Zimní slevy na vlaky SNCF – jízdenky, jízdní řády a další informace

Oblíbené trasy SNCF
Typy vlaků SNCF
Informace o SNCF
Často kladené dotazy

Jízdenky na vlaky pro všechny trasy SNCF po celé Francii i do zahraničí můžete koupit na stránkách Omio

SNCF + Omio

Všechny typy jízdenek SNCF je možné zakoupit na webových stránkách Omio, a to včetně speciálních akcí a slevových nabídek. Výsledky vyhledávání železničního spojení můžete na Omio třídit podle nejnižší ceny, podle délky trvání cesty nebo podle optimální kombinace obojího. Najděte ty nejlepší nabídky na Omio!

Kam se dá cestovat vlaky SNCF

SNCF je jedním z největších železničních dopravců ve Francii. Díky SNCF můžete jednoduše procestovat téměř celou Francii , a podívat se do všech jejích částí, včetně malých malebných měst. Společnost SNCF je rovněž zodpovědná za městskou dopravu a regionální spoje, kterou provozuje jako součást autobusového spojení. Zde jsou některé z nejpopulárnějších tras tohoto dopravce:

Nejoblíbenější trasy a ceny jízdenek na vlaky SNCF

Trasa Cena
Marseiile – Paříž od 1070 Kč
Nice – Paříž od 1400 Kč
Barcelona – Paříž od 1750 Kč
Paříž – Brusel od 1100 Kč
Paříž – Lyon od 990 Kč

Typy vlaků SNCF


TGV (Train à Grande Vitesse) je vysokorychlostní vlaky provozovaná společností SNCF. Jezdí rychlostí kolem 300 až 320 km/h, což z nich činí jeden z nejrychlejších vlaků na světě. Než se však vydáte do Francie za rychlou jízdu vlakem, je dobré vědět, že v současné době se opravdu vysokou rychlostí pohybují pouze některé linky TGV, a to na následujících trasách: Paříž – Lyon, Paříž – Marseille, Paříž – Montpellier, Paříž – Lille a Paříž – Tours. Díky neustále probíhající modernizaci tratí a stanic, bude umožněno rozšíření této sítě v nadcházejících letech na další trasy.


Intercités jsou běžné vlaky SNCF, využívané pro denní i noční (Intercité de Nuit) spojení. Vlaky Intercity jsou v provozu na všech trasách, kde nejezdí vysokorychlostní vlaky. Ceny jízdenek na vlaky Intercity jsou mnohem nižší než na rychlovlaky TGV.


TER (Express express régional) jsou regionální vlaky SNCF. Umožňují cestujícím cestovat mezi menšími městy v rámci regionů. Stejně jako regionální vlaky v České republice, i vlaky TER se vyznačují tím, že mají mnoho zastávek. Díky vlakům TER se můžete snadno dostat do malých městeček a tichých koutů Francie.

 

Informace o společnosti SNCF

Francouzská národní železniční společnost SNCF (National Societe des chemins de fer français) byla založena v roce 1938, sloučením několika menších spoélečností provozujících železniční dopravu ve Francii. Jedná se o jeden z největších podniků v zemi. Díky SNCF můžete jednoduše prozkoumat téměř celou Francii , včetně malých malebných měst. SNCF je hlavním akcionářem provozovatele vysokorychlostních vlaků Thalys.

    

Dopravce odpovídá za téměř veškerou osobní železniční dopravu ve Francii a v Monaku. Společnost SNCF také provozuje vysokorychlostní vlaky TGV a částečně také pařížskou příměstskou železnici a expresní metro RER. Jednoduchým, rychlým a pohodlným způsobem, jak zakoupit jízdenky na vlaky ve Francii je pomocí webu či aplikace Omio. Díky možnosti porovnávání nabídek různých typů vlaků a různých dopravců umožňuje vybrat to nejvhodnější připojení. Omio nabízí všechny typy jízdenek SNCF, které vám umožní cestovat vlakem po celé Francii.

FAQ – Často kladené dotazy

Kde je možné koupit jízdenky na vlaky SNCF?

