Letecky do Paříž | Příjezdy, odjezdy

Tyto společnosti nám důvěřují. Umožňujeme nákup jízdenek a letenek mnoha společností na jednom místě.

Ryanair
Easyjet
Eurowings
Vueling
Ubytování

Potřebuješ ubytování ve městě Paříž?

Zobrazit na mapě

Nejlepší hotely

Zobrazit další

Celé domy a byty

Zobrazit další

Najděte si to nejlepší ubytování s naším partnerem Booking.com

Zobrazit vše

Letecky z Prahy do Paříže

Praha je perlou České republiky, Paříž, se svou Eifellovou věží symbolem Evropy. Ať již z Prahy do Paříže nebo naopak, mezi oběma městy proudí každodenně několik tisíc turistů, obchodníků a studentů. Jedná se o jednu z nejvytíženějších evropských tras. Na vzdušném koridoru mezi Prahou a Paříží operuje několik leteckých společností. Vrchní pozici drží Air France, v závěsu za ní pak České aerolínie, v kooperaci se Smart Wings, TAROM a v neposlední řadě Easy Jet, což je původně britská nízkonákladová aerolinka. Dohromady vypravují denně 7 přímých letů, z nichž první startuje v sedm ráno a poslední odlétá před devátou večerní. Letadla překonávají vzdálenost přibližně 1000 kilometrů za necelé dvě hodiny. Všechny letecké společnosti, mimo Easy Jetu, nabízí v ceně letenky i základní občerstvení.

Letecky z Prahy

Cesta začíná z Terminálu 2 ruzyňského letiště, které je dostupné třemi denními a několika nočními autobusovými linkami. Například pravidelná autobusová linka číslo 119, která dříve vyjížděla z konečné metra linky A Dejvická. Po nedávném prodloužení této linky metra se stanice odjezdu busu 119 přesunula na Nádraží Veleslavín. K odletové hale lze dojet i taxíky nebo shuttle busem z centra.

Letecky do Paříže

Cesta končí ve většině případů na letišti Charlese de Gaulla, což je jedno z největších letišť v Evropě. Mezi jednotlivými terminály pendluje letištní shuttle zdarma. Z tohoto vzdušného přístavu se dá do centra Paříže dostat relativně rychle, díky autobusům Air France - linka 2 jezdí k Eiffelově věži, linka 3 na letiště Orly, linka 4 na nádraží Gare du Lyon. Další autobusy operují trasu k Opeře nebo například přímo do Disneylandu. Samozřejmostí je i přímý regionální vlak na nádraží Gare du Nord. Poslední let z Prahy přistává na letišti Orly - zajímavou možností dopravy do centra města je linka autobusu Air France číslo 1, zastavující přímo pod Eiffelovou věží.

Aplikaci zdarma!

Destinace Paříž

Paříž je jedním z největších evropských velkoměst a také francouzská metropole, která hostí téměř 3 miliony obyvatel. Její největší chloubou je bezesporu Eiffelova věž, kterou jezdí obdivovat miliony turistů z celého světa. Dále galerie Louvre, zámecký komplex Versailles nebo katedála Notre-Dame. Paříž je ale především nákupní destinací, což dokazuje například třída Champs Elyseé plná luxusních obchodů. Milovníkům módy nabízí Paříž mnoho zajímavých eventů, například pařížský Fashion Week, který se koná dvakrát ročně – pro sezónu jaro/léto a podzim/zima.

Letenky do místa: Paříž, není to přesně to, co jste hledali?

Zde jsou další zdroje, které možná obsahují informaci, jež hledáte

DomůLetenkyFrancie - letenkyLetecky do Paříž | Příjezdy, odjezdy

S aplikací Omio je plánování cest mnohem jednodušší

Dostaneme tě tam, kam potřebuješ. Od živých aktualizací železničních spojení, po elektronické jízdenky – s naší aplikaci budeš vždy na nejlepší cestě!

ios-badge
android-badge
Hand With Phone
Měna
Jazyk