí téměř 3 miliony obyvatel. Její největší chloubou je bezesporu Eiffelova věž, kterou jezdí obdivovat miliony turistů z celého světa. Dále galerie Louvre, zámecký komplex Versailles nebo katedála Notre-Dame. Paříž je ale především nákupní destinací, což dokazuje například třída Champs Elyseé plná luxusních obchodů. Milovníkům módy nabízí Paříž mnoho zajímavých eventů, například pařížský Fashion Week, který se koná dvakrát ročně – pro sezónu jaro/léto a podzim/zima.

Zastávky

Důležité stanice a letiště pro tuto cestu.
Paříž
FlightParis-Orly

Vybavení

WC

Nejčastější dotazy

Kde se letiště nachází a jak se tam nejlépe dostat?
Kde se letiště nachází a jak se tam nejlépe dostat?
FlightParis-Charles de Gaulle

Vybavení

Občerstvení
Wifi
WC

Nejčastější dotazy

Kde se letiště nachází a jak se tam nejlépe dostat?
Kde se letiště nachází a jak se tam nejlépe dostat?

S aplikací Omio je plánování cest mnohem jednodušší

Dostaneme tě tam, kam potřebuješ. Od živých aktualizací železničních spojení, po elektronické jízdenky – s naší aplikaci budeš vždy na nejlepší cestě!

ios-badge
android-badge
Hand With Phone

Používáme cookies, abychom vám zprostředkovali lepší servis, abychom mohli analyzovat uživatelské chování a cílit reklamu Omio na jiných webových stránkách. Pokračováním souhlasíte s používáním cookies v souladu s našimi zásadami ochrany osobních údajů. Můžete se kdykoli odhlásit.