Jízdenky na všechny vlaky SNCF je možné zakoupit na webových stránkách Omio nebo pomocí aplikace pro smartphone !

                

Zakoupená jízdenka vám bude doručena v elektronické podobě na vámi uvedenou e-mailovou adresu.

Jaké typy jízdenek na vlaky nabízí SNCF?

SNCF vlaky jsou rozděleny na dvě třídy : třída Éco poskytuje standardní servis a levné jízdenky, zatímco 1. třída nabízí vyšší komfort a další služby. V rámci těchto tříd existují různé typy jízdenek SNCF:

                    

Tarif Prems : tento tarif nabízí příležitost zakoupit jízdenky s časovým předstihem za zvýhodněné ceny. Tyto jízdenky jsou zpravidla k dispozici několik měsíců před cestou.

                    

Tarif Loisir : základní jízdenky, které nabízí společnost SNCF. Cena se může lišit ze dne na den, a platí pravidlo, že čím více jízdenek se pro konkrétní trasu prodá, tím vyšší je cena.

Tarif Pro : dražší jízdenky, které však nabízejí cestujícím určitou flexibilitu. Výměna jízdenek je možná zdarma dokonce až hodinu před odjezdem vlaku. Držitelé těchto jízdenek mohou také počítat se slevami za pronájem auta nebo bezplatným parkováním na nádraží.

Jaké slevy nabízí dopravce SNCF?

Před výběru jízdenek a plánování cesty vlakem po Francii stojí za to zjistit, jaké slevy SNCF nabízí. Díky tomu si výlet nejen užijete, ale také bude výrazně levnější.

Carte jeune SNCF: slevová karta pro věkovou skupinu od 12 do 27 let. Výše slevy se pohybuje v rozmezí od 25 % do 60 %. Tato slevová karta stojí 50 € a karta je platná po dobu jednoho roku.

Senior SNCF: : slevová karta pro věkovou skupinu nad 60 let. Výše slevy se pohybuje v rozmezí od 25 % do 50 %. Tato slevová karta stojí 60 € a je platná po dobu jednoho roku.

Carte Enfant + SNCF: slevová karta pro věkovou skupinu do 12 let. Výše slevy se pohybuje v rozmezí od 25 % do 50 %. Tato slevová karta stojí 75 € a je platná po dobu jednoho roku.

Carte weekend SNCF: slevová karta pro věkovou skupinu od 26 do 59 let. Výše slevy se pohybuje v rozmezí od 25 % do 50 %. Tato slevová karta stojí 75 € a je platná pro cestování o víkendu po dobu jednoho roku.

Carte famille nombreuse: slevová karta pro věkovou skupinu do 18 let. Výše slevy dosahuje až 75 %. Tato slevová karta stojí 75 € a je platná pro rodinné příslušníky po dobu tří let.

Co je dobré vědět o nákupu jízdenek SNCF s Omio?

Pokud často cestujete po Francii a vlastníte slevovou kartu, nezapomeňte poskytnout informace o vaší slevové kartě při rezervaci s Omio!

                

Levnější jízdenky na vlaky SNCF jsou k dispozici nejen pro držitele slevových karet, ale i pro ty, kteří se rozhodnou koupit jízdenky předem, s dostatečným časovým předstihem.

                

S Omio porovnává všechny jízdenky SNCF ve Francii a v Evropě, a vy si tak můžete snadno naplánovat cestu a získat jízdenky SNCF pohodlně e-mailem. Chcete-li mít přístup k vlakům, autobusům a letenkám po celé Evropě, stáhněte si aplikaci Omio. Náš web i aplikace jsou dostupné v češtině.

S jakým vybavením mohou počítat lidé se zdravotním postižením?

Osoby se zdravotním postižením cestující vlaky SNCF si mohou objednat pomocnou službu . Tato služba je k dispozici v pařížské aglomeraci (Accès Plus Transilien), na regionálních vlacích (Accès TER) a na rychlovlacích TGV a Intercités (Accès Plus). Při rezervaci železniční dopravy si cestující mohou objednat službu vyzvednutí zavazadel z domova nebo využít možnost ponechání zavazadel na jedné z prodejen či servisních míst SNCF.

