Porovnej levné letenky a zarezervuj si tu nejlepší

po 15. 7.
+ Přidat návrat
QR-Code
Oskenujte kód a stáhněte si zdarma naši aplikaci
V naší aplikaci najdete aktuální cestovní informace a můžete si koupit letenky, jízdenky na vlaky a autobusy a lístky na trajekty.
App Store
rate4.9
42K hodnocení
Google Play
rate4.6
136K recenzí

Tyto společnosti nám důvěřují. Umožňujeme nákup jízdenek a letenek mnoha společností na jednom místě.

Ryanair
Easyjet
Eurowings
Vueling
Lety Praha
Letenky levně z Prahy
Jak na levné letenky
Dovolená 2024

Lety a letenky

Letecká doprava v České republice nabízí rychlý a efektivní způsob cestování jak v rámci země, tak do zahraničí. Díky rozsáhlé síti letišť a bohaté nabídce leteckých spojů mohou cestovatelé snadno dosáhnout svých destinací po celém světě. Mezinárodní letiště v Praze, Brně, Ostravě a dalších městech poskytují spojení s významnými evropskými destinacemi, jakož i s klíčovými světovými letišti. Díky konkurenčnímu prostředí mezi leteckými společnostmi jsou dostupné různé tarify a nabídky, které umožňují cestovatelům vybrat si tu nejvhodnější variantu pro jejich cestování.

Kam letecky z České Republiky

Vzhledem k velikosti České republiky nejsou vnitrostátní lety populární v takové míře jako v jiných, větších zemích Evropy. Momentálně nejsou v Česku k dispozici žádné pravidelné vnitrostátní lety. V minulosti některé aerolinky provozovaly lety z Prahy do Brna a lety z Prahy do Ostravy. O to oblíbenější jsou letenky do zahraničí. Levné letenky z Prahy můžete koupit pro cestování do mnoha oblíbených destinací jako je Španělsko, Anglie nebo Itálie. Z Prahy jsou k dispozici také přímé lety do USA, například do New Yorku. Pokud vás láká cestování po Evropském kontinentě můžete z Česka letecky vyrazit do měst jako je Londýn, Paříž, Amsterdam nebo Barcelona. Všechny tyto letenky najdete pohodlně na jednom místě na stránkách a v aplikaci Omio.

Z Brna můžete vyrazit pravidelnými leteckými linkami do Londýna a Milána. Levné letenky nabízí aerolinky RyanAir. Na jaře a v létě z Brna létají pravidelné linky na Kanárské Ostrovy (Tenerife), do Řecka, Egypta a do Turecka.

V létě můžete vyrazit letecky na levnou dovolenou u moře do některé z evropských zemí u Středozemního moře. Nízkonákladové aerolinky jako Ryanair , easyJet nebo Wizz Air nabízejí levné letenky z Prahy do mnoha přímořských destinací. Zatímco dříve se na letní dovolenou u moře létalo převážně charterovými lety a s pomocí cestovních kanceláří, dnes si díky vyhledavačům jako je Omio, můžete vyhledat, porovnat a vybrat ty nejlevnější letenky.

Letenky levně z Prahy

Levné letenky z Prahy nabízí několik různých nízkonákladových aerolinek. Levné letenky nabízí Ryanair, easyjet nebo například Wizzair.


 

Jak na levné letenky

Omio vám pomůže vyhledat, porovnat a rezervovat letenky levně, kromě toho však existuje několik dalších způsobů, jak zajistit, abyste našli ty nejlepší cenové nabídky. Máme pro vás několik tipů od zkušených cestovatelů z Omio:

  • Rezervujte si letenky předem.Naprosto zásadní faktor. Ideálně 3 měsíce dopředu.
  • Vyhledávejte letenky mimo hlavní sezónu, například v období pozdního léta nebo začátkem podzimu.
  • Zkuste hledat letenky pro dny od pondělí do pátku. Mimovíkendové lety bývají většinou levnější. Buďte flexibilní při výběru data a času odjezdu. Odlet v pátek ráno a návrat v neděli večer je obvykle nejdražší variantou.
  • Mnoho leteckých společností nabízí základní (nejlevnější) tarif s možností cestovat pouze s kabinovým zavazadlem – cestujte tedy nalehko!
  • Vyhledávejte své odchozí a zpáteční lety společně a samostatně a porovnejte ceny. Rezervace letenek u dvou různých leteckých společností bývá někdy levnější!
  • Sledujte speciální nabídky a akce. Omio také čas od času nabízí slevové kódy – sledujte novinky na našem Facebooku a Instagramu.

