Porovnej levné letenky a zarezervuj si tu nejlepší

Tyto společnosti nám důvěřují. Umožňujeme nákup jízdenek a letenek mnoha společností na jednom místě.

Ryanair
Easyjet
Eurowings
Vueling
Lety z České republiky
Oblíbené lety
Letiště v České republice
Levné letenky

 

Lety z České Republiky

Vzhledem k velikosti země, nejsou lety v rámci České republiky populární v takové míře jako v jiných, větších zemích Evropy. Letecká vnitrostátní doprava v České republice je využívaná pouze na několika málo trasách, jako je například ta mezi Prahou a velkými městy Moravy jako Brno či Ostrava. O to oblíbenější je létání do zahraničí. Přímým letem z Prahy se lze dostat do mnoha evropských měst, jako je Londýn, Paříž, Amsterdam nebo Barcelona.

Vyrazit lze i za levnou dovolenou u moře do některé z evropských zemí u Středozemního moře, tuto cestu zprostředkovávají charterové lety. Dříve bylo létání výsadou pár vyvolených, v dnešní době téměř každý někdy vyzkoušel cestování nad mraky - ať to byla služební cesta, víkend v zajímavém městě, nebo let s nízkonákladovou leteckou společností na dovolenou k moři. Počet cestujících využívajících leteckou dopravu neustále roste. Nárůst cestujících se čekává i v roce 2016 a to přibližně o 2,6%. Levné nízkonákladové lety a nízkonákladové společnosti tomuto faktu přispívají. Mezi levné aerolinky, které nabízejí lety z České republiky do zahraničí patří například Ryanair a easyJet.

Oblíbené evropské lety

Seznam 10 nejfrekventovanějších letišť v Evropě za rok 2017

Oproti předchozímu roku nedošlo v roce 2017 k žádné změně pořadí. Tabulce vévodí největší letišť evropských metropolí. Prahu bychom našli na seznamu na 37. místě s 15,415,001 odbavenými cestujícími, což je nárůst o více než 17% oproti roku 2016.

10 nejfrekventovanějších letišť v Evropě Počet cestujících (data za rok 2017)
78,047,278
69,471,442
68,515,425
64,500,386
63,727,448
2h40 53,402,506
47,284,500
2h40 45,554,038[
2h40 44,594,516
2h40 40,971,881

 

Letecká doprava v ČR

Hlavním leteckým dopravcem na Letišti Praha jsou České aerolinie, které patří do letecké aliance Skyteam. ČSA jsou pátou nejstarší leteckou společností, která je stále v provozu. Společnost byla založena 6. října 1923 československou vládou jako Československé státní aerolinie. Jakožto člen alianca Skyteam a díky spolupráci s dalšími leteckými společnostmi mohou ČSA nabídnout svým zákazníkům široký výběr letenek do mnoha destinací z celé Evropy a světa. Konkurencí ČSA jsou české aerolinky Travel Service, které provozují pravidelné linky pod obchodní značkou SmartWings.

Kromě toho na letišti v Praze nabízí své služby mnoho jiných aerolinek, jako například British Airways, Lufthansa, KLM nebo mnohé nízkorozpočtové společnosti jako Ryanair, easyJet, Wizzair či SmartWings. V Brně provozují lety letecké společnosti Wizzair, Ryanair, Travel Service, SmartWings a Lufthansa.

Aplikaci zdarma!

Česká letiště

Česká republika je velmi dobře spojena se zbytkem Evropy prostřednictvím mnoha mezinárodních letů, které denně opouštějí pražské Původně letiště Praha/Ruzyně, od roku 2012 nese jméno prvního porevolučního prezidenta Václava Havla a jmenuje se tedy Letiště Václava Havla. Toto letiště ročně odbaví denně kolem 200 letů, v hlavní sezóně kolem 300 letů denně. Používá jej okolo 50 dopravců, jejichž letadla míří do 83 destinací po celém světě a řadí se tak mezi nejvýznamnější letiště v Evropě. Méně frekventované je letiště v druhém největším českém městě Brně. Letiště Brno Tuřany nabízí příme lety do Londýna, Mnichova či Eindhovenu.

Létání je nejrychlejší způsob jak se dostat na jakékoliv místo na Zemi. Létání může být velmi pohodlné, ale také může představovat mnoho problémů. Mohu zakoupenou letenku zrušit či změnit? Kolik zavazadel si mohu vzít s sebou? Je možné vzít do letadla mého domácího mazlíčka? Shromáždili jsme vámi nejčastěji kladené otázky a poskytli na ně odpovědi na našich FAQ stránkách.

Levné letenky

Najít letenky za nízkou cenu je pro mnohé cestovatele naprosto zásadní. Pro jiné je možná důležitější čas, a tudíž doba strávená v letadle a na letištích při přestupu. Díky možnosti porovnat ceny různých leteckých společností na jednom místě na internetu vám tento proces usnadňujeme. Různé letecké společnosti nabízejí letenky různých tříd za různé ceny, například ČSA nabízí 4 různé cenové balíčky, od nejekonomičtějšího Value, dále Standart, Flexi a Business, který nabízí největší komfort při cestování letadlem.

Podrobné informace o tom jak a kdy nejlépe nakoupit ty nejlevnější letenky najdete spolu s dalšími tipy na levné cestování letedlem po Evropě zde.

 

S aplikací Omio je plánování cest mnohem jednodušší

Dostaneme tě tam, kam potřebuješ. Od živých aktualizací železničních spojení, po elektronické jízdenky – s naší aplikaci budeš vždy na nejlepší cestě!

ios-badge
android-badge
Hand With Phone
Měna
Jazyk