Vlaky Trenitalia – jízdní řády, trasy, jízdenky

Jízdenky Trenitalia
Kam v Itálii vlakem Trenitalia
Oblíbené destinace Trenitalia
Často kladené dotazy

Jízdenky na vlaky Trenitalia po celé Itálii a okolí koupíte jednoduše na Omio

Trenitalia + Omio


Omio je oficiální partner Trenitalia a rezervace vlaků pro cestování po celé Itálii je díky tomu snadnější než kdykoli předtím
✓ Rezervuj si svou příští cestu na dovolenou vlakem Trenitalia s Omio a získej elektronickou jízdenku jednoduše do mobilu. Jízdenky jsou v aplikaci Omio přístupné také v režimu offline.
✓ Trenitalia nabízí cestování rychlovlaky, pohodlná sedadla a širokou nabídku občerstvení na palubě


Cestování vlaky Trenitalia Frecce

Frecce je kategorie vysokorychlostních vlaků provozovaná společností Trenitalia v Itálii. Zkraťte si vzdálenosti a užijte si veškerý komfort, který vám může poskytnout pouze Frecce. Díky rychlosti až 300 km/h a více než 200 spojům denně vám vlaky Frecciarossa umožní poznat Itálii od severu k jihu. Dopřejte si víkend v jednom z mnoha italských měst plných historie a skvělé architektury, nebo si užijte klidný víkend u moře na některé z italských pláží! Najděte si všechny spoje a nabídky Frecciarossa s Omio a nechte se inspirovat k novému dobrodružství.

Informace o společnosti Trenitalia

Trenitalia je největší železniční dopravce v Itálii a kromě osobní dopravy provozuje i dopravu nákladní. V osobní dopravě Trenitalia provozuje regionální i dálkové vlaky nejen po celé Itálii ale také v zahraničí, a to ve Švýcarsku, Rakousku, Francii a Německu. Všechny typy jízdenek na všechny vlaky i trasy společnosti Trenitalia můžete rezervovat na webových stránkách Omio a v aplikaci Omio, a to včetně speciálních cenových nabídek a slev. Výsledky vyhledávání železničního spojení můžete na Omio třídit podle nejnižší ceny, podle délky trvání cesty nebo podle optimální kombinace obojího. Najděte ty nejlepší nabídky na Omio!

Kam se dá cestovat vlaky Trenitalia

Trenitalia je nejvýznamnější železniční dopravce v Itálii. Nabízí spojení mezi všemi metropolemi a mezi menšími městy. Regionální vlaky jezdí v rámci regionů nebo mezi nimi, propojují malá městečka a vesnice s městy, a zastavují na většině existujících zastávek. Dálkové vlak a rychlovlaky Trenitalia se orientují na propojování větších měst a severu Itálie s jihem. Zde jsou některé z nejdůležitějších tras tohoto dopravce:

 

Nový akční tarif Insieme: Cestujte společně, cestujte s Trenitalia!

Nová akce Trenitalia pro skupiny na cestách! Ať už jste přátelé nebo rodina, s jízdenkami „Insieme“ můžete ve skupině 2 až 5 lidí získat 30% slevu na každou jednotlivou jízdenku, cestujete-li stejným vlakem. Jízdenka je k dipozici pro všechny vlaky v rámci Itálie. S Omio si můžete rezervovat jízdenky na více než 500 různých tras po Itálii a využít tuto skvělou letní akci!

Podmínky nabídky

Nabídka je platná pro všechny typy vlaků na území Itálie (Frecciarossa, Frecciargento, Frecciabianca, Intercity and ICN), pro 1. i 2. třídu, pro třídy Business, Premium a Standard, a také pro spací vozy.

Nabídka neplatí pro cestování regionálními vlaky, pro Executive-Service-Level a Excelsior a pro sedadla typu Salottini.

Jízdenky je nutné zakoupit nejpozději o půlnoci před plánovanou cestou. Zvolte 2 až 5 cestujících pro tarif Insieme. Cestující musí cestovat ve stejném vlaku, ve stejný čas.

Místa k sezení jsou limitovaná, proto doporučujeme rezervovat s předstihem.

Zakoupené jízdenky není možné vyměnit ani vrátit a je nutné je použít pro cestování ve zvoleném vlaku a ve vámi předem vybraný čas.

Pokud jeden nebo více cestujících ze skupiny nebude přítomný ve vlaku, každý ostatní cestujícíc, který na tuto skupinovou jízdenku cestuje, bude nucen zaplatit pokutu ve výši 10 euro.

