Letecky do Barcelona | Příjezdy, odjezdy

Tyto společnosti nám důvěřují. Umožňujeme nákup jízdenek a letenek mnoha společností na jednom místě.

Ryanair
Easyjet
Eurowings
Vueling

Hledáš levné letenky do Barcelony?

Barcelona je ti teď blíž než kdykoliv předtím. Nízkonákladová společnost Ryanair oznámila, že v roce 2017 zavede pravidelnou linku na trase Praha–Barcelona. V minulosti nabízela levné lety na této trase maďarská nízkonákladovka Wizzair. Po několik let je tradičním přepravcem na této, speciálně v letních měsících oblíbené trase, česká společnost ČSA a španělský Vueling. Pokud tedy plánujete strávit letošní dovolenou nebo alespoň prodloužený víkend ve slunné Barceloně, pak je tato novinka z letecké dopravy pro vás skvělou zprávou. Na výběr budete mít z většího množství letů, a konkurence na trase by mohla posunout ceny letenek příznívým směrem.

Letecky z Prahy do Barcelony

Letecké spojení mezi Prahou a Barcelonou je ve své podstatě turistickou trasou, která je nejvytíženější především na jaře a dále pak v letních měsících. Definitivně se jedná o spojení dvou významných destinací, kam si lidé vždy rádi zaletí, aby si užili svůj volný čas a lépe poznali krásy jednoho z těchto měst. Každodenně jsou tak vypravovány tři přímá letadla do Barcelony. Dvě letí v dopoledních hodinách, to poslední pak okolo deváté večer. Let trvá přibližně 2 a půl hodiny, přičemž letoun urazí vzdálenost skoro 2000 kilometrů. Operuje zde například španělská národní aerolinka IBERIA, dále České Aerolínie, v kooperaci se Smart Wings a Vueling. Dříve nabízela levné letenky do Barcelony také nízkonákladová společnost Wizzair, linka však byla zrušena. Novinkou jsou přímé lety mezi Prahou a Barcelonou společnosti Ryanair.

Letecky z Prahy

Cesta začíná ne mezinárodním Letišti Václava Havla, konkrétně na Terminálu 2, odkud se létá především do zemí Schengenského prostoru. Dá se sem dojet taxíkem, shuttlem z ulice V Celnici nebo autobusem ze stanic metra Nádraží Veleslavín, Nové Butovice nebo Zličín.

Letenky do Barcelony se vyplatí koupit s předstihem, obzvlášť během léta, kdy zájem o leteckou dopravu do Barcelony výrazně roste.

Letenky – Barcelona

Letecky bude vaše cesta do Barcelony zakončena ve většině případů na letišti El Prat, umístěném na okraji města. Druhou variantou je přibližně 100 km vzdálené letiště Girona – Barcelona, nacházející se na sever od Barcelony, na pobřeží Costa Brava.

Některé lety míří právě na toto letiště. Do Barcelony se můžete z letiště Girona dostat buď autobusem, nebo kombinací autobusu a vlaku. Počítejte s tím, že cesta zabere více než hodinu. Dobrou zprávou je, že většina autobusů časově navazuje na přílety společnosti Ryanair.

Let přistává na jediném barcelonském letišti El Prat, které se nachází v těsné blízkosti přístaviště a asi 20 minut jízdy taxíkem od centra, kam se dá též dostat za pomoci letištního shuttle busu a městského autobusu, zastavujícího na důležitých místech ve městě. Nově, od února 2016 bylo letiště El Prat také napojeno na síť místního metra, což se událo díky Světovému kongresu mobility. Linka L9, začínající na letišti směřuje do univerzitní části. Na stanici Europa Fira však stačí přestoupit na číslo L5, která jede do centra.

Aplikaci zdarma!

Destinace Barcelona

Barcelona je katalánskou metropolí a rozlohou také největším turistickým letoviskem ve Španělsku. Se svými, skoro třemi miliony obyvatel se též řadí za Madrid jako druhé nejlidnatější město království.

Dominantou Barcelony je mohutná gotická katedrála Sagrada Familia, vystavěna architektem Gaudím v 19. století.

Dále stojí za zmínku park Guell s Gaudího muzeem a zajímavostí ve formě kamenných laviček, vyzdobených barevnými keramickými střípky. Gotická čtvrť, středověká loděnice nebo moderní mořské akvárium jsou už jen pomyslnými třešničkami na dortu.

Ubytování

Potřebuješ ubytování ve městě Barcelona?

Nejlepší hotely

Celé domy a byty

Najděte si to nejlepší ubytování s naším partnerem Expedia

Zobrazit vše

Letenky do místa: Barcelona, není to přesně to, co jste hledali?

Zde jsou další zdroje, které možná obsahují informaci, jež hledáte

DomůLetenkyŠpanělsko - letenkyLetecky do Barcelona | Příjezdy, odjezdy

S aplikací Omio je plánování cest mnohem jednodušší

Dostaneme tě tam, kam potřebuješ. Od živých aktualizací železničních spojení, po elektronické jízdenky – s naší aplikaci budeš vždy na nejlepší cestě!

ios-badge
android-badge
Hand With Phone
Měna
Jazyk