Letenky do Londýna

po 27. 5.
+ Přidat návrat
QR-Code
Oskenujte kód a stáhněte si zdarma naši aplikaci
V naší aplikaci najdete aktuální cestovní informace a můžete si koupit letenky, jízdenky na vlaky a autobusy a lístky na trajekty.
App Store
rate4.9
42K hodnocení
Google Play
rate4.6
136K recenzí

Tyto společnosti nám důvěřují. Umožňujeme nákup jízdenek a letenek mnoha společností na jednom místě.

Ryanair
Easyjet
Eurowings
Vueling
Oblíbená výchozí místa

Londýn: letenky

Odkud chcete jet?
pin

Zobrazují se nejrychlejší a nejlevnější spoje pro den 27. 5.

Kromě lokality Londýn zahrnují výsledky i alternativní cílové destinace
Nejlevnější
easyJet
08:551h15
Letiště Charlese de Gaulla (CDG)
09:10Letiště London Luton (LTN)
144 1Jednosměrná
0 přestupů
2. Nejlevnější
easyJet
07:101h10
Letiště Charlese de Gaulla (CDG)
07:20Letiště London Gatwick (LGW)
154 1Jednosměrná
0 přestupů
easyJet
23:001h10
Letiště Charlese de Gaulla (CDG)
23:10Letiště London Gatwick (LGW)
165 1Jednosměrná
0 přestupů

Let do Londýna

Jedním z nejrušnějších leteckých center v Evropě je Londýn. Mezi šest letišť, která se nacházejí v hlavním městě Spojeného království, patří londýnské Heathrow s přibližně čtyřmi terminály, Stansted s jedním terminálem pro cestující, Gatwick, který má jeden terminál pro cestující, London City, Luton a Southend, která mají oba jeden terminál. Všechna tato letiště mají rychlé spojení s centrem města a přilétají sem lety z většiny hlavních britských, evropských a dokonce i afrických měst. Díky tomu všemu je let do Londýna tou nejlepší možností cestování.

Pohled na London Bridge

Pohled na London Bridge. Zdroj: Shutterstock

Levné lety do Londýna

Cena letenek je neuvěřitelně komplikovaná a algoritmy mění ceny každou minutu. To značně znevýhodňuje běžného zákazníka a často vede k tomu, že zákazníci za letenky přeplácejí. Proto při hledání levných letenek do Londýna vybírejte termíny a destinace v závislosti na ceně. Pokud chcete najít levné letenky do Londýna, buďte opatrní a zkontrolujte více termínů. Nebo pokud cestujete se skupinou, můžete si rezervovat jednu letenku najednou. Letecké společnosti se někdy setkávají s touto cenovou zvláštností, protože při objednávání mnoha letenek raději shrnují členy vaší skupiny do jedné cenové kategorie. A konečně, protože nyní existuje více nízkonákladových dopravců, jako je Scandinavian Airlines, mají cestující více možností levných letů do Londýna.

Která jsou hlavní letiště v Londýně?

Jakmile přiletíte do Londýna, přistanete na Londýnském letišti Heathrow. Hlavní městské letiště se nachází asi 24 km od centra Londýna. Je spojeno s centrálním vlakovým nádražím Paddington.

Po příletu do Londýna můžete také přistát na Londýnském letišti Gatwick, které se nachází přibližně 48 km od centra Londýna. Letiště disponuje severním a jižním terminálem a je propojeno s vlakem Gatwick Express.

Londýnské letiště Stansted, které se nachází přibližně 61 km severně od Londýna, může sloužit také jako příletové letiště. Je přímo spojeno s vlaky Stansted Express, které na letišti jezdí pravidelně každých 15 minut.

Londýnské letiště Luton je páté nejrušnější letiště pro lety do Londýna, které se nachází asi 48 km od centra města. Letiště obvykle slouží pro cesty na krátké a střední vzdálenosti v rámci Evropy a okolí. Obsluhuje ho nádraží Luton Parkway Station, odkud jezdí vlaky na letiště.

London City Airport je nejbližší komerční letiště v centru Spojeného království. Letiště se nachází přibližně 11 km východně od Londýna a je napojeno na železnici Docklands Light Railway.

Nejnovější letecký uzel v hlavním městě London Southend Airport slouží pro lety na krátké vzdálenosti do Londýna. Obsluhuje ho železniční stanice Southend Airport a nachází se 64 km východně od centra Londýna.

Společnosti působící v Londýně

Ryanair Airlines je jednou z hlavních společností zajišťujících lety do Londýna. Pro lety do Londýna poskytuje Ryanair letenky první i druhé třídy. Na palubě svých letů poskytuje Ryanair vybavení pro osoby s omezenou pohyblivostí. U těchto leteckých společností jsou k dispozici pouze letenky v business a ekonomické třídě. Děti mladší 16 let nesmí na těchto letech cestovat samy. Cestujícím, kteří cestují se společností Ryanair, jsou k dispozici potraviny a nápoje. Letecká společnost využívá především londýnské letiště Heathrow, které je její hlavní stanicí.