Nejoblíbenější trasy a ceny jízdenek na vlaky Trenitalia


Trenitalia: Výběr třídy a sedadla

Na palubě vysokorychlostních vlaků Trenitalia Frecciarossa se můžete usadit ve čtyřech různých třídách a na rozdíl od většiny ostatních nabídek vyšších tříd, zde jsou všechny dostupné! Trenitalia nabízí to pravé každému cestovateli, dokonce i těm s velmi nizkým rozpočtem. Níže najdete obrázky oblíbených tříd a jejich rozdělení ve vlaku a také přehled služeb nabízených na palubě vlaku Trenitalia.


Třída Standard:

 • Součástí vaší jízdenky do třídy Standard je také: WiFi
 • Stolek
 • Nabídka občerstvení z bistra
 • Elektrické přípojky
 • Zábavní portál

Třída Premium:

 • S příplatkem od 10 € navíc získáte tyto služby: WiFi
 • Veškeré výhody třídy Standart
 • Velká kožená sedadla
 • Denní tisk zdarma
 • Uvítací nápoj zdarma (káva, chlazený nápoj nebo prosecco)

Třída Business:

 • S příplatkem od 33 € navíc získáte tyto služby: WiFi
 • Veškeré výhody třídy Standart a Premium
 • Více místa pro nohy a lokty
 • Obsluha přímo u sedadla
 • Vysoká kvalita, zdravé italské produkty

Třída Executive:

 • A konečně s nejvyšší třídou dostupnou na palubě vlaků Trenitalia získáte tyto služby: WiFi
 • Veškeré výhody třídy Standart, Premium a Business
 • Přístup do klubu FRECCIA, kde vás uvítá personál
 • Soukromá zasedací místnost s 5 sedadly a 32-palcovým barevným monitorem
 • Stylová sedadla otočná o 180

Jízdenky na vlaky Trenitalia:

Všechny jízdenky Trenitalia je možné zakoupit jak pouze pro cestu do vaší destinace, tak jako zpáteční jízdenku. Nákup jízdenek s časovým předstihem vám ušetří peníze a umožní vám využít další výhody a slevy. Přečtěte si více o různých typech jízdenek:

 • Jízdenky Base: Tyto jízdenky jsou ideální, pokud potřebujete flexibilitu. Jízdenka tohoto typu může být vyměněna tolikrát, kolikrát potřebujete.
 • Jízdenky Economy: Tyto jízdenky je možné zakoupit nejpozději dva dny před odjezdem a umožňují změnu času a data cesty jedenkrát.
 • Jízdenky Super Economy: Nejlevnější jízdenky ale čas a datum cesty bohužel nelze změnit.

Slevy a speciální nabídky Trenitalia

Trenitalia se vždy snaží vyjít zákazníkům vstříc a pomoci jim ušetřit peníze. Níže najdete nejnovější nabídky, které momentálně můžete využít a rezervovat na Omio.

 • Speciální akce na vlaky Trenitalia 2x1 Trenitalia právě nabízí možnost cestovat každou sobotu ve dvou a zaplatit pouze jednu jízdenku (tarif Base). Jízdenky musí být rezervovány 48 hodin před odjezdem a je možní je zakoupit přímo na Omio.
 • Nový akční tarif Insieme Cestujete s přáteli nebo rodinou? Nabídka Insieme od Trenitalia je tedy to, co potřebujete! Skupina 2 až 5 cestujících obdrží 30% slevu. S Omio můžete rezervovat jízdenky Insieme na více než 900 trasách provozovaných vlaky Trenitalia (Obchodní podmínky najdete níže).

Podmínky nabídky Insieme

Tarify Mini a Smart pro cestování ve Švycarsku a ve Francii

 • Jízdenky Mini: Nyní můžete cestovat vlakem z Itálie do Švýcarska za pouhých 9 €! Jízdenky Mini vám umožňují cestovat do Lugana, Bellinzona a do Lucernu za tak málo jako9 €, pokud rezervujete jízdenku do 2. třídy nejpozději 21 dní před odjezdem.. S jízdenkami Mini se také dostanete do Ženevy, Bernu a Baselu s jízdenkami do 2. třídy za 19 €.
 • Jízdenky Smart:Umožní vám cestovat po Švýcarsku za ceny od 19 €! S jízdenky Smart se dopravíte do Lugana, Bellinzona, Lucernu a Curychu za ceny tak nízké jako19 €pokud rezervujete jízdenku nejpozději 14 dní před odjezdem
 • Jízdenky Mini Group: Tyto jízdenky jsou perfektní pro cestování do Francie. Získáte s nimi slevu 20 až 50 % na cestování do Nice a Marseille, pokud cestujete ve skupině 2 až 5 lidí.