Najít letenky za nízkou cenu je pro mnohé cestovatele naprosto zásadní. Pro jiné je možná důležitější čas, a tudíž doba strávená v letadle a na letištích při přestupu. Díky možnosti porovnat ceny různých leteckých společností na jednom místě na internetu vám tento proces Omio usnadňuje. Různé letecké společnosti nabízejí letenky různých tříd za různé ceny. Nízkonákladové aerolinky jako Ryanair nebo easyJet udržují nízké ceny letenek například tím, že v základní ceně není zahrnuto žádné větší zavazadlo, pouze malé zavazadlo, které se vejde pod sedadlo.

Podrobné informace o tom jak a kdy nejlépe nakoupit ty nejlevnější letenky najdete spolu s dalšími tipy na levné cestování letadlem po Evropě zde.

Levné letenky z Prahy a okolí


Z Prahy jsou k dispozici levné letenky Ryanair například od Chorvatska (lety Praha - Zadar jsou sezónní, od března do října), do Španělska (Barcelona, Madrid, Mallorca), do Itálie (Řím, Benátky, Neapol a mnoho dalších), na Řecké ostrovy Korfu, Rhodos a Skiathos (méně známý ale o to krásnější a také méně turistický), a mnoho dalších i vzdálenějších destinací, jako například Jordán. Z letišť v blízkosti Česka můžete odletět například z nového berlínského letiště Berlín-Braniborsko do destinací po celém světě. Levné nízkonákladové aerolinky, jako třeba Ryanair nabízí levné lety z Berlína do celé Evropy a ze vydálenějších destinací také třeba od Israele nebo Maroka.

Dovolená 2023

Pokud chcete být super profík, a koupit letenky levně, naplánujte si dovolenou na rok 2023 již na začátku roku. V lednu koupíte levně jak mimosezónní letenky (například na březen - duben), tak letenky na letní měsíce. Spolu s tím, jak se období dovolených blíží, stoupají také ceny letenek. Doporučujeme také podívat se do kalendáře, a naplávat si prodloužené víkendy na následující rok o státních svátcích a koupit letenky s předstihem.

Plánujete-li dovolenou na tento rok, na Omio si můžete vybrat z mnoha levných letenek do celého světa od mnoha aerolinek. Hlavním leteckým dopravcem na Letišti Praha jsou České aerolinie, které patří do letecké aliance Skyteam. ČSA jsou pátou nejstarší leteckou společností, která je stále v provozu. Díky spolupráci s dalšími leteckými společnostmi mohou ČSA nabídnout svým zákazníkům lety z Prahy do mnoha destinací z celé Evropy a světa. Konkurencí ČSA jsou české aerolinky Travel Service, které provozují pravidelné linky pod obchodní značkou SmartWings.

Kromě toho na letišti v Praze nabízí své služby mnoho jiných aerolinek, jako například British Airways, Lufthansa, KLM nebo mnohé nízkorozpočtové společnosti. Levné letenky z Prahy nabízí Ryanair, easyJet, Wizzair či SmartWings. V Brně provozují lety letecké společnosti Ryanair, SmartWings, Aegan a Bulgaria Air.

Další možností je podívat se na lety z letišť v blízkosti České republiky. Mnoho cestovatelů začíná svou cestu na dovolenou na jednom z velkých mezinárodních letišt, například v Mnichově, ve Vídni nebo na letišti v Drážďanech

Letiště a lety z okolí České republiky

Česká republika je velmi dobře spojena se zbytkem Evropy prostřednictvím mnoha mezinárodních letů, které denně opouštějí pražské Letiště Václava Havla. Nejvíce cestujících z Prahy zamířilo v minulých letech letecky do Španělska, Řecka a Itálie. Z měst vedou přímé lety do Amsterdamu, Londýna a Paříže. Méně frekventované je letiště v druhém největším českém městě Brně. Letiště Brno Tuřany nabízí v současnosti přímé lety do Londýna a Milána.

Další možností jak cestovat letecky je využít některé z letišť v okolí České republiky. Speciálně pokud plánujete cestu do vzdálenějších krajů, vyplatí se vyhledat letenky z také z okolních letišť. Na Omio můžete vyhledat letenky do celého světa například z letiště ve Vídni, letiště v Mnichově nebo v Drážďanech. Levné lety nabízí také mnoho leteckých společností z frekventovaného letiště v Berlíně.

 

DomůPorovnej levné letenky a zarezervuj si tu nejlepší

S aplikací Omio je plánování cest mnohem jednodušší

Dostaneme tě tam, kam potřebuješ. Od živých aktualizací železničních spojení, po elektronické jízdenky – s naší aplikaci budeš vždy na nejlepší cestě!

ios-badge
android-badge
Hand With Phone
Měna
Jazyk