Eurowings airlines létající na této trase je nízkonákladová německá letecká společnost se sídlem v Düsseldorfu, která denně nabízí lety do Londýna. Malá zvířata, jako jsou psi a kočky, která váží méně než 8 kg, jsou na palubě povolena v přepravkách. Kromě toho můžete na palubu zdarma vzít jízdní kolo nebo jakékoli jiné sportovní vybavení do délky 2 m. Děti starší 12 let mohou letět samy, ale ty mladší 12 let musí být v doprovodu dospělé osoby, která se o ně dobře postará. Při využití této letecké společnosti bude vaším cílovým letištěm londýnské letiště Gatwick.

easyJet je britský nízkonákladový dopravce se sídlem na londýnském letišti Luton. Celá flotila letadel této letecké společnosti je vybavena jedinou kabinou pro cestující v ekonomické třídě. Společnost easyJet poskytuje jen málo bezplatného vybavení, čímž udržuje nízké náklady; cestující musí během letu platit za nápoje i jídlo. Letecká společnost provozuje lety z více než 20 míst v Evropě.

Nástup na let v Londýně

Pokud letíte do Londýna, myslete na to, abyste se tam dostali alespoň dvě hodiny před plánovaným odletem letadla. Na letiště musíte dorazit včas, abyste měli dostatek času na odbavení a další úkony, jako je jídlo nebo bankovní operace. Kromě toho podle toho, v jakou denní dobu váš let do Londýna probíhá, berte při plánování cesty v úvahu ranní nebo večerní provoz v Londýně. Při mezinárodních letech z některého z londýnských letišť budete odlétat z mezinárodních odletových bran, které se obvykle nacházejí v terminálu 2 většiny letišť.

Kdy si rezervovat letenky do Londýna

Levné letenky do Londýna získáte snáze, pokud budete flexibilní, pokud jde o čas a datum cesty. Je také dobré naplánovat si pomalejší lety s několika přestupy, kdykoli to jde, protože jsou obvykle cenově výhodnější. Tímto způsobem si snadno zajistíte levné letenky do Londýna. Chcete-li získat cenově dostupné letenky do Londýna, nezapomeňte si je rezervovat s co největším předstihem. Cena letenky se totiž obvykle zvyšuje, čím více se blíží datum odletu.

Letenky do Londýna

Při cestě do Londýna si můžete vybrat buď normální letenky, nebo elektronické letenky, záleží na tom, co vám nejlépe vyhovuje. Po zakoupení letenky online si stáhněte soubor PDF a poté si letenku vytiskněte. Soubory elektronických letenek jsou uvedeny v e-mailu, který byl poskytnut cestujícím. U vnitrostátních letů nemusí cestující při bezpečnostní kontrole předkládat své elektronické jízdenky. Stačí, když při odbavení předloží občanský průkaz vydaný vládou u vnitrostátních letů nebo aktuální cestovní pas u mezinárodních letů s elektronickými letenkami, aby se agent mohl dostat k vašemu záznamu ve své databázi. Poté vám zástupce odbavení vydá palubní kartu, kterou můžete použít u brány. Na portálu Omio je nákup letenek do Londýna rychlý a snadný a všechny letenky si můžete uložit na svůj účet Omio.

Jak mohu cestovat po Londýně?

Po přistání v Londýně můžete vždy využít různé druhy veřejné dopravy, abyste se dostali do centra města. Můžete mít přístup k vlakovým spojům z kteréhokoli letiště, kde přistanete. Z letiště Gatwick trvá cesta vlakem do centra města přibližně 30 minut, zatímco cesta z letiště Heathrow do centra města trvá přibližně 15 minut. Vlaky mají různé jízdenky nabízející různou dobu trvání. Cestující mohou například využít jednodenní cestovní kartu, která nabízí neomezené cestování během jednoho dne a stojí přibližně 14,40 GBP. Při příletu na letiště Gatwick můžete také využít služeb taxislužby Blackberry cars. S taxíkem se do centra města dostanete přibližně za 1 hodinu. Nejnižší cena za taxi z Gatwicku do Londýna může činit pouhých 30 GBP. Předpokládané ceny taxi se pohybují od 100 do 200 liber. Dále se můžete rozhodnout pro pronájem automobilů od agentur, jako jsou Hertz, Avis, Thrifty, SIXT, National, Payless a Enterprise.

Jak se dostat na vlaková nádraží v Londýně?