Typy vlaků Trenitalia

Rozhodnete-li se cestovat po Itálii vlaky Trenitalia, určitě stojí za to vědět, že tento dopravce má různé třídy vlaků. Před zakoupením konkrétní jízdenky je dobré se informovat o tom, jak se konkrétní vlaky společností Trenital liší a kterým vlakem budete cestovat.

Stazione di Roma Termini

Vysokorychlostní vlak Frecciarossa

Stazione di Milano Centrale

Vysokorychlostní vlak Frecciargento

Stazione di Torino Porta Nuova

Vysokorychlostní vlak Frecciabianca


Frecciarossa jsou nejrychlejší a nejluxusnější vlaky v Itálii. Tyto vlaky mohou dosáhnout rychlosti až 300 km/h. Vlaky Frecciarossa poskytují rychlé spojení napříč celou Itálií, a každý den spojující patnáct velkých italských měst, včetně Milána, Říma, Bologny, Florencie, Neapole a Turína. Všechny vlaky Frecciarossa nabízejí Wi-Fi, WC, klimatizaci, dostatek úložného prostoru, restaurační vůz s barem a také místa pro zdravotně postižené osoby.


Frecciargento jsou rychlovlaky dopravce Trenitalia, které dosahují maximální rychlosti 250 km/h. Vlaky poskytují dopravu převážně mezi Římem a severovýchodem a jihovýchodem Itálie, celkem 57 spojů denně. Cestujícím je na palubě Frecciargento k dispozici restaurace, přístup k Wi-Fi, klimatizace, úložný prostor pro zavazadla, toalety a prostor pro osoby se zdravotním postižením.


Frecciabianca vlaky spojují Milan, Turín, Janov, Udine, Terst, Benátky a města na pobřeží Jaderského moře. Celkem nabízejí 86 spojení denně, včetně spoje z Milána do přístavu Ancona. Každy vlak z třídy Frecciabianca má pohodlné sedačky, dostatek úložného prostoru pro zavazadla, toalety a také místo pro zdravotně postižené osoby.


Intercity jsou vlaky, které spojují přibližně 200 velkých a středně velkých měst od severu k jihu Itálie. Tyto vlaky jsou vybaveny klimatizací, toaletami a také místy pro osoby se zdravotním postižením. Intercity Notte jsou meziměstské noční vlaky. Trenitalia navíc také nabízí regionální vlaky. Společnost Trenitalia provozuje dopravu těmito vlaky ve spolupráci s regionálními společnostmi.

Trasy vlaků Trenitalia

Vlaky Trenitalia nabízejí více než 90,000 různých železničních tras a většina z nich je zajišťována vysokorychlostními vlaky Trenitalia, které spojují největší italská města jako je Řím, Milán, Turín, Neapol a Benátky. Mezinárodní trasy jsou také poměrně oblíbené cestujícími z Evropy, například trasa Milán – Paříž. Všechny spoje Trenitalia můžete vyhledat a rezervovat na webu Omio nebo jízdenky zakoupit jednoduše přímo v naší aplikaci.

Informace o společnosti Trenitalia

Společnost Trenitalia vznikla v roce 2000 vyčleněním z mateřské společnosti Ferrovie dello Stato Italiane v důsledku implementace předpisů Evropské unie, která nutí oddělovat osobní a železniční dopravu. Dopravce poskytuje vnitrostátní i mezinárodní dálkovou dopravu a spojuje tak Itálii s Rakouskem, Francií, Německem a Švýcarskem. Státem založená Trenitalia poskytuje přepravu cestujících od roku 1905.

V roce 2000 byla oddělena současná společnost Trenitalia odpovědná za osobní dopravu od holdingové společnosti Ferrovie dello Stato Italiane vlastněné státem. 100 % akcií společnosti Trenitalia stále patří italské vládě. Sídlo je v Římě. Dopravce nabízí přepravu zboží (nákladu), je odpovědný za osobní vlaky v Itálii na místní linkě a za dálkové spojení. Regionální vlaky staví na většině stanic, vlaků a meziměstské Intercitynotte zastávce u velkých nádražích ve vybraných městech, zatímco vlaky Frecciarossa1000 (ETR. 1000) lze zastavit pouze na hlavních železničních stanicích, často bez dalších zastávek mezi počáteční a koncové stanice. Železnice v Itálii zajišťuje mezinárodní spojení z Milána do Švýcarska (Ženeva, Curych, Basilej) nebo z Mnichova do Říma, Verony a Benátek. Vlaky do Vídně opouštějí stejná města a z Livorna.