                

Samozřejmě, že vodítka pro nevidomé jsou zdarma.

Jaká zavazadla je možné přepravovat ve vlacích SNCF?

Cestující, kteří se rozhodnou cestovat vlaky SNCF mohou na palubě vlaku přepravovat tolik kusů zavazadel, kolik chtějí. Každé zavazadlo musí být označeno či podepsáno, a umístěno v blízkosti majitele.

 

Výjimky a omezení platíci pro zavazadla přepravovaná ve vlacích OUIGO a iDTGV.

Vlaky OUIGO : Cestující je oprávněn převážet jen dva kusy zavazadel . Rozměry většího zavazadla nesmí přesáhnout 55x35x25 cm a musí se vejít pod sedadlo, druhé zavazadlo nesmí být větší než 36x27x15 cm a musí být v průběhu jízdy na klíně cestujícího. Přeprava každého dalšího kusu zavazadla stojí 5 €. Poplatek musí být zaplacen při rezervaci. Přepravo jízdního kola je také zpoplatněna a tento poplatek je také 5 €.

Vlaky iDTGV : Cestující je oprávněn převážet dva kusy zavazadel. Jejich maximální rozměry nejsou specifikovány. Každý další kus zavazadla stojí 35 €.

Přeprava hudebních nástrojů a sportovního vybavení : na palubě vlaků TGV a TER je možné převážet hudební nástroje (libovolné velikosti), golfové bagy nebo sportovní vybavení zdarma. Jako každá jiná zavazadla ve vlacích SNCF, i obaly musí být označeny či podepsány a umístěny v ochranném krytu.

Základní zavazadla se přepravují v zavazadlovém prostoru. Jejich hmotnost by neměla přesáhnout 20 kg a rozměry 160 cm (součet výšky, šířky a hloubky). Základní zavazadlo by mělo být označeno zvláštním štítkem vydaným řidičem nebo personálem SNCF při nástupu do vozu.

Cestující s většími zavazadly než je povolený limit musí počítat s možností odmítnutí zavazadel ze strany zaměstnanců SNCF.

Jaká jsou pravidla pro přepravu zvířat ve vlacích SNCF?

Přeprava zvířat na vlacích SNCF je povolena, ale za určitých podmínek.

Cestujete-li se svým domácím mazlíčkem, ujistěte se, že když si rezervujete jízdenku, rezervujete si lístek pro svého domácího mazlíčka. Cestovatel může mít s sebou dva psy a toto pravidlo platí pro všechny vlaky SNCF s výjimkou spojení Eurostar (1)

Pokud váš pes (nebo jiné zvíře) váží méně než 6 kg , musíte cestovat v koši nebo ve speciálním sáčku, jehož rozměry nepřesahují 45 x 30 x 25 cm. Cena jízdného je 7 EUR (2) za zvíře na vlacích TGV, Intercity a TER.

Pokud váš pes (nebo jiné zvíře) váží více než 6 kg , musíte při cestování cestovat. Cena za výlet bude 50% hodnoty jízdenky SNCF 2. třídy, i když se cesta uskuteční v 1. třídě na vlacích TGV, Intercity a TER, mohou se na ostatní vlaky použít i další pravidla dopravy.

(1) kromě vodících psů, (2) tarif platný od 2. ledna 2014.

Je možné převážet jízdní kolo?

Jízdní kola na vlacích SNCF je možné dopravovat zdarma. U některých typů vlaků může být cestující požádán, aby kolo sundal nebo jej mohl nosit ve vhodném sáčku.

Aplikace zdarma!

S aplikací Omio je plánování cest mnohem jednodušší

Dostaneme tě tam, kam potřebuješ. Od živých aktualizací železničních spojení, po elektronické jízdenky – s naší aplikaci budeš vždy na nejlepší cestě!

ios-badge
android-badge
Hand With Phone
Měna
Jazyk