Z londýnského nádraží St. Pancras se můžete po příjezdu dostat do kterékoli části města. Nachází se přibližně 3,7 km severně od Londýna. Na této trase jezdí přibližně 3 vlaky denně a cesta do města trvá přibližně 27 minut.

Po příletu na letiště Heathrow se do města dostanete na londýnském nádraží Paddington. Nádraží Paddington, které je přímo spojeno s letištěm. Vzdálenost mezi nádražím a Charing Cross, určeným centrem Londýna, je přibližně 4 km. Na této trase jezdí denně přibližně 5 přímých vlaků, které se do centra města dostanou přibližně za 20 minut během celého dne.

Pasažéři se mohou vydat také přes Londýnský most, který se nachází asi 3 km od centra města. Těmito vlaky se do centra města dostanete za 13 minut. Denně sem jezdí přibližně 142 vlaků, z toho 124 vlaků nabízí přímé spojení.

Lety do Londýna - tipy na cestu

Po příjezdu do Londýna si můžete prohlédnout řadu nádherných výhledů. Například červené telefonní budky, dvoupatrové autobusy, jeho rozsáhlá historie, úžasná architektura, špičkové umělecké galerie a muzea a zelené parky a kosmopolitní atmosféra jsou jen některé z dobře známých londýnských atrakcí. Město nabízí něco pro každého turistu. Pro milovníky historie se neobejde bez návštěvy Buckinghamského paláce, který je proslulý jako sídlo královské vlády.

Výlet do Londýna se neobejde bez návštěvy ikonického London Eye. Oko, obrovské ruské kolo, které bylo původně postaveno na oslavu milénia, poskytuje úchvatný výhled na celé město. Pokud se tedy nacházíte v hlavním městě Spojeného království, měli byste si prohlédnout níže uvedené zajímavosti.

  • Strávíte několik hodin na trhu v Camdenu. Trh je eklektický a rozmanitý, nabízí pouliční jídlo několika různých kuchyní a také další stánky s upomínkovými předměty a originálními uměleckými díly, které si můžete zakoupit s sebou domů.
  • Projděte se po mostě Tower Bridge, který se pohodlně klene přes Temži a nachází se nedaleko londýnského Toweru.
  • Navštivte Shoreditch, který je v současnosti jednou z nejrušnějších oblastí nočního života ve městě a jedním z nejmódnějších hotelů v Londýně.
  • Prozkoumejte Britské muzeum, které je jedním z největších muzeí na světě a uchovává více než 8 milionů artefaktů.
  • Strávíte několik hodin v čínské čtvrti. Restaurace HK Diner nabízí skvělou pečenou kachnu, příjemnou obsluhu a velkorysé porce, díky nimž ochutnáte pravé asijské jídlo.
  • Nakupujte na Oxford Street. Značkové obchody a renomované mezinárodní obchodní domy jako House of Fraser a Debenhams jsou otevřeny 24 hodin denně, 7 dní v týdnu.

Pohled Londýn

Pohled na Londýn. Zdroj: Shutterstock

Jaké jsou alternativní destinace z Londýna?

Přestože je Londýn domovem mnoha úchvatných turistických atrakcí, historických památek, vynikající kuchyně a bohatého kulturního dědictví, nemusí to nutně znamenat, že zde svůj výlet ukončíte. Možná budete chtít cestovat a objevovat různá další města. Z Londýna můžete letět do Říma, vatikánského města, které je proslulé svým uměním, zmrzlinou a těstovinami, architekturou, historií a krásou. Případně můžete navštívit Bukurešť, rumunské město proslulé svými širokými bulváry lemovanými stromy, nádhernými stavbami z období Belle Époque a pověstí města s vysokým životním stylem. Kromě toho můžete prozkoumat Paříž, která je známá svými croissanty, Eiffelovou věží, módou, Louvrem, Moulin Rouge, kavárenskou kulturou a Notre Dame.

Aerolinky: Letadla Londýn

Cestujte letecky a Londýn se společností pomocí Omio. Porovnejte odlety a přílety a, a my vám navíc ukážeme srovnání s ostatními způsoby dopravy a možnosti cesty s přestupy, jsou-li tyto varianty k dispozici.

Aerolinky KLM jsou největší letecký dopravce v Nizozemsku a patří mezi nejstarší aerolinky na světě. KLM nabízí dva typy letenek nejen pro vaši cestu a Londýn: Economy a Business.

Letenky do místa: Londýn, není to přesně to, co jste hledali?

Zde jsou další zdroje, které možná obsahují informaci, jež hledáte

S aplikací Omio je plánování cest mnohem jednodušší

Dostaneme tě tam, kam potřebuješ. Od živých aktualizací železničních spojení, po elektronické jízdenky – s naší aplikaci budeš vždy na nejlepší cestě!

ios-badge
android-badge
Hand With Phone
Měna
Jazyk