FAQ – Často kladené dotazy

Kde je možné koupit jízdenky na vlaky pro Trenitalia?

Jízdenky na vlaky Trenitalia je možné zakoupit na webových stránkách společnosti Omio nebo pomocí aplikace pro smartphone !

                

Zakoupená jízdenka vám bude doručena v elektronické podobě na uvedenou e-mailovou adresu.

Jaké druhy jízdenek společnost Trenitalia nabízí?

Jízdenky Trenitalia jsou rozděleny do tří skupin: základní jízdenky, ekonomické a super ekonomické (ty nelze vyměnit ani vrátit.).

                    

Cestující, kteří využijí třídu Business nebo Premium obdrží zdarma sadu     skládající se z občerstvení, nápoje a denního tisku. Ve vybraných     expresní vlacích jsou k dispozici také cateringové služby.                     

Použitím nabídky víkend lze ušetřit na zpáteční cestě. Pokud se rozhodnete vyrazit v sobotu a vrátit se zpět v neděli, pro vlaky Frecciarossa, Frecciargento a Frecciabianca, tak zaplatíte méně. Počet jízdenek této víkendové nabídky je omezen a závisí na datu cesty, vlaku a zvolené třídě.

Zákazníci mohou také využít speciální cenovou pro skupiny a to pro větší skupiny skládající se z alespoň 10 lidí . Cestující obdrží slevu ve výši 30 % na vlaky Frecciarossa, Frecciaargento, Frecciabianca, Espressi a InterCity a 10 % na regionální vlaky.

Jaké slevy společnost Trenitalia nabízí?

Prezzi Mini a Prezzi Smart !

PREZZI MINI : pro cestování do Švýcarska vlaky Trenitalia již za cenu od 9 €! Se službou MINI nabízí společnost Trenitalia spojení vlakem do Lugana, Bellinzona a do Lucerna. Jízdenky je nutné rezervovat alespoň 21 dnů předem. Ceny za dopravu do Ženevy, Bernu a Basileje začínají na 19 €.

PREZZI SMART : železniční spojení do Nice a Marseille. Jízdenky rezervované alespoň 14 dnů předem lze zakoupit již za 15 €. Spojení do Lugana, Lucernu nebo Curychu lze koupit již za 19 € a do Paříže za 35 €!

MINI GROUP : nabídka pro malé skupiny. Pokud cestujete z Itálie do Nice nebo do Marseille ve skupině až 5 lidí, Omio a Trenitalia pro vás mají nabídku jízdenek se slevou 20 až 50 %.

Co je dobré vědět o nákupu jízdenky Trenitalia s Omio?

Pokud přes Itálii cestujete často a máte slevovou kartu na vlak, nezapomeňte uvést informace o vaší slevové kartě v průběhu rezervace s Omio!                 

Levnější jízdenky na vlaky Trenitalia jsou k dispozici nejen pro držitele slevových karet, ale i pro ty, kteří se rozhodnou rezervovat jízdenky s předstihem.

                

S Omio jednoduše srovnáte jízdenky na všechny vlaky Trenitalia po Itálii a v Evropě, naplánujete výlet, jízdenky rezervujete online a obdržíte e-mailem. Chcete-li mít kdykoli přístup k vlakům, autobusům a letům po celé Evropě, stáhněte si aplikaci Omio. Webová stránka i aplikace jsou k dispozici v češtině.

S jakým vybavením mohou počítat lidé se zdravotním postižením?

Ne všechny železniční stanice a vlaky v Itálii jsou přizpůsobeny potřebám zdravotně postižených osob. Aby společnost Trenitalia usnadnila železniční dopravu, umožňuje objednání asistenta RFI (Rete Ferroviaria Italianaale). Tento asistent pomáhá osobám se zdravotním postižením, starším nebo těhotnými ženami při pohybu po stanici a při nástupu do vlaku. Tato služba je zdarma a usnadňuje cestování všem lidem, kteří potřebují pomoc před a při nástupu na vlak.                 

Jak zažádat o pomoc asistenta pro zdravotné postižené : tuto službu je možné objednat osobně na vlakovém nádraží v místě odjezdu nebo je možné je hlásit na ostatních italských železničních stanicích na zákaznických servisních místech. Službu asistenta je také možné objednat telefonicky kontaktováním společnosti Trenitalia na čísle (+39) 199 892021.

Jaké jízdenky nabízí společnost Trenitalia dětem?

Děti do 4 let cestují zdarma v 1. a 2. třídě vlaků Trenitalia. V případě, že cestují zdarma bez rezervované sedačky, není pro ně zaručeno místo k sezení.

