Lety do Itálie

po 24. 6.
+ Přidat návrat
QR-Code
Oskenujte kód a stáhněte si zdarma naši aplikaci
V naší aplikaci najdete aktuální cestovní informace a můžete si koupit letenky, jízdenky na vlaky a autobusy a lístky na trajekty.
App Store
rate4.9
42K hodnocení
Google Play
rate4.6
136K recenzí

Tyto společnosti nám důvěřují. Umožňujeme nákup jízdenek a letenek mnoha společností na jednom místě.

Ryanair
Easyjet
Eurowings
Vueling

Lety do Itálie

Itálie, kolébka umění, gastronomie, ale také turistiky a historie, patří mezi jednu z nejoblíbenějších světových destinací. Tato země na jihu Evropy toho nabízí opravdu mnoho. Ať už jste milovníky umění, vysokohorské turistiky nebo relaxace u moře, lety do Itálie vás vždy dostanou na to pravé místo. Jedním z těch vůbec nejoblíbenějších je let do italské metropole Řím. Ten je dále letecky spojen s mnoha místy nejen samotné Itálie, ale také Evropy a dalších míst světa. Lety do Itálie jsou velmi dobře zastoupeny, mezi oblíbené linky patří například Řím – Florencie, Řím – Benátky nebo Řím – Neapol na jihu země.

Letenky pro všechny tyto trasy můžete jednoduše zakoupit s námi online nebo prostřednictvím mobilních telefonů, díky kterým budete mít všechny letenky vždy u sebe. Nemůže se vám tedy stát, že na ně zapomenete. Itálie na svém poloostrově nabízí celou řadu možností, jak se seznámit s dlouhou historií nejen Římské říše, ale také vzniku renesance nebo opery.

Milovníky vysokohorské turistiky jistě nadchnou lety do Itálie, které se soustředí na pohraniční regiony, například trasa Řím – Milán v regionu Lombardie, kde se nachází Rétské Alpy, s jediným vrcholem přesahujícím 4 000 m. n. m. Pro milovníky přímořských oblastí, kde se nabízí nejen historie, ale také relaxace, jsou zde lety do Itálie na trase Řím – Alghero (Sardinie) nebo Řím – Palermo, a mnoho dalších vnitrostátních letů.

Rezervace letenek v Itálii s Omio

Ty nejlepší ceny a nabídky můžete získat, pokud se rozhodnete rezervovat lety a letenky do Itálie s Omio. Náš rezervační portál je dostupný nejen v českém jazyce, ale také v mnoha dalších jazykových mutacích. Jedná se zároveň o portál s nabídkami od mnoha dostupných a ověřených leteckých společností a dopravců, kteří nabízí lety nejen do všech letecky dostupných regionů v Itálii, ale také do Evropy a dalších zaoceánských destinací. Rezervace můžete vytvářet jednoduše online nebo přímo v mobilních telefonech, kam můžete ukládat své letenky a jízdenky.

Dopravní letecké společnosti v Itálii

Letecké společnosti v Itálii vás díky kvalitnímu pokrytí vnitrostátní dopravy dostanou do všech italských regionů, včetně ostrovních oblastí, a to během několika hodin. Vybírat můžete z celé řady dopravců, ať už nízkonákladových nebo aerolinií. Mezi letecké společnosti v Itálii s největším pokrytím, co se počtu destinací a letů denně týče, patří italská aerolinka Alitalia, kterou částečně vlastní stát a která cestuje do více než 100 destinací po Itálii a Evropě. Například na jedné z nejvytíženějších leteckých linek pro vnitrostátní dopravu, Řím – Benátky, létá až pětkrát denně, a to i mimo sezónu.

Do celé řady přímořských měst a měst s letovisky je možné využít také zahraničních aerolinek, jednou z takových je španělská společnost Iberia, která létá například na trase Řím – Neapol. Letecké společnosti s lety v Itálii vás dopraví také na oblíbené italské ostrovy. Například směrem na Sardinii vás může dovést aerolinka Air Malta, která se specializuje na ostrovní a přímořské italské destinace. Tyto lety mají nižší pokrytí, i tak však můžete odcestovat z italské metropole na ostrovní města až čtyřikrát denně, podle sezóny, jedná se však zejména o větší města.

Pro menší ostrovní města je v mnoha případech nutné vycestovat z Říma do přímořských měst. Využít lze také soukromých leteckých společností, jako je například Air Italy, která disponuje trasami do významných italských měst, jako jsou Milán nebo sardinská Olbia, jedno z turisticky nejoblíbenějších měst Sardinie.

Oblíbené mezinárodní trasy letů

Itálie je díky své unikátní poloze skvělým startovním bodem pro některé významné zahraniční destinace, a to jak v Evropě, tak na Blízkém a Dálném východě. V rámci evropských destinací patří mezi oblíbené trasy mnohá města ve Španělsku nebo města v Turecku. Pro cestování do dalších míst Evropy můžete využít našich nabídek na letenky například do měst Barcelona (od Říma vzdáleno necelé 2 hodiny), Madrid (necelé 3 hodiny), ale také turecký Istanbul (necelé 3 hodiny letu).

Také města v Řecku a tamní turisticky oblíbená letoviska patří mezi často využívané trasy, na které se můžete jednoduše vydat z italských letišť, například Athény, ve kterých můžete přistát po 2 hodinách letu. Také zaoceánské destinace jsou díky nám z Itálie jednoduše přístupné, například mnohá města ve Spojených státech amerických, jako jsou New York (od 12 hodin letu) nebo Los Angeles, které vyžaduje jeden přestup. Nechybí ani přímý let mezi Prahou a Římem, který trvá necelé dvě hodiny.

Přílet do Itálie

Většina nápisů na veškerých italských letištích je přinejmenším dvojjazyčná, setkáte se tedy s ukazateli v anglickém nebo italském jazyce. Veřejná doprava se v Itálii různí, zatímco některá města mají jak metro, tak autobusy, například Benátky využívají zejména lodě. Okraje Benátek poté disponují také autobusy nebo tramvajemi. Nejlepším způsobem, jak se dopravovat po Itálii jsou zejména vlaky, Itálie patří mezi země se světově nejkvalitnější a nejhustší železniční sítí. Vlakové stanice jsou označovány italským nápisem stazione ferroviaria. Stejně jako v mnoha místech světa, je nezbytné označit si v prostředcích hromadné dopravy jízdenku, to platí také pro mnohé vlaky, nejen tramvaje.

DomůLety do Itálie

S aplikací Omio je plánování cest mnohem jednodušší

Dostaneme tě tam, kam potřebuješ. Od živých aktualizací železničních spojení, po elektronické jízdenky – s naší aplikaci budeš vždy na nejlepší cestě!

ios-badge
android-badge
Hand With Phone
Měna
Jazyk