 

Děti mladší 15 let mohou využít 50% slevu (30 % v případě na spacích vozů) na jízdenku se zárukou místa.

Nabídka „Bimbi gratis“ umožňuje dvou až pěti členým rodinám (z nichž je alespoň jeden člen dospělý a jedno dítě mladší 15 let) levnější tarif na cestování vlaky Trenitalia. Děti mladší 15 let cestují zdarma, zatímco ostatní členové skupiny platí za jízdenky základní tarif. Počet míst je omezen a závisí na datu cesty, typu vlaku a zvolené třídě.

Jaká jsou pravidla pro přepravu zvířat ve vlacích Trenitalia?

Přeprava zvířat vlaky Trenitalia je povolena, ale za určitých podmínek:

Malá domácí zvířata: psy, kočky a jiná drobná zvířata mohou být přepravována zdarma ve všech vlacích (ve druhé a první třídě), za předpokladu, že jsou umístěna ve speciální přepravní skříňce určené k přepravě zvířat s maximálními rozměry 70 x 30 x 50 cm. Tato pravidla platí také pro třídy Executive, Business, Premium a Standard.

Větší zvířata: u vybraných vlaků je možné přepravovat jednoho psa (bez ohledu na velikost) za předpokladu, že je použito vodítko a náhubek. Cestující přepravující zvíře je povinen zakoupit jízdenku pro zvíře ve výši 50 % z ceny jízdenky platné pro 2. třídu u daného typu vlaku. Tato pravidla se vztahují na 1. a 2. třídu vlaků Express, IC, ICN. Dále tato pravidla platí pro 1.třídu, 2. třídu a třídy Business a Standard vlaků Frecciabianca, Frecciarossa a Frecciargento.

Vodíci psi pro nevidomé mohou cestovat zdarma na všech vlacích Trenitalia.

Před zakoupením jízdenky a při jízdě vlakem je však nutné mít doklad potvrzující registraci psa a jeho zdravotní knihu.

Je možné převážet jízdní kolo?

Regionální vlaky: Přeprava jízdních kol je možná u regionálních a městských vlaků, které jsou v jízdním řádu vlaků označeny symbolem jízdního kola. Cestující se může rozhodnout zakoupit tyto jízdenky: jízdenku za 3,50 € (platnost 24 hodin od okamžiku označení jízdenky) nebo jízdenku platnou pro cestování ve druhé třídě třídě. Transport jízdního kola zdarma je možný pouze za předpokladu, že je zabaleno do vhodného obalu.

Mezinárodní vlaky: Přeprava kola je možná na vybraných spojích. To vyžaduje poplatek ve výši 12 €. Seznam mezinárodních vlaků, ve kterých lze kolo přepravovat najdete na webových stránkách dopravce.

Aplikace zdarma!

Plánujete cestovat po Španělsku?

Zde jsou další důležití autobusoví a železniční dopravci pro snadné cestování po Španělsku a okolí

Trenitalia

Oblíbené trasy

Na stránkách Omio si můžete rezervovat široký výběr jízdenek na vlak z Trenitalia.

Zobrazují se ceny na zítra, čtvrtek 08. června

Milán Centrale
TrenitaliaPaříž Gare de LyonMilán CentraleDélka cesty: 6h 53z2221
Lyon Part Dieu
TrenitaliaPaříž Gare de LyonLyon Part DieuDélka cesty: 1h 58z1223
Paříž Gare de Lyon
TrenitaliaMilán CentralePaříž Gare de LyonDélka cesty: 6h 57z1373
Paříž Gare de Lyon
TrenitaliaLyon Part DieuPaříž Gare de LyonDélka cesty: 1h 56z973
Milán Centrale
TrenitaliaCurych HBMilán CentraleDélka cesty: 3h 17z2243
Curych HB
TrenitaliaMilán CentraleCurych HBDélka cesty: 3h 17z1997
Milán Centrale
TrenitaliaGenèveMilán CentraleDélka cesty: 4h 01z2197
Milán Centrale
TrenitaliaPaříž Gare de LyonMilán CentraleDélka cesty: 6h 53z2221
Paříž Gare de Lyon
TrenitaliaMilán CentralePaříž Gare de LyonDélka cesty: 6h 57z1373

S aplikací Omio je plánování cest mnohem jednodušší

Dostaneme tě tam, kam potřebuješ. Od živých aktualizací železničních spojení, po elektronické jízdenky – s naší aplikaci budeš vždy na nejlepší cestě!

ios-badge
android-badge
Hand With Phone
Měna
Jazyk